فرهنگ و هنر

شهر کتاب سمنان؛ مطالعه با طعم خرید و عطر قهوه

فهرست مطالب

علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی همیشه به‌دنبال یافتن مکان مناسبی‌اند تا بتوانند در آنجا مطالعه کنند یا بتوانند هر کتابی را که احتیاج دارند خریداری کنند. امروزه به‌لطف شهر کتاب‌ها، افراد می‌توانند با خیالی راحت مطالعه و کتاب مدنظرشان را خریداری کنند. همچنین می‌توانند در وقت خودشان نیز صرفه‌جویی کنند؛ مثلا اول از موجود بودن کتاب یا کالای خودشان با خبر شوند و بعد به شهر کتاب بروند. با من در این مطلب از نابرو همراه باشید تا شما را با یکی از دیدنی های سمنان و همچنین یکی از شعبه‌های شهر کتاب، یعنی شهر کتاب سمنان آشنا کنم.

شهر کتاب سمنان

شهر کتاب سمنان در مرداد 1396 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شهر کتاب هرچه را شما احتیاج داشته باشید دارد. اجناس فروشگاه نوشت‌افزار شهر کتاب از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است و بیشتر برندهای معروف ایرانی و خارجی را دارد. چیدمان رنگارنگ و زیبای شهر کتاب شما را تشویق می‌کند که کل فروشگاه را حتی قسمت‌هایی که اصلا نیاز نیست هم ببینید. یکی از مزیت‌های شهر کتاب این است که بیشتر اجناس فانتزی و مدرن است؛ اجناسی که در همه‌ی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها یافت نمی‌شود.

در مهرماه شما با رفتن به شهر کتاب کاملا می‌توانید همه‌ی خریدهایتان را بدون دغدغه تنوع انجام دهید. در انتهای قسمت نوشت‌افزار، کوله‌ها و جامدادی‌های رنگارنگ وجود دارد که به‌علت تنوع بالا، حتما می‌توانید خرید کنید.

طبقه دوم شهر کتاب سمنان کتاب‌فروشی است و کتاب‌هایی برای تمام سنین دارد. در کتاب‌فروشی همه ژانرهای کتاب موجود است و به‌راحتی هر کتابی را که تمایل داشته باشید می‌توانید خریداری کنید و از مطالعه آن لذت ببرید، وارد دنیای کتاب‌ها شوید، و به دورترین نقاط جهان سفر کنید.

شهر کتاب سمنان

در قسمت دیگر فروشگاه کتاب، مکانی برای سرگرم‌شدن کودکان وجود دارد. زمانی که کودکان به شهر کتاب می‌آیند و والدین آن‌ها سرگرم خرید هستند، می‌توانند از فضای مخصوصی که برای آن‌ها در شهر کتاب در نظر گرفته شده برای سرگرم‌شدن و نقاشی‌کردن استفاده کنند و در آخر هم نقاشی‌هایشان را بر روی دیوارهای شهر کتاب آویزان کنند.

در روز جهانی کودک در این قسمت، علاوه‌بر تخفیف‌های ویژه‌ای که به کتاب‌ها تعلق می‌گیرد، کارگاه‌های نقاشی و کاردستی نیز برگزار می‌شود و یک روز به‌یادماندنی را برای فرزندان شما رقم می‌زند. همچنین این کارگاه‌ها در تابستان‌ها نیز با توجه به استقبال مردم تقریبا هر ماه برگزار می‌شود.

علاوه‌بر کتاب، در شهر کتاب انواع بازی‌های فکری مناسب کودکان و بزرگ‌سالان نیز وجود دارد و می‌تواند برای آخر هفته یا دورهمی‌های خودتان یک سرگرمی جدید درست کنید.

شهر کتاب سمنان

تخفیف‌های شهر کتاب

اجناس و کتاب‌های شهر کتاب سمنان به مناسبت‌های مختلف دارای تخفیف می‌شود. در هفته کتاب، پیشنهاد می‌کنم که حتما به شهر کتاب بروید و از تخفیف‌های ویژه‌ای که شهر کتاب در نظر می‌گیرد استفاده کنید. در طرح‌های تخفیف کشوری کتاب، که فقط شامل بعضی از کتاب‌فروشی‌ها می‌شود، شهر کتاب سمنان نیز شامل این طرح می‌شود و در زمان معین می‌توانید به شهر کتاب بروید و خرید کنید.

ماه مهمانی خدا که می‌شود، شهر کتاب به‌مناسبت ماه مبارک رمضان کتاب‌های خود را دارای تخفیف می‌کند. شما می‌توانید برای گذراندن روزهای طولانی تابستان به شهر کتاب بروید.

شهر کتاب سمنان

رویدادهایی که در شهر کتاب برگزار می‌شود

اصلی‌ترین رویدادی که در شهر کتاب رخ می‌دهد و هدف اصلی شهر کتاب محسوب می‌شود تشکیل جلسه‌های گفت‌وگومحور درباره کتاب است. شما به‌طور رایگان می‌توانید در این جلسه‌ها شرکت کنید، با نویسنده کتاب آشنا شوید، و با کتاب آشنایی پیدا کنید. این جلسه‌ها در طبقه دوم شهر کتاب برگزار و زمان برگزاری این جلسه‌ها از طریق صفحه اینستاگرام اطلاع‌رسانی می‌شود.


کافه شهر کتاب سمنان در 11 شهریور 1397 فعالیت خودش را آغاز کرد. هدف اصلی افتتاح کافه شهر کتاب تشویق به مطالعه کتاب است. کسانی که به کافه می‌آیند و سفارش می‌دهند می‌توانند کتاب‌های آنجا را مطالعه کنند.

یکی از جشن‌های ادبی که در این شهر کتاب گرفته می‌شود جشن امضا و رونمایی از کتاب است که بیشتر کتاب‌هایی که در شهر کتاب سمنان رونمایی می‌شود، مربوط به نویسندگان بومی خود استان سمنان است و شهر کتاب با گرفتن این جشن‌ها سعی در معرفی نویسندگان استان و حمایت از آن‌ها را دارد.

علاقه‌مندان به نقد و شاهنامه‌خوانی می‌توانند به شهر کتاب بیایند و در این جلسه‌های نقد و بررسی کتاب‌ها و شاهنامه‌خوانی شرکت کنند. جالب است بدانید در این جلسه‌ها گاهی اشعار انگلیسی نیز خوانده می‌شود و به نقد آن پرداخته می‌شود. از طرفی هم در بعضی از روزها جلسه‌های مکالمه انگلیسی تشکیل می‌شود. حضور در این جلسه‌ها نیز رایگان است. البته چون شهر کتاب با مشکل فضا روبه‌رو است، پس شما برای رفتن به این جلسه‌ها باید از قبل با شهر کتاب در اینستاگرام هماهنگ کنید.

یکی از بهترین دورهمی‌های ادبی که وجود دارد، قطعا نشست‌های انجمن‌های ادبی است. در شهر کتاب سمنان، برای عموم مردم نشست‌های انجمن‌های ادبی برگزار می‌شود. به این نشست‌ها بیایید و با افرادی که در زمینه ادبیات تخصص دارند گفت‌وگو کنید و یک روز ادبی خوب برای خودتان بسازید.

شهر کتاب سمنان

قطها از بهترین جشن‌های ایرانیان، جشن شب یلداست. همه افراد تمام تلاششان را می‌کنند که این شب عزیز را در کنار عزیزانشان سپری کنند؛ اما کسانی هستند که تنهایند یا دوست دارند یک شب یلدای متفاوت را تجربه کنند. پس به شما پیشنهاد می‌کنم که اگر دوست دارید یک شب به‌یادماندنی را در خاطره‌هایتان به یادگار بگذارید، به این جشن کهن ایرانی بروید و از حال خوبی که برای خودتان به‌وجود آورده‌اید لذت ببرید.

مراسم شب یلدا شهر کتاب سمنان از بخش‌های مختلفی تشکیل شده، مثل حافظ‌خوانی، شاهنامه‌خوانی، موسیقی زنده و همچنین سفره ویژه شب یلدا. این جشن با استقبال خوب مردم مواجه می‌شود که می‌توانید برای دیدن عکس‌های جشن به صفحه اینستاگرام شهر کتاب سری بزنید.

در شهر کتاب، علاوه‌بر رویدادهای فرهنگی مربوط به کتاب و کتاب‌خوانی، از آلبوم‌های موسیقی گروه‌های موسیقی نیز رونمایی می‌شود. به‌طور مثال، از یکی از آلبوم‌های موسیقی گروه نیوش در شهر کتاب همراه با اجرای قطعاتی از آن‌ها و حضور مردم رونمایی شد. شرکت در این رونمایی‌ها برای عموم آزاد است.

به شاعران و هنرمندان خوش‌ذوق پیشنهاد می‌کنم که در شب شعرهای شهر کتاب شرکت کنند و در کنار دوستان خود شعر بخوانند و شعر گوش بدهند.

کافه شهر کتاب سمنان

کافه شهر کتاب سمنان در 11 شهریور 1397 فعالیت خودش را آغاز کرد. هدف اصلی افتتاح کافه شهر کتاب تشویق به مطالعه کتاب است. کسانی که به کافه می‌آیند و سفارش می‌دهند می‌توانند کتاب‌های آنجا را مطالعه کنند. البته قرار است در آینده مشتریان کافه برای مطالعه کتاب‌ها، مبلغ خیلی کمی را پرداخت کنند. بقیه افرادی که به شهر کتاب می‌آیند نمی‌توانند کتاب‌ها را مطالعه کنند و حتما باید در کافه سفارش بدهند. محیط کافه ساده است، ولی می‌تواند برای تنوع خوب باشد. منوی کافه شهر کتاب مثل دیگر کافه‌هاست، اما قیمت‌های آن به‌نسبت بقیه کافه‌ها کمی ارزان‌تر است.

در کافه به‌تازگی قرار است برنامه استندآپ کمدی اجرا شود و شما می‌توانید از طریق صفحه اینستاگرام، از ساعت‌ها و روزهای برگزاری آن مطلع شوید. این برنامه قرار است دایمی باشد، اما بستگی به استقبال مردم دارد.

همچنین در کافه شما می‌توانید جشن تولد نیز بگیرید، اما به‌علت فضای مطالعاتی، شما با حداکثر 5 نفر می‌توانید به کافه بروید و سکوت را نیز باید رعایت کنید! در فصل امتحانات، کافه شهر کتاب رنگ‌وبوی مطالعاتی به خود می‌گیرد و فضا را برای مطالعه شما آماده می‌کند. پس اگر دنبال جایی خاص برای مطالعه و خلوت‌کردن هستید، شهر کتاب مناسب است.‌

شهر کتاب سمنان

پیچ اینستاگرام شهر کتاب سمنان

شما می‌توانید در صفحه اینستاگرام شهر کتاب از آخرین رویدادها باخبر شوید، از تخفیف‌ها مطلع شوید، و با تاریخچه برندهای نوشت‌افزار نیز آشنا شوید. همچنین می‌توانید در صفحه اینستاگرام شهر کتاب، علاوه‌بر آگاهی از کتاب‌هایی که در شهر کتاب موجود است، با چکیده‌ای از کتاب‌ها نیز آشنا شوید و درباره کتاب‌ها اطلاعات به دست بیاورید.

ساعات کاری و راه‌های ارتباطی

شهر کتاب همه‌روزه از ساعت 9 تا ۲۲ و جمعه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 11 تا ۲۲ باز است. کافه شهر کتاب نیز همه‌روزه از ساعت 10 تا ۲۲ و جمعه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۲ باز است.

  • آیدی اینستاگرام شهر کتاب: @semnan.bookcity
  • آیدی اینستاگرام کافه شهر کتاب: @semnan_book_cafe
  • تلفن شهر کتاب: 02333327282
  • شماره تماس کافه شهر کتاب: 09363356161
  • آدرس: سمنان، بلوار ولیعصر، روبه‌روی پارک سنگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن