شکم گردی

کبابی شاه محمد سنندج؛ صاحب تاج و تخت کباب

فهرست مطالب

همیشه در شکم‌گردی‌ها یا انتخاب‌هایی با در نظر گرفتن فضای رستوران یا بدون توجه به فضای آن‌ دارید. در حالت دوم اما چیزی که تمام کیفیت شکم‌گردی شما در آن خلاصه خواهد شد طعم و مزه غذا است. به همین علت باید مزه‌ها چیزی فراتر از عالی باشند تا بتوانند شما را قانع کنند. یکی از جاهایی که توانایی این کار را دارد کبابی شاه محمد است که بدون اغراق می‌توان در عرصه کباب و کباب‌پزی شهر سنندج، لقب شاه را برازنده آن دانست. در ادامه با این کبابی از جاهای تفریحی سنندج بیشتر آشنا خواهید شد.

در نگاه اول؛ کوچک و ساده، بی‌آرایش

در همان نگاه اول، از بافت کوچه و خیابان یا شمایل کلی کبابی شاه محمد باید بفهمید که در این تجربه فضای مجلل و لوکسی منتظر شما نیست. یک مغازه که برای غذاخوری بودن بسیار کوچک به‌نظر می‌رسد پشت یکی دو درخت نه‌چندان پرشاخ و برگ، در سایه آن‌ها پذیرای مشتریان است. جلوی مغازه دائما مردم صف بسته و به دنبال آن هستند تا پس از رسیدن نوبتشان غذای خود را بگیرند. اکثر مردم غذا را به صورت بیرون‌بر خریداری می‌کنند. یک گوشه از ورودی مغازه، با یک سطح فلزی بزرگ نارنجی که روی آن، کبابی حق‌شناس، داخل پرانتز شاه‌محمد نوشته شده است گرفته شده و مابقی فضای ورودی در اختیار رفت‌‌وآمد مشتریان است. پشت این سطح فلزی نارنجی، منقل بزرگ کبابی قرار دارد به‌شکلی که یک دودکش بزرگ از آن خارج شده است.

کبابی شاه محمد

فضای داخلی؛ مملو از عکس و خاطره‌بازی

پس از ورود متوجه خواهید شد که فضای این سوژه قرار نیست چندان عادی و بی‌آرایش جلوه کند. سطح دیوارهای این کبابی با عکس‌هایی کوچک همچون قطعات ریز کاشی‌کاری پوشیده شده است. همه عکس‌ها پرتره و عکس‌های پرسنلی اشخاص مختلف هستند. میان عکس‌ها چهره پهلوانان نامی کرد هم دیده می‌شود. در مجموع کل عکس‌ها متعلق به پهلوانان، قهرمانان، نام‌آوران اصیل شهر سنندج و یا اجداد و کارکنان این کبابی است.

کبابی شاه محمد

بین عکس‌ها هم سیاه‌وسفید و قدیمی هست، هم رنگی و جدید. در هیچ کجای این کبابی دیواری بدون پوششی از عکس نخواهید دید. پس از چندین دقیقه گم شدن در کنکاش عکس‌ها و لمس حال و هوای آن‌ها اکنون فرصت دیدن مابقی فضا را خواهید داشت. بخشی از فضای کوچک مغازه با یک ردیف از پیش‌خوان، چندین محفظه، یک یخچال ایستاده، یک یخچال افقی و چند پیش‌خوان دیگر از بقیه محیط جدا شده و عملاً محل آماده کردن غذا در کبابی شاه محمد است.

پشت آن چندین مرد درحال سیخ زدن و آماده کردن مایه‌ کباب هستند. در نهایت سیخ‌ها به سمت ابتدای این محیط که منقل قرار دارد هدایت می‌شوند تا پخت و سپس به مشتری داده شوند. کار باد زدن کباب‌ها توسط همان شخصی انجام می‌شود که مسئول فروش است اما او در کار فروش و حساب کردن پول تنها نیست و یک شخص جوان که در این سوی پیشخوان، سمت مردم ایستاده و در کار گرفتن سفارش‌ها کمک می‌کند. سفارش‌ها درون یخچال افقی بزرگی که گذاشته شده و شیشه آن به سمت فضای مشتریان است. گوشت‌هایی کامل و چند کاسه بزرگ گوشت چرخ‌کرده که برای کباب شدن آماده هستند قرار دارد. با توجه به زیاد شدن کبابی‌هایی که گوشت نامرغوب برای پخت کباب کوبیده استفاده می‌کنند، دیدن گوشت قبل از پخت برای مشتری یک امتیاز و اطمینان محسوب می‌شود.

فضای نشستن به سبک دهه شصت

مغازه دوطبقه است. با پله‌هایی آهنی که ارتفاع هر پله بشدت زیاد است و در حین بالارفتن از آن باید دقت کرد می‌توانید به طبقه دوم بروید که چندان ارتفاعش نسبت به طبقه اول بیشتر نیست. سخت بتوان آن را یک طبقه مجزا دانست و چیزی در حد یک محیط دوبلکس و یک بالکن است. در این جای بالکن مانند چند میز و صندلی نه‌چندان راحت به سبک کبابی‌ها و غذاخوری‌های دهه شصت برای نشستن هست. در کل خوردن غذا در خود مغازه چندان توصیخ نمی‌شود مگر علاقه‌ای به خوردن غذا در چنین جوی داشته باشید. اکثر مشتریان هم از آپشن بیرون‌بر استفاده می‌کنند.

کبابی شاه محمد

کیفیت غذا؛ شاهِ کوبیده‌های شهر سنندج

در این کبابی به شکل تخصصی فقط کباب کوبیده پخت می‌شود. به جرات می‌توان گفت که در شهر سنندج پیدا کردن کوبیده‌ای بهتر از کوبیده‌های کبابی شاه محمد محال است. حجم سیخ‌ها مناسب است. مزه آن هم جادو می‌کند. یک بافت نرم و لطیف از گوشت چرخ‌کرده که نه خشک است و بیش از اندازه پخت شده و نه آبدار است و خام. جدا از اینکه بوی خوردن این کباب داغ به تن سنگک داغ تمام محیط را تحت تاثیر قرار داده و هوش از سر هرکسی می‌برد، مزه آن‌ها به‌نحوی است که دیگر سخت بتوانید به کوبیده دیگری جز کوبیده اینجا نمره خوبی بدهید. نمک غذا هم کاملا اندازه است.

کنار کوبیده، می‌توانید گوجه و فلفل کبابی هم سفارش دهید. در اینجا خبری از منوهای شلوغ و پرزرق و برق نیست اما همین سه انتخابی که در اختیار شما قرار می‌گیرد به نحو احسن است. تلاش‌ برای توصیف مزه کباب‌های شاه‌محمد به‌نظر بیهوده به‌نظر می‌رسد و نمی‌تواند جای تجربه کردن آن را بگیرد.

کبابی شاه محمد را کجا پیدا کنید؟

کبابی شاه محمد در یکی از محله‌های قدیمی شهر سنندج قرار دارد. پیدا کردن آن با ماشین شخصی و رفتن به آن تا حدود زیادی پیچیده است اما ارزش آن را دارد. از میدان اقبال به چهارراه وکیل باید بروید. سپس به سمت راست که خیابان مردوخ شمالی نام دارد بروید. در انتهای خیابان یک‌طرفه مردوخ یک پل هوایی قابل دیدن است که باید از بالای آن عبور کنید. پس از پل به خیابان شیخان وارد خواهید شد که روبروی پل و به شکل مستقیم قرار دارد. در انتهای خیابان شیخان به سه‌راه شیخان خواهید رسید که از آن باید به سمت راست بپیچید و به راه خود ادامه دهید.

کبابی شاه محمد

خیابانی که به آن وارد می‌شوید خیابان هفده شهریور(بیست‌وپنج) نام دارد. این خیابان به چهارراه شهدا(فرح) می‌رسد. از این چهارراه به سمت چپ باید بپیچید که باعث می‌شود تا به خیابان شهدا(فرح) وارد شوید. باید به حرکت در راستای خیابان ادامه دهید تا به اولین خیابان فرعی سمت چپ خیابان اصلی برسید. پس از ورود به خیابان فرعی حدود صدمتر بالاتر این کبابی را در سمت راست خود خواهید دید و به مقصد رسیده‌اید. اما اگر به دنبال راه راحت‌تری برای رسیدن باشید می‌توانید از تاکسی دربست استفاده کنید که امکان گذر از خیابان‌های جز طرح ترافیک را دارند و زمان رسیدن شما به مقصد را کاهش خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن