بازارگردی

ماجراجویی در برج سلمان مشهد؛ برج پرماجرای شهر

فهرست مطالب

برای سفر به مشهد یا زندگی در این ‌شهر، آشنایی با مکان‌های تجاری برتر و پرکاربردش اهمیتی‌ ویژه دارد، زیرا ماهیت تجاری شهر آن را به یکی از گزینه‌های مطلوب برای خرید تبدیل کرده ‌است. اکثر مراکز شناخته‌شده در رقابت تجاری سنگین حاکم بر شهر توانسته‌اند به شهرت برسند و طبیعتا کیفیتشان نقش مهمی در شناخته‌شدنشان دارد. در میان این ‌مراکز برج سلمان طی سال‌های اخیر به مرکزی مشهور در بین مردم شهر مشهد و زایران و مسافران تبدیل شده‌ است. اگر تمایل دارید با این ‌برج اداری‌تجاری از دیدنی های مشهد بیشتر آشنا شوید، با نابرو همراه شوید.

معرفی برج سلمان

خیابان راهنمایی از خیابان‌های تجاری شهر است که واحدهای تجاری متعددی را در حوزه پوشاک و کیف و کفش، به‌خصوص مانتو در بر گرفته است. در این ‌راستا و در تقاطع خیابان‌ راهنمایی و سلمان ‌فارسی، مجتمع تجاری یا به‌ عبارتی برج تجاری سلمان قرار دارد.

برج سلمان مشهد

این‌برج اداری‌تجاری از مجتمع‌های مشهور شهر است که طرف‌داران بسیاری دارد. از مزایای ‌برج سلمان این است که در مکانی بسیار خوب از شهر (در غرب شهر مشهد، تقاطع خیابان راهنمایی و سلمان‌فارسی) قرار دارد و دسترسی به آن راحت است و به‌علت وجود پارکینگ اختصاصی با ظرفیت زیاد، مرکزی مناسب برای رفت‌وآمد به‌حساب می‌آید.


یکی از فروشگاه‌های بزرگ رفاه شهر مشهد در برج سلمان قرار دارد. فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه مجموعه‌فروشگاه‌هایی هستند که مایحتاج و کالاهای موردنیاز مردم را تامین می‌کنند و به‌علت تنوع کالاها و دسترسی راحت، جزو فروشگاه‌های پرطرف‌دار به‌حساب می‌آیند

قرارگرفتن مجتمع در راستای خیابان تجاری «راهنمایی» به شناخته‌شدنش بسیار کمک کرده است، هرچند حادثه ناگوار آتش‌سوزی سال ۱۳۹۵ و سرعت‌عمل مسوولان مجتمع برای تعمیر برج و بازگشتش به حالت اولیه بود که باعث سرزبان‌افتادن نامش شد. آتش‌سوزی برج سلمان از آتش‌سوزی‌های بسیار مهیب و خبرساز سال‌های اخیر شهر مشهد بوده است که در آن‌زمان باعث نگرانی‌های بسیار شد، ولی خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت.

مدت کوتاهی پس از حادثه، برج بازسازی شد و به وضعیت قبلش بازگشت. البته این ‌حادثه جدای از خسارت مالی، باعث شناخته‌شدن بیشتر برج سلمان و تا حدودی رونق اقتصادی‌اش شد. درحال‌حاضر این ‌مجتمع جزو بناهای تجاری بسیار شناخته‌شده‌ در میان مردم شهر و مسافران به‌حساب می‌آید.

جاذبه های برج سلمان مشهد

فضای برج سلمان

برج سلمان برجی اداری‌تجاری با فضایی صمیمی و جذابیت‌های بصری است که به‌خاطر تنوع کالا، طراحی مناسب چیدمان داخلی و حس آسایش حاکم بر محیط، مکانی بسیار خوب برای خرید و گردش در بازار است و البته همان‌طور که گفته ‌شد، در بین مسافران هم مرکزی شاخته‌شده است.

این برج متشکل از دوازده طبقه است که پنج طبقه آن (از طبقه منفی یک تا طبقه سوم) با ۳۷۸ واحد، مختص امور تجاری و پنج‌ طبقه آن نیز پارکینگ است. بقیه طبقات مربوط به امور اداری هستند.

بخش تجاری برج سلمان

برج سلمان کالاهایی متنوع دارد که خوشبختانه کیفیتشان هم خوب است و کالاهای بسیاری در آن پیدا می‌شود، مانند انواع ‌پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، تلفن همراه، رایانه و انواع لوازم جانبی‌اش، لوازم ‌تزیینی، اسباب‌بازی و کالاهای مربوط به کودکان و صنایع‌دستی. از دیگر مزایای این برج می‌توان به وجود مرکز بازی به‌نام شهربازی رنگین‌کمان اشاره کرد که با به‌کارگیری بازی‌های مختلف این فرصت را برای والدین فراهم می‌کند تا با خیال‌ راحت و ذهن‌ باز مشغول خرید شوند.

برج سلمان مشهد

واحدهای تجاری به این شکل طبقه‌بندی شده‌اند:

  • در طبقه منفی‌ یک، فروشگاه طلا و جواهرات و نقره و بدلیجات و هایپرمارکت قرار دارد؛
  • در طبقه همکف پوشاک، کیف‌ و کفش و لوازم‌ آرایشی عرضه می‌شوند؛
  • طبقه ‌اول مختص لوازم خانگی و فرش و مبلمان است؛
  • در طبقه‌ دوم، رایانه و موبایل و لوازم صوتی‌تصویری عرضه می‌شوند؛
  • در طبقه ‌سوم، رستوران ملل با ۸۰۰ نفر ظرفیت قرار دارد که مرکزی مناسب برای پذیرایی از مهمانان است. (یکی از جلوه‌های بسیار مهم برج، وجود این‌ رستوران و گستردگی‌اش است.) مرکز سرگرمی کودکان هم در این طبقه قرار دارد؛
  • طبقه دوازدهم، مختص رستوران چشم‌انداز با ۱۵۰ نفر ظرفیت است؛
  • طبقه سیزدهم کافه مجموعه را در خود جای داده است.

بخش اداری برج سلمان

طبقات چهارم تا یازدهم با ۸۲ واحد، به امور اداری اختصاص داده‌ شده‌اند و با معماری امروزی و بخش‌بندی‌ها، شکلی جدید به بخش اداری داده‌اند. یکی از نکات مهم این بخش، مسیر عبور مستقلش از بخش تجاری است که برای مواقع اضطراری اهمیتی ویژه دارد.

پارکینگ برج سلمان

با توجه به خیابان‌های منتهی به مجتمع و فضای تجاری حاکم بر منطقه، پیداکردن جای پارک از دغدغه‌های رایج است. برای رفع این ‌مشکل، اکثر برج‌های تجاری پارکینگ دارند و برج سلمان نیز از این ‌قاعده مستثنی نیست. این‌ مجتمع پارکینگی با۵۲۰ جای ‌پارک در پنج طبقه، یکی از دغدغه‌های اساسی مشتریان برای رفت‌وآمد را رفع می‌کند.

هایپرمارکت و فروشگاه رفاه

یکی از فروشگاه‌های بزرگ رفاه شهر مشهد در برج سلمان قرار دارد. فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه مجموعه‌فروشگاه‌هایی هستند که مایحتاج و کالاهای موردنیاز مردم را تامین می‌کنند و به‌علت تنوع کالاها و دسترسی راحت، جزو فروشگاه‌های پرطرف‌دار به‌حساب می‌آیند.

برج سلمان مشهد

فودکورت برج سلمان

امروزه اکثر برج‌های تجاری فودکورت دارند و برج سلمان نیز از این‌ قاعده پیروی کرده است. فودکورت در واقع گونه‌ای جدید از رستوران و کافه در مراکز خرید است که انواع ‌غذاها را برای ذایقه‌های مختلف ارایه می‌کند. بنابراین افراد علاوه بر خرید، می‌توانند تفریحات غذایی خود را نیز در این ‌محل داشته ‌باشند.

معمولا چیدمان فودکورت‌ها شامل میز و صندلی‌های یک‌شکل است و غذا به‌صورت سلف سرویس ارایه می‌شود. این‌ فودکورت همه‌روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۳ باز است و بعضی از رستوران‌ها و فست‌فود‌های آن مثل چلوکباب بازار و فست‌فود گودتوگود، در اسنپ‌فود هم پذیرای سفارش هستند.

کافه کنج

این‌ کافه در طبقه منفی یک، کنار آب‌نمای برج سلمان، واحد ۳۷ قرار دارد و انواع نوشیدنی‌‌های سرد و گرم و دسرهای متنوع را دارد. کافه با چترهایی بزرگ تزیین شده است که فضایی دل‌نشین را به‌ وجود آورده ‌است.

کافه‌رستوران پاسیو

این ‌کافه‌رستوران در طبقه منفی یک، واحد ۱۴ قرار دارد و مانند بسیاری از رستوران‌های برج سلمان در اسنپ‌فود هم فعال است. همان‌‌طور که از اسم کافه پیداست، محیطش با انواع گلدان‌های آویزان از سقف تزیین شده است و جزو محل‌های بانشاط و دل‌انگیز به‌حساب می‌آید که بسیاری از افراد به‌خاطر دل‌نشین‌بودن مکان از آن استقبال می‌کنند.

آدرس و مسیر مترو

خراسان ‌رضوی، مشهد، بلواراحمدآباد، خیابان احمدآباد، خیابان راهنمایی، بین راهنمایی ۱۷ و ۱۹ برج سلمان

نزدیک‌ترین خط مترو، خط یک مترو و ایستگاه طالقانی است که البته کمی پیاده‌روی در راستای خیابان راهنمایی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن