ماجراجویی

تجربه یک زمستان منحصربه فرد با تفریحات توچال

فهرست مطالب

توچال یکی از بزرگترین مراکز تفریحی کشور است و دارای تفریحات مختلفی برای دوستداران ورزش و کوهنوردی است. این مکان، می‌تواند یک گزینه خوب برای ورزش و تفریح گروهی باشد.  این مقاله را تا انتها بخوانید تا با محبوب‌ترین تفریحات توچال آشنا شوید.

پیاده‌روی در طبیعت توچال

آب و هوای زیبا و خنک منطقه توچال باعث شده، افرادی که اهل پیاده‌روی هستند و از راه رفتن‌های طولانی لذت می‌برند به این منطقه بیایند و در مناطق مختلف آن، پیاده‌روی کنند. این مسیر یکی از رایج‌ترین تفریحات توچال است. در مسیرهای پیاده‌روی توچال، می‌توانید از تنفس هوای تازه و طبیعت زیبا لذت ببرید.

برای پیاده‌روی در این منطقه، می‌توانید دو مسیر مختلف را انتخاب کنید. مسیر سلامتی شماره یک به دلیل نورپردازی زیبایی که دارد، بیشتر در شب‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد. در این مسیر، می‌توانید در بین راه از فضای سبز، آلاچیق و نیمکت‌های پارک استفاده کنید و از کنار هم بودن لذت ببرید.

مسیر سلامتی شماره دو دیگر مسیر پیاده‌روی توچال است که طول آن ۲ کیلومتر است. در طول این مسیر، می‌توانید از طبیعت بکر و زیبا بهره ‌برید. در طول پیاده‌روی از راه‌های از سنگی و پلکانی برای رسیدن به غار و آبشار عبور خواهید کرد.

این مسیر به دلیل جذابیت‌های زیادی که دارد، بیشتر در ساعات اولیه روز و در عصرها طرفداران زیادی دارد. بنابراین در ساعات اولیه روز می‌توانید، حرکت‌تان در این مسیر را آغاز کنید.

تفریحات توچال

تله کابین توچال

طولانی‌ترین تله کابین پیوسته جهان با طول ۷۵۰۰ متر در توچال قرار دارد. این تله کابین از سال ۱۳۵۷ در این منطقه فعالیت می‌کند و طرفداران زیادی برای تماشای طبیعت زیبای کوه، دشت و نمای دور شهر بزرگ تهران دارد. می‌توانید با خرید بلیت از تله کابین توچال و مسیر زیبای آن از یکی از بهترین تفریحات توچال لذت ببرید.

در مسیر ایستگاه ۱به ۷، در نهایت به هتل و پیست اسکی می‌رسید و در مسیر ایستگاه ۱ به ۵، فقط از طبیعت زیبای رشته کوه البرز لذت می‌برید و از بودن در دل طبیعت، هیجان‌زده خواهید شد.

تله کابین

پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال یکی از معروف‌ترین پیست‌ها برای ورزش‌های تفریحی و زمستانی است. می‌توانید در فصل زمستان و به هنگام بارش برف به این پیست بروید و از بازی و هیجان زیاد لذت ببرید. ساعت کاری پیست اسکی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ است. این پیست اسکی در فاصله پنج کیلومتری شهر تهران قرار دارد. همچنین از تفریحات توچال است که محل مناسبی برای اوج گرفتن و بازی ورزش اسکی است.

پیست اسکی

اسنوموبیل توچال

یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحات توچال اسنوموبیل است. می‌توانید با خرید بلیت، با اسنوموبیل در مسیرهای برفی و زیبای توچال با سرعت زیاد حرکت کنید. این ورزش، مناسب کسانی است که از سرعت و هیجان بالا لذت می‌برند و دوست دارند بدون هیچ محدودیتی در قسمت‌های مختلف توچال گشت‌وگذار کنند.

کوهنوردی

منطقه توچال در رشته کوه‌های بزرگ البرز است از این رو مسیر خوبی برای کوهنوردی به شمار می‌آید و کسانی که به ورزش کوهنوردی علاقه دارند، می‌توانند این منطقه را انتخاب کنند. مسیر کوهنوردی به گونه‌ای است که از پارکینگ تا ایستگاه دوم را در مدت زمان ۲-۳ ساعت طی می‌کنید.

در این مسیر از جاده‌های آسفالت عبور می‌کنید و می‌توانید در مکان‌های زیادی برای استراحت بنشینید. کوهنوردی اصلی از ایستگاه ۲ تا ایستگاه ۷، شروع می‌شود در این مسیر، هیچ‌گونه امکانات رفاهی وجود ندارد و شما باید این مسیر را به خصوص در زمستان با تجهیزات کامل طی کنید. در انتهای مسیر به هتل توچال می‌رسید و در آن جا می‌توانید برای مدت کوتاهی استراحت کنید و بازگردید.

کوهنوردی در این منطقه از معروف‌ترین تفریحات توچال است.

تفریحات توچال

ورزش بانجی جامپینگ

این ورزش، جزو یکی از هیجان‌انگیزترین  تفریحات توچال است که در آن با استفاده از تجهیزات ایمنی کامل از دره ۴۰ متری پرت می‌شوید. به طوری که حس سقوط آزاد را تجربه خواهید کرد و ممکن است بیش از حد هیجان‌زده شوید. این باشگاه بانجی جامپینگ پس از ۵ سال تلاش پیاپی در این منطقه بازگشایی شد.

این باشگاه امکانات رفاهی زیادی برای طرفداران خود مانند پیست اسکی، کافی‌شاپ، سنگ‌نوردی، ترامپولین و اسلک‌لاین دارد. همه این بازی‌ها، مطابق با استانداردهای بین‌المللی است.

بانجی جامپینگ

 ورزش زیپ لاین توچال

ورزش زیپ لاین یکی از بهترین تفریحات توچال است که علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کرده است. در این ورزش، شما با اتصال به یک قرقره مستحکم از یک مسیر طولانی ۷۰ متری زیپ لاین حرکت می‌کنید و در طول مسیر، می‌توانید از دره‌های زیبای توچال لذت ببرید. در این مجموعه ورزشی، چند حالت پرواز مختلف وجود دارد که می‌توانید با توجه به علاقه و هیجان خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

در یکی از این پروازها، درون یکی صندلی قرار می‌گیرید و از بالای دره پرتاب می‌شوید و در حالت بعدی، قرقره را به کمر و پاهای شما می‌بندند که در این حالت دست‌های شما کاملا آزاد است و در طول مسیر، می‌توانید از خود عکس و فیلم بگیرید و در حالت دیگر قرقره را فقط به پاهای شما می‌بندند و بقیه قسمت‌های بدن شما آزاد است.

سقوط آزاد یا بگ جامپ

در ورش زیپ لاین و بانجی جامپینگ با تجهیزات و امکانات کامل، پرش و سقوط آزاد را تجربه می‌کنید اما در ورزش بگ جامپ، بدون هیچ‌گونه تجهیزاتی از ارتفاع‌های مختلف سقوط می‌کنید. در این ورزش، ابتدا از ارتفاع ۶ متری روی سطحی نرم پرش می‌کنید و اگر از هیجان و لذت آن خوشتان آمد، می‌توانید در دفعات بعدی از ارتفاعات ۱۲ تا ۲۸ متری سقوط آزاد کنید.

در این ورزش نباید بیماری قلبی، دیسک کمر، پلاتین در قسمت‌های مختلف بدن و وزن بالای ۱۱۰ کیلوگرم داشته باشید.

بگ جامپ

سورتمه توچال

سورتمه توچال یکی از بهترین و استانداردترین سورتمه‌های ایران است که در سال ۱۳۹۴ با همکاری یک شرکت معتبر آلمانی به بهره‌برداری رسید. این سورتمه از تفریحات توچال و دارای پیست ۱۴۲۰ متری است و در مسیر آن، می‌توانید از پیچ و خم‌های مختلفی عبور کنید و از طبیعت زیبای کوهپایه توچال لذت ببرید.

در این سورتمه با داشتن دستگیره کنترل سرعت، می‌توانید سرعت خود را در طول مسیر کنترل کنید تا از لذت و هیجان این ورزش و بازی بهره‌مند شوید. مسیر این سورتمه‌ها در ارتفاعات پر پیچ و خم توچال قرار دارد و امنیت ریل‌های سورتمه در سرعت بالا بسیار عالی است. بنابراین، می‌توانید با خیال راحت سورتمه‌های خود را هدایت کنید.

تفریحات توچال

سینما پنج بعدی توچال

آن دسته از افرادی که دوست دارند، سینما پنج بعدی را با لذت و هیجان ایده‌آل تجربه کنند، می‌توانند در منطقه توچال به سینما پنج بعدی آن بروند.

این سینما از تفریحات توچال است که بر اساس معیار شبیه‌سازی Simulator XD ساخته شده و می‌تواند حس واقعیت را به شما القا کند. در طول مشاهده فیلم، می‌توانید از شبیه‌سازی‌های باد، باران، طوفان یا زلزله لذت ببرید.

پنج بعدی

باشگاه تنیس توچال

در ایستگاه یک تله کابین توچال، باشگاهی قرار دارد که در آن انواع بازی‌های تنیس به بهترین شکل ممکن انجام می‌گیرد. می‌‌توانید با خرید بلیت از هیجان و لذت بازی تنیس بهره‌مند شوید. این باشگاه دارای فضای باز، طبیعت زیبا و به دور از شهر تهران است. می‌توانید، بازی تنیس را در شش زمین جداگانه خاکی با استانداردهای بین‌المللی انجام دهید.

تنیس توچال

ورزش تیر و کمان توچال

اگر به ورزش تیر و کمان، علاقه‌مند هستید، می‌توانید این بازی را در یک باشگاه خوب در دل طبیعت تهران و با هیجان بالا انجام دهید. باشگاه تیراندازی با کمان از تفریحات توچال است که شرایط بازی تیر و کمان را با استفاده از مربیان مجرب و تحت نظر و تعلیم آن‌ها تامین کرده است.

کسانی که تمایل دارند، ورزش تیر و کمان را به صورت سنتی یاد بگیرند و آن‌ را به صورت حرفه‌ای دنبال کنند، می‌توانند از امکانات این باشگاه استفاده کنند. در این باشگاه هر چند مدت یک بار، مسابقات کشوری برگزار می‌شود و اگر شما هم این رشته ورزشی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنید، می‌توانید در این مسابقات شرکت کنید.

در این مقاله سعی کردم تعدادی از تفریحات توچال را به شما معرفی کنم تا بسته به سلیقه و علاقه‌تان در بازدید بعدی از توچال، آن‌ها را امتحان کنید. شما کدام را امتحان کرده‌اید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن