شکم گردی

رستوران ژولی تهران؛ تجربه طعم انواع غذاهای ایتالیایی

فهرست مطالب

خیابان نسبتا طولانی پیروزی که بورس خوراکی شرق تهران هم محسوب می‌شود، رستوران‌ها و فست‌فودهای زیادی را در خود جای داده است. رستوران‌هایی که هریک سبک و سیاق خود را دارند و طبیعتا هم از درجه قیمت متفاوتی برخوردار هستند. اگر شما ساکن شرق تهران هستید یا روزی گذرتان به این خیابان افتاد و تصمیم داشتید وعده‌ غذایی صرف کنید، احتمالا برای انتخاب یک رستوران از بین این‌همه رستوران، سردرگم خواهید شد. من در این مطلب از نابرو قصد دارم یکی از این رستوران‌ها را به شما معرفی کنم تا اگر پا به این خیابان گذاشتید، بتوانید راحت‌تر رستوران دلخواهتان را از بین همه انتخاب کنید. با من برای آشنایی با رستوران ژولی از دیدنی های تهران همراه باشید.

رستوران ایتالیایی ژولی

رستوران ژولی از رستوران‌های قدیمی این محله است. ژولی مدتی است دکوراسیون و البته منویش را تغییر داده و با شکل و شمایل جدیدی فعالیتش را از سر گرفته است.

رستوران ژولی تهران

رستورانی که حسابی طرفدار دارد و روزهای تعطیل باید منتظر بمانید تا میز برایتان خالی شود. همان‌طور که در سردرِ این رستوران نوشته شده، اینجا یک رستوران ایتالیایی است. برای قرار دادن یک رستوران در دسته‌رستوران‌های ایتالیایی آیتم‌های متعددی باید رعایت شود که در اینجا به تعداد زیادی از آن‌ توجه شده است.


پس‌از خوردن اولین لقمه از برش پیتزا بی‌درنگ حس خوبی پیدا می‌کنید، مخصوصاً پیتزاهای آمریکاییِ اینجا که طعم و ظاهری درست شبیه‌به پیتزاهایی دارند که قبل‌از باب شدن پیتزاهای ایتالیایی نوش‌جان می‌کردید.

اولین چیزی که با شنیدن واژه ایتالیایی در ذهنمان نقش می‌بندد، وجود پاستا و استیک در منو و طبخ پیتزا با خمیر نازک است. بله در منوی اینجا تمامی آیتم‌های فوق را می‌توان یافت. همچنین برای راضی نگه‌داشتن مشتریانی که به فست‌فود علاقه دارند، در منو پیتزای آمریکایی و انواع سوخاری هم دیده می‌شود.

نکته دیگر درخصوص رستوران‌های ایتالیایی نحوه سرویس‌دهی کارکنان رستوران است. اینجا تمامی کارکنان لباس یکدست و مرتبی بر تن دارند و پس‌از نشستن سرویس کامل ظروف را برایتان می‌چینند و در طول صرف غذا هم حواسشان به شما هست تا چیزی کم و کسر نداشته باشید.

رستوران ژولی تهران

کیفیت رستوران ژولی

اما اگر بخواهیم کمی ریزبینانه‌تر نگاه کنیم، اینجا به‌طور کامل یک رستوران ایتالیایی نیست و بیشتر ترکیبی از یک فست‌فودی خوب و یک رستوران ایتالیایی است. جدا از منوی فست‌فود که جایش را در منوی ایتالیایی رستوران باز کرده، مانند اغلب فست‌فودها برای سفارش غذا و پرداخت صورت‌حساب باید به صندوق رستوران مراجعه کنید و خبری از سفارش‌گیری و پرداخت توسط کارکنان نیست، یا نحوه طراحی و چیدمان رستوران به‌جای رستوران‌های ایتالیایی بیشتر به یک فست‌فود درجه یک شبیه است.

در هرصورت اینجا را می‌توان چه از لحاظ فضا و چه ازنظر طعم و کیفیت یک سر و گردن بالاتر از برخی رستوران‌ها و همپای برخی دیگر از رستوران‌های خوب خیابان پیروزی دانست. بنابراین دور از انتظار نیست اگر توصیه کنم یک ‌بار غذاهای آن را امتحان کنید.

فضای طبقه بالای رستوران ژولی

رستوران ژولی دو طبقه دارد که فضای آن‌ها کمی با یکدیگر متفاوت است. طبقه بالا که ورودی جداگانه هم دارد، مخصوص کافه است. البته می‌توانید در این قسمت از منو فست‌فود هم سفارش دهید، اما به‌دلیل قرار گرفتن کانتر کافی‌شاپ در این قسمت بیشتر برای صرف منوی کافه از این طبقه استفاده می‌شود. میز و صندلی‌های این قسمت بیشتر دونفره هستند و مناسب دیدارهای دونفره و صمیمی است.

البته چند میز و صندلی چهارنفره هم در این طبقه چیده شده است. همین‌طور میز بسیار بزرگ چندنفره‌ای انتهای سالن قرار داده شده که برای برگزاری تولد و مهمانی‌های کوچک بسیار مناسب است. در این طبقه به‌دلیل قرار داشتن در فاصله‌ای بالاتر از خیابان و وجود پنجره‌های سرتاسری چشم‌انداز خوبی به خیابان پیروزی دارد. وجود گیاهان متعدد هم در این طبقه به جذابیت بصری فضا اضافه کرده است. طراحی داخلی این طبقه به‌گونه‌ای زیبا و چشم نواز است که مطمئناً از حضور در آن لذت خواهید برد.

رستوران ژولی تهران

گشتی در طبقه پایین رستوران

طبقه اول که بیشتر برای صرف فست‌فود از آن استفاده می‌شود، فضایی متفاوت از طبقه بالا دارد. طراحی داخلی این بخش متناسب با کاربری آن است، اما در نوع خود جالب است. سقف و برخی دیوارهای اینجا پوشیده از صفحه‌ای سیاه‌رنگ است که با گچ سفید طرح‌های جالبی روی آن کشیده شده است.

به‌طوری که می‌توانید دقایقی را که منتظر حاضر شدن سفارشتان هستید، با تماشای این طرح‌ها و لذت بردن از آن بگذرانید. باقی دیوارها از آجرهای سفیدرنگ پوشیده شده است که در کنار رنگ سیاه دیوارهای دیگر ترکیب زیبا و دلپذیری را پدید آورده است. میز و صندلی‌های این قسمت چندنفره است و کاملاً مناسب صرف یک وعده غذای دسته‌جمعی با خانواده و دوستان است.

به‌طورکلی محیط رستوران تمیز و مرتب است و با اینکه در روزهای تعطیل بسیار شلوغ می‌شود، بی‌نظمی و نامرتبی برخی از رستوران‌ها را ندارد. فقط اینکه برای استفاده حداکثری از فضا، میزها کمی نزدیک به هم چیده شده‌اند که البته اذیت‌کننده نیست، اما بهتر بود حریم خصوصی بین میزها کمی بیشتر رعایت می‌شد.

در اینجا امکان برگزاری جشن تولد یا جشن‌های دیگر با هماهنگی قبلی وجود دارد. از دیگر امکانات رستوران پخش بازی‌های فوتبال است که با سرزدن به اینستاگرام رستوران می‌توانید از زمان برگزاری آن مطلع شوید.

منوی کافه رستوران ژولی

غذاهای کافه رستوران ژولی در کنار کیفیت عالی، طعم نوستالژیکی دارند، مخصوصاً پیتزاهای آن. پس‌از خوردن اولین لقمه از برش پیتزا بی‌درنگ حس خوبی پیدا می‌کنید، مخصوصاً پیتزاهای آمریکاییِ اینجا که طعم و ظاهری درست شبیه‌به پیتزاهایی دارند که قبل‌از باب شدن پیتزاهای ایتالیایی نوش‌جان می‌کردید. حجم غذاها هم خوب و متناسب با قیمت آن است و از این نظر حتی می‌توان اینجا را در زمره رستوران‌های اقتصادی دانست.

منوی رستوران شامل چند نوع پیش‌غذا مثل انواع سیب‌زمینی و قارچ سوخاری، بیش از ده مدل پیتزا ایتالیایی، ده نوع پیتزا آمریکایی در دو اندازه تک‌نفره و دونفره، چندین نوع پاستا و لازانیا، منوی کاملی از برگرها مثل چوریتسوبرگر و ژولی برگر، ساندویچ‌ها، مرغ سوخاری در دیس‌های دوتکه و سه‌تکه، سه مدل استیک، سالاد و نوشیدنی است.

منوی کافه شامل انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم، قهوه‌ها، شیک‌ها، اسموتی‌ها، گلاسه‌ها و کیک‌هاست.

رستوران ژولی تهران

آدرس رستوران ژولی

خیابان پیروزی، نرسیده به چهارراه کوکاکولا، بین خیابان محصل و عادلی، پلاک 467

مسیر دسترسی به رستوران

اگر تصمیم دارید با خودرو شخصی به رستوران ژولی بروید، می‌توانید از بزرگراه بسیج خود را به خیابان پیروزی برسانید و به‌راحتی رستوران را که در خیابان اصلی قرار دارد پیدا کنید. اگر هم می‌‌خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، می‌توانید وارد خط چهار مترو شوید و در ایستگاه پیروزی یا ایستگاه نبرد پیاده شوید. رستوران مابین این دو ایستگاه مترو قرار گرفته است که با کمی پیاده‌روی از هرکدام به‌راحتی در دسترس است.

فقط این نکته را هم در نظر داشته باشید که رستوران پارکینگ ندارد و برای پارک خودرو از خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف باید استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن