ماجراجویی

سرزمین موج های آبی مشهد؛ پارک آبی محبوب و شگفت‌انگیز

فهرست مطالب

چند سال گذشته با توجه به تعداد مسافران مشهد، مسوولین به‌دنبال این هستند که علاوه‌بر جنبه زیارتی سفر، شرایط تفریح بیشتر را نیز فراهم کنند. با اینکار هم باعث رونق اقتصادی منطقه شده و هم سفر مسافران به این شهر را لذت‌بخش‌تر و ماندگارتر کنند.  به‌طوریکه در چند سال گذشته کمتر مسافری را می‌بینید که به مشهد سفر کند  و از پارک‌های آبی این شهر (اولین پارک آبی مشهد سرزمین موج‌های آبی بود) دیدن نکند. پارک سرزمین موج های آبی اولین پارک آّبی سرپوشیده مشهد است. این پارک در سال 1386 تاسیس شده‌است. امروز در نابرو به سراغ این پارک آبی از مکان های تفریحی مشهد رفته‌ایم. با ما همراه باشید.

سرزمین موج‌های آبی تجربه‌ای از انرژی و آدرنالین

اگر جز افرادی هستید که از تجربه‌های جدید لذت می‌برید، پارک‌های آبی انتخاب خوبی هستند. خوشبختانه امنیت وسایل در سرزمین موج‌های آبی به اندازه کافی اطمینان‌دهنده هستند و نیازی به نگرانی از این بابت نیست. می‌توانید از تمامی وسایل مجموعه بدون نگران استفاده کنید. سرسره‌های سرزمین موج های آبی با سطح هیجانی متوسط رو به پایین طراحی شده‌اند. بنابراین دسته زیادی از افراد می‌توانند بدون ایجاد مشکلی از آن‌ها استفاده کنند.  البته استفاده از وسایل مجموعه برای افراد با بیماری قلبی و بیماری‌های خاص محدودیت دارد.

افراد لحظه ورود به مجموعه بازرسی می‌شوند. قبل از ورود به محوطه پارک موج‌های آبی باید تلفن‌همراه خود را به مسولین امانات تحویل دهید. برای نگهداری وسایلی که نمی‌توانید وارد مجموعه کنید، هزینه اضافی دریافت نمی‌شود. ابتدای ورود به پارک آبی، تصویری از سرسره‌ها در سمت راست مجموعه قرار دارد.  ابتدا رودخانه از کنار پل می‌گذرد و استخر‌موج در سمت چپ مجموعه است. معمولا بیشتر افراد با سرسره‌ها، تفریح خود را شروع می‌کنند. سرسره‌ها تک‌نفره و دو نفره هستند و با استفاده از تیوپ انجام می‌شوند.  برای استفاده از سرسره‌ها، ورودی سرسره را دنبال کنید و ببینید که کدام طبقه قرار می‌گیرند.

سرزمین موج های آبی

وسایل بازی این مجموعه در سه طبقه قرار گرفته‌اند.  طبقات دوم و سوم دو وسیله دارد. طبقه اول سرسره کامیکاز که یک سرسره تک‌نفره است و معمولا صف آن خلوت‌تر از بقیه وسایل است. بیشترین هیجان و ترشح آدرنالین را همین سرسره دارد. طبقه دوم بومرنگ و چاله فضایی قرار دارد که هر دو به صورت دو نفره قابل استفاده هستند. بین این دو وسیله، سرسره بومرنگ طراحی جالب‌تری دارد و باعث تجربه هیجان بیشتری می‌شود. طبقه سوم سقوط آزاد و سفینه قرار گرفته‌اند. معمولا صف سقوط آزاد در شلوغ‌ترین روزها هم خلوت است. اما اگر این وسیله را امتحان کنید، متوجه می‌شویدکه فقط ظاهر وسیله ترسناک به نظر می‌رسد. پیشنهاد می‌کنم اگر به این مجموعه می‌روید حتما سقوط آزاد را تجربه کنید.

سرسره سفینه بیشتر لذت‌بخش است تا هیجان‌انگیز. تونل‌های سرسره نورهایی دارد که مسیر را در بعضی قسمت‌ها روشن می‌کند. براساس تجربه‌ای من، بهترین وسیله سرزمین موج‌های آبی سرسره کامیکاز بود. همچنین ترجیح می‌دادم، برخی سرسره‌ها کمی هیجان انگیزتر طراحی می‌شدند.

در سرزمین موج های آبی می‌توانید از استخر کم عمق و عمیق، سونای بخار و خشک، جکوزی و استخر آب سرد با همان بلیتی خود، استفاده کنید. اما برای استفاده از حمام‌ترکی و ماساژ باید هزینه جدا پرداخت کنید. این مجموعه کافی‌شاپ و رستوران نیز دارد. شما با شارژ بلیت خود، می‌توانید از آنها خرید کنید. قیمت غذا و نوشیدنی‌ در رستوران و کافی شاپ پارک آبی مناسب و کیفیت آنها نیز قابل قبول است.

نکاتی برای استفاده از مجموعه سرزمین موج های آبی

اگر خانوادگی به مشهد سفر می‌کنید، می‌توانید همزمان از این پارک استفاده کنید. در مجموعه سرزمین موج‌های آبی خانم‌ها و آقایان می‌توانند همزمان از پارک استفاده کنند. حدود دو سال است که، ساختمان پارک آبی بانوان از پارک آقایان جدا شده و برای بیشتر مسافران شرایط استفاده راحت‌تر شده‌است.

سرزمین موج های آبی

با توجه به حجم مسافران در روزهای تابستان به مشهد، بهترین زمان استفاده از سرزمین موج های آبی اواخر پاییز و اوایل زمستان است. خیلی اوقات در فصل زمستان می‌توانید بلیت این مجموعه را با هزینه خیلی پایین‌تر از تابستان تهیه کنید. بلیت‌های سرزمین موج‌های آبی به صورت نیمه‌وقت و تمام‌وقت به فروش می‌رسند. هزینه بلیت تمام‌وقت از نیمه‌وقت بیشتر است. اگر فصل تابستان به این مجموعه می‌روید، بهتر است بلیت تمام وقت را تهیه کنید. با بلیت تمام‌وقت از ساعت 9 صبح تا 9 شب می‌توانید از مجموعه استفاده کنید. اگر در فصل‌های دیگر به پارک آبی بروید، پارک چندان شلوغ نیست و می‌توانید بلیت نیمه‌وقت تهیه کنید. بلیت نیمه‌وقت از ساعت 4 عصر تا 9 شب است.

نحوه دسترسی به سرزمین موج‌های آبی

سرزمین موج های آبی در محله قاسم‌آباد مشهد، خیابان اندیشه 83 قرار گرفته‌است. یکی از مزیت‌های این پارک آبی راحتی دسترسی به آن است. پارک آبی در محدوده شهری قرار گرفته و به‌راحتی با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی می‌توانید، به آنجا بروید. یکی از رایج‌ترین راه‌ها این است که با مترو به ایستگاه پارک بروید.  از این ایستگاه با استفاده از ون‌هایی قاسم‌آباد،  به پارک آبی بروید. اگر به پایانه الهیه می‌روید، از اتوبوس خط 17 استفاده کرده و ایستگاه پارک آبی پیاده شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن