بازارگردی

بازارگردی در مجتمع کامپیوتر تک مشهد

فهرست مطالب

دوره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، «عصر دیجیتال» نامیده‌اند. روزگاری که سرعت تبادل اطلاعات به سرعت انتشار نور تنه می‌زند. زیستن در چنین زمانه‌ای ابزار خاص خود را نیاز دارد. موبایل، لپ‌تاپ و کامپیوتر اصلی‌ترین وسایل دیجیتال محسوب می‌شوند. در این مقاله از سایت نابرو سراغ مهم‌ترین مرکز خرید و فروش کامپیوتر در مشهد رفته‌ایم. همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره مجتمع کامپیوتر تک از جاذبه های گردشگری تهران کسب کنید.

کلینیکی ویژه با قیمت‌های مناسب

تقاطع بلوار خیام و سجاد، برای اغلب مردم مشهد آشناست. بخشی از خیابان شهید دستغیب محل اجتماع شرکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ کامپیوتری است. تابلوِ دستغیب ۳۵ به مجتمع کامپیوتر تک اشاره دارد. ساختمانی هشت‌طبقه که سرِ نبش قرار گرفته، در امتداد آن و در دو جهت، مراکز تجاری دیگری به چشم می‌خورد که فعالیت هر یک از آن‌ها به‌نوعی با کامپیوتر و دنیای تکنولوژی در ارتباط است.

این قسمت از شهر مشهد، بورس کامپیوتر و قطعات الکترونیکی محسوب می‌شود. وقتی از کلمه بورس استفاده می‌کنیم، طبیعتاً دو مؤلفه به‌روز بودن و قیمت مناسب به ذهنتان می‌رسد. از سال ۱۳۸۰ که مجتمع کامپیوتر تک شروع به کار کرد، تجار بزرگ کامپیوتر در آن حضور داشتند. وجود رقابت بین ۱۳۶ واحد مجتمع کامپیوتر تک تأثیر زیادی در کاهش قیمت‌ها داشته است.

مجتمع کامپیوتر تک مشهد

خرید دست اول و بدون واسطه، باعث شده نه‌تنها فروشگاه‌های سطح شهر مشهد، که فروشگاه‌های شهرهای اطراف نیز تجهیزات و کالای مورد نیاز مشتریانشان را از این مرکز تأمین کنند. مردم عادی نیز اگر مشکل دوری مسافت یا اندک بودن زمان را نداشته باشند، گزینه اولشان برای خرید لپ‌تاپ و کامپیوتر همین مجتمع کامپیوتر تک است.

در بحث به‌روز بودن نیز همین‌قدر می‌توان گفت بعید است قصد خرید کالایی دیجیتال با برندی خاص را داشته باشید و دست‌خالی از مجتمع کامپیوتر تک برگردید. علاوه‌بر اینکه اگر سیستمتان خراب شده باشد و نیاز به تعمیر پیدا کند، تیغی به تیزی متخصصان مرکز تک نخواهید یافت. ساختمان مجتمع را می‌توان به دو بخش دسته‌بندی کرد: فروشگاه‌ها و شرکت‌ها. در ادامه به معرفی هر یک از بخش‌ها خواهیم پرداخت.


آنچه از ابتدای مقاله گفتیم، معرفی ساختمان مرکزی بود. درواقع مجتمع کامپیوتر تک دو فاز دارد. فاز اول، همان ساختمان هشت‌طبقه سر نبش است و فاز دوم ساختمان سه‌طبقه و تجاری است

فروشگاه‌های مجتمع کامپیوتر تک

طبقات همکف، اول، دوم و سوم، ظاهری یک شکل دارند. مغازه‌هایی با درهای بزرگ شیشه‌ای که علاوه‌بر کامپیوتر و لپ‌تاپ، تجهیزات جانبی همچون پرینتر، اسپیکر، موس، کیبورد و… را به فروش می‌رسانند. برخی از این فروشگاه‌ها، تنها نمایندگی برندهای معتبری همچون آواژنگ، لایف‌برد، مادیران و… در مشهد هستند.

تمامی واحدهای این چهار طبقه، تعمیرات نیز انجام می‌دهند. اما طبقه سوم مختص این کار است. طبقه سوم ساختمان تک، همان جایی است که تعمیرکاران خوب و درجه یک سال‌هاست مشغول به کارند. اکثر آن‌ها برای تست و اشکال‌زدایی قطعات، از دستگاه‌های تخصصی استفاده می‎‌کنند؛ علاوه‌بر اینکه هر واحد در تعمیر قطعه‌ای خاص تبحر ویژه‌ای دارد. این اطلاعات را می‌توانید از صاحبان هر واحد کسب کنید.

امکانات مجتمع کامپیوتر تک مشهد

آن‌ها سال‌هاست که با یکدیگر همکار هستند و می‌دانند مثلاً فلان واحد، آقای فلانی، اطلاعات هارد را به‌شیوه‌‏ای بازیابی می‌کند که سر سوزنی از داده‌ها از بین نرود. یا مثلاً دیگری تخصص الکترونیک دارد و مادربورد را طوری تعمیر می‌کند که با یک مادربورد سالم مو نزند!

از بحث فروشگاه‌ها که بگذریم، باید بگویم برای جابه‌جایی بین این چهار طبقه، علاوه‌بر راه‌پله‌های معمولی، از پله‌برقی نیز می‌توان استفاده کرد. البته مزیت استفاده از پله‌های معمولی این است که می‌توانید قبل بالا رفتن از پله‌ها، نگاهی به تبلیغات روی آن بیندازید و با فروشگاه‌ها و فعالیت تخصصی‌شان آشنا شوید.

شرکت‌های مجتمع کامپیوتر تک

سه طبقه بالایی مجتمع کامپیوتر تک به شرکت‌ها اختصاص دارد. ظاهر این سه طبقه با طبقات پایینی کاملاً متفاوت است. خبری از پله‌برقی نیست و برای جابه‌جایی باید از راه‌پله‌های معمولی یا آسانسور استفاده کنید. طبقه چهارم، محل ورود به شرکت‌هاست.

روبه‌روی راه‌پله‌ها با سالنی باریک مواجه می‌شوید که دو طرف آن درهای چوبی خودنمایی می‌کند. سمت چپ، راه‌پله‌ها ادامه می‌یابد و شما را به طبقه پنجم و سپس ششم می‌رساند. شرکت‌های موجود در این طبقات، علاوه‌بر فروش و تعمیر لپ‌تاپ و کامپیوتر، در امر تولید و پشتیبانی از نرم‌افزارهای مختلف نیز فعال هستند.

امکانات مجتمع کامپیوتر تک مشهد

اتوماسیون‌های هتل، دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های حفاظتی، تجهیزات فروشگاهی و رستورانی، همه و همه مواردی هستند که درکنار خدمات سخت‌‏افزاری به مشتریان ارائه می‌شود.

مجتمع کامپیوتر تک فاز یک

آنچه از ابتدای مقاله گفتیم، معرفی ساختمان مرکزی بود. درواقع مجتمع کامپیوتر تک دو فاز دارد. فاز اول، همان ساختمان هشت‌طبقه سر نبش است و فاز دوم ساختمان سه‌طبقه و تجاری است که چند متری با مجتمع اصلی فاصله دارد.

مجتمع خلیج فارس یا کفش بلای سابق را که رد کنید، ساختمانی سه‌طبقه را می‌بینید که حدود ۵۰ واحدِ فعال دارد. ظاهر سه‌طبقه یکسان و مشابه با طبقات فروشگاهی تک اصلی است.

از کامپیوتر و لپ‌تاپ تا سیستم‌های نوبت‌دهی

در میان ویترین‌های تقریباً یک‌شکل، یکی از فروشگاه‌ها ظاهری متفاوت دارد. در این فروشگاه سیستم‌های نوبت‌دهی بزرگی توجه بیننده را جلب می‌کند که عمدتاً در بانک‌ها دیده می‌شود. اما خب واقعیت این است که سیستم‌های نوبت‌دهی فقط در همین اندازه و شکل نیستند. از آن‌ها می‌توان در هر مکانی که صف باشد، استفاده کرد؛ از سوپرگوشت‌های بزرگ تا داروخانه‌ها و دفاتر پیش‌خوان. اگر کنجکاو باشید و بخواهید بیشتر بدانید، کافی است وارد فروشگاه شوید و انواع استندهای رومیزی و دیواری و تجهیزات یک سیستم نوبت‌دهی را مشاهده کنید.

مجتمع کامپیوتر تک مشهد

نشانی و نحوه دسترسی مجتمع کامپیوتر تک

اگر قصد دارید از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید، خط ۶۲ بهترین گزینه است. ابتدای این خط فلکه آب و انتهایش پارک ملت است. این خط اتوبوس، چند متر قبل از مجتمع تک ایستگاه دارد. البته از تاکسی و مترو نیز می‌توانید استفاده کنید. کافی است به خاطر داشته باشید که مجتمع تک، تقاطع بلوار خیام و سجاد قرار گرفته است. به این ترتیب هر کجای شهر که باشید و سوار مترو شوید، می‌توانید در ایستگاه خیام پیاده شوید و با تاکسی خودتان را به دستغیب ۳۵ برسانید.

مجتمع کامپیوتر تک مشهد

اگر بخواهید از خودرو شخصی استفاده کنید، در شلوغ‌ترین ساعات نیز مشکل جای پارک نخواهید داشت. به‌دلیل تخریب بافت‌های فرسوده آبکوه، اطراف مجتمع تک، فضای پارک زیادی وجودی دارد. البته برای رفاه و تأمین امنیت مشتریان، پارکینگ عمومی در همان محدوده در نظر گرفته شده که در حال ساخت است.

نشانی ساختمان مرکزی: مشهد، دستغیب 35

نشانی سایت: http://tak-complex.ir/

شماره تماس: 37639897-051

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن