بازارگردی

بهترین شیرینی فروشی های یزد برای خرید سوغات

فهرست مطالب

تنوع شیرینی‌های یزد خیلی زیاد است و این شهر همانطور که به شهر بادگیرها، عروس کویر و شهر دوچرخه‌ها معروف است به شهر شیرینی هم تبدیل شده است. با این مطلب همراه شوید تا بهترین شیرینی فروشی های یزد را به شما معرفی کنم.

شیرینی متوسلیان

قطاب از جمله شیرینی‌های معروف و یکی از سوغات مهم یزد به شمار می‌آید که به دلیل وجود مغز بادام و هل ارزش غذایی مناسبی دارد و طعم بسیارعالی، آن را از دیگر شیرینی‌ها متمایز کرده است.

قطاب متوسلیان از محبوب‌ترین شیرینی فروشی های یزد است که شهرت جهانی دارد و به ثبت ملی رسیده است. در این شیرینی فروشی قطاب یزد در انواع عسلی و سنتی تهیه می‌شود‌ و یکی از بهترین سوغات یزد به حساب می‌آید.

فروشگاه شیرینی متوسلیان در بلوار طالقانی یزدقرار دارد و همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ و ۱۷تا ۲۲ پذیرای شما است.

شیرینی فروشی های یزد

شیرینی فروشی حاج خلیفه

در یزد به کسی که کارگاه شیرینی پزی دارد خلیفه و به کسی قند و نبات تهیه می‌کند قناد می‌گویند. نام تجاری حاجی خلیفه اولین بار درسال ۱۲۹۵هجری شمسی و در شهر یزد توسط حاج خلیفه رهبر متولد شد. کسی که با تاسیس کارگاه کوچک شیرینی‌پزی در بازار حاج قنبر فعالیت خود را آغاز کرد.

رمز موفقیت و ماندگاری این کارگاه کوچک، کیفیت بالا و طعم بی‌نظیر محصولات آن است که طی بیش از ۱۰۰سال هیچ تغییری نکرده است. پس از درگذشت موسسین اصلی، فرزندان و نوادگان ایشان راه آن‌ها را ادامه دادند و همین مسئله باعث شده که همچنان فروشگاه‌های شیرینی یزدی حاج خلیفه رهبر و شرکا پررونق و از محبوب‌ترین شیرینی فروشی های یزد باشد.

فروشگاه مرکزی حاج خلیفه در میدان تاریخی امیر چخماق قرار دارد.

آدرس فروشگاه‌های حاج خلیفه رهبر و شرکا

1- فروشگاه مرکزی؛ یزد،میدان امیرچخماق، چهارراه شهدا

2- فروشگاه شماره ۲؛ یزد، بلوار جمهوری اسلامی، جنب امامزاده سید جعفر محمد

3- فروشگاه شماره ۳؛ یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه، روبروی پارک پهلوان یزدی

این فروشگاه‌ها همه روزه حتی ایام تعطیل از صبح تا شب میزبان گردشگران و مردم خونگرم یزد است.

حاج خلیفه رهبر

سایر شیرینی فروشی های محبوب یزد

علاوه‌بر موارد بالا با دیگر شیرینی فروشی های یزد که محبوب هستند آشنا شوید.

شیرینی شهربانو واقع در بلوار امام جعفر صادق از جمله شیرینی‌ فروشی‌های مدرن است که در کنار کار خود شیرین سنتی از جمله نان منقا، کیک یزدی، حاج بادام و …هم تولید می‌کند.

یزد

شیرینی سرای گل یاس واقع در خیابان مطهری یکی از بهترین شیرینی فروشی های یزد است. نان خامه‌ای و رولت‌های آن را از دست ندهید.

شیرینی آبی بی واقع در بلوار طالقانی هم یکی از خوشمزه‌ترین شیرینی‌ها را به مشتری می‌رساند.

کیک

اگر ساکن شهر یزد هستید بگویید کجا را برای خرید شیرینی سنتی پیشنهاد می‌کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن