متفرقه

زمان و تاریخ واریز سود سهام عدالت اسفند 98

فهرست مطالب

سهام عدالت، نوعی از یارانه‌هایی بود که توسط دولت نهم در طی اقدامات کاهش فاصله طبقاتی، به مردم واگذار شد. هدف از این طرح، گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام شد. طبق این طرح، قسمتی از سهام برخی از شرکت‌های دولتی به اقشار کم‌درآمد واگذار می‌شود و سود سهام این شرکت‌ها هر ساله برای سهام‌داران پرداخت می‌شود. تاکنون دو مرحله از سود سهام برای سال 96 و 97 واریز شده و سود سهام عدالت سال 98 نیز به زودی بر اساس ارزش سهام هر فرد پرداخت خواهد شد. اما سوال اینجاست که زمان واریز سود سهام عدالت چه زمانی است؟

سود سهام عدالت 98 به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

سود سهام عدالت برای کسانی که فرم مخصوص را در دولت نهم پر کرده‌اند و برای سهام عدالت ثبت‌نام کرده‌اند، تعلق می‌گیرد. البته این افراد باید مدارک مورد نیاز را به شرکت تعاونی شهرستان خود تحویل داده باشند و تأییدیه آن‌ها نیز آمده باشد. ثبت‌نام خانوار در این صورت تائید شده است و در مراحل قبلی نیز سود این سهام برای آن‌ها واریز شده است. البته برای ثبت‌نام هم می‌توان به صورت خانوادگی ثبت‌نام کرد و فرد برای افراد تحت کفالت نیز ثبت‌نام کند و هم می‌توان به صورت تک نفره این سهام را خریداری کرد.

افرادی که هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند یا تایید ثبت‌نامشان قطعی نیست و همین‌طور افرادی که متولدین جدید که پس از طرح ثبت‌نام سهام عدالت به دنیا آمده‌اند نیز این طرح شامل آن‌ها نخواهد شد. مگر این که در آینده برای دریافت این سهام مجددا شرایط ثبت‌نام فراهم آید.

زمان واریز سود سهام عدالت

افرادی نیز هستند که پس از ثبت‌نام در سهام عدالت، فوت کرده‌اند، سود سهام این افراد تحت شرایطی خاص به ورثه آن‌ها تعلق می‌گیرد اما زمان واریز سود سهام عدالت به ورثه مشخص نیست.

زمان واریز سود سهام عدالت در سال 98

طبق اخباری که از زمان واریز سهام عدالت در دست است، مرحله سوم این سود که مربوط به عملکرد سال 98 است، از سوم اسفند ماه واریز می‌شود. در مراحل قبل، این سود به صورت گروهی و در چند دوره واریز می‌شد. البته این بار قرار است برای تمام گروه‌ها حداکثر تا پایان اسفندماه واریز شود و مانند دوره‌های قبل چندین ماه تأخیر بین پرداخت سود بین گروه‌های مختلف وجود نداشته باشد.

در سال 96 و 97، بر اساس سیاست‌های سازمان خصوصی سازی، واریز سود این سهام پس از این که از شرکت‌های سرمایه پذیر جمع شد، به صورت مرحله به مرحله از آذرماه آغاز و معمولا تا خردادماه سال بعد ادامه می‌یافت. معمولا زمان واریز سود سهام عدالت برای اقشار ضعیف‌تر در مراحل ابتدایی است و در ادامه برای دیگر مشمولان واریز می‌شود.

جزئیات واریز سود سهام عدالت 98

طبق اعلام سازمان خصوصی سازی، در مرحله سوم سود سهام عدالت، برای کسانی که سهام عدالت کامل (ارزش اسمی یک میلیون تومانی) دارند، سود 205 هزار تومانی علی‌الحساب پرداخت می‌شود؛ اما کسانی که ارزش سهام عدالت آن‌ها 532 هزار تومان است، سود واریزی به همان نسبت کم می‌شود.

زمان واریز سود سهام عدالت

بعد از ثبت‌نام اولیه برای طرح سهام عدالت، از مشمولان این طرح خواسته شد در صورت تمایل، میزان ارزش سهام خود را افزایش دهند که برخی افراد با خرید سهام بیشتر، در مجموع یک میلیون تومان سهام خریداری کردند تا زمان واریز سود سهام عدالت مبلغ بیشتری دریافت کنند.

البته افرادی نیز هستند که هنوز شماره شبای حساب خود را در سامانه سازمان خصوصی وارد نکرده‌اند و باید در زمان باقی مانده برای ثبت شماره شبای حسابشان اقدم کنند.

در حال حاضر حدود 49 میلیون نفر مشمول این طرح شده‌اند و سود سهام عدالت برای آن‌ها پرداخت می‌شود. افرادی که جزو 2 دهک درآمدی یعنی عضو خانواده‌های سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی هستند، یک میلیون تومان ارزش اسمی سهام عدالت را دارا هستند. همچنین افرادی ک مابه‌التفاوت سهام را در مرحله دوم پرداخت کرده‌اند نیز این مقدار ارزش سهامی را دارند و سود کامل (در این مرحله 205 هزار تومان) دریافت می‌کنند. مابقی افراد دارای 532 هزار تومان از ارزش اسمی سهام هستند، سود کمتری به همان نسبت دریافت خواهند کرد.

بر اساس این که 12 سال از خرید این سهام گذشته، ارزش سهام یک میلیون تومانی بین 5 تا 6 برابر شده است و در صورتی که به تصویب مجلس برسد، احتمالا از آبان ماه سال آینده امکان خرید و فروش این سهام وجود دارد و سهام به حالت آزاد درمی‌آید تا زمان واریز سود سهام عدالت برای هر فرد به طور شخصی تعیین گردد.

زمان واریز سود سهام عدالت

نحوه و زمان واریز سود سهام عدالت 98

واریز سهام عدالت همان‌طور که گفته شد بر اساس ارزش اسمی سهام برای هر کس واریز می‌شود. همچنین این سود برعکس یارانه‌های معیشتی فقط به حساب سرپرست خانوار پرداخت نمی‌شود و برای هر کدام از اعضای خانواده به شماره شبای حساب خود فرد واریز می‌شود. همچنین در صورتی که این سهام آزاد شود، فرد می‌تواند به صورت جداگانه سهام خود را به فروش برساند.

افرادی که در طی این مدت فوت کرده‌اند، سود سهام عدالت به ورثه آن‌ها پرداخت می‌شود. البته برخی از ورثه مشمولان فوت شده از سهامداران این طرح، ارزش کمتری از این سهام را دارا هستند و سود کمتری دریافت می‌کنند.

سود سهام عدالت از 49 شرکت سرمایه‌پذیر تأمین می‌شود و این سود به صورت مجازی از این شرکت‌ها دریافت شده و به صورت مساوی بین سهام‌داران به نسبت دارایی آن‌ها از سهام تقسیم می‌شود.

نوشته های مشابه

‫73 نظرها

   1. زینب هستم از بوشهر ….خوب باید گیر ما هم ۲۰۵ تومن بیاد ولی متاسفانه ۱۰۸ تومن واریز شده ایران شده دزد بازار حروم خور دزدی توی روز روشن

    1. خدا ازتون نگذره از بس که پول مردم بیچاره ها خوردین شکمتون پر نشد خجالت بکشید چرا لقمه حروم میبرین تو سفره تون ها مگه مردم ایران چه گناهی کردن که این همه بدبختی باید ببینن اینقد مال حروم نخورین اون دنیا باید جواب بدین لعنت خدا بر همه شما ها

     1. اخ گل گفتی، حرف دل میلیونهانفروگفتی،تایکی دوساعت دیگه واریزیاتموم میشه هنوزم مال کنو کلانریختن؟!!!!!گیرکردیم بخدا؟!!خجالت باخ نقطه داره حضرات مفتخورروزیاد!!!!؟

     2. سلام دوستان نگران نباشین من سه ساله بهم سهام عدالت نمیدن ارزش ناراحت کردن خودتونو نداره ولش فدا سرمون

     3. هخخخ دلت خوشه خانم اینا چه میدون خدا پیغمبر چیه بانکها که دزد سر گردنه ان هزار تومن سود هنوز نریختن برام پول گرفتن ولی میگن هنوز سود سهام بما ندادن میگم اقای محترم یه دوره سود دادن یه دورش نریخت برام

    2. اقا ما ثبت نام کردیم و شماره شبا تایید شده ولی هیچ پولی واریز نمیکنند یعنی چی مقسر نیستند یه سری کلاه بردارن شغلشونه علیرضا فتحی خرم اباد

  1. تا پایان اسفند حتما واریز میشود اما شایان ذکر است که از هر سهامدار و مشمول مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به خزانه دولت آخوندی واریز شده به عبارتی دزدی در روز روشن

   1. سلام چهارمرحله دوم د را دولت خودش تصویب کرده را واریز نمیکند از دولت مردان مون خواهش میکنم عمل کنند مردم گرفتارن آدم برای امکانش دعای رحمت میگیرن نه لعنت نفرین؟؟؟

 1. همیشه اول گروه امثال ماهارومیریختن؟الان۶اسفندم تموم شدندادند؟!!!شایدم عشق حضرات کشیدندند؟!بلاخره مبلغ بالیه سودسهامم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟

  1. بیخود دل خوش نکنید .از همه پولی به یک عده پرداخت نمیکنند .چون به عده ای پرداخت میکنند و به عده ای پرداخت نمیکنند .حرف کسی به جایی نمی رسه در مورد من یارانه معیشتی را پرداخت نکردند . بهر حال با شرمندگی خلایق هر چه لایق . حتما لیاقت ما مردم این است .

  1. سلام من خودم تحت پوشش کمیته امدادهستم سهامم ۱۰۰۰۰۰۰تومانی ۱۶۸۰۰۰واریزشده باقیمانده اش کجاست همش دروغ میگن.

  1. منو مادرم هردو داخل یروز ثبتنام کردیم همیشه سودمون با هم میومد بحسابمان اما امروز 8 ملیون به مادرم سود سها دادند بمن همون صد تومنم ندادند خدا ازتون نگذره مگه منو مادرم فرقمون داخل چی بود اگر ده تومن سود میگرفت منم ده تومن میگرفتم همچیزمون مثل هم بود هر ساله ولی الان یه مشت دزد کلاهبردار شدن سهام دار ما انیازی نیست خدا همه ما بزرگه اگر به ناحقی سودمون نمیدین میشه دوا و دکترتون هر کسی میخواد باشه

  1. مصطفی جان گریه نکن رفیق مال منم ندادند!؟درصورتکیه قبلاهمون اولین روزمیریختنددوزارصدقه رو!!!!؟

  1. وای خدای بزرگ ببین چی به سر این ملت از جمله خودم اومده که منتظر صد تومن پولیم و داریم گلایه میکنیم پولی که یه کیلو گوشت هم نمیشه …. خدایا مردم ایرانو دریاب

 2. س مپدرم بیچاره تحت نظر کمیته امداد امام است ثبت است ۱سری سود بهش تعلق گرفته و الان ۲سری دیگه به حسابش نیومده وچند نفر دیگر از اعضا خانواده هم همین مشکل را دارند..چرا ازن جوری است ممنون

 3. چرا برای من و خانواده سود سهام عدالت نفری ۱۰۹ هزار تومان واریز شده در صورتی که سهام من یک میلیون و مال بهزیستی

 4. سلام ثبت نام سهام عدالت را برای رزمندگان دوران دفاع مقدس در سپاه منطقه انجام دادیم ولی متاسفانه برای همسر م هیچ سهام واریز نشد گفتن پرونده ناقص می باشد چیکار باید کرد کجاه جواب گو هستن راهنمای کنید لطفا

 5. با سلام.
  منم هنوز سود سهام عدالتمو دریافت نکردم. مادرم هم بجای 205 تومن 108 تومان دریافت کرده است. چرا علتش چیست؟

 6. چرا سهام عدالت یکی از بچه هام دادن ولی برای خودم وبچه های دیگه رو ندادن؟
  در ضمن سهام عدالتی که برگش پیش خودمون هست یک میلیونی ثبت شده ولی توصفحه اینترنتی سهام عدالت برامون ۵۰۰ تومنی ثبت کرردن

  1. سلام .من و خانواده سهام یک ملیون تومنی داریم ولی وقت برای خانومم سودش ریختین اونم وقت ۱۳۰ هزار تومن.چرا برای مانرختین

 7. چرا سود سهام عدالت واریز نمیکن گفتن که ۲۰۵تومن میخوان واریز کن اما به بعضی ها ۱۰۰تومن

  1. من سود سهامما با جمع کردن کاغذای بانکی که مردم میگرفتن و موجودی توش نبود تونستم جمع کنم ب نظر ایده خوبیه امتحان کنید ظایعاتی کاغذا کیلو ۲هزار تومان میخره

 8. سلام سهام عدالت ما یک میلیون تومان است و تنها ۱۰۰هزار تومان به حساب ما واریز شده و از کسانی دیگر هم که سوال کردیم شرایطی مثل ما داشتن خواستم ببینم دلیل این کار چیه واقعا!؟

 9. بابا بس کنید دیگه اصلا خجالت نمی کشید یعنی شرم و حیا نمی دونید چیه!؟واسه صد تومان غرور ملت زیر پا میزارید،آخه صدتومان پولیه که کسی تو فکر باشه چرا به حسابم نیومده چنان بدبخت کردید چنان فشاری آوردید به این مردم که هر لحظه حساب رو چک میکنیم ببینم صد تومان سهام مسخره واریز شده به حسابم یا نه ایرانی حیفه این بلا سرش بیاید ،،نکنید بازی با مردم بخدادرست نیست ،،،چقدر میخواید ناحقی کنید،واقعا حال میده اینطوری بازی بدید،،،روزی دارید

 10. باسلام،به دلیلِ بسته بودن حسابم دربانکِ قوامین سودسهام بنده واریزنشده است،لطفا سودبنده رابه شماره شبایِ زیرواریزفرمائید: IR820520000014410502621489 ببخشید راه دیگه ای برایِ ارسال شماره شبای فوق به نظرم نرسید.متشکرم(محمدبهادری)

 11. سلام میدانید چرا بعضی کشورها آنقدر پیشرفت میکنن ؟
  کشورهایی پیشرفت میکنن که اقتصادشان دست ادم های با سواد است کشور ما با۹۹ %ادم باهوش از اقتصاد درآمد هیچ چون کشورهای پیشرفته با ادم های با هوش پایین اقتصادشان دست ادمای باسواد وباهوش اما کشور ما با ادم های باهوش و با سواد.درامدمون دست کیه یه کشور با ۴فصل خاک حاصل خیز +نفت +صادرات غیر نفتی و غیره هر سال بدتر از سال گذشته .
  باز معلم و کارمندو کارگران کارخانجات یه درآمد بخور نمیر دارن آن کارگری که در ماه ۱۰الا۱۵ روز سر کار میره وماهی ۷۰۰ الا یک ملیون اجاره خانه ومخارج دیگر باید چه کار کنه ما دم از امام علی میزنیم آقایی که آهن گداخته را نشان برادرش داد بیتول مال درآمد مساوی واقعا باعلی هستیم یا با اسم دینش را یدک میکشیم خدا به هممون
  رحم کنه
  من با یه بچه مریز وبی کاری واجاره خانه چه کنم

 12. برای منم واریز نشده و علتشم نمیدونم چرا الان بیست و دوم اسفند ماه سال۹۸اما واریز نشده چرا ؟؟؟؟؟

 13. سلام چراااااااااااااااااااااااااااا برای اونای که هعی میگین اخر اسفند پرداخت میکنیم پرداخت نمیکنید….اسفندماه داره تموم میشه هنوز برای ما پرداخت نکردید.سهام عدالت حق ماست

 14. چرا تا حا لا 99/01/05سود سهام عدالت 98 خانواده ما واریز نشده است به کجا زنگ بزنیم چه کسی پاسخگو است////؟؟؟؟؟

 15. من ازاینکه دولت اعلام کرده که برای ماسهام عدالت واریزکرده تاحالاهیچ بولی به حساب این فدوی واریزنشده صمنامن مددجوی کمیته امدادهستم اکنون مراراهنمایی بفرماییدبه کجامراجعه کنم متشکرم غلامرصاکروشاتی

 16. هنوز سهام عدالت من واریز به حساب نشد نمیدانم چرا و منعشتی هم برام کد نومد و نتونستم ثبت کنم من با 4تا بچه کارکر ساده چه کار کنم اقای ریس جمهور محترم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن