بازارگردی

بازار پرندگان مشهد؛ سرزمین پرنده‌ها در دل شهر

فهرست مطالب

خیابان توحید مشهد خیابانی قدیمی است که تقریبا همه مغازه‌های آن، فروشنده پرندگان زینتی هستند. اگر قصد خرید پرنده زینتی دارید یا به حیوانات و پرندگان علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنم در این مطلب من در نابرو با بازار پرندگان مشهد بیشتر آشنا شوید.

بازار پرندگان مشهد تجمع مغازه‌های پرنده‌فروشی

خیابان توحید حدفاصل میدان شهدا و میدان توحید است. یک خیابان دو طرفه که مرکز فروش پرندگان خانگی در مشهد محسوب می‌شود. این خیابان مرکز شهر و در نقطه نسبتا شلوغی قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی مشهد به حساب می‌آید. بنابراین یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید، پیدا نکردن جای پارک است. تقریبا همه مغازه‌های این بازار شبیه به هم هستند. نکته‌ای که بعد از بازدید از یکی دو مغازه جلب‌توجه می‌کند، این است که اگر چه این مغازه‌ها پرنده فروشی هستند، اما اغلب کنار فروش پرندگان، حیوانات دیگر مانند خرگوش، سنجاب و همستر هم می‌فروشند.

بازار پرندگان مشهد

چه زمانی برای خرید پرنده خانگی مناسب‌تر است؟

در فصل تابستان این خیابان از همیشه شلوغ‌تر است؛ چراکه مردم تمایل بیشتری به خرید حیوان خانگی برای اوقات فراغت کودکانشان دارند. جوجه‌های رنگی و اردک را در فصل تابستان حتما در بازار پرندگان مشهد پیدا می‌کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که در تابستان احتمال مریض بودن پرنده‌ها و انتقال بیماری بین آن‌ها بیشتر است. پس موقع خرید حتما به سالم بودن پرنده توجه کنید. علاوه‌بر آن، از آن‌جا که در فصل تابستان بیشترین خرید و فروش حیوانات خانگی صورت می‌گیرد، معمولا به قیمت بالاتری هم به فروش می‌رسند. بنابراین اگر برای خرید پرنده خانگی سالم عجله ندارید، بهتر است خرید خود را به تابستان موکول نکنید.

بازار پرندگان مشهد

اگر قصد خرید دارید، حتما به چندین مغازه سر بزنید تا از خریدتان پشیمان نشوید. قیمت گذاری پرنده‌ها به معیارهای بسیاری بستگی دارد. اما متاسفانه از آن‌جا که این بازار قیمت مصوبی ندارد و نظارت چندانی هم بر فروش آن‌ها نیست، قیمت‌گذاری فروشندگان چندان هم عادلانه و دقیق نیست.

بازار پرندگان مشهد

وضعیت بهداشت نگهداری پرندگان در خیابان توحید

متاسفانه بیشتر فروشنده‌های بازار پرندگان مشهد، بیشترین توجه را بر فروش دارند. بنابراین توجه چندانی به وضعیت نگهداری پرندگان ندارند. بیشتر پرنده‌ها به تعداد زیاد و با فضای کم در یک قفس نگهداری می‌شوند. علاوه‌بر کمبود فضا و نامناسب بودن وضعیت مکانی، حیواناتی مانند سنجاب و خرگوش در یک محیط نگهداری می‌شوند. نکته عجیب این است که فروش حیواناتی مانند سنجاب به صورت غیرقانونی انجام می‌شود. سنجاب در دسته حیوانات خانگی قرار نمی‌گیرد. متاسفانه پس از ورود به بعضی از مغازه‌ها، با شرایط نامناسب حیوانات روبرو می‌شوید. با این شرایط به این فکر می‌افتید که یکی از این پرنده‌ها را بخرید تا بتوانید در شرایط بهتری از آن نگهداری کنید.

بازار پرندگان مشهد

تنوع فروش پرندگان در خیابان توحید

پرنده‌های خانگی از مرغ مینا، طوطی، کبوتر، فنچ و قناری تا مرغ، خروس، اردک و جوجه را می‌توانید در بازار پرندگان مشهد پیدا کنید. انواع طوطی‌ها از اسکندر، عروس هلندی، آرا و کاکادو نیز در این بازار موجود هستند. قیمت پرندگان بسته به اینکه جوجه می‌خرید یا پرنده بالغ، کمی متفاوت است. همچنین توانایی حرف زدن در بعضی پرندگان مانند مرغ مینا و طوطی باعث تغییر قیمت فروش می‌شود. اگر علاقه‌مند هستید که پرنده شما ساده‌تر با انسان‌ها ارتباط برقرار کند، بهتر است جوجه پرندگان را خریداری کنید تا نگران اهلی شدن آن نباشید.

بازار پرندگان مشهد

فروش لوازم نگهداری حیوانات و پرندگان

علاوه‌بر خرید‌و‌فروش پرنده، غذای پرندگان زینتی و خانگی، قفس‌های مختلف با سایز و شکل‌های متنوع و مکمل‌های غذایی را می‌توانید از بازار پرندگان مشهد برای پرندگان تهیه کنید.

بازار پرندگان مشهد

بازار پرندگان توحید، خوب یا بد؟

به‌طورکلی نگهداری حیوانات در محیط خانه، باید با ایجاد شرایط مناسب برای پرندگان و حیوانات همراه باشد. قبل از خرید پرندگان خانگی، حتما این نکته را درنظر بگیرید. هدف اغلب مشتری‌هایی که برای خرید پرنده به بازار پرندگان مشهد می‌آیند، سرگرمی کودکانشان است. به همین دلیل اهمیت چندانی به نیازهای پرنده یا حیوان موردنظر نمی‌دهند. این موضوع باعث می‌شود بسیاری از این پرنده‌های خریداری شده، عمر کوتاهی داشته باشند.

بازار پرندگان مشهد

از سال‌های دور شرایط این خیابان و مغازه‌هایش مانند امروز است و تفاوت چندانی ندارد. بیشتر فروشنده‌ها تنها به بعد اقتصادی شغلشان تمرکز دارند. اما با ایجاد تغییرات کوچک در راستای بهبود شرایط نگهداری حیوانات و ارائه خدمات بهتر و منسجم‌تر به مشتری، نتیجه اقتصادی بهتری همراه کیفیت خواهد شد.

بازار پرندگان مشهد

در اغلب این مغازه‌ها، کودکانی هستند که تنها برای علاقه به حیوانات، چند ساعتی از اوقات فراغتشان را در این مغازه‌ها کار می‌کنند. اگر کودکی می‌شناسید که به حیوانات و پرندگان علاقه‌مند است اما شرایط نگهداری در خانه را ندارد، پیشنهاد کار پاره وقت در این مغازه‌ها می‌تواند پیشنهاد جالبی باشد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن