طبیعت گردی

رویا پارک تهران؛ تجربه‌ای جدید، شگفت‌انگیز و به‌یادماندنی

فهرست مطالب

قرار است این ‌بار راجع‌به یکی از جالب‌ترین و رویایی‌ترین پارک‌های تهران حرف بزنیم. پارکی مهیج برای افرادی که از ماجراجویی و هیجان لذت می‌برند. رویا پارک دقیقا همین پارک مهیج و شگفت‌انگیز است. تابه‌حال فکر کرده‌اید کسی بتواند با استفاده از خطاهای پنج‌گانه انسان، به‌خصوص خطای بینایی، پارکی را بسازد و از آن لذت ببرد؟ بیایید با هم این ‌بار به سرزمین رویا پارک برویم تا بتوانیم پاسخی بهتر برای این پرسش بیابیم.

رویا پارک ساختمانی سه‌طبقه است که 100 گزینه دیدنی دارد. میان این 100 گزینه بخش‌هایی وجود دارند که از نامشان مشخص است و تنها در رویا می‌توان آن‌ها را تجربه کرد. این بخش‌ها جایی بسیار مناسب برای ثبت خاطرات شگفت‌انگیز و رویایی ‌به‌همراه جمع‌های دوستانه و خانوادگی‌اند. این فضاها برمبنای خطاهای پنج‌گانه، پرسپکتیو و نقض نیروی جاذبه ساخته شده‌اند و برای ورود به آن‌ها محدودیت سنی وجود ندارد. با من در نابرو همراه باشید تا بیشتر با این پارک ویژه و دیدنی تهران آشنا شویم.

رویا پارک تهران

ویژگی‌های رویا پارک

رویا پارک ساختمانی سه‌طبقه ‌است که بیش از 10 اتاق شگفت‌انگیز دارد. هر اتاق مسیر حرکت و راه ماجراجویانه متفاوتی را به شما نشان می‌دهد. حال می‌خواهیم با هم سری به هیجان‌انگیزترین اتاق‌های این مجموعه بزنیم. یکی از چیزهایی که همه افراد دوست ‌دارند، ثبت لحظات جالب و به‌یادماندنی ‌است.


در این مجموعه به‌جز رویا پارک، دکترلند هم قرار دارد. شما می‌توانید کنار مجموعه رویا پارک، کودکانتان را به مجموعه دکترلند که مخصوص بدن انسان است نیز ببرید.

وقتی وارد هرکدام از اتاق‌های این مجموعه می‌شوید، دوست دارید از لحظات رویایی‌تان عکسی ثبت کنید. قسمت‌به‌قسمت این مجموعه عکاس دارد که ‌می‌تواند از شما عکس‌های حرفه‌ای بیندازد. ازجمله ویژگی‌های جالب این مجموعه این است که در کف هر قسمت، محل عکاس را مشخص کرده‌اند؛ یعنی شما در محل عکاس می‌ایستید و می‌توانید عکسی کاملا طبیعی و واقعی را ثبت کنید.

رویا پارک تهران

از حمله کوسه تا قایق‌سواری در ونیز!

اتاق‌های رویا پارک هرکدام تم و ویژگی‌های مخصوص‌به‌خودشان را دارند. اولین اتاقی که شما با آن مواجه می‌شوید اتاق خیال است. این اتاق شگفت‌انگیز دارای گزینه‌های بسیار جالبی است.

ازجمله این گزینه‌ها، حمله‌کردن یک کوسه، قایق‌سوارشدن در شهر ونیز، موتورسواری در پاریس و بسیاری گزینه‌های جذاب دیگر است. از اتاق‌های شگفت‌انگیز و خلاقانه این مجموعه که با استقبال تاریخ‌وادبیات‌دوستان روبه‌رو می‌شود، اتاقی ‌است که شما در آن می‌توانید با افراد بزرگ تاریخ مانند آرش ‌کمان گیر و ابن سینا عکسی یادگاری بگیرید!

رویا پارک تهران

آدم‌خواری در رویا پارک!

گزینه بعدی، گزینه‌ای دونفره است که بسیار جالب، شگفت‌انگیز و بامزه است. در این قسمت یک نفر سرش را روی ظرف غذا می‌گذارد و دیگری در جایی قرار می‌گیرد که گویا می‌خواهد او را به‌عنوان غذا بخورد. این قسمت یکی از پرطرف‌دار‌ترین بخش‌های این پارک است.

رویا پارک تهران

اتاق غول!

اتاق بعدی پرسپکتیو نام دارد. همان‌طورکه از نامش مشخص است، در این اتاق با خطای بینایی انسانی اتفاق‌های بسیار جالبی رخ می‌دهد. اتاق غول یکی از بخش‌های این قسمت است. این گزینه دونفره است و با بزرگ و کوچک نشان‌دادن افراد، یکی از آن‌ها را به‌صورت غول نشان می‌دهد. این اتاق دارای قسمت‌های زیادی مانند فنجان، پرچم، پلنگ ایرانی و بسیاری قسمت های جالب و جذاب دیگر است.

رویا پارک تهران

روی سقف قدم بزنید!

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که می‌توانید خانه‎‌تان را وارونه بسازید؟ یا روی سقف خانه‎‌تان راه بروید؟ یا مثلا اتاق ناهارخوری خانه‌تان روی سقف باشد؟ یا در خانه از بالا باز شود؟ یا مثلا نیروی جاذبه شما را به سمت دیگری غیر از پایین بکشد؟ در این اتاق از رویا پارک که واقعا رویایی است، می‌توان این لحظات را تجربه کرد. این اتاق با معماری و چیدمان جذاب این دکوراسیون را به وجود آورده است و برای شما لحظاتی شگفت‌انگیز را می‌سازد.

از اعماق اقیانوس به خورشید سفر کنید!

اگر آرزوی سفر به ماه، خورشید و کهکشان‌ها را در سر می‌پرورانید، دوست دارید به اعماق اقیانوس‌ها سفرکنید، یا از پلی چوبی در میان درختان جنگل آمازون عبورکنید، از اتاق کهکشان و جاذبه‌های طبیعی رویا پارک بازدید کنید. این اتاق‌ها با استفاده از فناوری بلاک‌لایک، صدای مخصوص‌به هر جاذبه طبیعی را به‌صورت طبیعی در اختیار شما گذاشته است. شما می‌توانید لحظات بسیار زیبایی را در آن‌ها بگذرانید

رویا پارک تهران

دیگر جاذبه‌ها و امکانات

فضای بیرونی رویا پارک یک فضای سرسبز است و دارای چند قفس از پرندگان زیبا مانند طاووس، طوطی و پرندگان بسیار زیبای دیگر است. برای صرف خوراکی و غذا می‌توانید از کافه امیرشکلات که دارای فضای باز و مشرف بر کل تهران است یا از فضای داخل خود کافه استفاده کنید.

در این مجموعه به‌جز رویا پارک، دکترلند هم قرار دارد. شما می‌توانید کنار مجموعه رویا پارک، کودکانتان را به مجموعه دکترلند که مخصوص بدن انسان است نیز ببرید. می‌توانید از موزه دارآباد که فاصله بسیار کمی با رویا پارک دارد هم دیدن کنید.

بازدید از رویا پارک و نحوه دسترسی

روز‌های شنبه تا چهارشنبه: 10 تا 21

پنج شنبه، جمعه، و روز‌های تعطیل: 10 الی 22

قیمت بلیت ورودی: 35000 تومان برای هر نفر

آدرس: نیاوران، ابتدای خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، انتهای خیابان موزه.

نحوه دسترسی: علاوه‌بر خودروی شخصی، شما می‌توانید از طریق ایستگاه‌های متروی نوبنیاد و تجریش و بعد از آن با استفاده از تاکسی‌های دربست به این موزه برسید. استفاده از خودروی شخصی به‌دلیل سخت‌پیداشدن جای پارک توصیه نمی‌شود.

تلفن گویای رویا پارک: 24557

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن