شکم گردی

رستوران سیماسیم؛ برای وعده‌های به یادماندنی

رستوران‌ها، کافه‌ها، غذاها و همه مواردی که با فرهنگ غذایی ما در ارتباط هستند، روزبه‌روز تغییر می‌کنند. رنگ‌ها، طرح‌ها و طعم‌های جدید رستوران‌ها همیشه چیزهای جدیدی برای غافلگیری ما دارند. بین این تغییرات و نوآوری‌های پرسرعت بعضی مکان‌ها قدرت و اصالت خود را با کیفیت بالای همیشگی و سابقه‌ طولانی نشان می‌دهند. رستوران سیماسیم یکی از همین قدیمی‌های باکیفیت است. این رستوران نزدیک به نیم‌قرن پذیرای مشتریان خود بوده و هرروز هم به تعداد افرادی که سیماسیم را برای یک ناهار آرام در دل شلوغی تهران یا یک شام لذیذ در شب‌های خاطره‌انگیز خود انتخاب می‌کنند افزوده می‌شود. با من در نابرو همراه باشید تا سری به این رستوران بزنیم.

سیماسیم کجاست؟

به‌احتمال زیاد همه نام خیابان اندرزگوی تهران را شنیده‌اید. بلواری طولانی با رستوران‌های کوچک و بزرگ،‌ ساندویچی‌ها، پیتزافروشی‌ها، بستنی‌ و آبمیوه‌فروشی‌ها و سایر خوراکی‌فروشی‌های بسیار زیاد که هرروز به تعدادشان اضافه شده یا به جای یکدیگر باز می‌شوند. رستوران سیماسیم جایی میان اندرزگو و پارک قیطریه در محله قدیمی چیذر قرار گرفته است. این رستوران نزدیک میدان ندا در خیابان خراسانی قرار دارد.

بسیاری از ساکنان چیذر تهران افراد قدیمی همین محل هستند. رستوران سیماسیم هم در دل همین قدمت و آرامش جای گرفته است؛ اما شاید در نگاه اول آن را به راحتی پیدا نکنید!

اگر به این محل رفتید، ابتدا دنبال فروشگاه شهروند بگردید. پیدا کردن فروشگاه شهروند یعنی شما در خیابان خراسانی هستید. کنار ورودی فروشگاه شهروند چند پله قرار دارد. اگر از پله‌ها بالا بروید و سمت چپ خود را نگاه کنید، اول از همه درختچه‌ها و گلدان‌های سرسبز انتهای راهرو توجه‌تان را جلب می‌کند. از همان‌جا می‌توانید نام رستوران را دیده و سیماسیم را کشف کنید.

رستوران سیماسیم

محیط آرام رستوران

پیش از آنکه طعم غذاهای سیماسیم نظرتان را به خود جلب کند، فضای داخلی و برخورد پرسنل این رستوران شما را جذب خواهد کرد.

از همان ابتدای ورودتان، خدمه حرفه‌ای رستوران راهنمای شما در انتخاب میزی راحت و مناسب ‌هستند. با ورود به فضای رستوران احساس می‌کنید برای صرف یک وعده آرامش‌بخش جای درستی را انتخاب کرده‌اید. همه چیز در این رستوران برای رسیدن به همین هدف کنار هم قرار گرفته‌ است. نورهای ملایم، موسیقی دلنشین، چیدمان و انرژی فضا همگی حس خوب و آرام‌بخشی را برای شما فراهم خواهند کرد. همچنین میزهای بزرگ این رستوران با فاصله‌ مناسبی از هم چیده شده‌اند. بنابراین حریم افرادی که برای صرف غذا به این رستوران می‌آیند، به‌خوبی حفظ خواهد شد. روی میزها از پیش چیده شده است. این موضوع تردد پرسنل به سر میز را کاهش داده و سرعت سرویس‌دهی را هم بالا می‌برد.

سیماسیم هم صندلی معمولی و هم صندلی‌های مبلی راحتی دارد. اگر برای صرف ناهار به رستوران رفته باشید، می‌توانید از نور دلچسب روز که از میان دو پنجره شیشه‌ای بزرگ می‌گذرد، لذت ببرید. گل‌های کنار پنجره‌ها هم این حس خوب را دوچندان می‌کنند.

برای طراوت بخشیدن به محیط همیشه یک گلدان گل تازه و تزئین‌شده روی یک میز جزیره‌ای در مرکز سالن قرار دارد. همه چیز در هماهنگی با هم شما را برای انتخاب غذاهایتان آماده می‌کند.

سیماسیم انتخاب مناسبی برای مناسبت‌های ویژه است. دورهمی‌های خانوادگی، قرارهای کاری مهم و قرارهای عاشقانه همگی می‌توانند در این رستوران به‌خوبی برگزار و تبدیل به خاطره‌ای خوش شوند. البته پیشنهاد می‌کنم در مناسبت‌های کلی مانند روز مادر، میز موردنظرتان را از پیش رزرو کنید؛ چراکه در چنین مناسبت‌هایی رستوران بسیار شلوغ خواهد بود.

رستوران سیماسیم

سرویس‌بهداشتی رستوران هم فضای بزرگی داشته و بسیار تمیز است. در فضای ورودی سرویس‌بهداشتی هم همیشه گل تازه قرار دارد. این توجه به جزییات و اهمیت به چنین نکاتی تجربه و عملکرد حرفه‌ای پرسنل رستوران را نشان می‌دهد.

منوی رستوران سیماسیم

بی‌شک برای خواندن و بررسی منوی سیماسیم چند دقیقه‌ زمان لازم دارید. این کار برای علاقه‌مندان به شکم‌گردی در تهران کار لذت‌بخشی خواهد بود، چراکه این منو انتخاب‌های متعددی پیش روی شما قرار داده و دستتان را باز گذاشته است. در هر سرفصل منو تعداد قابل‌توجهی خوردنی یا نوشیدنی با توضیحاتی کامل دیده می‌شود.

پیش‌غذاهای متنوع اول از همه توجه‌تان را جلب می‌کنند. از میان آن‌ها قارچ کرم‌دار عنوان پیش‌غذایی است که در منوی هر رستورانی یافت نمی‌شود. اگر تا‌به‌حال این پیش‌غذا را امتحان نکرده‌اید، تجربه طعم آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود. منوی رستوران از نظر تنوع سرفصل‌ها هم منوی کاملی به حساب می‌آید. چراکه علاوه‌بر پیش‌غذاها و سالادها، در بخش غذاهای اصلی سبزیجات، پاستا، بیف‌ها و استیک‌ها، غذاهای دریایی و مرغ وجود دارد.

استیک‌ها و غذاهای دریایی، امضای سیماسیم

رستوران سیماسیم بین مشتری‌های قدیمی و طرفدارانش بیشتر به غذاهای دریایی و استیک‌هایش معروف است. البته بسیاری هم غذای موردعلاقه‌شان را از بین بخش‌های دیگر منو پیدا می‌کنند. همه غذاهای منو خوش‌طعم و چشیدنی‌ هستند. همانطور که می‌دانید طبخ و سرو حرفه‌ای یک استیک عالی، مزه‌دار و لطیف کاری دقیق بوده و مهارت بالایی می‌خواهد. همچنین تهیه و آماده‌سازی غذاهای دریایی به شیوه درست با حفظ اصالت طعم و تازگی‌ یک هنر واقعی است. بنابراین زمانی‌که یک رستوران این نوع غذاها را به بهترین شیوه سرو می‌کند، شکی نیست که در گروه حرفه‌ای‌ترین رستوران‌ها قرار دارد.

رستوران سیماسیم

غذاها به شکلی حرفه‌ای و با فاصله‌ای مناسب از هم سرو می‌شوند. تعداد قاشق‌، چنگال‌ و چاقوها با وعده‌هایی که سفارش می‌دهید، تنظیم می‌شوند. برای مثال نیاز نیست با همان چنگالی که سالاد خوردید، پاستایتان را هم میل کنید. هنگام سفارش اگر نکته‌ای درباره نحوه آماده‌سازی غذا داشتید یا می‌خواستید چیزی را از دورچین‌ها حذف کنید، کافی است به پیشخدمت بگویید. او با دقت نکات شما را یادداشت و به گوش سرآشپز می‌رساند. غذاهای موجود در منو حجمی مناسب و پروپیمان دارند. همچنین بااینکه شاید قیمت‌ها کمی بالا باشند، درعوض کیفیت، حجم غذا و نحوه سرویس‌دهی بسیار مناسب است.

پایان شیرین

شاید پیش خودتان فکر کنید بعد از صرف غذا، خبری از دسر نیست. البته حق دارید اینطور فکر کنید؛ چراکه در منوی رستوران بخش دسر وجود ندارد. اما در آشپزخانه وجود دارد! پس از پایان غذای اصلی می‌توانید عنوان دسرها را از گارسون بپرسید و ضیافت خود را با شیرینی به پایان برسانید.

رستوران سیماسیم از رستوران‌های قابل اعتماد تهران محسوب می‌شود. این رستوران هم از لحاظ کیفیت غذاها و هم از نظر محیط زیبا و آرامش‌بخش موردتایید بسیاری از شکم‌گردها بوده است. به‌همین دلیل مشتریان قدیمی‌اش طی چند دهه گذشته بارها آن را انتخاب کرده‌اند. چند پیش‌خدمت این رستوران سرویس‌دهی را به‌نحوی مناسب و سریع انجام می‌دهند. کادر آشپزخانه در آماده‌سازی مواد تازه و پخت غذاهای متنوع منو بسیار حرفه‌ای هستند. این فعالیت منظم و حرفه‌ای زیرنظر مدیریت رستوران انجام می‌شود. مهم‌ترین ویژگی سیماسیم حفظ کیفیت خود در سال‌های طولانی فعالیتش و جلب نظر مثبت بسیاری از علاقه‌مندان به غذا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن