شکم گردی

کافه رستوران وی کافه خیابان فلسطین تهران؛ کافه‌ای با دیزاینی عجیب!

فهرست مطالب

افرادی که اهل انقلاب‌گردی و کافه‌نشینی در خیابان انقلاب هستند، چند دسته‌اند: یا عاشق کتابند و به این بهانه، هر هفته سری به کتاب‌فروشی‌ها می‌زنند؛ یا اهل تئاترند و برای رفتن به تئاترشهر یا چند سالن تئاتر دیگری که در آن حوالی است، به انقلاب می‌آیند؛ یا دانشجو هستند و هر روز به خاطر یکی از چند دانشگاهی که در انقلاب است، گذرشان به این خیابان زیبا و خاطره‌انگیز می‌افتد.

شما جزو هر کدام از این دسته‌ها که باشید و به هر بهانه‌ای که در انقلاب پرسه بزنید، احتمالا وی کافه را می‌شناسید. فضای ساده و بی‌تکلف، رفتار مهربان و خودمانی پرسنل، قیمت‌های نسبتا مناسب و کیفیت خوب تمام آن چیزهایی است که اغلب ما از یک کافه می‌خواهیم. من فکر می‌کنم وی کافه همه را در کنار هم دارد. اگر شما هم دوست دارید بیشتر وی کافه از دیدنی های تهران را بشناسید، با این مطلب در نابرو همراه من شوید.

فضا و حال‌وهوای وی کافه

در اولین نگاه، وی کافه دکور و فضای بسیار ساده‌ و مینیمالی دارد. اما کمی که بیشتر دقیق شوید، می‌بینید ظرایف و جزییاتی در طراحی‌اش به کار رفته که نشان می‌دهد این سادگی اصلا تصادفی نیست و اتفاقا برای طراحی‌اش حسابی فکر شده است. انگار بنا بر این است که وی کافه حسی از سردی، سادگی و بی‌صدایی را منتقل کند. این حس را فقط زمانی درک خواهید کرد که در خلوت‌ترین ساعت‌های روز به آنجا سر بزنید.

کافه رستوران وی کافه خیابان فلسطین

در باقی زمان‌ها، آنقدر پر از جمعیت و هیاهو است که ابدا چنین حسی را القا نمی‌کند. ولی دقیقا در همان زمان شلوغ است که به هوشمندی نهفته در طراحی آن پی خواهید برد. اگر این جمعیت و هیاهویشان در فضایی با طراحی شلوغ و غیرمینیمال قرار می‌گرفتند، چه اتفاقی می‌افتاد؟ حتما وی کافه تبدیل به جایی می‌شد که بیش از یک ربع نمی‌توانستید در آن بنشینید و با آرامش قهوه بخورید.


وی کافه دو بخش دارد. یکی کافه که در طبقه همکف و با چشم‌اندازی از خیابان فلسطین ساخته شده و دیگری طبقه زیرهمکف (زیر‌زمین) که به رستوران اختصاص دارد.

فضایی که اجازه نمی‌داد با خیال راحت لپ‌تاپتان را باز کنید و کارهایتان را انجام دهید، کتابی را که از انقلاب خریده‌اید، تورق کنید و یا بعد از مدت‌ها با دوستانتان دیداری تازه کنید و گپ بزنید.

طراحی وی کافه حسی از یک زندگی مدرن، ماشینی و دایما در حرکت را القا می‌کند. این‌جا می‌تواند یک کافه باشد و هم‌زمان حسی از بودن در یک کارخانه یا کارگاه صنعتی را هم به شما منتقل کند. انگار قرار است وی کافه، انرژی و شور کار کردن را در شما زنده کند.

کافه رستوران وی کافه خیابان فلسطین

وی کافه به هیچ‌وجه لاکچری و اشرافی نیست. هیچ فضای وی‌آی‌پی و خاصی برای شخص ویژه‌ای تعبیه نشده است. بر عکس کمی حال‌و‌هوای زندگی کمونیستی دهه‌های 20 و 30 میلادی را منتقل می‌کند و حسی از برابری همگانی و زندگی اشتراکی را در خود دارد. شما با هر درجه از اشرافیت و بورژوازی هم که وارد کافه شوید، باید پشت یکی از میزهای ساده‌ای بنشینید که کنار هم چیده شده‌اند.

کافه رستوران وی کافه خیابان فلسطین

حتی بعضی از میزهای بزرگ‌تر که کنار پنجره یا گوشه دیوارها قرار دارند، به صورت اشتراکی استفاده می‌شوند و تعدادی افراد غریبه در کنار هم و دور یک میز می‌نشینند. این فضای اشتراکی برای فریلنسرها بسیار مناسب است.

افرادی که به تنهایی و به قصد کار کردن به کافه آمده‌اند و قرار نیست کسی را ملاقات کنند و طبعا به یک میز چندنفره نیز احتیاج ندارند و میزهای یک‌نفره هم برایشان بیش‌ از اندازه کسالت‌آور است. این افراد‌ می‌توانند از میزهای اشتراکی استفاده کنند و هرازگاهی هم ارتباطات کاری برای خودشان بسازند و یا از بارش‌های فکری یک فضای کار اشتراکی استفاده کنند.

کافه رستوران وی کافه خیابان فلسطین

منو و قیمت‌ها

وی کافه دو بخش دارد. یکی کافه که در طبقه همکف و با چشم‌اندازی از خیابان فلسطین ساخته شده و دیگری طبقه زیرهمکف (زیر‌زمین) که به رستوران اختصاص دارد. در رستوران انواع پیتزاها و چند نوع سالاد و ساندویچ سرو می‌شود.

این غذاها نسبت به غذاهای طبقه بالا کمی حجیم‌تر هستند. در واقع این بخش برای زمان‌هایی است که حسابی گرسنه‌اید و می‌خواهید یک وعده کامل غذایی نوش‌جان کنید. اما بخش کافه غذاهای کم‌حجم، اسنک‌های کوچک، انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم، کیک و شیرینی سرو می‌کند.

قیمت‌های وی کافه، مانند فضایش، اصلا لاکچری و گران نیستند. با این حال در دسته کافه‌‌رستوران‌های ارزان‌قیمت هم قرار نمی‌گیرد. شاید بهتر باشد بگوییم خدمات و کیفیتش متناسب با قیمت‌هایش است و شما حس نمی‌کنید بابت چیزی بی‌ارزش، مبلغ زیادی پرداخت کرده‌اید.

طبق قیمت‌های سال 13۹۸ شما می‌توانید با حدود 40 هزار تومان یک پیتزای بزرگ ایتالیایی را که برای دو نفر هم کافی است، در وی کافه نوش‌جان کنید. سالاد‌ها بین 25 تا 50‌ هزار تومان هستند و بازه قیمتی نوشیدنی‌ها نیز از 12 هزار تومان تا حدود 25 هزار تومان متغیرند.

کافه رستوران وی کافه خیابان فلسطین

بعضی طعم‌ها و مزه‌ها در منوی وی کافه قابل اضافه کردن هستند. مثلا می‌توانید درخواست اضافه کردن کارامل به قهوه یا یک نوع میوه خاص به وافل یا پنیر و قارچ بیشتر به پیتزایتان را داشته باشید و با پرداخت مبلغی اضافه‌تر این درخواست انجام می‌شود. همین باعث می‌شود خوردن چیزهایی مانند وافل یا بستنی در این کافه برای خیلی‌ها دلپذیر باشد.

پیشنهاد شخصی من در مورد غذاهای وی کافه پیتزای پنیر است که از ترکیب چهار پنیر خوشمزه درست شده و طعم متفاوتی دارد. این پیتزا را تقریبا در جای دیگری در آن حوالی (مرکز شهر) پیدا نخواهید کرد. پپرونی‌های وی کافه هم از علاقه‌مندی‌های من است. هر چند طعم پپرونی چیز جدیدی نیست و همه جا می‌توانید آن را بیابید، اما من فکر می‌کنم پپرونی‌های وی کافه را بیشتر از هر جای دیگری در تهران دوست دارم.

در مورد نوشیدنی‌ها هم موهیتوی زنجبیلی را پیشنهاد می‌کنم. چون کمتر جایی این نوع موهیتو را با این کیفیت سرو می‌کند و طعمش هم کمتر آشنا است. البته قبل از امتحان کردنش حتما مطمئن شوید که در چشیدن طعم‌های جدید، به اندازه کافی حس ماجراجویی دارید یا بدنتان به زنجبیل حساسیت ندارد. قهوه‌های وی کافه نیز کیفیت قابل‌قبولی دارند و کاملا مشخص است که باریستای وی کافه‌ کارش را به خوبی انجام می‌دهد.

کافه رستوران وی کافه خیابان فلسطین

آدرس و مسیر دسترسی

وی کافه در خیابان فلسطین شمالی و چند قدم بالاتر از خیابان انقلاب قرار دارد. برای رفتن به آنجا نیازی به رزرو ندارید، اما کمتر پیش می‌آید که به راحتی جایی برای نشستن پیدا کنید. البته جای نگرانی نیست. می‌توانید به طبقه پایین و بخش رستوران بروید که کمتر شلوغ است. ایستگاه بی‌آرتی‌ وصال در خیابان انقلاب نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس و متروی چهار‌راه ولیعصر نزدیکترین ایستگاه مترو به وی کافه است. دیگر شعبه‌های وی کافه در قلهک و پاسداران قرار دارند.

شماره‌های تماس:

شعبه فلسطین: ۶۶۹۷۶۰۴۱

شعبه قلهک: ۲۲۶۴۹۵۶۱

آدرس ایمیل: vcafebistro@gmail.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
00:00:16