شکم گردی

پرسه در کافه های خیابان ولیعصر

فهرست مطالب

خیابان ولیعصر یکی از خیابان‌های پرطرفداری است که اکثر افراد، قدم زدن در آن و کوچه پس کوچه‌هایش را تجربه کرده‌اند. رستوران‌ها و کافه های خیابان ولیعصر می‌تواند یک مأوا برای رفع خستگی در مرکز شهر باشد. البته برخی از این کافه‌ها آن ‌قدر زیبا و معروف هستند که من برای دعوت کردن خودم به خوراکی‌های خوشمزه‌شان به خیابان ولیعصر می‌روم. هر چند، تعداد زیادی کافه و کافی‌شاپ در این خیابان وجود دارد؛ ولی بعضی از آن‌ها جزو بهترین‌ها هستند که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازم.

1- کافه گودو

کافه گودو یکی از معروف‌ترین کافه های خیابان ولیعصر است. ساعت کار کافه از هفت صبح تا یازده شب است. این کافه از جمله مکان‌هایی است که اکثر دانشجویان، تجربه چشیدن طعم نوشیدنی و خوراکی‌های آن را دارند. فضای نوستالژیک با راهرو و سالن که با چوب قهوه‌ای سوخته پوشیده شده، نورهای متمرکزی که روز میزها را روشن می‌کند و تابلوهای مختلف درون کافه برای شما فضایی دلنشین ایجاد می‌کند.

کافه های خیابان ولیعصر

این کافه قدیمی و خوش سابقه، جزو گزینه‌هایی است که من در اولویت انتخاب‌های خود می‌گنجانم.


نشان دادن مکان روی نقشه

2- کافه لمیز

کسانی که به تئاتر شهر، دانشگاه تهران، تالار وحدت و … می‌روند، اکثرا خود را به کافه های خیابان ولیعصر دعوت می‌کنند. کافه لمیز در چهارراه ولیعصر قرار دارد و دسترسی به آن با مترو بسیار راحت‌تر است.

نوشیدنی‌های خوش‌طعم و عطر و قیمت مناسب این کافه از جمله مواردی است که سبب شلوغی آن شده. اگر یک قهوه ناب دوست‌ دارید، اسپرسو و لاته کافه لمیز را حتما امتحان کنید.

کافه لمیز

همچنین کیک‌های خوشمزه کافه لمیز نیز در کنار پای‌های خوش‌ عطر، می‌تواند عصری خاطره‌انگیز برایتان رقم بزند.


نشان دادن مکان روی نقشه

3- کافه پرسه

از دیگر کافه های خیابان ولیعصر می‌توانید از آن استفاده کنید، کافه پرسه است. این کافه زیبا از ساعت 9 و نیم تا 23 باز است و می‌توانید به صورت تلفنی نیز در آن میز رزرو کنید.

کافه های خیابان ولیعصر

صبحانه‌های خوشمزه این کافه و نوشیدنی‌های خوش عطر و طعم آن، جزو تجربیات شکم‌گردی است که آن را از یاد نخواهید برد.


نشان دادن مکان روی نقشه

4- کافه هارمونی

کافه‌هارمونی از جمله کافه‌هایی است که برای افراد سیگاری مناسب است. این کافه نبش فریمان، کمی بالاتر از چهارراه ولیعصر قرار دارد. در این کافه که از هشت و نیم صبح تا 11 شب (جمعه از 16 تا 23) باز است، می‌توانید از منو، نوشیدنی‌هایی مانند لاته، اسموتی، چای، قهوه، کافه و انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم را سفارش بدیهد و خود را به یک محیط دنج با نوشیدنی‌های خوشمزه دعوت کنید.

کافه های خیابان ولیعصر

محیط کافه با دیوارپوش‌های زیبا و صندلی‌های رنگارنگ باعث شده تا محیطی گرم و صمیمی ایجاد شود.


نشان دادن مکان روی نقشه

5- کافه اگزیت

این کافه از محبوب‌ترین کافه های خیابان ولیعصر است که در میدان ولیعصر و بلوار کشاورز واقع شده است. طراحی داخلی آن بسیار زیبا و نورپردازی‌هاییش به سبک کنتراست پایین و متمرکز است.

شیشه بلند کافه، نور را به درون آن هدایت می‌کند. تست و خوراک بلوار از گزینه‌هایی است که هیچ‌گاه از انتخاب آن‌ها پشیمان نمی‌شوید.

کافه اگزیت

همچنین سوپ‌های خوشمزه و چیپس و پنیر کافه اگزیت، بسیار معروف است. گلدان‌های شمعدانی این کافه، فضا را زیباتر کرده است.


نشان دادن مکان روی نقشه

6- کافه وصال

از دیگر کافه‌های بلوار کشاورز، کافه وصال با طراحی زیبا و خاصش است. می‌توانید غذا و صبحانه‌های مختلفی را در این کافه سفارش بدهید. این کافه، دارای وای‌فای است و می‌توانید از آن برای دورهمی‌های گروهی بالای 20 نفر خود نیز استفاده کنید.

کافه وصال

برای طراحی داخلی کافه وضال از طرح چوب استفاده شده و یک محیط دنج و زیبا برای قرارهای دونفره است.


نشان دادن مکان روی نقشه

7- کافه لیبرا

طراحی کافه لیبرا به سبکی کلاسیک است و می‌توان گفت جزو  کافه های خیابان ولیعصر است که اکثر مشتریان از خدمات، قیمت، کیفیت نوشیدنی و غذای آن راضی هستند.

کافه های خیابان ولیعصر

این کافه انواع نوشیدنی‌ها و قهوه‌های خوش‌طعم را ارائه می‌دهد و کیک و خوراکی‌های خوشمزه‌ای در منوی خود دارد. با توجه به کیفیت این غذاها، می‌توان گفت، قیمت بسیار مناسبی هم دارند و مکان مناسبی برای دانشجوها است.


نشان دادن مکان روی نقشه

کافه های خیابان ولیعصر بسیارند. هر کدام از این کافه‌ها حال‌وهوای خود را دارند. در هر کجای این خیابان طولانی که باشید، می‌توانید یکی از این کافه‌ها را انتخاب کنید و ساعتی را در آنجا بگذرانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن