شکم گردی

شکم‌گردی خوشمزه در کافه و شیرینی باقلوا استانبولی نفیس سنندج

فهرست مطالب

شیرینی همواره جزیی از مهمانی‌ها و مراسم ما بوده و نمی‌توانیم به‌‌راحتی کنارش بگذاریم. باقلوا هم از شیرینی‌های خاص است که خاستگاهش ترکیه بوده و با طعم بی‌نظیرش توانسته بین مردم محبوبیت خوبی پیدا کند. باقلوا استانبولی یکی از باقلواهای مشهور است که می‌توان به‌عنوان میان‌وعده‌ای خوشمزه و مفید روی آن حساب کرد. در نابرو همراه من باشید تا سری به یکی از کافه‌ها و شیرینی‌‌پزی‌های این خوشمزه دوست‌‌داشتنی، یعنی باقلوا استانبولی نفیس بزنیم که یکی از شعبش در سنندج است.

باقلوا استانبولی نفیس سنندج

در باقلوا استانبولی نفیس سنندج، این شیرینی‌های خوشمزه به شکل‌های مربعی، لوزی، لوله‌ای و دیگر شکل‌ها تهیه می‌شوند که باعث زیبایی ظاهری باقلوا می‌شوند. البته این زیبایی تنها به ظاهر ختم نمی‌شود و به‌سبب خوشمزگی خود باقلوا و ترکیبش با مغزهایی مانند پسته، گردو، بادام، نارگیل و سرشیر، طعمی لذیذ و به‌یادماندنی ایجاد می‌شود که چشیدنش تجربه‌ای خاص است.

در این کافه باقلوا با شیرعسل طبخ می‌شود که ترکیب آن با سرشیر تازه‌ گاو، یکی از محبوب‌ترین‌های کافه به شمار می‌رود.

باقلوا استانبولی نفیس سنندج

نگاهی به شیرینی ‌فروشی باقلوا استانبولی نفیس

در خیابان پاسداران کافه و شیرینی فروشی باقلوا استانبولی نفیس به‌خوبی جای خود را پیدا کرده است. به‌طوری که اگر شب‌ها به شیرینی فروشی سر بزنید، با ویترین کمابیش خالی از باقلوا مواجه می‌شوید. سردر این مغازه، تابلویی زیبا و نارنجی‌رنگ که به شب‌های خیابان پاسداران و ششم بهمن چشمک می‌زند، با نام شیرینی فروشی به چشم می‌خورد.


کافه هر روز هفته، از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۱ شب، بدون تعطیلی باز است و به‌طور معمول به‌دلیل استقبال خوب مردم وقتی که کافه بسته می‌شود، سینی‌های باقلوا خالی هستند.

خود مغازه از دو طبقه تشکیل شده که طبقه اول به شیرینی فروشی و طبقه دوم آن به کافه اختصاص داده شده است.

در بدو ورود به شیرینی فروشی، ویترینی پر از انواع باقلواهای خوشمزه، تازه و خوش‌رنگ به چشم می‌خورد که بیش از ۱۸ نوع باقلوا را در خود جای داده‌اند. همین تنوع انتخاب را بسیار سخت می‌کند. روی دیوار روبه‌رویی این ویترین چند تابلو قرار دارد که هرکدام یک شیرینی باقلوا را به تصویر کشیده‌اند.

این طبقه فقط برای فروش شیرینی یا طبخ آن در نظر گرفته شده و نظم خوبی به مغازه داده است تا مشتری اذیت نشود و به‌راحتی خرید خود را انجام دهد و درطرف مقابل کسانی هم که می‌خواهند به قسمت کافه بروند، به‌راحتی خودشان را به فضای آرام‌تر، یعنی طبقه دوم، برسانند‌.

باقلواهای مختلف

کافه

در طبقه دوم باقلوا استانبولی نفیس، قسمت جذاب‌تر یعنی، کافه سرد و گرم، میزبان شماست که کنار انواع باقلوا، چای نیز سرو می‌شود.

ترکیب چای، باقلوا و سرشیر، ترکیبی فراموش‌نشدنی است که می‌توانید در فضایی آرام، در شلوغ‌ترین خیابان شهر و به‌دوراز استرس به صرف آن بپردازید.

طراحی کافه بهتر، بزرگ‌تر و چشم‌نوازتر از قسمت شیرینی فروشی باقلوا استانبولی نفیس است و میزهایش که برای نشستن حدود ۲۴ نفر جا فراهم کرده‌اند، در دو طرف قرار گرفته‌اند. روی دیوار کاکتوس‌هایی رنگی و زیبا نشسته‌اند و درکنارشان تابلوهایی به چشم می‌خورند که مربوط به مکان‌هایی است که در آن‌ها باقلوا محبوب است یا تولیدکننده‌اش هستند.

شیرینی های متعدد و متنوع

کیفیت و قیمت

استفاده از سرشیر و شیر تازه، شیرینی به اندازه باقلواها و تنوع بالا، از مواردی هستند که کیفیت محصولات و سفارش‌ها را در باقلوا استانبولی نفیس بالا برده‌اند.

کیفیت خوب همواره قیمت بالا را در پی دارد، اما در این شیرینی فروشی قیمت‌ها بسیار منصفانه و مناسب هستند. قسمت کافه هم کنار حفظ کیفیت، قیمت‌های مناسب و به‌صرفه‌‌‌ای است.

چرا کافه باقلوای نفیس؟

تنوع بالای باقلوا در شیرینی فروشی باعث سردرگمی شما می‌شود، ولی حتی ترکیب چایی با ساده‌ترین باقلوای آن هم بسیار دوست‌داشتنی و خوشمزه‌ است.

وقتی از خرید یا بازارگردی در خیابان‌های شلوغ سنندج برمی‌گردید، کافه باقلوا استانبولی نفیس گزینه‌‌ای جذاب به‌نظر می‌رسد و وقتی این انتخاب با کیفیت خوب و فضایی آرامش‌بخش همراه شود، بی‌شک روزی به‌یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد.

شیرینی باقلوا استانبولی نفیس سنندج

منوی کافه

در بخش شیرینی ‌فروشی، بیش از ۱۸ نوع باقلوا همچون گردویی، شوبیت خامه‌ای، کادایف توپی، شکلاتی، فانتزی و… پشت ویترین قرار دارند. همچنین بخش کافه منویی دارد شامل باقلواهای مخصوص نفیس، یعنی شیرعسلی، کادایف، کادایف سرشیر، کونفه پنیری و کونفه پنیری با سرشیر که کونفه پنیری با سرشیر یکی دیگر از محبوب‌های کافه است.

درکنار این‌ها می‌توان چای هم سفارش داد که نوشیدنش همراه باقلوا لذتی دوچندان دارد.

کافه ساده در طبقه بالا

ساعت کاری کافه و شیرینی باقلوا استانبولی نِفیس

کافه هر روز هفته، از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۱ شب، بدون تعطیلی باز است و به‌طور معمول به‌دلیل استقبال خوب مردم وقتی که کافه بسته می‌شود، سینی‌های باقلوا خالی هستند.

اگر از پاسداران می‌گذرید یا قصد خرید از این خیابان یا خیابان فردوسی را دارید، باقلوا استانبولی نفیس برای کافه‌گردی و خرید باقلوا یک گزینه بسیار مناسب است و با انتخاب آن می‌توانید خاطره‌ روزتان را با طعمی دلنشین به خاطر بسپارید.

باقلوا استانبولی نفیس سنندج

دسترسی به باقلوا استانبولی نفیس

دسترسی به باقلوا استانبولی نِفیس سنندج خیلی راحت است. کافی است از سمت میدان اقبال به‌سمت ششم بهمن کمی پیاده بروید و نزدیک به مجتمع صدف این کافه و شیرینی‌ فروشی را بیابید.

آدرس: ابتدای خیابان پاسداران، نرسیده به مجتمع صدف، نبش کوچه یغموری.

شماره‌های تماس

۰۹۱۲۹۱۵۳۹۳۵

۰۹۱۸۷۷۷۶۶۷۶

صفحه اینستاگرام:

baghlava.nefis.sanandaj

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن