شکم گردی

رستوران اصل اعیونی تهران؛ انتخاب ایرانی

فهرست مطالب

علی‌رغم تنوع بسیار زیاد غذاها، برای اکثر ما غذای ایرانی چیز دیگری است. کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که بتواند راحت از عطر و طعم غذاهای ایرانی بگذرد، غذاهایی خوش‌رنگ و خوش‌طعم و با ارزش غذایی زیاد که ذائقه ما از کودکی به آن خو گرفته است. در این مطلب از نابرو قصد دارم یکی از رستوران‌های خوب ایرانی یعنی رستوران اصل اعیونی از مکان های دیدنی تهران را به شما معرفی کنم تا با خیال راحت بتوانید از لحظات حضور در آن لذت ببرید.

رستوران اصل اعیونی

رستوران اصل اعیونی رستورانی در تهران است که تمام تلاشش را کرده با درنظرگرفتن بسیاری از ویژگی‌های لازم برای تبدیل‌شدن به رستورانی ایده‌آل، نظر خیلی‌ها را به خودش جلب کند و به همین علت هم اغلب رستوران اصل اعیونی را شلوغ می‌بینید.

رستوران اصل اعیونی تهران

اکثر افراد هم مشتری ثابت این رستوران هستند، چون با توجه به قیمت مناسب غذاها و حجم و کیفیت آن‌ها نمی‌شود مشتری ثابت اینجا نشد! طعم خوش غذاها هم که جای خود را دارد و باید امتحان کنید تا متوجه تعریف‌هایی بشوید که نه فقط من بلکه همه مشتریان اینجا می‌کنند.

رستوران اصل اعیونی در خیابانی فرعی زیرزمین قرار گرفته و بعید نیست که بارها از جلویش گذشته باشید و متوجهش نشده باشید.

رستوران اصل اعیونی تهران

ورودی رستوران اصل اعیونی

همانطور که گفتم رستوران در زیرزمین قرار گرفته است، اما اصلا فضایی دل‌گیر و نامناسب ندارد و سعی شده با چیدمان و رنگ‌آمیزی دیوارها فضا دل‌باز به‌نظر بیاید.

اولین چیزی که پس از پایین‌رفتن از پله‌ها می‌بینید، صندلی‌هایی است که برای زمان انتظار تعبیه شده‌اند تا زمان شلوغی رستوران مجبور نباشید بیرون در سرما و گرما منتظر بمانید. جالب آنکه این صندلی‌ها اصلا به محیط داخلی رستوران دید ندارند و در فضایی جدا قرار گرفته‌اند. همین امر باعث می‌شود افراد در حال غذاخوردن، معذب نشوند.

رستوران اصل اعیونی تهران

فضای داخلی رستوران

پس از ورود به رستوران، کارکنان رستوران با توجه به تعداد شما را به میز مناسب راهنمایی می‌کنند. روی تمام میزها از قبل سرویس بشقاب و لیوان، تمیز و مرتب چیده شده است.


به‌علت تعداد زیاد مشتریان می‌توان مطمئن بود که مواد اولیه استفاده‌شده در غذاها تازه است. در این رستوران هیچ مبلغی بابت حق سرویس و مالیات در صورتحساب شما لحاظ نمی‌شود.

سالن رستوران چندان بزرگ نیست؛ اما سعی شده در چینش میز و صندلی‌ها فضای شخصی و حریم خصوصی مشتریان تا حد امکان حفظ شود و افراد هنگام حضور در این محیط حس خوبی داشته باشند.

میز و صندلی‌های رستوران همگی یه‌شکل هستند. دیوارهای رستوران هرکدام رنگ و شکلی متفاوت دارند تا بیشترین تنوع بصری را ایجاد کنند و با یکنواختی، چشم شما را خسته نکنند. یکی از دیوارهای رستوران با انواع ظروف مسی و قدیمی تزیین شده و مجموعه‌ای جالب از این ظروف قدیمی را به نمایش گذاشته است که تماشاکردنشان خالی از لطف نیست.

رستوران اصل اعیونی تهران

همچنین فال حافظ هم برای همه قرار داده شده است تا لحظات حضورتان در رستوران اصل اعیونی را متفاوت بگذرانید. یکی دیگر از دیوارهای رستوران اصل اعیونی‌ مزین به کاشی‌کاری‌هایی زیبا است و دیوار دیگری نیز قفسه‌بندی شده و مجموعه‌ای از لوازم کوچک تزیینی روی آن قرار گرفته‌اند. روی دیواری هم شعر زیبایی به‌صورت تابلوکاشی نقش بسته است. در کل محیط این رستوران صمیمی و ساده است و حس خوبی را به شما القا می‌کند.

رستوران اصل اعیونی تهران

منوی رستوران

منوی رستوران اصل اعیونی منویی کامل و حتی گاهی کمی متفاوت است. پیش‌غذاها میرزاقاسمی، سوپ جو و قارچ و خامه، حمص و سینی مزه هستند. نوشیدنی‌های ایرانی شامل گلاب خاکشیر، بهارنارنج و تخم ریحان، شربت آلبالو خانگی و دوغ محلی آذربایجان می‌شوند و بخش غذاها چلوکباب سلطانی، چلوکباب برگ، چلوچنجه، چلوکباب بختیاری، چلوکباب وزیری و… را در خود جای داده است.

منوی رستوران اصل اعیونی تهران

قیمه‌نثار قزوین و قابلی‌پلو از آن غذاهای لذیذی هستند که در کمتر رستورانی سرو می‌شوند. پیشنهاد می‌کنم هنگام رفتن به اینجا اولین سفارشتان این دو غذا باشند. همه غذاهای رستوران اصل اعیونی در ظروف مسی برایتان آورده می‌شوند و حجمشان کاملا مناسب دو نفر است که با توجه به قیمت غذاها در زمره رستوران‌های کاملا اقتصادی قرار می‌گیرد.

تمام غذاها هم با ته‌چین و سیب‌زمینی و لیمو و فلفل سرو می‌شوند و اگر سفارشتان از دسته کباب‌ها باشد، کنار آن بادمجان سرخ‌کرده هم برایتان آورده می‌شود. پیشنهاد می‌کنم کنار غذا ماست را هم امتحان کنید که در کوزه‌‌هایی کوچک و دربسته برایتان آورده می‌شود و شیوه سرو آن جالب است. به‌علت زیادبودن حجم غذاهای این رستوران و مطلع‌نبودن برخی از مشتریان از این موضوع، روی میز وسط سالن ظرف و قاشق و چنگال یک‌بارمصرف برای بردن باقی‌مانده غذا قرار داده شده تا از دورریز و اسراف جلوگیری شود.

به‌علت تعداد زیاد مشتریان می‌توان مطمئن بود که مواد اولیه استفاده‌شده در غذاها تازه است. در این رستوران هیچ مبلغی بابت حق سرویس و مالیات در صورتحساب شما لحاظ نمی‌شود.

به‌سبب محیط خوب، قیمت مناسب، کیفیت خوب و حجم غذاها این رستوران برای دورهمی‌های خانوادگی حتی با تعداد زیاد بسیار مناسب است.

رستوران اصل اعیونی تهران

آدرس رستوران اصل اعیونی

هروی، حسین‌آباد، خیابان جوانشیر، خیابان شعبانلو، جنب بانک صادرات

تلفن: ۲۶۹۱۲۰۳۳

ساعت کار از ۱۲ تا ۱۶.۳۰ و از ۱۹ تا ۲۳

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن