شکم گردی

کافه کتاب تنکابن؛ کافه‌ای با طعم کتاب

فهرست مطالب

این روزها کافه‌گردی فراتر از یک تفریح شده است. شاید در چند سال گذشته کافه‌ها فقط مکانی بودند برای دورهمی‌های دوستانه یا صرف یک فنجان قهوه در سکوت. اما این روزها معنای متفاوتی پیدا کرده‌اند یا شاید بهتر باشد بگوییم چندین معنا را در خود جا داده‌اند تا پاسخ‌گوی اکثر نیازهای مشتریان باشند. یکی از کافه‌های خوش‌حس‌وحال تنکابن که از این قاعده مستثنا نیست، کافه کتاب است. اگر مایلید گوشه‌ای از این حس‌و‌حال را بفهمید، با من در نابرو همراه باشید تا با یکی دیگر از دیدنی‌های تنکابن آشنا شویم.

فضای کافه

در نگاه اول راهرویی باریک می‌بینید؛ اما هرگز نمی‌توانید تصور کنید بعد از این دالان پراز عکس و قاب‌های متنوع، چه‌چیزی انتظارتان را می‌کشد. شک ندارم در انتهای راهرو خشکتان می‌زند. این اتفاقی بود که بعد از دیدن حیاط سرسبز و دل‌باز آنجا برایم رخ داد. در انتهای راهرو شما باید چند پله را پایین بیاید تا به این حیاط دل‌انگیز برسید.

کافه کتاب تنکابن

حیاط کافه

دو طرف حیاط پنج میز و صندلی چوبی، یک میز و نیمکت و یک دست مبل در زیر سایه‌بان قرار دارند که هرکدام در نوع خود بسیار راحت‌اند. تنوع در میز و صندلی‌ها برای لحظه‌ای شما را در انتخاب جای مناسب مردد می‌کند. شاید همین بهانه‌ای شود که به بخش اصلی کافه توجه کنید.

کافه کتاب تنکابن

سالن کافه

سالنی بزرگ که با شیشه مرز خود با حیاط مشخص را کرده است. این سالن بخش‌های متفاوتی دارد. اولین قسمت آن میز پیشخوان باریستا یا صندوقدار کافه است. یکی از جاذبه‌های دکوراسیون این قسمت، دیواری به‌رنگ طوسی است که در آن قاب عکس‌های خالی به‌رنگ سفید نصب شده‌اند. این دیوار در عین سادگی برای لحظه‌ای شما را خیره می‌کند و به فکر فرو می‌برد؛ اما اینکه به چه فکر می‌کنید، تجربه‌ای است که خودتان باید کسبش کنید!


گاهی مراسم‌های غیرمعمول یا بهتر بگویم خارج‌ازبرنامه در این کافه به‌صورت فوق‌العاده برگزار می‎شوند؛ البته این مراسم‌ها ازطریق صفحه‌ رسمی اینستاگرامشان اطلاع‌رسانی می‌شوند.

کمی که جلوتر بروید، به اتاقی پراز لوازم‌التحریرهای مختلف با برندهای معتبر برمی‌خورید. دیدن آن‌همه اشیای رنگی، ناخودآگاه شما را به دوران مدرسه و ذوق خرید لوازم‌‌التحریر برمی‌گرداند. همان‌طور که با هیجان در برابر رنگ‌ها قدم می‌زنید، قفسه کتاب‌های آن‌طرف سالن جذبتان می‌کنند. شاید با دیدنشان این جمله را تکرار کنید که اینجا کافه است یا کتاب‌فروشی پنهان؟!

تمام سبک‌های رایج کتاب مانند ادبیات، تاریخ، فلسفه و دین، روان‌شناسی و… در قفسه‌ها به‌صورت مجزا چیده شده‌اند. قدم‌زدن در بین کتاب‌ها دل‌چسب است؛ اما آیا می‌توانید تصور کنید نشستن بر سر میزی میان آن‌ها و نوشیدن یک استکان چای معطر ایرانی یا یک فنجان قهوه ترکی در لابه‌لای کتاب‌ها چه حسی دارد؟ باور کنید در کلام نمی‌گنجد.

کافه کتاب تنکابن

میز و صندلی‌های فلزی رنگ‌ورورفته قدیمی در بین کتاب‎های تازه‌منتشرشده، زیباترین تناقض محیطی را به وجود آورده است. گویی شما را دعوت می‌کنند به سفری مجازی بین داستان‌های مختلفی که هر کتاب روایت می‌کند.

گلدان‎های سرسبز پتوس در بالای قفسه‌ی کتاب‌ها در القای حس آرامش این مکان به شخص، تاثیر به‌سزایی دارند. ترکیب تابلوهای متنوع، گلدان‌های همیشه‌سبز، مجسمه‌های چوبی، همراه عطر قهوه و نوری که از شیشه به سالن رخنه می‌کند، آرامش‌بخش‌ترین ترکیبی است که یک کافه می‌تواند ایجاد کند.

کافه کتاب تنکابن

مخاطبان کافه کتاب

کافه کتاب تنکابن مخاطبانی در تمام رده‎های سنی دارد؛ زیرا محیط زیبا و درعین‌حال کاربردی آن، این امکان را فراهم می‌آورد که حتی در کافه‌ای پررفت‌وآمد هم بتوانی خلوتت را حفظ کنی. از گروه‌های دوستانه جوانان گرفته تا حتی جلسات اداری، با کیفیتی هرچه تمام‎تر برگزار می‌شوند. این روزها رووسا و صاحبان کار جلسات اداری خود را در آنجا برگزار می‌کنند تا علاوه‌بر کار، تفریحی دل‌نشین را نیز برای کارکنان و خودشان رقم بزنند.

کافه کتاب تنکابن

منوی کافه کتاب

منوی این کافه دنج شامل اکثر نوشیدنی‌های سرد و گرم، میان‌وعده‌های مخصوص، دسر و انواع سالادها است. اگر غذایی سفارش دادید و برایتان در تابه استیل دسته‌دار آوردند، تعجب نکنید. اینجا اکثر ظروف استیل‌اند. پیش‌دستی‌های استیل و قدیمی همراه همیشگی خدمات آن‌ها است.

ظروف و شاید بعضی از میز و صندلی‌ها، یادآور خانه‌ی مادربزرگ‌ها است؛ زیرا در زمان آن‌ها یا خیلی دورتر، این نوع ظرف‌ها طرف‌دار داشتند. شاید ترکیب همین اشیای قدیمی با فضای مدرن کافه، باعث جذابیت دوچندان کافه کتاب شده است؛ فضایی که به‌محض قدم‌نهادن در آن، استرس و اضطراب، بیرون در جا می‌مانند و شما را با محیطی آرامش‌بخش تنها می‌گذراند.

کافه کتاب تنکابن

مراسم‌های خاص

گاهی مراسم‌های غیرمعمول یا بهتر بگویم خارج‌ازبرنامه در این کافه به‌صورت فوق‌العاده برگزار می‎شوند؛ البته این مراسم‌ها ازطریق صفحه‌ رسمی اینستاگرامشان اطلاع‌رسانی می‌شوند. برای مثال ممکن است یک شب از موسیقی‌دانی دعوت کنند که تا نیمه‌شب کافه را در صدای موسیقی خود غرق کند یا گاهی نویسنده‌ای به آنجا سری بزند و با مخاطبان سخنی بگوید، و حتی برگزاری گالری نقاشی و عکاسی؛ همه چیز در کافه کتاب امکان دارد!

درنهایت می‌توانم بگویم کافه کتاب فقط یک کافه نیست! یک فروشگاه لوازم‌التحریر، یک کتاب‌فروشی در میان گل‌های سرسبز، یک حیاط پراز آرامش، یک میز پراز غذاهای لذیذ، همه به این بستگی دارد که شما چه‌چیز نیاز دارید؟! یادتان باشد که کافه کتاب تنکابن علاوه‌بر ارائه غذا به شما آرامش نیز می‌دهد.

کافه کتاب تنکابن

موقعیت مکانی

کافه کتاب در مرکز تنکابن قرار دارد. به میدان شهید شیرودی که رسیدید، به خیابان شیخ فضل الله نوری بروید. آنجا دری کوچک و تابلویی ساده به رنگ طوسی می‌بینید که روی آن به‌سادگی حک شده است: کافه کتاب.

آدرس

مازندران، تنکابن، خیابان شیخ فضل‌الله نوری

تلفن تماس: ۰۱۱۵۴۲۲۸۹۶۶

شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۳

جمعه و روزهای تعطیل ۱۶ تا ۲۲

آدرس اینستاگرام: bookcafeplatform@

@hayat.platformbookcofe

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن