تاریخ و تمدن

تجربه‌ای هیجان‌انگیز در اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

فهرست مطالب

اگر به شهر یزد سفر کنید در گوشه‌وکنار این شهر، اقامتگاه‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد. هرکدام از این نوع اقامتگاه‌ها، امکانات متفاوتی دارند. حتی بعضی از این اقامتگاه‌ها در دل کویر، پارک طبیعت‌گردی و انواع امکانات تفریحی عرضه کرده‌اند که هیجان و لذت را چندین برابر می‌کنند. یکی از این اقامتگاه‌ها که در دل کویر شهر بادگیرهاست؛ اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد است.

اگر شما هم دنبال هیجان و حس خوب اقامت در دل کویر هستید؛ در این مطلب از نابرو با من همراه باشید، تا با اقامتگاه بوم گردی شباهنگ، یکی از جاهای دیدنی یزد بیشتر آشنا شوید.

موقعیت مکانی اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

پارک طبیعت‌گردی و کمپ کویری شباهنگ، در شهر تاریخی یزد قرار گرفته است. برای رفتن به این اقامتگاه، کافیست به بلوار دهه فجر رفته و بعد از آن به به سمت میدان صلوات بروید. همچنین می‌توانید از طریق دروازه قرآن و بلوار نصر هم، به این اقامتگاه برسید. از خود شهر یزد با ماشین، حدود 20 دقیقه تا این اقامتگاه فاصله است.

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ حدود پنج سالی می‌شود که فعالیت دارد. این پارک طبیعت‌گردی و کمپ کویری، مکانی بسیار عالی برای گذران اوقات فراغت شماست؛ چراکه در آن تجربه هیجان‌انگیز سافاری، شترسواری، موتور چهار چرخ، کویرنوردی و بالن سواری در دل کویر را خواهید داشت.

ورودی اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

وقتی به کمپ کویری شباهنگ رسیدید، باید از یک راهروی نسبتا پهن عبور کنید و بعد از آن رمل‌های کویر جلوی شما ظاهر می‌شوند. اتاق‌های اقامتگاه به ترتیب و منظم کنار هم، سمت چپ و راست ورودی قرار گرفته‌اند.


رستوران اقامتگاه در فضای باز وسط مجموعه قرار گرفته است. این رستوران فضای نسبتا بزرگی داشته و دارای میز و صندلی‌های مناسب و بهداشتی است.

جلوی در ورودی، رستوران اقامتگاه قرار گرفته و همچنین بغل اتاق‌ها، بوفه دایر شده است. کنار رستوران اقامتگاه هم میز و تخت‌های چوبی و سنتی برای نشستن در فضای باز قرار گرفته شده است.

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

وقتی برای اولین بار رمل‌ها و شن‌های کویری را می‌بینید؛ انگار که عاشق شده‌اید و هیچ وقت دلتان نمی‌خواهد که این صحنه دیدنی و زیبا، همچنین تلاقی آسمان و کویر را از دست بدهید؛ هرچه قدر این منظره را مشاهده کنید، کم است.

معرفی بخش‌های اقامتگاه بوم گردی شباهنگ

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ و پارک طبیعت‌گردی آن، ظرفیت اسکان و پذیرش 100 گردشگر را دارد. این مجموعه امکانات مختلفی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. پارکینگ غیر مسقف بیرون از مجموعه، اتاق‌های مختلف، رستوران سنتی، بوفه و کافی‌شاپ، تفریحات و ورزش‌های کویری مانند رصد ستارگان، شتر سواری، موتور چهارچرخ، اسب‌سواری و به تازگی بالن‌سواری از جمله امکانات این کمپ کویری هستند.

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

اتاق‌های اقامتگاه بوم گردی شباهنگ

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ 16 اتاق چهار نفره (یخچال، توالت فرنگی و حمام اختصاصی) دارد، یک اتاق 10 تخته (دارای یخچال، توالت فرنگی و حمام اختصاصی) و یک اتاق 10 نفره با سرویس کف خواب (دارای یخچال، توالت فرنگی و حمام اختصاصی) هم از دیگر اتاق‌های مجموعه هستند.

تخت‌های هتل تشک‌های نرمی دارند و حتی برای مسافرانی که کمردرد دارند راحت هستند. اتاق‌ها مجهز به آینه، سیستم گرمایشی و سرمایشی، پتوهای گرم، مناسب و پنکه‌های رومیزی هستند.

پنجره‌های هر اتاق به صورت فلزی و چوبی هستند که روبه‌روی رمل‌های کویر باز می‌شوند. همچنین صبح هنگام طلوع آفتاب درخشان، می‌توانید از اتاق خود بیرون آمده و منظره دل‌انگیز طلوع آفتاب کویر را تماشا کنید؛ چه قدر تماشای این منظره وصف‌نشدنی، حس خوب و لذت‌بخشی دارد.

جاذبه های اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

رستوران اقامتگاه بوم گردی شباهنگ

رستوران اقامتگاه در فضای باز وسط مجموعه قرار گرفته است. این رستوران فضای نسبتا بزرگی داشته و دارای میز و صندلی‌های مناسب و بهداشتی است.

رستوران این مجموعه، انواع غذاهای سنتی از جمله کشک و بادمجان، میرزا قاسمی، قورمه سبزی و قیمه یزدی را دارد. کافیست به انتخاب و میل سلیقه خود، غذایی که دوست دارید را سفارش دهید.

همچنین رستوران این مجموعه برای کسانی که در اتاق‌های اقامتگاه ساکن هستند، صبحانه سلف سرویس رایگان دارد. صبحانه‌های اقامتگاه هم آن واقعا خوشمزه و دلنشین هستند. پیشنهاد می‌کنم اگر به اقامتگاه شباهنگ یزد رفتید، صبحانه‌های آن را از دست ندهید.

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

 کافی‌شاپ اقامتگاه بوم گردی شباهنگ

در اوج هیجان و لذت در کویر، حتما شما هم دلتان سیب‌زمینی روی ذغال و نوشیدن چای آتشی می‌خواهد. بعد از تفریح در پارک طبیعت‌گردی مجموعه، می‌توانید به کافی‌شاپ آنجا رفته و تجربه خوردن سیب‌زمینی روی ذغال آتشی، ذرت، انواع نوشیدنی‌ها و آش شولی یزدی در فضای باز و تخت‌های سنتی مجموعه را داشته باشید. واقعا سیب‌زمینی‌های روی ذغال، طعمی به یادماندنی دارند.

دیدنی های اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

امکانات تفریحی اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

همان طور که گفتم این مجموعه دارای امکانات تفریحی از جمله شترسواری، اسب سواری، موتور چهارچرخ، رصد ستارگان، موسیقی زنده،  سافاری و به تازگی بالن سواری را دارد.

سافاری مجموعه شباهنگ

سفر مهیج و سفارشی برای مسافران که در حوضچه‎های شنی دل کویر، توسط سافاری انجام می‌شود؛ واقعا تجربه‌ای بی‌نظیر و خاص است. این مجموعه با بهره‌گیری از وسایل نقلیه استاندارد و رانندگان مجرب، این سفر شیرین با سافاری را برای شما خاطره انگیز می‌کند.

سافاری در کویر

شتر سواری

یکی از تجربه‌های شیرین سفر به کویر امتحان تفریحات متفاوت مانند شتر سواری در دل کویر است. وقتی سوار شتر می‌شوید؛ گویی به بالای آسمان رفتید و می‌خواهید پرواز کنید. همچنین اگر از شترسواری می‌ترسید، پیشنهاد می‌کنم دست کم لذت غذا دادن به این شترها را از دست ندهید که به شما حس خیلی خوبی می‌دهد.

شترسواری در کویر

رصد ستارگان در دل کویر

سکوت و شب کویر، حس خیلی متفاوت و دل‌انگیزی اس. همچنین یکی از تجربه‌های متفاوتی که در سیاهی شب کویر می‌توانید داشته باشید، رصد ستارگان خواهد بود.

مجموعه اقامتگاه شباهنگ رصد ستارگان را دارد، ولی حواستان باشد که حتما 24 ساعت قبل با مجموعه هماهنگ کنید. پیشنهاد می‌کنم این صحنه و منظره حیرت‌آور را در دل کویر از دست ندهید. همچنین بعد از رصد ستارگان، می‌توانید به فضای باز اقامتگاه بوم گردی شباهنگ بروید و حس لذت‌بخشی کنار موسیقی زنده داشته باشید.

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

موتور چهارچرخ

یکی دیگر از تجربه‌های هیجان انگیز در این مجموعه، موتورسواری در رمل‌های کویر؛ آن هم تجربه سوار شدن موتور چهار چرخ است. در مجموعه شباهنگ، دو نوع موتور برای سلیقه‌ها و افراد مختلف وجود دارد. موتور تمام اتوماتیک مناسب کودکان، نوجوانان و بانوان و موتور دنده‌ای، برای استفاده جوانان دوست‌دار هیجان است.

رزرو در اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد به چه صورت هست؟

بهتر است از چند شب قبل، اتاق مدنظر خود را تلفنی رزرو کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید از اتاق‌های مجموعه استفاده کنید، می‌توانید به صورت گروهی و تور از امکانات مجموعه استفاده کنید. ساعت تحویل اتاق‌ها 14 و ساعت تخلیه آن 12 ظهر اعلام شده است.

تلفن مدیریت مجموعه:  09120891400 مهدوی نیا

تلفن جهت هماهنگی و رزرو: 09120356020

صفحه اینستاگرام شباهنگ: shabahang.ecocamp

اقامتگاه بوم گردی شباهنگ یزد

چه زمانی برای اقامت در کویر مناسب هست؟

معمولا آب‌وهوای کویر شهر یزد، گرم و خشک است. در روز، هوای کویرگرم و مناسب و در شب رو به سرما می‌رود، پس حتما با خودتان لباس گرم به همراه داشته باشید. همچنین آب‌وهوای کویر در فصل‌های پاییز، زمستان و اوایل بهار مناسب است.

کلام آخر

پیشنهاد می‌کنم اگر به یزد سفر کردید، بعد از دیدن جاذبه‌های گردشگری یزد، به کویر بروید. تجربه لذت‌بخش و اقامت در دل کویر را داشته باشید، تا خاطره‌ای خوش و دل‌انگیزی را برای خودتان بسازید. اگر شما هم به شهر یزد رفتید و تجربه اقامت در اقامتگاه بوم گردی شباهنگ را داشتید، نظرات خود را با نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن