شکم گردی

نوستالژی و خاطره در سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم بهارستان

فهرست مطالب

هنوز هم در گوشه وکنار تهران، مکان‌هایی وجود دارد که شما را یاد خاطره‌های قدیمی می‌اندازد. اگر اهل تهران‌گردی و شکم‌گردی باشید، حتما دوست دارید در مکان‌های قدیمی تهران هم گشتی بزنید تا خاطره‌های قدیم برای شما زنده شود. در بهارستان یک سفره‌خانه سنتی وجود دارد که فضای قدیمی آن برای چنین شرایطی مناسب است. سفره‌خانه سنتی طهران قدیم در فضایی سنتی و زیبا، میزبان شما برای صرف شربت‌های شیرین و قلیان‌های عربی است. اگر شما هم اهل شکم‌گردی سنتی هستید؛ در این مطلب از نابرو با من همراه باشید تا با سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم در بهارستان، یکی از جاهای دیدنی تهران بیشتر آشنا شوید.

سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم کجاست؟

سفره‌خانه سنتی طهران قدیم، دقیقا در میدان بهارستان قرار دارد و برای رفتن به آن باید به میدان بهارستان بروید. در خیابان اکباتان، نبش خیابان تابلوی بزرگ سفره‌خانه سنتی طهران قدیم نمایان است. راه‌های دسترسی به این سفره‌خانه از طریق مترو خط دو در میدان بهارستان و اتوبوس‌های بهارستان بسیار راحت است. همچنین از طریق تاکسی‌های سواری هم می‌توانید به این سفره‌خانه بروید.

جاهای دیدنی تهران

ورودی سفره ‌خانه سنتی طهران قدیم

وقتی در حال گشت‌وگذار در میدان بهارستان هستید، تابلوی سفره‌خانه سنتی طهران قدیم جلوی چشم شما نمایان خواهد بود. هنگام ورود باید از پله‌های رنگی‌رنگی بالا بروید. با ورود به سفره‌خانه روی دیوارها دوچرخه و دکوری‌های مربوط به هنرهای سنتی به چشم می‌خورد.

این سفره‌خانه در دو بخش سنتی و خانوادگی در نظر گرفته شده است. قسمت خانوادگی سفره‌خانه در طبقه بالا قرار داشته و در قسمت پایین سفره‌خانه، قلیان‌های عربی ارائه می‌شود. بخش پایینی فقط مخصوص آقایان است.

صندوق ورودی سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم در همان ابتدای قرار دارد که با دوچرخه‌ای از گل وگیاه تزیین شده است. این دکور ساده و قدیمی هر کسی را به خود جذب می‌کند. اگر همراه با خانواده هستید، به طبقه بالای این سفره‌خانه بروید؛ اما اگر تنها و آقا هستید، می‌توانید در طبقه پایین هم بنشینید.

جاهای دیدنی تهران

محیط داخلی سفره‌خانه سنتی

فضای داخلی این سفره‌خانه ترکیبی از مد روز و دکوراسیون سنتی است که به خوبی کنار هم قرار داده شده‌اند. همین موضوع باعث شده این سفره‌خانه محیطی زیبا و دلنشین داشته باشد.

روی همه دیوارهای سفره‌خانه با تابلوهای زیبای سنتی و مدرن تزیین شده است. پنجره‌های آن هم رنگی و شیشه‌ای هستند که وقتی نور از داخل آن‌ها عبور می‌کند؛ بسیار زیبا و دیدنی می‌شوند.

طبقه بالای سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم که لژ خانوادگی است، میز و صندلی‌های زیادی چیده شده است. البته برای نشستن این میز و صندلی‌ها تنها انتخاب شما نیستند، بلکه نیمکت‌های چوبی سنتی هم از دیگر گزینه‌های شما محسوب می‌شوند. به لطف وجود همین نیمکت‌ها، چیدمان فضا تم سفره‌خانه‌ای خود را حفظ کرده است.

سفره خانه سنتی طهران قدیم

در طبقه پایین سفره‌خانه که ویژه آقایان طراحی شده؛ نیمکت‌های چوبی سنتی با پارچه‌های رنگی زیبا چیده شده است. این بخش میز و صندلی نداشته و فضای کاملا مردانه و صمیمی دارد.

منوی سفره ‌خانه سنتی طهران قدیم

آشپزخانه این سفره‌خانه در طبقه پایین رستوران قرار گرفته و جلوی آن صندوق ورودی را قرار داده‌اند. همچنین بوی پخت‌وپز غذا به هیچ عنوان در فضای داخلی سفره‌خانه نمی‌پیچید.

با توجه به اینکه این سفره‌خانه تلفیقی از فضای مدرن و سنتی است، در منوی خود انواع غذاهای ایرانی را جای داده است. قیمت و کیفیت غذاها بسیار مناسب و واقعا خوشمزه و دلچسب هستند.

سفره خانه سنتی طهران قدیم

منوی اصلی غذای سفره‌خانه

غذاهای اصلی سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم شامل انواع غذاهای ایرانی هست که شامل:

سینی مخصوص طهران قدیم (پلو+ جوجه+ کباب)

چلو کباب برگ و زرشک پلو با مرغ

خورش‌های مختلف و دیزی سنتی

بال و کتف و…


صندوق ورودی در همان ابتدای قرار دارد که با دوچرخه‌ای از گل وگیاه تزیین شده است. این دکور ساده و قدیمی هر کسی را به خود جذب می‌کند. اگر همراه با خانواده هستید، به طبقه بالای این سفره‌خانه بروید؛ اما اگر تنها و آقا هستید، می‌توانید در طبقه پایین هم بنشینید.

کنار غذای اصلی این سفره‌خانه، انواع پیش غذاها از جمله کشک بادمجان، میرزاقاسمی، سوپ روز و انواع سالادها و ماست هم سرو می‌شود. همچنین به دلیل فضای مدرن و سنتی این سفره‌خانه، در منوی غذایی آن سیب‌زمینی ویژه و مخصوص، انواع آب میوه‌ها و بستنی نیز پیدا می‌شود.

کنار همه این موارد، این سفره‌خانه انواع چای عربی و قلیان‌های عربی هم دارد.

سفره خانه سنتی طهران قدیم

توجه به جزییات سفره ‌خانه سنتی طهران قدیم

کارکنان سفره‌خانه، خیلی تمیز و مرتب هستند. ظرف‌های آن سنتی بوده و تمامی غذاها در سینی‌های مسی و نقره‌ای با دورچین بسیار خاصی سرو می‌شود که نمای زیبایی به آن داده است.

تمام میزها و صندلی‌های سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم با روکش سنتی و پارچه‌ای تزیین شده است. در گوشه‌وکنار این سفره‌خانه انواع وسایل دکوری قدیمی از جمله رادیو قدیمی، تلویزیون قدیمی و… قرار گرفته است که نمای زیبایی به محیط آن داده است و شما را یاد خاطره‌های خانه‌های قدیمی و جیدمان نوستالژی آن‌ها می‌اندازد.

سفره خانه سنتی طهران قدیم

هنگام سرو غذا هم آهنگ‌های ملایم سنتی و قدیمی مثل آهنگ‌های جواد یساری و دیگر آهنگ‌های دوره‌های پیش پخش می‌شود که فضای سفره‌خانه را دلنشین‌تر کرده است.

این سفره‌خانه پارکینگ ندارد. بنابراین اگر با ماشین شخصی خودتان به این سفره‌خانه می‌روید، می‌توانید جلوی در ورودی آن، در خیابان اکباتان ماشین خود را پارک کنید. با توجه به موقعیت جغرافیایی سفره‌خانه، فضای پارک خودرو حوالی آن زیاد است و دغدغه‌ای برایتان نخواهد داشت.

سفره خانه سنتی طهران قدیم

ساعت کار و سفره‌ خانه سنتی طهران قدیم

شماره تماس سفره‌خانه 33996726

ساعت کار این سفره‌خانه از 12 ظهر الی 12 شب است. همچنین اگر می‌خواهید از تخفیفات ویژه این سفره‌خانه برخوردار شوید، می‌توانید از سایت نت‌برگ و تخفیفان، با ارائه بلیط تخفیف به این سفره‌خانه بروید تا شب خوبی را کنار دوستان خودتان سپری کنید.

اگر شما هم تجربه رفتن به سفره‌خانه سنتی طهران قدیم در بهارستان را دارید، نظرات خود را با نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن