ماجراجویی

بازی اتاق فرار؛ تجربه ترس و هیجان همزمان

فهرست مطالب

یکی از جذاب‌ترین و متفاوت‌ترین تفریحات در سال‌های اخیر، اتاق‌های فرار هستند. مکان‌هایی هیجان‌انگیز، خلاقانه و جدید که برای چند ساعت بازی دسته‌ جمعی مناسب‌اند. اتاق فرارهای تهران آنقدر متنوع و جذابند که با انتخاب هر کدامشان، دنیایی از بازی و سرگرمی به رویتان باز می‌شود و به همین دلیل از جاذبه‌‌های تهران محسوب می‌شوند.

ماجراجویی در اتاق فرارهای تهران

بازی‌های اتاق فرار علاوه‌بر جذابیت، باعث می‌شود که مغزتان چند ساعتی را از کارهای روزمره و تکراری رها شود و یک هیجان دورهمی را تجربه کند. ماجراجویی، دلهره و سرعت تمام چیزی است که در هنگام بازی به سراغتان می‌آید. همین ویژگی ماجراجویانه باعث شده تا اتاق فرار، به‌عنوان محبوب‌ترین بازی، خصوصا در میان نسل جدید انتخاب شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین اتاق فرار، در شهر کیوتوی ژاپن و در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد که استقبال بی‌نظیر مردم از آن، تعداد اتاق‌های فرار را به هشت هزار اتاق بازی در سراسر دنیا تبدیل کرد.

در این مطلب از نابرو شما را با اتاق فرارهای تهران آشنا کنم و با معرفی آن‌ها، به سرزمین بازی‌های جذاب برویم. برای آنکه درباره اتاق فرارهای پایتخت و ویژگی‌های هر یک بیشتر بدانید، با من همراه باشید.

1- مرکز اتاق فرار تهران

یکی از غنی‌ترین و مشهورترین اتاق فرارهای تهران مرکز اتاق فرار تهران است که با محیطی جذاب، هیجان‌انگیز و همراه با یک تیم حرفه‌ای و کاربلد، امکان بازی در چندین اتاق فرار پر چالش را فراهم کرده است.

مرکز اتاق فرار تهران، طراحی بی‌نظیری دارد که با ابزار و وسایل متفاوت، شما را به دل یک اتاق واقعی می‌برد و در میان قصه‌ای ترس‌آور و پر از دلهره می‌اندازد. اگر همکاری خوبی با هم‌تیمی‌هایتان داشته باشید، می‌توانید معماهای عجیب و حیرت‌آور اتاق را حل کنید.

هفت، مالیخولیا، جنون زندان، قطار سریع‌السیر شرق، موزه، پادزهر و دور دنیا در شصت دقیقه نام اتاق فرارهای جذاب و پرطرفدار این مرکز است که با موضوعاتی مانند تطهیر روح، گیر کردن در دنیای ذهن خودتان، تیم کارآگاهی، بیماری و… انتظار شما را می‌کشد!

در طول بازی یک بازیکن حرفه‌ای خارج از اتاق اما همراه شما حضور  دارد که هر جا نیاز به کمک داشتید، شما را راهنمایی می‌کند. یادتان باشد این فقط یک بازی است، پس از هیچ چیز نترسید! اگر در هر مرحله ترس به سراغتان آمد، می‌توانید کلید وحشت را فشار داده و سریع از اتاق خارج شوید.

مرکز اتاق فرار تهران می‌تواند بهترین لحظات و هیجان‌انگیزترین اتفاقات را برای شما رقم بزند، پس شرکت در آن را از دست ندهید و هر چه زودتر یکی از اتاق‌ها را رزرو کنید. مرکز اتاق فرار چند شعبه در جاهای مختلف تهران دارد.

ساعات بازی: همه روزه از ساعت ۱۵ الی ۲۴.

مدت زمان بازی: یک ساعت.

تلفن: 02122758258

مرکز اتاق فرار تهران در اتاق فرارهای تهران

2- اتاق فرار انیگما

به جرات می‌توان گفت که یکی از جذاب‌ترین و مهیج‌ترین اتاق فرارهای تهران اتاق فرار انیگما در برج میلاد پایتخت است. این اتاق فرار با دارا بودن چند بازی، سرآمد اتاق‌های فرار است و محبوبیت زیادی در میان افراد دارد.

در اتاق فرار انیگما، می‌توانید در گروه‌های سه تا پنج نفره، داخل اتاق‌ها بروید و بازی را شروع کنید. در بازی اتاق فرار در حقیقت شما داخل یک اتاق زندانی می‌شوید و برای بیرون آمدن از آن باید معماهایی را حل کنید تا در برایتان باز شود. اتاق فرار انیگما، با تیم حرفه‌ای خودش، در برج میلاد محیطی را به وجود آورده است که بتوانید چنین تجربه پرهیجانی را داشته باشید. یکی از نکات جالب درباره اتاق فرار انیگما، طراحی داخلی اتاق بازی است که با حساسیت خاص و به زیبایی طراحی شده است و حس هیجانتان را در هنگام بازی چند برابر می‌کند.

اگر این اتاق فرار را برای بازی انتخاب می‌کنید، می‌توانید در یکی از سناریوهای جذاب آن همچون، کلبه وحشت، قتل مرموز، روانی، اتاق جنگ شرکت کنید. جالب است بدانید که سناریوی رویا و تسخیر نیز از دیگر سناریوهایی هستند که به زودی به لیست بازی‌های انیگما اضافه خواهند شد.

اگر به دنبال یک ماجراجویی تمام و کمال هستید تا همراه با خانواده و یا دوستانتان در آن شرکت کنید، انیگما گزینه مناسب شماست.

اتاق فرار انیگما در اتاق فرارهای تهران

ساعات شرکت در اتاق فرار: همه روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۲۳ شب.

مدت زمان بازی: در حدود یک ساعت ۳۰ دقیقه الی دو ساعت.

آدرس: تهران، بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنارگذر اختصاصی برج میلاد، اتاق فرار انیگما.

تلفن: 09120036614


نشان دادن مکان روی نقشه

3- اتاق فرار اینفینیتی

از دیگر اتاق فرارهای تهران که به هیجان و جذابیتش مشهور است، می‌توان به اتاق فرار اینفینیتی اشاره کرد. این اتاق فرار پرطرفدار، با طراحی بی‌نظیر خود، محیطی را برای ۶۰ دقیقه بازی پرهیجان به وجود آورده است.

در اتاق‌های فرار اینفینیتی بای تمام حواستان را جمع کنید تا پازل‌ها و معماها را حل و جای وسایل را برای بیرون آمدن از اتاق پیدا کنید. باید بدانید تا زمانیکه معمای اول را حل نکرده‌اید، رفتن به معمای دوم غیرممکن است!

اتاق فرار اینفینیتی در گروه‌های چهار تا هفت نفره پذیرای شماست و هر اتاق، سناریویی متفاوت با اتاق دیگر دارد. بازی‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید، شامل چهار گزینه فرار از کشتی سان ست، خفگی، بیمارستان زامبی و فرار از گاراژ متروکه است. هر بازی به تناسب سناریوی خود، با زیبایی و هنرمندی خاصی طراحی شده است.

یادتان باشد پیش از رفتن به اسکیپ روم اینفینیتی حتما آن را از قبل رزرو کنید و ۱۵ دقیقه قبل از شروع بازی در آنجا حضور داشته باشید.

اتاق فرار اینفینیتی در اتاق فرارهای تهران

مدت زمان بازی: یک ساعت و ۳۰ دقیقه.

آدرس: تهران، چهارراه پارک وی، خیابان محمودیه، خیابان اردیبهشت، خیابان زهره، سرای محله محمودیه، پلاک ۳.

تلفن: 09198009746


نشان دادن مکان روی نقشه

4- اتاق فرار وست روم

وست روم، مجموعه اتاق فرارهای ترسناک و دلهره آور را تشکیل می‌دهد. این اتاق فرار هیجان‌انگیز، سناریوهایی ترس آور را در دل خود جای داده است که می‌توانید در گروه‌های حداقل سه نفره، در آن شرکت کنید.

اتاق فرارهای وست روم شامل معماهای کامپیوتری و پیچیده است که فکر شما را باز کرده و سرعت کار تیمی‌تان را بالا می‌برد. در این بازی و برای حل معماها، می‌توانید از پشتیبان‌هایتان نیز کمک بگیرید تا به جواب اصلی برسید.

اتاق‌های این مجموعه دو سناریوی متفاوت به نام‌های قربانی و سوییتی تاد، آرایشگر دیوانه خیابان فلیت را دارند که پس از رزرو می‌توانید به همراه خانواده و یا عزیزانتان در آن شرکت کنید.

اتاق فرار وست روم در اتاق فرارهای تهران

مدت زمان بازی: حداقل یک ساعت.

آدرس: صادقیه، بلوار فردوس شرق، بین خیابان ابراهیمی و علی حسینی، پلاک ۳۶۸.

تلفن: 09019883531


نشان دادن مکان روی نقشه

5- اتاق فرار اسکیپ هوم

از دیگر محبوب‌ترین اتاق فرارهای تهران اسکیپ هوم است. این اتاق فرار همراه با یک تیم حرفه‌ای و با سناریوهای جذاب و خلاقانه، جزو اتاق فرارهای پرطرفدار تهران است که عده زیادی را به سوی خودش جذب کرده است.

طراحی اتاق‌های مربوط به هر سناریو با جذابیت و هرمندی خاصی انجام شده است که با داستان آن سناریو مطابقت دارد. در اسکیپ هوم، می‌توانید بر اساس مبتدی و  حرفه‌ای بودن، یا بر اساس تعداد نفرات، سناریوهای مختلفی را انتخاب کنید.

اگر برای اولین بار است که می‌خواهید بازی در اتاق فرار را تجربه کنید، بهتر است بازی پاپوش را انتخاب کنید. ماموریت غیر ممکن بازی دیگری است که به حرفه‌ای‌ترها پیشنهاد می‌شود. اگر به اندازه کافی شجاع هستید و دوست دارید در میان ارواح و اشباح یک بازی ترسناک و جذاب را تجربه کنید، اتاق بازی خانه اشباح بهترین گزینه برای شما است.

اسکیپ هوم، برای اولین بار در ایران، اتاق بازی تک نفره را نیز آماده کرده که می‌توانید به تنهایی در آن شرکت کنید. گروگان نام این بازی تک نفره و مهیج است.

برای شرکت در این اتاق فرار، آن را رزرو کنید. مطمئن باشید که تیم اسکیپ هوم در طول بازی مراقب شماست و هر جا نیاز به کمک داشته باشید، شما را راهنمایی می‌کند.

اتاق فرار اسکیپ هوم در اتاق فرارهای تهران

مدت زمان بازی: یک ساعت و ۱۵ دقیقه

آدرس: کریمخان خیابان نجات الهی کوچه نوید پلاک ١٧.

تلفن: 02188948916


نشان دادن مکان روی نقشه

6- اتاق فرار اسکیپ مستر

اسکیپ مستر از جمله اتاق‌ فرارهای تهران است که به خاطر محبوبیت و شهرت فراوانش، مورد علاقه و انتخاب افراد است. در اتاق فرار جذاب اسکیپ مستر، سه بازی پرهیجان انتظارتان را می‌کشند تا در قالب گروه‌های حداقل چهار نفره و حداکثر هشت نفره در آن‌ها شرکت کنید.

مردگان متحرک، قاتل سریالی و قرارگاه نظامی،بازی‌هایی هستند که می‌توانید هر یک از آن‌ها را با سناریویی مهیج و دوست داشتنی در اسکیپ مستر بازی کنید.

شکنجه و گیم اف ترونز نیز دو بازی پرهیجان و جذاب اسکیپ مستر هستند که به زودی در لیست اتاق‌ بازی‌ها قرار می‌گیرند. طراحی اتاق‌های فرار این مجموعه آنقدر جذاب است که در طول مدت بازی، شما را در نقشتان فرو می‌برد.

هیجان، سرعت، دلهره و کار تیمی را می‌توانید در اسکیپ مستر تجربه کنید. فقط کافیست یکی از بازی‌ها را رزرو کرده و به آنجا بروید.

اتاق فرار اسکیپ مستر در اتاق فرارهای تهران

مدت زمان بازی: یک ساعت.

آدرس: نارمک، خیابان ۴۶ متری ثانی، نپش خیابان طاهری، بالای بانک صادرات پلاک ۱۷۹ طبقه اول.

تلفن: 09120430548 _ 09378845694.


نشان دادن مکان روی نقشه

7- اتاق فرار باغ کتاب

باغ کتاب از دیگر جاهایی است که امکان بازی در اتاق فرارهای تهران را به شما می‌دهد. این اتاق فرار، با دارا بودن سه بازی جذاب، محیطی هیجان‌انگیز و خانوادگی را برای شما به وجود آورده است.

اتاق فرار باغ کتاب برای افراد ۱۰ سال به بالا طراحی شده که می‌توانید در گروه‌های چهار تا هشت نفره در بازی‌های آن شرکت کنید. اتاق بیگانه، اتاق عجیب و غریبی است که شما را به دنیای فضایی‌ها می‌برد. در این اتاق باید با حل معماهای موجود خودتان را نجات دهید.

در بازی نفرین فرعون می‌توانید اوج هیجان را تجربه و برای یافتن یک مقبره که تنها نشانه‌های کوچکی از آن در دست است، به سرزمین مصر سفر کنید! اگر هم دوست دارید در یک داستان جنایی شرکت کنید، اتاق تهران بهترین اتاق فرار برای شما است.

اتاق فرار باغ کتاب در اتاق فرارهای تهران

برای یک تجربه متفاوت در اتاق فرارهای پایتخت، حتما به باغ کتاب سر بزنید.

مدت زمان بازی: یک ساعت.

ساعات بازدید: از ۹:۳۰ صبح الی ۲۰:۳۰ شب.

آدرس: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران.

تلفن: 02196045687


نشان دادن مکان روی نقشه

8- اتاق فرار تهرومز

اتاق فرار دیگری که پیشنهاد می‌شود حتما در تهران آن را تجربه کنید، اتاق فرار تهرومز نام دارد. این اتاق فرار‌ مهیج و جذاب برای کسانی که به دنبال ماجراجویی و یک تفریح دسته‌جمعی هستند مناسب است.

طراحی فضا و اتاق فرارهای تهرومز با خلاقیت و هوشمندی یک تیم حرفه‌ای صورت گرفته است که باعث شده این اتاق‌ها با جذابیت و فضایی هیجان‌انگیز تزیین شوند.

اتاق بازی فرار از سلول انفرادی در تهرومز، شما را به دل یک بازی هیجان‌انگیز می‌برد. بازی عمارت تسخیر شده  بازی دیگری است که به زودی به بازی‌های اتاق فرار تهرومز اضافه می‌شود.

اتاق فرار تهرومز در اتاق فرارهای تهران

مدت زمان بازی: یک ساعت و ۳۰ دقیقه.

آدرس: تهران، امیریه، خیابان برادران جوادی (قلمستان)، خیابان مسعود مدرس، پلاک ۱۱۷.

تلفن: 09122789632


نشان دادن مکان روی نقشه

9- اتاق فرار جعبه سیاه

جعبه سیاه، از دیگر اتاق فرارهای پرطرفدار و جذاب در تهران است که با انواع بازی‌های هیجان‌انگیز و چالش‌برانگیز، شما را به دل یک ماجراجویی بی‌نظیر می‌برد.

تیم اتاق فرار جعبه سیاه با مهارت زیاد و تخصص بالا از ابتدا تا انتهای بازی همراه شما هستند و شما را در بازی‌ها راهنمایی می‌کنند. در این اتاق فرار می‌توانید وارد دنیایی عجیب از بازی‌های دلهره‌آور شوید و اوقات خوشی را کنار خانواده و دوستانتان بگذرانید.

کیمیاگری، کشتی، معدن و شب در موزه از بازی‌های این اتاق فرار هستند که هر کدام ماجرایی عجیب و جذاب دارند و می‌توانید هر روز از ساعت ۱۱ صبح الی ۲۰ شب آن را رزرو کنید. ظرفیت بازی‌ها در جعبه سیاه، بین چهار تا شش نفر است که بعد از رزرو می‌توانید به آنجا بروید.

اتاق فرار جعبه سیاه در اتاق فرارهای تهران

مدت زمان بازی: یک ساعت.

آدرس: میدان فاطمی، خیابان فاطمی، نرسیده به سازمان آب، پلاک ۱۶۰، طبقه دوم.

تلفن 02188965077


نشان دادن مکان روی نقشه

10- اتاق فرار مگا اسکیپ

اتاق فرار مگا اسکیپ، از آن دسته اتاق فرارهای تهران است که بازی‌های پرهیجان و ترسناکی را درون خودش جای داده و فرصت بازی در یک اتاق پر از دلهره را برایتان فراهم کرده است. مگا اسکیپ‌ محیطی راحت و دوست داشتنی دارد و می‌توانید همراه با خانواده و یا عزیزانتان در آن شرکت کنید.

نام بازی این اتاق فرار، تالار مرگ است که با یک ماجرای عجیب و غریب و ترسناک پیش روی شما قرار می‌گیرد. تیم مگا اسکیپ از ابتدا تا انتهای بازی شما را همراهی و هر کجا نیازمند راهنمایی هستید، به شما کمک می‌کند.

ظرفیت این اتاق فرار بین چهار تا هفت نفر است و بازی در آن برای افراد ۱۶ سال به بالا مجاز است. یادتان باشد که پیش از رفتن به مگا اسکیپ، حتما آن را رزرو کنید.

اتاق فرار مگا اسکیپ در اتاق فرارهای تهران

روزهای بازی در اتاق فرار مگا اسکیپ: همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۳:۳۰.

مدت زمان بازی: یک ساعت و ۳۰ دقیقه.

آدرس: شهرک اکباتان، مجتمع تجاری مگامال، طبقه سوم، پردیس سینمایی.

تلفن: 09374065191


نشان دادن مکان روی نقشه

11- اتاق فرار میراث پارس

میراث پارس، یکی از متفاوت‌ترین اتاق فرارهای تهران است که اولین اتاق فرار مخصوص کودکان و نوجوانان را در ایران به وجود آورده است. این اتاق فرار برای کودکان و نوجوانان و رده سنی ۱۳ تا ۲۰ سال طراحی شده است.

در این اتاق فرار جذاب، می‌توانید در یک سناریوی شگفت‌انگیز تاریخی شرکت کنید و بازی در واقعیتی عجیب را تجربه کنید.

ظرفیت افراد برای بازی در اتاق فرار میراث پارس، بین چهار تا ۱۰ نفر است و پس از بازی امکان بازدید از موزه برایتان وجود دارد. اگر همراه فرزندانتان به این اتاق فرار می‌روید، می‌توانید در سالن انتظار و به راحتی تا پایان بازی بنشینید.

این اتاق فرار می‌تواند فکرتان را باز کند و شما را در یک چالش جذاب بیندازد.

اتاق فرار میراث پارس در اتاق فرارهای تهران

ساعات بازی در اتاق فرار: همه روزه از ساعت هشت صبح الی هشت شب.

مدت زمان بازی: یک ساعت.

آدرس: ابتدای خیابان پیروزی، خیابان افروز، پلاک۷، موزه تاریخ.

تلفن: 09305390562

12- اتاق فرار اسکیپ می

مجتمع کوروش، علاوه‌بر اینکه یک مجتمع تجاری است، بسیاری از تفریحات جذاب و پرطرفدار را نیز در خود جای داده که یکی از آن‌ها، اتاق فرار اسکیپ می است. اسکیپ می، محیطی جذاب و هیجان‌انگیز دارد که با طراحی فوق‌العاده‌اش، پنج بازی چالشی را برای شما آماده کرده است.

اتاق فرار از زندان، اتاق فرار معمای تسلا، اتاق فرار سرقت از بانک، اتاق فرار متل بوداپست و اتاق فرار فریتز هابر، نام اتاق فرارهای کوروش است که باید در گروه‌های حداقل چهار نفره در آن شرکت کنید.

سناریوی هر اتاق شما را به مدت یک ساعت درگیر و هیجان و سرعت را به شما تزریق می‌کند. برای کسب یک تجربه فوق‌العاده در اتاق فرارهای پایتخت، حتما به اسکیپ می سر بزنید.

اتاق فرار اسکیپ می در اتاق فرارهای تهران

مدت زمان بازی: یک ساعت.

آدرس: بزرگراه شهید ستاری، نبش خیابان پیامبر مرکزی، مجتمع تجاری_تفریحی کوروش، طبقه اول.

تلفن:  44971451 021


نشان دادن مکان روی نقشه

آیا شما هم دوست دارید در یکی از اتاق فرارهای جذاب پایتخت بازی کنید؟ به نظر شما بازی اتاق فرار چه ویژگی‌های مثبتی دارد؟ اگر تجربه بازی در یکی از اتاق فرارهای تهران را داشته‌اید، با نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن