شکم گردی

تلفیق سنت و مدرنیته با آواز پرندگان در رستوران وچان سنندج

فهرست مطالب

رستوران‌ها در شکل‌ها و نوع‌های مختلفی در شهر پیدا می‌شوند و به‌دلیل تغییر سبک زندگی مردم، مسافرت، بالا رفتن کیفیت و… جایگاهی خاص بین مردم پیدا کرده‌اند، به‌طوری که حتی رستوران‌های بین‌راهی و خارج از شهر هم در سال‌های اخیر، روی افزایش کیفیت، ظاهر و خدمات خود به‌خوبی کار کرده‌اند و توجه‌ها را جلب می‌کنند. رستوران وچان با طراحی سنتی و مدرن و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خودش در سه‌راه ادب، میزبان مهمانان است.

وچان در کُردی به‌معنای «زمان استراحت کوتاه» است که برای یک رستوران نامی زیبا و دلنشین است و همچون نامش، خود رستوران برای استراحت، قرارهای عاشقانه و خانوادگی و گذراندن یک شب به‌یادماندنی گزینه‌ بسیار خوبی است.

برای آشنایی بیشتر، در این مطلب نابرو با من همراه باشید تا شما را با این ‌رستوران سنتی از جاذبه‌های دیدنی سنندج  آشنا کنم.

ورودی رستوران

رسیدن به رستوران وچان

معماری خاص و درخت‌های بلندی که پیاده‌روی زیبا را پوشانده، تنها جاذبه‌های دیدنی سه‌راه ادب نیستند. رستوران وچان با ورودی جذابش یکی از جاذبه‌هایی است که میهمانان را هیجان‌زده می‌کند.


طبقه دوم برخلاف طبقه اول طراحی سنتی و بسیار متفاوتی دارد. در این طبقه از رستوران جز زیبایی چیزی به چشم نمی‌خورد و تنها آرامش محض است.

با رسیدن به این رستوران دو مجسمه، یک تخت سنتی و تابلویی که نام رستوران روی آن نوشته شده به‌خوبی خودنمایی می‌کنند و راهنمای ورود شما به رستوران هستند. سمت چپِ درِ شیشه‌ای یک سماور قرار گرفته و سمت راست هم نمای سنگ‌کاری‌ طراحی شده که جزو معماری زیبای ورودی به‌شمار می‌رود.

رستوران وچان سنندج

مجموعه همه‌ آن‌ها با هم ترکیبی منحصربه‌فرد با حس و حالی گیرا را ایجاد کرده که کنجکاوی و حس سنتی‌پسند را به‌خوبی تحریک می‌کند.

ورود به رستوران

با ورود به رستوران چند چیز سریع توجه را جلب می‌کند که یکی از آن‌ها دو طبقه دوبلکس رستوران است که طبقه بالا به‌سبک سنتی و طبقه پایین به‌سبک امروزی است. مورد دیگر نانوایی ورودی است که هم‌زمان با غذایی که در بخش آشپزخانه تهیه می‌شود، وظیفه‌ پخت نان گرم را به عهده دارند.

دیدنی های رستوران وچان سنندج

طراحی و معماری رستوران وچان

رستوران طراحی زیبایی دارد و گوشه‌وکنار آن آینه‌کاری شده که با نگاه به آینه‌ها فضای سبز و گل‌کاری‌ها را می‌توان در آن‌ها دید. آینه‌های این رستوران فضای سبز رستوران را بیشتر و زیباتر نشان می‌دهد. همچنین بالای درِ ورودی از داخل هم، پوستری از آینه‌کاری‌های رنگی خانه‌های کرد نصب شده که هنگام نشستن و غذا خوردن نمایان می‌شود.

کوزه‌های بزرگ و هنری، دیوارهایی با طرح‌های مختلف، لوسترهای زیبا و… همه نشان‌دهنده‌ معماری و طراحی زیبای فضای داخلی رستوران است.

رستوران وچان سنندج

در جای‌‌جای رستوران زیبایی، تنوع و آرامش به چشم می‌خورد و در مدت‌زمانی که در رستوران هستید، حس آرامش‌بخشی را که فضای رستوران را پر کرده، خیلی زود احساس می‌کنید.

طبقه اول رستوران

طبقه اول به شکل مدرن و زیبایی طراحی شده و برای آن دسته از افرادی است که علاقه دارند در محیطی امروزی‌تر سفارششان را بگیرند.

جاذبه های رستوران وچان سنندج

ویترین‌های نوشیدنی، سالاد، پیشخان و… به‌صورت یک ردیف در قسمت انتهای طبقه اول قرار داده شده است‌ و پشت آن کارکنان در حال جنب‌وجوش و تهیه‌ سفارش‌ها هستند. در سالن طبقه اول چندین میز زیبا که هر کدام شش صندلی‌ دارند، قرار داده شده و روی آن‌ها را با دستمال و گلدان، مرتب و تزئین کرده‌اند‌.

در رستوران وچان، همه چیز به‌خوبی جای خودش را پیدا کرده و مجموعه‌ای زیبا و چشم‌نواز خلق شده است.

رستوران وچان سنندج

طبقه دوم رستوران وچان

سمت راست رستوران، یک راه‌پله رنگی و آینه چوبی طرح‌دار ما را به‌سمت طبقه دوم راهنمایی می‌کند.

طبقه دوم برخلاف طبقه اول طراحی سنتی و بسیار متفاوتی دارد. در این طبقه از رستوران جز زیبایی چیزی به چشم نمی‌خورد و تنها آرامش محض است.

در وسط سالن آن، آب‌نمای کاشی‌کاری‌شده با چهار ستون در چهار طرف آن قرار دارد و دورتادور سالن هم با تخت‌های چوبی و پشتی‌هایشان برای نشستن پر شده است. روی دیوارها انواع کوزه، وسایل تزئینی و تابلوی سنتی به چشم می‌خورد.

یکی از جذابیت‌های این طبقه آینه‌های بی‌شمار آن است که روی دیوار و ستون‌ها را پر کرده است، به‌طوری که با نگاه کردن به آن‌ها انعکاس اشیا و فضای رستوران را می‌توان در آن‌ها دید‌.

رستوران وچان سنندج

آواز پرندگان

در همه‌جای رستوران آواز پرندگان، موسیقی پس‌زمینه صحبت‌های شما خواهد بود و ترکیب صدای آن‌ها در محیطی آرام، دلنشین و به دور از استرس تجربه‌ای به‌یادماندنی و هیجان‌انگیز را خلق می‌کند و دلیلی برای انتخاب دوباره این رستوران خواهد بود.

کارکنان رستوران سنتی وچان

خوش‌رویی و صمیمیت خاص کارکنان و گارسن‌ها یکی دیگر از ویژگی‌های خوب رستوران وچان است. گارسن‌ها در اولین فرصت بعداز ورود به رستوران به‌سرعت با منویی در دست، پذیرای شما هستند و سفارشتان را ثبت می‌کنند.

همچنین صندوق در قسمت ورودی قرار دارد که می‌توانید به‌سادگی هنگام خارج شدن از رستوران صورت‌حساب را پرداخت کنید‌ یا موقع وارد شدن و خارج شدن اگر سؤال یا پیشنهاد یا انتقادی داشته باشید، به‌راحتی با آن‌ها در میان بگذارید.

تخت های سنتی رستوران

منوی رستوران سنتی وچان

منوی رستوران طراحی زیبا و شکیلی دارد. روی جلد قهوه‌ای آن همان لوگو و نام رستوران که روی در ورودی است، به چشم می‌خورد و در همه‌ صفحات آن تکرار شده است. همچنین صفحه اول منو به تصویر آب‌نمای طبقه‌ دوم و صفحه‌ آخر هم به منتخبی از عکس‌های زیبای رستوران اختصاص داده شده است.

منوی رستوران از تنوع زیاد و کاملی برخوردار است، به‌ گونه‌ای که برای صرف صبحانه، ناهار و شام می‌توان روی رستوران وچان حساب کرد.رستوران وچان سنندج

منو شامل کباب‌ و‌ جوجه‌هایی چون مخصوص وچان، روسی، شیشلیک، جوجه مخصوص و… و انواع خوراک‌‌ها، خورشت قرمه‌سبزی، قیمه بادمجان و غذهای سنتی مانند دلمه با گوشت، دیزی و… می‌شود.

دیگر بخش‌های منو هم شامل انواع نوشیدنی، سالاد و پیش‌غذاست. در قسمت آخر منو هم انواع صبحانه از کله‌پاچه و کوفته و گوشت تا نیمرو و عدسی به چشم می‌خورد.

کیفیت و قیمت غذاهای رستوران سنتی وچان

کیفیت رستوران و غذاهای آن در سطح بالایی قرار دارد و مشتری‌مداری باعث شده است در انتخاب همه چیز وسواس خاصی به‌کار گرفته شود. قیمت‌ها هم باتوجه‌به فضا و کیفیت در رنج متوسط قرار دارند و از این لحاظ هم مشکلی دیده نمی‌شود.

امکان انتخاب بین فضای مدرن و سنتی، صرف سفارش در فضای آرامش‌بخش و کنار آواز خوش پرندگان، دسترسی راحت، کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه، زیبایی و طراحی گیرا، همگی از مواردی هستند که رستوران وچان را به گزینه‌ای ایده‌آل و قابل اعتماد برای انتخاب کردن تبدیل می‌کند.

طبقه بالای رستوران

راه‌های ارتباطی

صفحه اینستاگرام:

vochan_restaurant

شماره‌های تماس:

۰۸۷۳۳۶۲۶۰۱۸

۰۸۷۳۳۶۲۰۰۰۸

با رسیدن به سه‌راه جذاب ادب، کمی که به‌طرف دیدگاه حرکت کنید، رستوران وچان را پیدا خواهید کرد.

آدرس دقیق: خیابان پاسداران، سه‌راه ادب، روبه‌روی دانشگاه آزاد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن