ماجراجویی

مجتمع شهر سبز یا مجموعه تله کابین رامسر؛ مهد تفریح گردشگران

فهرست مطالب

شهر رامسر که به عروس ایران شهرت دارد، پر از جاذبه‌هایی برای علاقه‌مندان به زندگی مدرن و نیز زندگی در طبیعت است. از روستای زیبای جواهرده که آرامشی وصف‌ناپذیر دور از هرگونه ردپایی از زندگی مدرن گرفته تا مجتمع شهر سبز یا مجموعه تله کابین رامسر که بی‌شک یکی از به‌روزترین و لذت‌بخش‌ترین مجموعه‌های تفریحی در ایران محسوب می‌شود. پس اگر شما هم عضو خانواده‌ای هستید که تفاوت سلایق زیادی در آن وجود دارد، با ما در نابرو همراه باشید تا با این مجموعه بی‌نظیر  و دیدنی رامسر  آشنا شوید.

با توجه به تعدد امکانات رفاهی این مجموعه بهتر است یک روز کامل را در این مجموعه به سر ببرید. اگر قصد استفاده از اکثر تفریحات این مجموعه را دارید، بهتر است به‌ترتیب زیر از این مکان دیدن کنید.

دسترسی به این مجموعه

از طریق کمربندی شهر رامسر، به میدان رجایی شهر رفته و از آن‌جا وارد جاده رامسر-رودسر شوید. بعد از پنج کیلومتر به مجموعه شهر سبز رامسر خواهید رسید. ترجیحا از ورودی شمالی مجموعه وارد شوید و ماشین خود را در این پارکینگ پارک کنید؛ چراکه به معروف‌ترین جاذبه این مجموعه یعنی ایستگاه تله‌ کابین رامسر نزدیک‌تر است.

 • لازم به ذکر است که در میدان رجایی پمپ بنزین نیز وجود دارد.
 • هزینه ورود به مجموعه شهر سبز رامسر برای هر ماشین 10000 تومان و درصورت نداشتن خودروی شخصی برای هر نفر 1000 تومان است.
 • این مجموعه از ساعت 30/9 تا 24 باز است؛ هرچند این بازه زمانی در فصول مختلف تغییر می‌کند.

مجتمع شهر سبز یا مجموعه تله کابین رامسر

تله کابین رامسر

گردش خود در این مجموعه را با تنها تله‌کابین در خاورمیانه که ساحل را به قله‌ کوه وصل می‌کند، آغاز کنید. بدون تردید تله‌ کابین رامسر تنها تله‌کابین در ایران است که شما را با چشم‌اندازهای بسیار متنوعی رو‌برو خواهد کرد. به‌تدریج که مسیر صعود را می‌پیمایید، ابتدا زیر پای خود یک پل معلق و جاده رامسر-رودسر را مشاهده می‌کنید. پس از آن درجایی‌که مسیرتان شیب تندی پیدا می‌کند، نظاره‌گر دورشدن از زندگی مدرن خواهید بود. در شمال‌تان دریای زیبای خزر و کلوپ دریایی مجتمع را می‌بینید که به‌شکل حرف G نمایان است. در شرق چشم‌اندازی از شهر رامسر و در غرب شهر چابکسر توجه شما را جلب می کند. با چرخش 360 درجه به جنوب قله ایل‌میلی مجذوب کوهستان البرز می‌شوید؛ اما زیباتر از همه این‌ها وجود درختان سرسبز زیر پای شما است.


اگر قصد دارید شب را در قله ایل‌میلی به سر ببرید، تنها امکان اقامتی این قله هتل بام سبز به‌حساب می‌آید. این هتل از دو بخش دهکده جنگلی و سوییت‌های VIP تشکیل می‌شود.

قبل استفاده از تله‌ کابین رامسر به نکات زیر توجه کنید:

 • باتوجه به طولانی‌بودن صف تله‌ کابین رامسر در ایام گردشگری، اوایل صبح از آن استفاده کنید. بااین‌وجود در صورت برخورد با صف طولانی اعضای خانواده به‌نوبت در صف بایستند و بقیه از بخش‌های مختلف مجتمع شهر سبز رامسر دیدن کنید.
 • باتوجه به خصوصی بودن این مجموعه قیمت امکانات آن تغییر می‌کند؛ بنابراین برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها به وبسایت تله‌ کابین رامسر سری بزنید. با‌این‌حال درحال‌حاضر قیمت پایه تله‌کابین برای هر نفر 40000 تومان است و هر کابین گنجایش چهار نفر (حداکثر وزن مجموع افراد 320 کیلوگرم) را دارد. توجه‌کنید برای اقشار خاص مانند جانبازان تخفیفی وجود نداشته و فقط برای کودکان زیر چهار سال رایگان است.
 • این وسیله در ایام شهادت و بارش سنگین برف و باران و روزهای تعمیرات قابل استفاده نیست و برای اطلاع از این شرایط قبل از سفر به این مجموعه با شماره 011-5505 تماس بگیرید.
 • با توجه به اینکه طی 12 دقیقه، 800 متر از سطح زمین فاصله می‌گیرید، حدود پنج درجه دمای هوا سردتر می‌شود؛ پس لباس گرم را فراموش نکنید.
 • حین سفر با این وسیله ترس به خود راه ندهید و از مسیر کوتاه سفر نهایت لذت را ببرید؛ چراکه این وسیله را شرکت اتریشی دوپل مایر، معتبرترین شرکت ساخت تله‌کابین جهان، ساخته و روزانه موردبازدید مهندسین ایمنی قرار می‌گیرد؛ تاکنون مشکل خاصی پیش نیامده است.
 • هنگام پیاده شدن از تله‌کابین در ایستگاه بام، از شما عکس یادگاری گرفته می‌شود که شما می‌توانید نسخه چاپ شده یا فایل آن را خریداری کنید. البته قیمت آن نسبتا زیاد است و ارزش خرید را ندارد.

مجتمع شهر سبز یا مجموعه تله کابین رامسر

پارک جنگلی هزارپله (بام تله‌کابین)

بعد از پیاده‌شدن از تله‌ کابین رامسر وارد پارک جنگلی زیبایی در ارتفاعات قله ایل‌میلی می‌شوید. به نکات زیر در رابطه با این پارک توجه کنید.

 • از آن‌جا که مسیر این پارک پلکانی به‌سمت بالا است، حتما کفش مناسب این مسیر را همراه داشته ‌باشید تا دچار دردپا نشوید.
 • در سرتاسر این مسیر، جایگاهی به‌منظور رفع خستگی وجود ندارد؛ بنابراین حتی الامکان زیراندازی سبک با خود ببرید.
 • هرچند در این پارک رستوران (ایل‌میلی) و کافی‌شاپ (باراکا و ایل میلی) و مغازه وجود دارد؛ اما ترجیحا مواد غذایی خود را از پایین در مجتمع شهر سبز بخرید و با خود به بالا ببرید تا برایتان ارزان‌تر تمام شود. همچنین می‌توانید غذایتان را با نشستن روی نیمکت‌های کافی‌شاپ ایل‌میلی در قسمت سکوی دیدباز میل کنید.

زیپ لاین (سافاری جنگل)

اندکی که از پله‌های پارک هزارپله بالا بروید با ایستگاه‌های زیپ‌لاین رو‌برو می‌شوید. زیپ‌لاین ورزشی مهیج است که شما به‌صورت معلق در هوا و آویزان از سیمی فلزی به‌اسم اسلک لاین بین دو نقطه مرتفع به پایین سر می‌خورید. وجه تمایز زیپ‌لاین رامسر از بقیه زیپ‌لاین‌ها در ایران چشم‌انداز زیبای آن هم زیر پای شما و هم سمت شمال‌تان محسوب می‌شود.

 • ساعات کاری زیپ‌لاین درصورت مساعد بودن هوا 30/9 تا 30/20 است. برای استفاده از زیپ‌لاین می‌توانید از سه مسیر کامل با قیمت 50000 تومان، مسیر نیمه با قیمت 40000 تومان و مسیر اول با قیمت 35000 تومان استفاده کنید. ترجیحا فقط از مسیر اول با قیمت 35000 تومان لذت ببرید؛ چراکه دو مسیر دیگر بسیار کوتاه بوده و سرعت و هیجان موردنیاز را به شما نمی‌دهد. رابط این سه مسیر دو پل معلق است که هیجان خاصی ندارد. به این نکته توجه کنید که درصورت استفاده از مسیر اول دیگر تجربه پل معلق را نخواهید داشت.
 • نگران ایمنی این وسیله نباشید و در طول مسیر ترمز نگیرید تا به حداکثر سرعت ممکن برسید. فقط اواخر مسیر با نزدیک‌شدن به تشک زرد رنگ انتهای مسیر ترمز بگیرید تا برخورد محکمی با آن نداشته باشید و مسئول مربوطه بتواند شما را مهار کند.
 • گذاشتن عینک حین استفاده از زیپ‌لاین مشکل خاصی ندارد. صرفا جهت احتیاط بند کلاه ایمنی را به دسته عینک خود ببندید تا مانع از افتادن آن شوید.
 • شرایط فردی زیپ‌لاین شامل سن بین 11 تا 40 سال و وزن بین 45 تا 95 کیلوگرم است.

مجتمع شهر سبز یا مجموعه تله کابین رامسر

هتل بام سبز

اگر قصد دارید شب را در قله ایل‌میلی به سر ببرید، تنها امکان اقامتی این قله هتل بام سبز به‌حساب می‌آید. این هتل از دو بخش دهکده جنگلی و سوییت‌های VIP تشکیل می‌شود. این هتل هفت سوییت دارد که هریک به سبک معماری کشورهای مختلف طراحی شده‌‌اند. به‌گونه‌ای که شما خود را در آن کشورها حس خواهید کرد. امکانات این سوییت‌ها شامل تلویزیون، ماهواره، دی‌وی‌دی، یخچال، سیستم گرمایشی و سرمایشی مستقل در هر سوییت، چای‌ساز ، سشوار، سرویس بهداشتی فرنگی، دوش، مینی‌بار، لوازم بهداشتی و دیگر امکانات موجود در هتل است.

شما به اینترنت پرسرعت نیز در کل مجموعه تله کابین رامسر دسترسی خواهید داشت. همچنین رستوران، کافی‌شاپ، سالن بیلیارد و تنیس روی میز را برای سرگرمی و تفریح میهمانان درنظر گرفته‌اند. کلبه‌های این مجموعه گنجایش دو الی شش نفر را دارد. فاصله کلبه‌ها از هم مناسب است و شما می‌توانید اقامتی دلچسب و دور از هرگونه مزاحمت و آلودگی صوتی داشته باشید.

 • بلیت رفت‌وبرگشت خط تله‌ کابین رامسر  فقط یک‌بار و به قیمت 35000 تومان در صورت حساب شما لحاظ می‌شود. در مدت اقامت هزینه رفت‌وآمد شما با تله‌کابین رایگان خواهد بود. دقت کنید که ساعت کار تله‌کابین 30/9 تا 30/20 و زمان تحویل و تخلیه هتل به‌ترتیب 15 و 12 است. درصورت بروز مشکل برای تله‌کابین از سرویس خودرو مجموعه برای رساندن خود به هتل استفاده کنید.
 • قیمت سوییت‌ها و کلبه‌ها تغییر می‌کند؛ اما معمولا بین 650000 تا 1450000 تومان خواهد بود و افراد پنج سال به بالا شامل تمام هزینه‌ها می‌شوند. برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها و تخفیف‌های هتل به آدرس http://www.telecabinramsar.com/home/hotelbam/# مراجعه کنید. برای رزرو هتل با قسمت پذیرش به‌شماره ۰۹۱۲۵۳۶۳۵۱۹ تماس بگیرید.
 • داشتن کد ملی برای ثبت در سامانه و شناسنامه برای تعیین محرمیت افراد الزامی بوده و همراه داشتن حیوان خانگی ممنوع است.
 • پارکینگ مجتمع شهر سبز برای مهمانان هتل رایگان محاسبه می‌شود.

کلوپ دریایی

بعد از بازگشت از سفر هوایی با تله‌ کابین رامسر در بخش ساحلی مجتمع شهر سبز از امکانات رفاهی کلوپ دریایی شامل جت اسکی، پاراسلینگ، قایق تندرو، شاتل دریایی، اسکی روی آب، پاراموتور و کشتی تفریحی مایا و نگین نهایت لذت را ببرید. قیمت و شرایط این تفریحات به‌شرح زیر است:

 • جت اسکی

ساعت کار : ۹ الی ۲۱

مدت استفاده از جت اسکی در هر دور، ۱۵ دقیقه برای هر نفر است.

قیمت : ۸۰۰۰۰ تومان

 • قایق تندرو

ساعت کار : ۹ الی ۲۱

مدت استفاده از قایق تندرو در هر دور، ۱۵ دقیقه برای هر نفر است.

قیمت : ۳۰۰۰۰ تومان

 • شاتل دریایی

ساعت کار : ۹ الی ۲۱

مدت استفاده از قایق‌های شاتل در هر دور، ۱۵ دقیقه برای هر نفر است.

قیمت : ۳۵۰۰۰ تومان

 • اسکی روی آب

ساعت کار : ۹ الی ۲۱

زمان استفاده در هر دور، ۱۵ دقیقه برای هر نفر است.

قیمت : ۸۰۰۰۰ تومان

هزینه کلاس آموزشی به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

قیمت : ۱۰۰۰۰۰ تومان

 • کشتی تفریحی مایا

ساعت کار : ۹ الی ۲۱

یک ساعت گردش تفریحی دریایی همراه موسیقی زنده و پذیرایی برای هر نفر

شماره تماس ۰۹۱۲۸۸۷۱۸۸۵

و ۰۹۱۲۴۵۴۸۹۸۵

قیمت : ۷۰۰۰۰ تومان

 • پارا موتور

گردش شش الی هفت دقیقه‌ای

قیمت : ۲۰۰۰۰۰ تومان

 • کشتی تفریحی نگین

ساعت کار : ۹ الی ۲۱

یک ساعت گردش تفریحی دریایی همراه موسیقی زنده و پذیرایی برای هر نفر

شماره تماس ۰۹۱۲۸۳۵۹۶۸۰

قیمت : ۷۰۰۰۰ تومان

خرید و استراحت

حالا وقت آن رسیده تا بعد از کلی تفریح اندکی به شکم خود بپردازید! به‌همین منظور از کافی‌شاپ لاویتا، رستوران سنتی تله‌بام با کادر پذیرایی در لباس محلی، رستوران رامسرپلازا همراه موسیقی زنده و فست‌فود تعطیلات کنار آب‌نمای موزیکال استفاده کنید. بعد از صرف غذا خوب است خانم‌ها در فروشگاه نوبرت، تعطیلات یا بازارچه ساحلی به گشت‌وگذار پرداخته و آقایان در آلاچیق‌های ساحلی به استراحت بپردازند.

 • کنار رستوران رامسرپلازا یک پست‌بانک و کنار بازارچه ساحلی بانک پاسارگاد قرار دارد.

مجتمع شهر سبز یا مجموعه تله کابین رامسر

پل معلق

امکانات بخش ساحلی مجموعه تله کابین رامسر تقریبا به‌پایان رسید. حالا وقت آن رسیده تا از طریق یک پل معلق خود را به بخش کوهپایه مجموعه برسانید. تاب خوردن پل معلق حین عبور از روی آن و  تماشای رفت‌وآمد ماشین‌ها حس ترس خوشایندی را به شما خواهد داد.

 • درصورت ترس از ارتفاع یا داشتن ناتوانی جسمی، می‌توانید از زیرگذر مجموعه یا خیابان خود را به بخش کوهپایه برسانید.

     شهربازی سرزمین رویاها، کارتینگ و پینت‌بال

ساعات کاری مجموعه از ساعت 10 الی 24 بوده و امکانات، قیمت‌ها و شرایط به‌شرح زیر است:

 • ماشین کوهستان

سن مجاز برای ماشین کوهستان پنچ الی ۱۲ سال و وزن مجاز برای هر ماشین حداکثر زیر ۳۸ کیلوگرم و قد بالای یک متر است.

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

 • قطار کرم میوه

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

 • ستاره دریایی

سن مجاز شش الی ۱۵ سال و استفاده کودکان با قد بالای ۱۲۰ سانتی‌متر و وزن تا ۳۸ کیلوگرم مجاز است.

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

 • فنجان چای

استفاده کودکان با قد بالای ۱۲۰ سانتی‌متر، سن شش الی ۱۵ سال و وزن کم‌تر از ۳۸ کیلوگرم همراه یکی از والدین بلامانع است.

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

 • چرخ و فلک زمینی

استفاده کودکان با قد بالای ۱۲۰ سانتی‌متر، سن چهار الی ۱۲ سال و وزن کم‌تر از ۳۸ کیلوگرم همراه یکی از والدین کنار کودک بلامانع است.

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

 • سفینه

سن مجاز برای سفینه ۱۰ الی ۵۰ سال و وزن مجاز برای استفاده حداکثر ۷۵ کیلوگرم با حداقل قد ۱۲۰ سانتی‌متر است.

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

 • سفینه فضایی

سن مجاز برای سفینه فضایی ۱۰ الی ۱۵ سال و وزن مجاز حداکثر ۳۸ کیلوگرم با حداقل قد ۱۲۰ سانتی‌متر است.

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

 • قلعه وحشت

سن مجاز ۱۲ الی ۵۰ سال است و برای استفاده باید از سلامت جسمی کامل برخوردار باشید.

قیمت : ۲۰۰۰۰ تومان

 • ماشین ضربه‌ای

دنیایی برای همه کودکان و بزرگسالان که هر چه می‌خواهند دنبال هم بروند و تعقیب‌وگریز کنند. سن مجاز هفت الی ۶۰ سال، قد بالای ۱۰۰ سانتی‌متر و وزن کم‌تر از ۷۵ کیلوگرم است.

قیمت : ۱۲۰۰۰ تومان

 • برج مبارز

برج مبارز قطعا برای کودکان توصیه نمی‌شود. این برج ارتفاعی حدود ۳۰ متر دارد. شرایط مجاز سن بالای ۱۵ الی ۴۰ سال، وزن زیر ۷۵ کیلوگرم و قد بالای ۱۵۰ سانتی‌متر است.

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

 • سقوط آزاد

سقوط آزاد را مثل یک سقوط واقعی با سرعت واقعی از یک آپارتمان هفت طبقه تجربه ‌کنید. شرایط مجاز سن بالای ۱۵ الی ۴۰ سال، قد بالای ۱۴۰ سانتی‌متر و وزن کم‌تر از ۷۵ کیلوگرم است.

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

 • سرسره چرخان

سن مجاز ۱۲ الی ۴۰ سال و استفاده با قد ۱۵۰ و حداکثر وزن ۷۰ کیلوگرم مجاز است.

قیمت : ۱۲۰۰۰ تومان

 • سینمای شش بعدی

این سینما مجهز به آخرین نسل از صندلی‌های شتاب دهنده با توان دو برابر جاذبه زمین است.

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

 • پاندول فضایی

در این وسیله افراد مثل پاندول به چپ و راست در قوس ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجه و تا ارتفاعی حدود 20 متر پرتاب می‌شوند. شرایط مجاز سن ۱۲ الی ۴۰ سال، قد بالای ۱۵۰ سانتی‌متر و وزن کم‌تر از ۷۵ کیلوگرم است.

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

 • موتور چهار چرخ

زمان استفاده از ATV یا موتور چهارچرخ شش دقیقه برای هر نفر است.

قیمت : ۳۰۰۰۰ تومان

 • کارتینگ راکارت

زمان استفاده از هر کارت در پیست شش دقیقه برای هر نفر است و شرایط سنی و وزنی سخت‌گیرانه‌ای دارد.

قیمت : ۳۵۰۰۰ تومان

 • پینت‌بال

مدت بازی ۳۰ دقیقه و تعداد ۵۰ گلوله

قیمت : ۳۰۰۰۰ تومان

گلوله اضافه برای هر نفر (۵۰ گلوله )

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

 • اسکیت

برای اطلاع از قیمت با شماره ۰۹۲۱۶۵۷۲۸۲۵ در تماس باشید.

 • دقت کنید بعضی از وسایل تا به تعداد معینی نرسند، مسئول مربوطه دستگاه را روشن نمی‌کند.
 • برای رفع خستگی حین گردش در شهربازی و کارتینگ می‌توانید از کافی‌شاپ سرزمین رویاها و راکارت استفاده کنید.

     مرکز همایش ها

اکثر اوقات سال به خصوص ایام گردشگری این سالن همایش میزبان کنسرت‌ها و جشنواره‌های فراوان است که می‌تواند اوقات خاطره‌انگیزی را برایتان رقم زند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت http://rccexpo.com/ مراجعه کنید. 

اگر گشت‌وگذار در مجتمع شهر سبز رامسر را تجربه کرده‌اید، نظراتتان را با نابرو به‌اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن