ماجراجویی

ترسناک ترین مکان های ایران که هرگز باور نمی‌کنید

فهرست مطالب

همیشه بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کشور جذابیت‌های خاص خودش را دارد. اما آیا تا به حال به فکر بازدید از جاذبه‌های خوفناک افتاده‌اید؟ بازدید از ترسناک ترین مکان های ایران حال و هوای متفاوتی دارد و شما را با حس تازه‌ای آشنا می‌کند. رازآلودگی موجود در فضاهای ترسناک موجب ایجاد ترس و هیجان در مسافران خواهد شد. حسی که تا کنون در زمان بازدید از اماکن دیدنی تجربه نکرده‌اید!

من تصمیم دارم تا در ادامه این مقاله شما را با برخی از مکان های ترسناک ایران زمین آشنا کنم. اماکنی که شاید در نگاه نخست در ذهن مخاطب چندان هم ترسناک جلوه نکنند. اما زمانی که به داستان‌ها و پیشینه این اماکن دقت می‌شود، می‌توان راحت‌تر به رازآلودگی و مرموزی آن‌ها پی برد. در ادامه این مطلب با من همراه شوید. قطعا با خواندن داستان مربوط به هر یک از این اماکن، در مورد آن‌ها بهتر قضاوت خواهید کرد.

1- جنگل سربرج

اگر سرتان برای هیجان درد می‌کند، بهتر است تا سری به جنگل سربرج در حوالی مشهد بزنید. این جنگل از ترسناک ترین مکان های ایران است که در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد؛ اما وقتی به داستان‌ها و روایات مربوط به آن گوش می‌دهید، نظرتان تغییر خواهد کرد.

جنگل سربرج به خاطر صداهای عجیب و مرموزی که هر شب در آن به گوش می‌رسد به یکی از جاهای ترسناک ایران تبدیل شده است. صدای جیغ و شیون‌هایی که شب‌ها فضای این جنگل را پر می‌کند، توجه هرکسی را به خود جلب خواهدکرد. این صدا هر شب در فضای جنگل به گوش می‌رسد و هنوز هیچ‌کس نتوانسته علت اصلی این صدا را پیدا کند.

جالب است بدانید که در این جنگل یک رودخانه هم وجود دارد که در یک فصل از سال از جریان می‌افتد. اما روال کلی این رودخانه از سال 1390 فرق کرده است و در چهار فصل سال جاریست. بومیان منطقه بر این باورند که صدای جیغ و شیون‌ها هم از همان سال آغاز شده است. این موضوع موجب مرموزتر شدن داستان جنگل سربرج شده‌ است.

برخی از افراد بر این باورند که ترکیب صدای حیوانات با صدای آب در جنگل موجب رعب و وحشت مردم شده‌ و آن را به یکی از مکان های ترسناک ایران تبدیل کرده است. اگر به دنبال هیجان هستید، می‌توانید شبی را در این جنگل چادر بزنید و خودتان از نزدیک علت را جویا شوید.

جنگل جیغ

2- کلبه انزلی

شاید تا کنون در فیلم‌ها کلبه‌هایی که محل رفت و آمد جن‌هاست را دیده باشید. اگر به دنبال یک نمونه واقعی آن می‌گردید، باید به روستایی در نزدیکی بندر انزلی بروید. در این روستا یک کلبه قدیمی واقع شده‌ است که بنا بر گفته‌های مردم محلی، جن زده است و حضور در آن برای یک شب تقریبا غیرممکن است! البته بومیان منطقه معتقدند فردی که بتواند کل یک شب را در این کلبه بگذراند، قطعا پولدار خواهد شد!

تا کنون چندین نفر به این کلبه سر زده‌اند، اما نتوانسته‌اند کل شب را دوام بیاورند. متاسفانه این کلبه در سالیان اخیر اتفاقات ناگوار و شومی را به خود دیده‌ است که این موضوع موجب شده تا گفته‌های بومیان بیش از گذشته رنگ واقعیت به خود بگیرند و این کلبه را به عنوان یکی از ترسناک ترین مکان های ایران معرفی کند.

به خاطر حواشی‌های به وجود آمده در چند سال اخیر، پلیس اجازه ورود گردشگران به این کلبه را نمی‌دهد.

ترسناک ترین مکان های ایران

3- باغ سنگی درویش‌خان

باغ سنگی درویش‌خان که در فاصله 400 کیلومتری از سیرجان قرار گرفته است، جز اماکنی است که از همان نگاه اول موجب ترس و رعب بیننده می‌شود. این باغ ظاهر متفاوتی دارد که این تفاوتآن را به یکی از مکان های ترسناک ایران تبدیل کرده است.

داستان باغ سنگی درویش‌خان از این قرار است که باغی بزرگ به خاطر اصلاحاتی که بر روی اراضی انجام می‌شود، تمامی بار و میوه‌های خود را از دست می‌دهد. صاحب این باغ که «درویش‌خان اسفندیارپور» نام داشت از این اتفاق به شدت ناراحت می‌شود و تمامی درختان را از جا می‌کند و آن‌ها را در نقطه کنونی می‌کارد و برای نشان دادن اعتراض خود از تمامی این درخت‌ها سنگ آویزان می‌کند.

این درختان با بار سنگی خود در تمامی این سال‌ها پا برجا مانده‌اند. دیدن درختان خشک شده که بار سنگ دارند، موجب ایجاد حس ترس در دل بازدیدکنندگان می‌شود. بنا بر گفته بومیان، درویش‌خان مدتی هم از جمجمه گوسفندانی که به وسیله گرگ‌ها خورده شده بودند، برای تزیین درختان استفاده می‌کرد؛ اما پس از مدتی که با اعتراض اطرافیان و همسایگان خود مواجه شد، دست از این کار کشید.

قرار گرفتن مزار درویش‌خان در کنار این درختان کمک کرده است تا این باغ به یکی از ترسناک ترین مکان های ایران تبدیل شود. اگر به دنبال فضایی منحصربه‌فرد برای عکاسی هستید، باغ سنگی درویش‌خان همان جاییست که می‌تواند به خوبی ذهن و نگاه بینندگان را به خود معطوف کند.

باغ سنگی

4- ریگ جن

ریگ جن را می‌توان به عنوان یکی از اسرارآمیزترین و البته ترسناک ترین مکان های ایران نام برد که داستان‌های مرموزی در مورد آن گفته می‌شود. بسیاری از افراد ریگ جن را مثلث برموردای ایران می‌دانند که تا کنون موجودات زنده بسیاری را به کام خود کشیده است. هرگاه که گردشگران و ماجراجویان تازه‌ای به سمت این منطقه کشیده می‌شدند و داستان سفر آنها به این منطقه مرموز ناتمام باقی می‌ماند، این گمانه‌ها شدت پیدا می‌کرد.

بر طبق گفته‌ها ریگ جن مملو از باتلاق‌های آدم‌کش است. در چند سال اخیر داستان‌های بسیاری از افرادی که به ریگ جن سفر کرده‌اند و هیچ‌گاه برنگشته اند، شنیده شده‌ و باعث شده آن را به عنوان یکی از جاهای ترسناک ایران بشناسند.

اگر دل پرجراتی دارید، می‌توانید برای دیدن این کویر به جنوب سمنان سفر کنید. البته یادتان باشد که برای دیدن این کویر با خود تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید. زیرا امکان گیر کردن در میان گل و لجنزارهای ریگ جن بسیار بالاست و در صورتی که بدون تجهیزات به این منطقه سفر کنید، باید خودتان را برای هر اتفاق ناگواری آماده کنید!

اگر سوالات زیادی در خصوص ریگ جن دارید، می‌توانید به سراغ بومیان منطقه بروید و از اسرار آن بپرسید. بنا بر گفته قدیمی‌ها، ریگ جن محلی برای سکونت ارواح شیطانی است که علاقه‌ای به ورود افراد تازه وارد به منطقه ندارند. قدیمی‌های منطقه معتقدند که ارواح شیطانی ریگ جن، جان مسافران را می‌گیرند و آنها را به کام این بیایان برهوت می‌فرستند. جالب است بدانید که شترها هم علاقه‌ای به ورود به این منطقه ندارند و با نزدیک شدن به مثلث برموردای ایران از حرکت باز می‌ایستند.

جاهای ترسناک ایران

5- دره ستارگان

به جرات می‌توان گفت که قشم یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین شهرهای ایران زمین است که می‌توان تا مدت‌ها از دیدن زیبایی‌های بی‌نظیر این منطقه لذت برد. در میان تمامی مناطق دیدنی قشم، یک منطقه پر راز و رمز وجود دارد که تا کنون چندین داستان ترسناک و عجیب و غریب از آن نقل شده‌ است.

دره ستارگان همان منطقه رازآلودی است که برای ماجراجویان، یک مقصد گردشگری هیجان‌انگیز و از ترسناک ترین مکان های ایران به حساب می‌آید. برای بازدید از این دره باید به روستای برکه خوف بروید. این روستای زیبا در فاصله پنج کیلومتری از سواحل جنوبی قشم قرار دارد.

داستانی که در مورد نحوه شکل‌گیری دره ستارگان نقل می‌شود، اصلا عجیب نیست. بر طبق گفته قدیمی‌های این منطقه برخورد یک ستاره در روستای برکه خوف موجب شکل‌گیری این اشکال و احجام شده است. با پا گذاشتن به دره ستارگان حفره‌ها، شکاف‌ها و دالان‌هایی را می‌بینید که بر اثر عوامل طبیعی شکل گرفته‌اند و حالا شباهت بسیار زیادی به یک عمارت ویران شده پیدا کرده‌اند. تا اینجای داستان همه چیز خوب است!

وقتی چنین چیزهایی را می‌شنوید، علاقه دارید تا هر چه سریع‌تر به سراغ این جاذبه طبیعی بروید. اما احتمالا وقتی با بومیان منطقه در مورد دره ستارگان صحبت می‌کنید، کمی دو دل می‌شوید. زیرا انها معتقدند که دره ستارگان محلی برای اقامت ارواح و شیاطین است. بومیان منطقه همواره در تلاشند تا گردشگران را از بازدید این منطقه در شب پشیمان کنند.

طبق نظر آنها با تاریک شدن هوا، شیاطین و ارواح در منطقه تردد پیدا می‌کنند و همین موضوع موجب رعب و ترس مسافران می‌شود. آنها معتقدند که با تاریک شدن هوا صداهای عجیب و غریب زیادی در محیط می‌پیچد که البته گاهی این صداها با اتفاق ترسناکی هم همراه می‌شود تا دره ستارگان را به عنوان یکی از مکان های ترسناک ایران بشناسند.

البته ناگفته نماند که دره ستارگان با تمام شگفتی‌ها و رازآلودگی‌هایش، محل مناسبی برای دیدن اجرام آسمانی به حساب می‌آید. اگر به دنبال یک اسمان زیبا برای دیدن هجوم ستاره‌ها هستید، دره ستارگان همان جایی است که می‌تواند حسابی شما را بر سر ذوق بیاورد.

دره ستارگان

6- گورستان جن

اگر به داستان‌های مربوط به اجنه علاقه دارید، می‌توانید به سراغ گورستان جن در سیستان و بلوچستان بروید. این گورستان در روستای تیس در چابهار قرار گرفته‌ است و داستان‌های عجیب زیادی در موردش روایت می‌شود.

مردم منطقه معتقدند که در دل این گورستان اجنه خاک شده‌اند که بازماندگان آن‌ها هر شب به این گورستان می‌آیند و بر سر مزارها عزاداری می‌کنند. به همین خاطر با نزدیک شدن به گورستان جن در طول شب می‌توان صدای جیغ و شیون‌ها را شنید.

اگر در طول روز به گورستان جن سر بزنید، می‌توانید قبرهای بزرگی را روی زمین ببینید که به وسیله یک سطح صخره‌ای پوشانده شده‌اند. مردم منطقه معتقدند که قبر کردن آدم‌ها در این سطح صخره‌ای اصلا کار ساده‌ای نیست و به ساعت‌ها تیشه‌زنی نیاز است که البته این تیشه‌زنی در توان انسان‌های معمولی نیست!

یادتان باشد که در طول شب به این منطقه وارد نشوید. زیرا بومیان معتقدند هر کس که در طول شب به گورستان جن وارد شود، مورد نفرین و آزار و اذیت قرار می‌گیرد و در چند روز آینده خواهد مرد.

ترسناک ترین مکان های ایران

7- دره جنی

دره جنی از دیگر ترسناک ترین مکان های ایران به حساب می‌آید که در روستای ارمیغان در طبس واقع شده‌است. این دره با چشم‌پوشی از داستان‌های ترسناکی که درباره‌اش به گوش می‌رسد، زیبایی منحصربه‌فردی دارد. با قرار گرفتن در این دره، محو زیبایی دیواره‌های سر به فلک کشیده می‌شوید که شکل و شمایل خاصی دارند. بلندای این دیواره‌ها به قدری زیاد است که مشاهده آبی آسمان را کمی دشوار کرده‌است.

اغلب افرادی که از این دره بازدید می‌کنند، به خاطر شکل و شمایل عجیب و غریبش به شگفتی می‌آیند. قدیمی‌ها معتقدند که وجود اجنه موجب شکل‌گیری ظاهر عجیب دره جنی شده‌ است.

دره جنی از دیدنی‌های قدیمی و جاهای ترسناک ایران به حساب می‌آید و قدمت آن به دوره ساسانی باز می‌گردد. در گذشته یکتاپرستان برای چله نشینی‌های خود این دره را انتخاب می‌کردند. مردم معتقدند ک حضور دختران و زنان باردار در دره جنی به ضرر آنها تمام خواهد شد.

به اعتقاد آنها اجنه دختران، زنان باردار و فرزندانشان را مورد آزار خود قرار می‌دهند. جالب است بدانید در گذشته ورود زنان باردار به این منطقه ممنوع اعلام شده بوده‌ است. زیرا ورود زن باردار به دره جنی به منزله ناقص به دنیا آمدن فرزندانشان بود.

احتمالا زمانی که قصد ورود به این دره را دارید، با منع شدید بومیان مواجه خواهید شد. زیرا آن‌ها معتقدند که رد شدن از کنار این دره هم دردسرهای خاص خودش را دارد. چه برسد که قصد بازدید از درون آن را داشته‌ باشید!

 

دره جنی

8- تالاب ارواح

تالاب ارواح همان جایی است که وقتی در آن حاضر می‌شوید، ناخودآگاه به یاد فیلم‌های ترسناک می‌افتید. به نظر می‌رسد در این منطقه همه چیز دست به دست هم داده است تا شما را دچار وهم کند. برای بازدید از این دریاچه باید به منطقه‌ای در فاصله 12 متری از نوشهر بروید.

در میانه این دریاچه درختچه‌های خشک شده ریز و درشتی قرار گرفته‌ و مه عجیبی سراسر فضا را پوشانده‌ است. وقتی که این صحنه با صدای حیوانات وحشی منطقه ترکیب می‌شود، حس و حال مرموزی در محیط طنین‌انداز می‌شود تا باور کنید اینجا یکی از مکان های ترسناک ایران است. محلی‌ها معتقدند که نام تالاب ارواح از گذشته‌های دور انتخاب شده‌است و حتما علتی برای این انتخاب وجود داشته است.

ترسناک ترین مکان های ایران

9- دریاچه گنج

در آذربایجان غربی دریاچه‌ای زیبا و البته مرموز وجود دارد که داستان‌های عجیبی در موردش روایت شده‌ است. احتمالا وقتی تصاویر این دریاچه را نگاه می‌کنید، محو زیبایی‌های بی‌نظیرش می‌شوید؛ اما داستان به همین سادگی‌ها نیست.

طبق نظرات قدیمی‌ها، دریاچه گنج محلی برای نگهداری گنجی قدیمی و ارزشمند است که امکان استخراج این گنج به هیچ‌کس داده نمی‌شود. بر طبق اظهارات بومیان منطقه تاکنون افراد زیادی به قصد به دست آوردن این گنج به دریاچه زده‌اند، اما هیچ گاه از آن بازنگشته‌اند.

جالب‌تر از همه چیز، اینکه بومیان معتقدند که این دریاچه بر اثر برخورد عصای حضرت سلیمان به این نقطه از زمین به وجود آمده‌است. اگر قصد بازدید از این دریاچه را دارید، بهتر است تا در گوشه‌ای از دریاچه بایستید و زیبایی‌هایش را نظاره‌گر باشید تا دچار دردسر نشوید!

جاهای ترسناک ایران

بدون‌شک بازدید از ترسناک ترین مکان های ایران دنیایی پر از شگفتی و هیجان را با خود به همراه خواهند داشت. اگر دل و جراتش را دارید، بار سفرتان را برای تجربه اتفاق‌های تازه و مرموز آماده کنید و در ادامه تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. فکر نکنم ایران داشته باشه . چون تنها چیز ی که داریم شهیده که جاش تو قلب ماس و اضافی ما فقط این روحانی که تموم نمیشه و کرونا همش تقصیر اونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن