شکم گردی

رستوران شاندیز اعیانی تهران؛ رستورانی ازهمه‌نظر ایده‌آل

فهرست مطالب

در این مطلب از نابرو می‌خواهم رستورانی را معرفی کنم که اتفاقا به‌دلیل فضای آن از مکان‌های دیدنی تهران هم محسوب می‌شود و سخت می‌توان ایرادی به آن گرفت؛ رستورانی که در تمامی ابعاد سعی کرده است خوب و قابل‌قبول باشد تا نظر سخت‌گیرترین افراد را به خود جلب کند. رستوران شاندیز اعیانی آجودانیه آن رستورانی است که قرار است پس‌از یک‌ بار حضور در آن به فهرست رستوران‌های موردعلاقه‌تان اضافه شود و چه‌بسا بخواهید به دیگران هم رفتن به آن را پیشنهاد دهید.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

رستوران شاندیز اعیانی

به‌دلیل آنکه رستوران شاندیز اعیانی در خیابان اصلی قرار نگرفته، احتمال اینکه بدون شناخت قبلی و تصادفی به آن سر بزنید کم است. شاندیز اعیانی را به دلایل بسیاری برای معرفی انتخاب کرده‌ام. رستورانی که آن‌قدر ویژگی‌های خوب دارد که حیف است آن را پیشنهاد نکنم.

فضای متفاوت و زیبا، غذای باکیفیت، تناسب حجم غذاها با قیمت آن، کارکنان خوش‌برخورد، موسیقی زنده، روف گاردن با طراحی خاص و مجموعه‌ای امکانات دیگر از ویژگی‌های اینجاست که جداگانه به توضیح هر کدام می‌پردازم.

جاذبه های رستوران شاندیز اعیانی تهران

فضای رستوران

قبل‌از ورود از ظاهر بیرونی رستوران هم می‌شود متوجه شد با رستورانی معمولی روبه‌رو نیستید. دیوارهایی به رنگ کاهگِل، پنجره‌های آجری، گلدان‌های ردیف چیده‌شده، سرتاسر ورودی رستوران و گلدان‌های آویزان‌شده روی دیوارهای خوش‌رنگ رستوران اولین چیزهایی است که توجه شما را جلب می‌کند. اگر اتفاقی از جلوی رستوران شاندیز اعیانی بگذرید، همین‌ها کافی است تا کنجکاو شوید ببینید داخل چنین رستورانی که ورودی با این حس و حال قشنگ دارد، چگونه می‌تواند باشد.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

پس‌از ورود به رستوران شاندیز اعیانی محوطه کوچکی را خواهید دید که کانتر صندوق قرار دارد و محل انتظار در روزهای شلوغ است. تعدادی تخت چوبی در این قسمت قرار دارد تا بتوانید زمان‌های انتظار بنشینید. در این قسمت همیشه برحسب مناسبت‌های مختلف مثل «یلدا» و «نوروز» دکورهای زیبا و جالبی چیده می‌شود.

سمت راست این محوطه به‌سمت فضای باز مجموعه منتهی می‌شود و سمت چپ به فضای بسته و سالن مجموعه. به‌محض ورود به سالن رستوران متوجه خواهید شد چقدر فضای این رستوران جذاب و خاص است. دیوار روبه‌رو کاملا با تابلوی نقاشی‌خط سرتاسری پوشیده شده است.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

دیوارهای زیبا و هنرمندانه شاندیز اعیانی

اکثر دیوارهای این سالن به همین شکل طراحی شده که زیبایی چشم‌نواز و بی‌نظیری به سالن رستوران داده است، به‌گونه‌ای که گویی حضور در یک گالری را تجربه می‌کنید. همین امر باعث می‌شود زمان انتظار برای سرو غذایتان با نگاه به این آثار هنری ارزشمند به بهترین نحو ممکن سپری شود.

یکی دیگر از دیوارهای این سالن با تعداد زیادی قاب‌ عکس از عکس‌های سیاه و سفید قدیمی پوشیده شده است که تماشای آن‌ها هم بسیار لذت‌بخش و هم قابل‌تأمل است.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

به‌طورکلی برای طراحی داخلی اینجا بسیار فکرشده عمل شده است؛ زیرا وجوه دیگری از ایرانی بودن و سنتی بودن در طراحی و اجرای دکوراسیون این رستوران مورد توجه قرار گرفته است.

وقتی صحبت از رستوران ایرانی می‌شود، اغلب رستوران‌ها یا طراحی شبیه سفره‌خانه‌ها دارند، یا سالنی مجلل شبیه به تالارها. کمتر رستورانی وجود دارد که به ایرانی شدن فضای رستورانش از زاویه متفاوتی نگاه کرده باشد.

رستوران شاندیز اعیانی با نقاشی‌خط‌های ایرانی و این قاب‌ عکس‌هایی که هر کدامش یادآور تهران قدیم هستند، یک فضای زیبا و متفاوت و درعین‌حال اصیل پدید آورده که تجربه حضور در آن خالی از لطف نیست. انتخاب رنگ میز و صندلی‌ها کاملاً با فضا هم‌خوانی دارد که این امر در یک‌دستی بصری فضا بسیار اهمیت دارد.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

روف گاردن و حیاط رستوران شاندیز اعیانی

چیدمان میزها و صندلی‌ها به‌گونه‌ای است که بسیار برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه مناسب است. همین‌طور میزهای دونفره هم برای قرارهای دونفره دارند. سمت راست منتهی به فضای باز مجموعه می‌شود. در ابتدا قبل‌از آنکه از پله‌ها بالا روید و به روف گاردن مجموعه برسید، در حیاط مجموعه چند میز و صندلی دونفره چیده شده که می‌تواند مکان بسیار مناسبی برای یک روز وقت‌گذرانی و گپ زدن با دوستان باشد.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

کف حیاط تماما از چمن مصنوعی پوشیده شده است. دیوارها که آجری و کاهگلی شکل هستند، از گلدان پوشیده شده‌اند، روی پله‌ها و کنار دیوارها هم به ردیف گلدان چیده شده است، همین‌ها کافی است تا تصمیم بگیرید نهارتان را در حیاط میل کنید.


منوی رستوران شامل پیش‌غذا سوپ، میرزاقاسمی، کشک بادمجان، انواع سالاد، انواع ماست و زیتون است. البته سالاد بار نسبتا مفصلی هم دارند که می‌توانید با پرداخت یک مبلغ کلی تمامی خوراکی‌های پیش‌غذا را میل کنید.

درضمن شب‌ها هم حیاط نورپردازی بسیار زیبایی دارد. پس‌از بالا رفتن از پله‌ها به بخشی از رستوران می‌رسید که بسیار متفاوت از دو بخش قبلی است. اینجا که قسمت روف رستوران است، بزرگ و با چشم‌انداز خوب است. ارتفاع چندانی ندارد، اما چشم‌انداز خوبی دارد. کف این قسمت تماما پوشیده از چمن مصنوعی است و دورتادور آن با گلدان‌های بلند پوشیده شده است و گویی اینجا را از محیط بیرون جدا کرده است.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

به‌طورکلی گل و گیاه در این رستوران نقش اساسی و مهمی دارد که باعث سرزندگی و نشاط هنگام حضورتان در اینجا نیز می‌شود. آنچه در این قسمت بیشتر از همه جلب توجه می‌کند، میز و صندلی‌های زیبا و متنوع این قسمت است که هرکدام کارکرد مخصوصی دارند.

میزهای چهارنفره که برای گپ‌وگفت‌های دوستانه مناسب هستند، میز و صندلی‌های دایره‌ای‌شکلی که در فضای خصوصی‌تری قرار گرفته‌اند و برای جلسات کاری یا دورهمی‌های خانوادگی یا جشن‌های دوستانه مناسب هستند، میز و نیمکتی که روی آن با تورهای سفید تزیین شده و فضایی خاص را برای عکس‌برداری هنگام برگزاری تولد در رستوران فراهم می‌کند. فقط هماهنگی قبلی با رستوران را فراموش نکنید.

رستوران شاندیز اعیانی تهران

منوی رستوران شاندیز اعیانی

در رستوران شاندیز اعیانی قبل‌از حضور شما روی میزها انواع میوه‌های فصل آماده و پوست‌کنده در ظرف چیده شده است. باتوجه‌به فصل، کاسه‌های انار دانه‌شده هم روی میز چیده شده است. همین‌طور ظرف تنقلات نیز روی میز قرار دارد تا اگر در زمان انتظار برای سرو غذا تمایل داشتید، چیزی میل کنید. البته که هر آنچه از روی میز میل کنید جداگانه روی صورت‌حساب شما لحاظ می‌شود. اگر هم تمایل نداشتید، کافی است اعلام کنید تا کارکنان تمامی آن‌ها را از روی میز شما جمع کنند.

منوی رستوران شاندیز اعیانی تهران

منوی رستوران شامل پیش‌غذا سوپ، میرزاقاسمی، کشک بادمجان، انواع سالاد، انواع ماست و زیتون است. البته سالاد بار نسبتا مفصلی هم دارند که می‌توانید با پرداخت یک مبلغ کلی تمامی خوراکی‌های پیش‌غذا را میل کنید.

نوشیدنی‌ها شامل موهیتو، شربت اعیانی، آبمیوه فصل و نوشیدنی‌های کارخانه‌ای و غذاها شامل ششلیک، فیله کباب، کباب مخوص سرآشپز، کباب برگ، کباب بلدرچین و… است. همین‌طور برای بعداز غذا چای، لبوداغ و سینی هندوانه هم دارند که حسابی تکمیل‌کننده دورهمی‌هایتان است.

منوی رستوران شاندیز اعیانی تهران

غذاها در دیس سرو می‌شوند و حجم برنج آن‌ها بسیار زیاد و برای دو نفر کاملاً مناسب است. این شیوه سرو غذا در دیس مخصوصاً وقتی در تعداد بالا به رستوران رفته‌اید، هم از اسراف غذا جلوگیری می‌کند و هم بسیار به‌صرفه است؛ زیرا باعث می‌شود تعداد کمتری غذا سفارش دهید و به‌نظر من، نکته بسیار مثبتی است. غذاها با دورچین کامل و نسبتاً زیادی از سبزیجات برایتان آورده می‌شود.

رستوران در روزهای تعطیل و پنجشنبه‌شب‌ها موسیقی زنده دارد که برای اطلاع از ورودی و رزرو آن می‌توانید با رستوران تماس بگیرید.

همین‌طور اینجا برنامه تماشای مسابقات فوتبال هم برگزار می‌شود که برای اطلاع بیشتر درخصوص آن می‌توانید به پیج اینستاگرامی رستوران سر بزنید.

نشانی: آجودانیه، ابتدای دارآباد، جنب بانک پارسیان، انتهای کوی نارنج

تلفن: 26127835

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن