طبیعت گردی

ساحل سیریک هرمزگان؛ آغوش گرم دریا

فهرست مطالب

فصل زمستان بهترین زمان برای تجربه سفری هیجان‌انگیز به جنوب کشور است. اگر قصد سفر به شهرهای جنوبی را کرده‌اید، بهتر است کوله‌بار سفر را برای یکی از ماه‌های دی، بهمن یا اسفند آماده کنید. در این ماه‌ها آب‌وهوای جنوب کشور معتدل‌تر است و می‌توانید ساعات بیشتری را خارج از محل اقامتتان بگذرانید. استان هرمزگان که یکی از بهترین و دوست‌داشتنی‌ترین مناطق کشور شناخته می‌شود، شهرهای کوچک و بزرگ زیادی را در خود جای داده است که هرکدام از لحاظ زیبایی، اصالت و جاذبه درجه‌یک هستند. قرار بر این است که شما را در این مقاله نابرو با خود همراه کنم تا در کنار هم به ساحل سیریک یکی از شهرهای بسیار زیبای و دیدنی هرمزگان سفر کنیم.

ساحل سیریک هرمزگان

آشنایی با بندر سیریک

سیریک شهری سراسر زیبایی است که علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های تاریخی متعددی را نیز در دل خود جای داده است. همین موضوع موجب شده است که هرسال بر تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان این بندر زیبا افزوده شود.

فاصله شهر سیریک تا شهرهای بندرعباس و میناب به‌ترتیب ۱۷۵ و ۷۵ کیلومتر است و می‌توانید از این شهرها به‌راحتی به شهر سیریک سفر کنید و زیبایی‌های بی‌نظیر دریای عمان را نظاره‌گر باشید.


پس از حضور در ساحل سیریک می‌توانید درخت‌های حرا را در گوشه و کنار منطقه ببینید، درخت‌هایی زیبا و منحصربه‌فرد که به‌خوبی سواحل جنوبی ایران را از سواحل شمالی‌اش متمایز می‌کنند.

این شهر در ارتفاع شش‌متری از سطح دریا قرار گرفته است و در مقایسه با سایر شهرهای جنوبی آب‌وهوایی معتدل‌تر دارد. پس اگر دنبال منطقه‌ای خنک‌تر در جنوب کشور هستید، به شما شهر سیریک را پیشنهاد می‌کنم.

سیریک همانند سایر شهرهای جنوب آب‌وهوایی گرم و مرطوب دارد، اما در ماه‌های سرد سال، خنکی هوا به‌خوبی در این منطقه احساس می‌شود. در فصول سرد سال دما در شهر سیریک به پنج درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. به‌طور کلی می‌توان گفت در اغلب روزهای سال، آب‌وهوای شهر سیریک معتدل است اما گاهی گرمای هوا کمی آزاردهنده می‌شود.

ساحل سیریک هرمزگان

در برخی از روزهای تابستان، گرمای هوا در این شهر به ۴۵ درجه سانتیگراد هم می‌رسد. در چنین روزهایی رطوبت هوا بیش از ۹۰ درصد است که تنفس و حضور در شهر را کمی سخت می‌کند.

این شهر زیبا موقعیت بندرگاهی دارد و از پوشش گیاهی متنوعی برخوردار است. کهور، گز، بوته‌های بومی، آویشن و کلپوره را می‌توان از گیاهان و پوشش‌ گیاهی رایج این منطقه دانست که تاثیر زیادی در زیباترشدن این شهر بندری دارند.

آشنایی با مردم شهر سیریک

مردم جنوب همواره به خون‌گرمی و مهربانی‌های بی‌حد و اندازه معروف بوده‌اند و مردم شهر سیریک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از بدو ورود به این بندرگاه مردمی مهربان را می‌بینید که آماده کمک‌رسانی به شما هستند.

اگر سوالی در خصوص شهر، اقامتگاه و جاذبه‌های منطقه دارید، بهتر است از همین بومیان کمک بگیرید و بخواهید تا شما را راهنمایی کنند. مطمئن باشید آن‌ها با رویی باز پاسخ تمام سوالاتتان را خواهند داد. بیشتر بومیان این منطقه مسلمان هستند و به زبان بلوچی و لهجه‌های مختلف فارسی صحبت می‌کنند.

ساحل زیبای سیریک

از معرفی شهر و ویژگی‌های کلی شهر سیریک که بگذریم، به ساحل زیبا و بی‌نظیرش می‌رسیم؛ ساحلی که خود به‌تنهایی عامل اصلی سفر بسیاری از گردشگران به بندر سیریک است.

ساحل سیریک هرمزگان

وقتی در ساحل زیبای سیریک حاضر می‌شوید، عظمت خداوند و زیبایی‌های بی‌نظیر کشورمان را بهتر احساس خواهید کرد. مشاهده دریای بی‌انتها در امتداد آسمان زیبای جنوب، حسی خارق‌العاده دارد که تنها پس از حضور در این منطقه به‌خوبی احساسش خواهید کرد.

دریای جنوب همواره آرام و متین و جذاب است و این جذابیت در کنار آسمان صاف شهر دوچندان می‌شود. پس از حضور در ساحل سیریک می‌توانید درخت‌های حرا را در گوشه و کنار منطقه ببینید، درخت‌هایی زیبا و منحصربه‌فرد که به‌خوبی سواحل جنوبی ایران را از سواحل شمالی‌اش متمایز می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنم در زمان حضور در ساحل زیبای شهر سیریک، کفش‌ها را از پا درآورید و با پایی برهنه به استقبال این‌همه زیبایی بروید؛ اجازه دهید گرمای ماسه‌های ساحل سیریک پاهایتان را لمس کند تا بهتر متوجه شوید که در کدام نقطه از ایران ایستاده‌اید.

. ویدئو از نازیلا صادقی

شن‌های نقره‌ای و سفید دریای عمان منظره‌ای زیبا را به تصویر کشیده‌اند که با سواحل ماسه‌ای منحصربه‌فرد و بکر کامل شده ‌است.

اگر در فصل زمستان به ساحل سیریک سفر کنید، شانس دیدن پرندگان مهاجری را خواهید داشت که به این شهر زیبا آمده‌اند. حضور این پرندگان در ساحل سیریک، زیبایی‌های بیشتری را رقم زده است. علاوه بر این، دیدن مرغان دریایی در ساحل و در جوار پوشش گیاهی منطقه و درختان حرا نیز خالی از لطف نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن