بازارگردی

بازار بین‌ المللی سپاد مشهد؛ تجربه خرید ناب

فهرست مطالب

شما چه ساکن مشهد باشید چه مسافر، اگر تصمیم دارید برای یک روز و در زمان اندک به چندین مجتمع تجاری بروید و خرید کنید، حتما با این مطلب همراه شوید. در این مطلب قصد دارم به‌سراغ یکی از مجتمع‌های تجاری‑گردشگری بسیار قدیمی ولی پر‌رونق بروم که نام آن برای بسیاری از زائران شهر مقدس مشهد آشنا است، یعنی بازار بین‌ المللی سپاد که تعداد زیادی از مسافران را هرساله به‌سمت خود می‌کشاند. با من در نابرو همراه باشید تا به بازار بین المللی سپاد از مکان های دیدنی مشهد سر بزنیم.

معرفی بازار بین المللی سپاد

این بازار در سه فاز تجاری ساخته شده که شامل بیش از 440 واحد تجاری است. هر فاز از بیرون در جدا‌گانه‌ خودش را دارد و درعین‌حال از داخل مجتمع نیز می‌توان به سایر فاز‌های آن دسترسی داشت؛ چون خروجی‌های انتهای هر فاز به ورودی فاز بعدی مرتبط‌اند. شما می‌توانید بدون خارج‌شدن از مجتمع به سایر فاز‌ها دسترسی آسان داشته باشید.

بازار بین‌ المللی سپاد مشهد

این بازار شعب بانک‌ها، دفاتر تجاری و بازرگانی، مغازه‌هایی برای خرید سوغاتی، بوتیک‌های لباس و کیف و… را در خود جای داده است. بازار روس‌ها نیز در بین این سه فاز تجاری قرار دارد و شما می‌توانید از این بازار نیز دیدن کنید. پارکینگ این بازار با ظرفیتی حدود 650 دستگاه اتومبیل برایتان به اندازه کافی جای پارک فراهم کرده است. هزینه ورودی پارکینگ اندک است.

بازار بین‌ المللی سپاد مشهد

نکات مثبت بازار بین‌المللی سپاد

از نکات مثبت این بازار موقعیت جغرافیایی آن است. مقابل این بازار شهربازی قرار گرفته است که به شما امکان می‌دهد به‌راحتی به آن دسترسی داشته باشید و با تمام اعضای خانواده از یک روز شاد لذت ببرید. بازار وصال و الماس شرق نیز، که از بازار‌های مهم و بزرگی محسوب می‌شوند، در نزدیکی این بازار قرار دارند. این نکته از این نظر بسیار حائز اهمیت است که شما به‌سهولت به چندین مجتمع گردشگری و تجاری دسترسی خواهید داشت.


اگر قصد دارید با وسیله نقلیه شخصی خودتان به بازار بین المللی سپاد مراجعه کنید، از بزرگ‌راه صدمتری می‌توانید به میدان سپاد و انتهای خیام شمالی بروید.

باغ پرندگان هم در همین نزدیکی قرار دارد و از آن نیز می‌توانید دیدن کنید. شما می‌توانید به‌راحتی یک روز کامل را در این منطقه سپری کنید و از چندین مجتمع در یک روز و در فرصت کم بازدید کنید. قرار‌گیری پارک ساحلی آفتاب در نزدیکی بازار بین‌المللی سپاد نیز از نکات خیلی خوب است. خلاصه باید گفت این منطقه، گل سرسبد مناطق تجاری و گردشگری و تفریحی است که می‌توانید همه‌ این موارد را در فاصله‌ای کم و در کنار یکدیگر ببینید.

مقابل بازار بین‌ المللی سپاد و حاشیه پیاده‌رو نیمکت‌های زیادی برای استراحت قرار گرفته‌اند که می‌توانید دقایقی رفع خستگی کنید و دوباره به گشت‌وگذار مشغول شوید. اهمیت این موضوع را وقتی در‌خواهید یافت که یک روز کامل در حال راه‌رفتن، خرید و گشت‌وگذار باشید. نمارخانه‌ای نیز برای نمازگزاران عزیز در نظر گرفته شده است. داخل بازار، نگهبانی و اطلاعات بازار برای راهنمایی بیشتر حضور دارند. با وجود این که بازار طبقات زیادی ندارد، اما داخل ساختمان آسانسور و پله‌‌برقی وجود دارد.

بازار بین‌ المللی سپاد مشهد

واحد‌های تجاری بازار بین المللی سپاد

مغازه‌های موجود در بازار بین المللی سپاد تنوع زیادی دارند. زایران عزیز می‌توانند سوغاتی مدنظر خودشان را از این بازار تهیه کنند. انواع ترشیجات، نبات، زرشک، آلو، ادویه‌جات، خشکبار، زعفران و سایر خوراکی‌ها و سوغات مختلف را می‌توانید در این بازار، با تنوع زیاد و قیمت مناسب پیدا کنید. تقریبا بیشتر زایرانی که یک بار به این محل آمده‌اند، اگر قصد خرید دوباره سوغاتی داشته باشند، حتما به این بازار مراجعه خواهند کرد.

می‌توان گفت بوتیک‌ها و مغازه‌های البسه قیمت‌های مناسبی دارند و حتی در بعضی موارد قیمت‌ها خیلی ارزان‌ترند که از این جهت نیز محل مناسبی برای ساکنان مشهد و مسافران است. کیف، کفش، ظرف، لوازم آشپزخانه و وسایل تزیینی نیز از اجناس دیگر موجود در این بازارند.

روی‌هم‌‌‌رفته می‌توان گفت تنوع محصولات موجود در بازار بین المللی سپاد و قیمت‌های آن مناسب‌اند. چندین مغازه‌ ساندویچی و اغذیه نیز داخل بازار وجود دارد. بیرون و حاشیه‌ پیاده‌رو هم می‌توانید پیراشکی و سمبوسه بخرید. کافی‌شاپ و بستنی‌فروشی بازار هم کیفیت نسبتا مناسبی دارند.

بازار بین‌ المللی سپاد مشهد

راه‌های دسترسی به بازار بین‌المللی سپاد

اگر قصد دارید با وسیله نقلیه شخصی خودتان به بازار بین المللی سپاد مراجعه کنید، از بزرگ‌راه صدمتری می‌توانید به میدان سپاد و انتهای خیام شمالی بروید. پیداکردن این محل باتوجه‌به تعداد زیاد مراکز خرید که همگی در یک منطقه واقع شده‌‍اند، کار چندان مشکلی نیست. می‌توانید با خط یک مترو در ایستگاه خیام پیاده شوید و با تاکسی یا اتوبوس به انتهای خیام شمالی بروید و به این محل برسید. خط 88 اتوبوس نیز در میدان سپاد ایستگاه دارد و ارزان‌ترین راه برای مراجعه به این منطقه است. توصیه می‌کنم اتومبیل و تاکسی‌های در‌بست سوار نشوید؛ چون معمولا با قیمت‌های زیاد شما را به مقصد می‌رسانند.

آدرس: انتهای بلوار خیام شمالی (محدوده‌ صد‌‌متری).

تلفن تماس: 05137113111

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن