شکم گردی

مجموعه رستوران‌های شیلا؛ فست فود با سابقه و با کیفیت

فهرست مطالب

صنعت رستوران و مواد غذایی در سال‌های اخیر به قدری پیشرفت کرده که مشتری‌ها بتوانند برای هر غذایی که مایل‌اند عرضه‌‌کننده‌ای باکیفیت پیدا کنند. حتی فست‌فود هم می‌تواند با کیفیت و با موادغذایی تازه و شیوه‌های پخت کم‌ضررتر آماده شود. مجموعه رستوران‌های فست فود شیلا که بسیاری از افراد آن را با نام هات داگ شیلا به خاطر می‌آورند، از سال ۱۳۷۸ در تهران فعالیت خود را آغاز کرده و امروز یکی از با سابقه‌ترین و محبوب‌ترین فست‌فودهای زنجیره‌ای این شهر است. شیلا تنها مجموعه رستوران‌هایش نیست بلکه تولید و آماده سازی صنعتی فراورده‌های گوشتی مورد نیازش را هم خود انجام می‌دهد. با من در نابرو همراه شوید تا سری به مکان های دیدنی تهران بزنیم.

شعب فست فود شیلا

مجموعه رستوران‌های شیلا اکنون پس از ۲۰ سال فعالیت مستمر، در نقاط متعددی از شهر تهران شعبه دارد. شعبه‌ها از نظر امکان جای نشستن، تعداد صندلی‌ها و وجود فضای باز با یکدیگر متفاوت‌اند. اما منوی تمام شعبه‌ها تقریبا با هم یکسان است.

مجموعه رستوران‌های شیلا

در حال حاضر فست فود شیلا در مناطق زیر شعبه دارد:

 • شیلا یک (شعبه مطهری)
 • شیلا ساعی
 • شیلا ستارخان
 • شیلا حجاب
 • شیلا میدان ونک (جهان کودک)
 • شیلا میدان ولیعصر
 • شیلا پارک ملت
 • شیلا دولت
 • شیلا تهرانپارس
 • شیلا چهارراه ولیعصر
 • شیلا گیشا
 • شیلا تیراژه
 • شیلا پالیزی
 • شیلا سعادت آباد
 • شیلا میدان انقلاب
 • شیلا میدان تجریش
 • شیلا هایپراستار باکری
 • شیلا نیاوران
 • شیلا توچال

حال و هوای شعبه‌های فست فود شیلا

همان‌طور که گفتم شعبه‌های رستوران‌های شیلا از نظر اندازه و امکان نشستن با هم متفاوت‌ هستند. تاکید شیلا بر حفظ یکپارچکی و کیفیت طعم غذاهاست و از هر شعبه‌ای که سفارش دهید در کیفیت و طعم محصول نهایی تفاوتی وجود ندارد، اما برخی از شعبه‌های فست فود شیلا مانند شعبه خیابان دولت سالن بزرگی دارند.


برای سفارش غذا از رستوران‌های شیلا علاوه بر استفاده از پلتفرم‌های آنلاین سفارش غذا، می‌توانید از سایت سفارش آنلاین شیلا به نشانی order.shilafood.net  نیز استفاده کنید.

برای مثال محیط داخلی شعبه دولت به زیبایی با استفاده گیاهان سبز تزئین شده و می‌توان از غذا خوردن داخل سالن لذت برد. این شعبه همچنین فضای باز نشستن هم دارد. یا شعبه شیلا در توچال که می‌توان از فضای باز اطراف آن استفاده کرد.

یکی از شلوغ‌ترین شعب شیلا، شعبه میدان انقلاب آن است. هرچند فضای نشستن در این رستوران به اندازه دولت بزرگ نیست، اما ابعاد مناسبی دارد و حدود 40 نفر در فضایی با فواصل کم در آن جا خواهند شد. اگر بخواهم از کوچک‌ترین شعبه شیلا بگویم، شعبه ساعی و مطهری این رستوران زنجیره‌ای را نام خواهد برد. این دو شعبه به ویژه شعبه مطهری اندازه بسیار کوچکی دارند، اما کیفیت منوی آن‌ها هم با سایر شعب این مجموعه برابر است.

همچنین شعب ستارخان فست فود شیلا در فضایی کوچک اما دو طبقه توانسته در آن منطقه و بین چندین فست‌فودی و رستورانی دیگر خوش بدرخشد. بنابراین ظرفیت سالن‌های این مجموعه دلیلی برای کاهش کیفیت آن‌ها نیست.

مجموعه رستوران‌های شیلا

منوی مجموعه رستوران‌های شیلا

عوامل متفاوتی ممکن است یک رستوران را در ذهن و خاطرات ما ماندگار کند. قطعا طعم غذا یکی از عوامل اصلی است.

در مورد فست‌فود شیلا و دلیل علاقه مشتریانش به آن هم می‌توان به طعم اختصاصی غذاهای شیلا اشاره کرد. از آنجایی که بسیاری از مواد مورد استفاده در طبخ غذاهای شیلا توسط خود شیلا آماده‌سازی می‌شود، محصول نهایی هم طعمی اختصاصی دارد. برای مثال هات‌داگ‌های فست فود شیلا که در انواع محتلفی آماده می‌شوند را نمی‌توان از هیچ سوپرمارکت یا فروشگاه مواد پروتئینی تهیه کرد. همچنین نان استفاده شده در ساندویچ‌ها با بسیاری از نان‌هایی که در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود متفاوت است.

غذاهایی که در شعبه‌های مختلف سرو می‌شوند با هم یکسان‌اند. با این حال بعضی از شعبه‌ها ممکن است تعدادی از انتخاب‌ها را نداشته باشند. مثلا غذاهای سوخاری در همه شعبه‌ها موجود نیست.

هات داگ

افراد بسیاری شیلا را به خاطر اینکه جزو اولین فست‌فودهای زنجیره‌ای بود که تنوع زیادی در هات‌ داگ داشت، با هات داگ‌هایش به یاد می‌آورند. اما منوی فعلی فست فود شیلا متنوع است و انواع غذاها را ارائه می‌کند. اندازه هات داگ‌های شیلا برای یک نفر مناسب است، مخصوصا اگر در کنار آن پیش غذا یا کنار غذا و نوشیدنی هم میل کنید.

منوی رستوران‌های شیلا تهران

برای انتخاب هات داگ مورد نظر خود باید به دو نکته توجه کنید. اول نوع هات داگی که در ساندویچ استفاده می‌شود و سپس مخلفات ساندویچ. از انواع هات داگی که در ساندویچ‌ها استفاده می‌شود می‌توان به هات داگ گوشت با درصد‌های مختلف (۹۰ درصد، ۸۵ درصد، ۷۰ درصد) و همچنین هات داگ پنیری (با پنیر گودا) اشاره کرد.

هات داگ مرگز، هات داگ بیکن، هات داگ کلاسیک، بیف هات داگ و هات داگ رست بیف و… از جمله ساندویچ‌های هات داگ شیلا هستند.

ساندویچ گرم فست فود شیلا

ساندویچ‌های گرم شیلا کمی از هات داگ‌ها بزرگ‌ترند.

ساندویچ چیکن کریسپی، استرامبولی گوشت و پنیر، کراکف و ساندویچ اسپینا چیکن از جمله ساندویچ‌های گرم منوی شیلا هستند.

برگرها

تنوع برگرهای شیلا همانند سایر بخش‌های منو بالاست. می‌توانید از بین برگرهای زیر سفارش دهید:

چیزبرگر، چیکن‌برگر با پنیر گودا، گریل چیکن، فرش‌برگر و…

سوخاری

چیکن استریپس که بشقابی شامل فیله سوخاری، سس آیولی، سس باربیکیو، سالاد کلم، سیب‌زمینی و نان بروچن است.

پیتزا

پیتزاهای فست فود شیلا با اندازه نسبتا بزرگ خود می‌تواند برای دو نفر هم کافی باشد. قطر پیتزاها ۲۸ یا ۲۳ سانتی‌متر است. برخی از پیتزاها از نظر ظاهری کمی متفاوت با حالت عادی پیتزا هستند.

پیتزاها کمی از پیتزاهای ایتالیایی کلفت‌تراند اما باز هم ضخیم به حساب نمی‌آیند. پیتزاها شامل گوشت و قارچ، پیتزا اسپینا چیکن، پیتزا مخلوط، پیتزا سبزیجات و پیتزا مرغ و… است. همچنین پیتزا کویین این مجموعه یکی از ابداعات جالب شیلاست که کنار پیتزا، هات‌داگ و سیب‌زمینی هم وجود دارد.

مجموعه رستوران‌های شیلا

پوتین (سیب‌زمینی‌ها)

دو ترکیب جذاب سیب‌زمینی سرخ کرده را می‌توانید در شیلا سفارش دهید.

هات داگ چیز فرایز که شامل سیب‌زمینی سرخ شده، تکه‌های هات داگ و پیازچه است. الفردو چیزفرایز که شامل سیب زمینی سرخ شده طعم‌دار، سس آلفردو، پنیر گودا و پیاز سرخ شده است. این سیب‌زمینی‌های مزه‌دار از بهترین پیش‌غذاهای ابداعی شیلا هستند.

منوهای ویژه فست فود شیلا

در شرایط خاص یا مناسب‌های گوناگون ممکن است تغییراتی موقتی در منوی فست فود شیلا ایجاد شود. برای مثال در ماه رمضان غذاهایی مانند ساندویچ سوسیس بندری سرد، ساندویچ کوکو سبزی سرد و ساندویچ کوکو سیب‌زمنی سرد برای وعده ناهار به منو اضافه شده‌اند.

سفارش آنلاین و تلفنی

این روزها سفارش آنلاین به یکی از گزینه‌های عادی سفارش غذای بیرون تبدیل شده است. برای سفارش غذا از رستوران‌های شیلا علاوه بر استفاده از پلتفرم‌های آنلاین سفارش غذا، می‌توانید از سایت سفارش آنلاین شیلا به نشانی order.shilafood.net  نیز استفاده کنید. در سایت با انتخاب نزدیک شعبه و انتخاب از غذاها و پرداخت اینترنتی سفارش برایتان ارسال می‌شود. گاهی سفارش آنلاین از سایت شامل تخفیف هم می‌شود.

برای سفارش تلفنی هم می‌توانید با شماره هر شعبه تماس بگیرید. اطلاعات دقیق آدرس و شماره تلفن هر شعبه در وبسایت شیلا shilafood.net  آمده است.

قدمت و سابقه فست فود شیلا در ۲۰ سال گذشته را می‌توان به حساب کیفیت غذاها و جلب رضایت مشتریانش در این سال‌ها گذاشت. شیلا در این سال‌ها توانسته با  ایجاد تغییر و تنوع در منویش همیشه به روز باشد. در عین حال با حفظ ویژگی‌های اصلی‌ که او را در ذهن طرفدارانش از دیگر فست فودها متمایز می‌سازد جایگاه پرمخاطب خودش را هم هیچ‌وقت از دست نداده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن