طبیعت گردی

پارک ژوراسیک تهران؛ سفری به ماقبل تاریخ

فهرست مطالب

کودکان سرشار از کنجکاوی و عاشق تجربه کردن هستند. هر کنجکاوی و تجربه‌ای می‌تواند جرقه‌ای برای کشف و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌هایشان باشد. یکی از هیجان‌انگیزترین مکان‌هایی که اشتهای آن‌ها به یادگیری را تحریک می‌کند، ورود به پارکی ‌است که در آن جانوران عظیم‌‌الجثه‌ ماقبل تاریخ با خصوصیات و صداهای مختلف دیده می‌شوند. پارک ژوراسیک تهران اولین و تنها پارک مربوط به جانوران ماقبل تاریخ در ایران محسوب می‌شود. پارک ژوراسیک تهران یک پارک گردشگری، تفریحی، آموزشی و علمی تخیلی ‌است. می‌توانید در مکانی امن میان دایناسورها لحظاتی سرشار از آموزش و شادی را کنار خانواده‌ خود رقم بزنید. در این مطلب از نابرو با من همراه باشید تا با پارک ژوراسیک تهران از دیدنی های تهران بیشتر آشنا شوید.

معرفی پارک ژوراسیک تهران

این پارک در اسفند ماه سال ۹۲ در منطقه‌ سعادت‎آباد تهران، افتتاح شد. پارک ژوراسیک تهران توانسته با برپایی مجسمه‌های متحرک از دایناسورها و حیوانات دیگر در ابعاد و جثه‌های واقعی همراه صدا و جلوه‌های ویژه‌‌شان و معرفی انواع آن‌ها ما را به میلیون‌ها سال پیش پیوند ‌دهد.

پارک ژوراسیک تهران

خصوصیات پارک ژوراسیک تهران

اصطلاح پارک دایناسورها یا همان پارک ژوراسیک برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ توسط نویسنده و پزشک مطرح آمریکایی به نام مایکل کرایکتون که این اصطلاح را روی رمانش گذاشت، مطرح شد. تا کنون فیلم‌های چندگانه‌ پارک ژوراسیک و مراکز تفریحی متعددی در سرتاسر جهان با این نام افتتاح شده‌اند.


در امتداد این مسیر، شهربازی کوچکی با وسیله‌های تفریح و سرگرمی برای همه سنین قرار داده شده است. پارک ژوراسیک درعین سرسبزی و زیبایی، بسیار موردعلاقه‌ کودکان، نوجوانان و بازدید‌کنندگان قرار می‌‌گیرد.

پیش از احداث پارک ژوراسیک، مشاهده این موجودات استثانایی فقط در کتاب‌ها و فیلم‌های سینمایی امکان‌پذیر بود. اواخر زمستان سال ۱۳۹۲ در محله‌ سعادت‌آباد تهران برای نخستین بار پارکی با این نام با بیش از ۳۰ دایناسور و حیوانات عظیم‌الجثه‌ ماقبل تاریخ افتتاح کردند.

به‌این‌ترتیب امکان ملاقات و بازدید این موجودات که در 150 میلیون سال پیش زندگی می‌کردند، محیا می‌شود. این حیوانات با شکل طبیعی و زیبای خود در اندازه‌های واقعی با صداها و حرکاتی مانند پلک زدن، تکان دادن اعضای بدن و صداهایی که می‌سازند، احساس ورود به میلیون‌ها سال پیش را برای علاقه‌مندان به‌ویژه کودکان و نوجوانان تداعی می‌کنند.

پارک ژوراسیک تهران

شما همچنین می‌توانید ضمن آشنایی با این حیوانات ماقبل تاریخ، اطلاعاتی مانند نوع و روش زندگی و نوع تغذیه‌شان را به‎دست آورید و فرصت خوبی برای گذراندن اوقاتی خوش کنار خانواده داشته باشید.

پارک ژوراسیک تهران

کنار تماشای این موجودات که برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب و هیجان‌انگیز هستند، از امکانات دیگر پارک نظیر سرویس بهداشتی، پارکینگ، کارگاه‌های آموزشی، استودیوی ژوراسیک برای تهیه‌ عکس یادگاری، کافی‌شاپ، بوفه‌ و رستوران، سینمای سه بعدی، میدان دایناسور سواری، فروشگاه اسباب‌بازی، مجموعه‌ شهربازی با چندین وسیله‌ تفریحی برای کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان و نمایشی ترسناک و هیجان‌انگیز نیز بهره‎مند می‌شوید. مجموعه پارک ژوراسیک این نمایش را در فضای مشخص شده‌ اجرا می‌کند که برای کوکان بسیار دوست داشتنی و جذاب است.

پارک ژوراسیک تهران

فضای داخلی پارک ژوراسیک

پس از خرید بلیت ۱۵۰۰۰ تومانی پارک ژوراسیک از گیشه‌، از درب ورودی داخل پارک شوید. این درب با تکه‌ سنگ‌های بزرگ و مجسمه سر یک دایناسور که از دل سنگ‌ها بیرون آمده، مشخص شده است. درادامه وارد غاری سرپوشیده می‌شوید که سمت راست خود با اسکلت متحرک سر یک دایناسور و کمی جلوتر سمت چپ، با یک دایناسور پرنده مواجه می‌شوید که درحال بال زدن و حرکت همه اجزای بدن خود است.

با ادامه مسیر وارد پارک ژوراسیک شده و باتوجه به محیطی سرسبز احساس می‌کنید به جزیره‌ای ماقبل تاریخ آمده‌اید. سمت راست با خرس‌های قطبی، گرگ‌های قطبی و ماموتی روبرو می‌شوید که همه به‌شکلی بسیار طبیعی و زیبا آراسته شده‌اند و در اندازه‌های واقعی خود هستند.

کنار همه حیوانات پارک ژوراسیک، دکمه‌هایی تعبیه شده است؛ این دکمه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که با فعال کردن آن‌ها حیوانات را به حرکت درآورید. با لمس دکمه صدای دایناسورها را در مواقعی که خارج از دستورالعمل برنامه‌ریزی شده خود می‌باشند، می‌شنوید.

پارک ژوراسیک تهران

کنار هر حیوان، تابلوهایی به‌چشم می‌خورد که مشخصات، روش زندگی و نوع تغذیه‌ آن‌ها را مشخص کرده است. از این قسمت، پارک به چند بخش تقسیم می‌شود که با عبور از هریک، انواع و اقسام دایناسورها را در سایزهای مختلف می‌بینید. بعضی‌ از این حیوانات کنار کودکان خود هستند. همه دایناسورها و حیوانات از جنس‌های بسیار مرغوب تهیه شده‌اند، بسیار طبیعی به‌نظر می‌رسند و آن‌ها را با بالاترین دقت شبیه‌سازی کرده‌اند.

پارک ژوراسیک تهران

اغلب حیوانات متحرک بوده و امکان اجرای جلوه‌های ویژه را دارند، به‌همین دلیل این پارک با ایجاد محیطی مشابه، میلیون‌ها سال پیش را برای ما شبیه‌سازی می‌کند. کنار این حیوانات عظیم‌الجثه، حیوانات دیگری مانند خرس، کرگدن، پاندا، گورخر، زرافه و گوریلی بزرگ هم مشاهده می‌کنید. این گوریل توانایی نشستن، بلند شدن و تحرک همه‌ اعضای بدن خود را دارد. سمتی دیگر یک دایناسور و فیلی بزرگ پیش چشمان شما قرار می‌گیرد که امکان سوار شدن روی آن‌ها فراهم شده است.

در این مسیر، بوفه، کافی‌شاپ و رستوران قرار دارد تا بیشتر از این محیط لذت ببرید. کمی جلوتر محل برگزاری نمایش توسط مجموعه فراهم شده است. کودکان کنار والدین خود در مکانی سرپوشیده می‌نشینند و مجری برنامه دو دایناسور تی‌رکس را وارد میدان می‌کند. این دایناسورهای گرسنه دنبال غذا می‌گردند و ممکن است سمت شما پیشروی کنند. آن‌ها باهم مبارزه کرده و به پارکورکار ماهری که بین جمعیت پنهان شده، حمله‌ور می‌شوند.

پارک ژوراسیک تهران

این نمایش را با حرکات آکروباتیک و هیجان‌انگیز، چندین مرتبه در زمان‌های مختلف در پارک برگزار می‌کنند. در امتداد این مسیر، شهربازی کوچکی با وسیله‌های تفریح و سرگرمی برای همه سنین قرار داده شده است. پارک ژوراسیک درعین سرسبزی و زیبایی، بسیار موردعلاقه‌ کودکان، نوجوانان و بازدید‌کنندگان قرار می‌‌گیرد. شما می‌توانید ساعات خوش و باطراوتی را کنار خانواده‌ خود رقم بزنید.

پارک ژوراسیک تهران

دسترسی به پارک و زمان بازدید از مجموعه

پارک ژوراسیک تهران، در منطقه سعادت‌آباد، جنب پارک پرواز قرار گرفته است. آدرس پارک ژوراسیک: انتهای بلوار پاکنژاد، میدان بهرود، انتهای بلوار شقایق. متاسفانه درحال‌حاضر به‌دلیل اینکه در سعادت‌آباد و شهرک غرب فعلا مترو دایر نشده است، شما می‌توانید خود را با تاکسی یا اتوبوس به میدان صنعت رسانده و از ضلع شمال میدان صنعت، با تاکسی یا اتوبوس انتهای بلوار پاک‌نژاد پیاده شوید. سپس باتوجه به آدرس به پارک دسترسی خواهید داشت.

پارک ژوراسیک تهران

همچنین از بزرگراه یادگار امام، از شمال به جنوب وارد خروجی بلوار پیام و میدان بهرود شده و طبق آدرس به مسیر ادامه دهید. قیمت هر بلیت پارک ژوراسیک ۱۵۰۰۰ تومان و زمان بازدید از مجموعه همه روزه از ساعات ۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰ دقیقه است. شماره تماس مجموعه: ۲۲۳۶۷۶۶۰ و تلفن گویای مجموعه: ۲۴۵۵۷

اگر گشت‌وگذار در پارک ژوراسیک تهران را تجربه کرده‌اید، نظراتتان را با نابرو به‌اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن