طبیعت گردی

اقامت با چشم‌انداز طبیعت در اقامتگاه های بوم گردی قزوین

فهرست مطالب

قزوین مقصد گردشگران و مسافران زیادی است، که از نقاط دور نزدیک برای تماشای جاهای دیدنی قزوین به این شهر سفر می‌کنند، به همین دلیل علاوه بر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها اقامتگاه های بوم گردی قزوین به خصوص در منطقه خوش آب و هوای الموت وجود دارد که پذیرای گردشگران زیادی در فصول مختلف سال هستند.

اقامتگاه های بوم گردی قزوین به طور سنتی ساخته‌شده‌اند که دوره‌ای از تاریخ را در کنار ظروف سفالی، وسایل گرمایشی سنتی نفتی و کرسی، کف خواب و … را برای شما نمایان می‌کنند تا بتوانید طعم شیرین زندگی در دوران گذشته را بکشید و لحظات خوشی از اقامت در یک خانه رویایی را در دفتر زندگی خود ثبت کنید.

1- اقامتگاه بوم گردی قلعه الموت

الموت بهشت گمشده شهر قزوین به دلیل داشتن طبیعت بکر و سرسبز در فصول مختلف سال به ویژه در فصل بهار و تابستان میزبان گردشگران زیادی است، که برای فرار از گرمای هوای و تماشای زیبایی‌های خدادادی به این منطقه سفر می‌کنند. بسیاری از گردشگرانی که قصد اقامت در قلعه الموت را دارند می‌توانند به اقامتگاه بوم گردی قلعه الموت مراجعه کنند، این اقامتگاه فاصله 300 متری با قلعه الموت دارد طوری که پیاده نیز می‌توانید مسیر قلعه الموت تا اقامتگاه را طی کنید.

این اقامتگاه از قدیمی‌ترین اقامتگاه های بوم گردی قزوین است و ساخت آن به 35 سال پیش بر می‌گردد. در زیربنایی بالغ بر هزار مترمربع و به صورت بنایی دو طبقه ساخته شده است که دور تا دور آن را باغی بزرگ فراگرفته و منطقه چشم‌نوازی را پیش روی شما قرار می‌دهد که روح آدمی را صیقل می‌دهد.

اقامتگاه روستایی قلعه الموت دارای هفت سوییت مجزا است که هر کدام از آنها دارای سرویس بهداشتی و دیگر امکانات خدماتی و رفاهی مجزا می‌باشند. جالب است بدانید که سوئی ته‌ای این مرکز به دو صورت تخت خواب و همچنین کف خواب برای کسانی که قصد دارند تجربه جدیدی از زندگی به روش سنتی را تجربه کنند را فراهم می‌کند. این اقامتگاه ظرفیت پذیرایی از 60 مسافر را دارد.

اقامتگاه بوم گردی الموت

از مناطق دیدنی و گردشگری نزدیک به این اقامتگاه می‌توان به قلعه معروف الموت یا همان حسن صباح، دریاچه آوان(ایوان)، آبشار گرمارود و همچنین دره ادنج اشاره نمود. الموت یک منطقه ویژه گردشگری برای سیر و سفر و ساخت یک خاطره شیرین و رویایی به شمار می رود. از ویژگی این مرکز داشتن راه آسفالته تا اقامتگاه و همچنین پارکنیگ اختصاصی به همراه قیمت مناسب آن می‌باشد.

آدرس: قزوین شهرستان گازارخان، قلعه الموت.


نشان دادن مکان روی نقشه

2- اقامتگاه بوم گردی سون الموت

یکی از منحصربه‌فردترین اقامتگاه های قزوین اقامتگاه بوم گردی سون الموت است. این اقامتگاه به شیوه سنتی ساخته شده است که تجربه یک زندگی سنتی را به شما می‌دهد. زمان ساخت این اقامتگاه به 100 سال پیش بر می‌گردد. این اقامتگاه در میان باغی دو هزار متری قرار دارد که با طبیعت منطقه عجین شده است.

اقامتگاه بوم گردی سون الموت دارای دو باب اتاق با ظرفیت حدود 20 نفر است که برای انجام سفر گروهی و ثبت یک خاطره شیرین بسیار مناسب است و شما را با خود به گذشته‌های دور و زندگی اجدادمان می‌برد. ستون‌های بلند این اقامتگاه به صورت چوبی با دیوارهای کاهگی منظره زیبایی از زندگی روستایی را پیش روی شما قرار می‌دهد. استفاده از ظروف قدیمی و سفالی برای پذیرایی به همراه غذاهای خوشمزه محلی که توسط بانوان پخته می‌شود نیز از زیبایی‌های اسکان در این اقامتگاه به شمار می رود. به صورت کف خواب است. اتاق‌های این اقامتگاه بدون سرویس بهداشتی مجزا است، بیشتر مهمانان خارجی از این اقامتگاه استفاده می‌کنند.

اگر به منطقه ناآشنا هستید اصلا نگران نباشید، چرا که مدیریت اقامتگاه بوم گردی سون الموت تور طبیعت گردی به همراه پیاده‌روی و بازدید از مناطق دیدنی این منطقه به خصوص دریاچه آوان(ایوان)، مناطق سرسبز دیگر و … را برای شما در صورت درخواست برگزار می‌کند که می‌توانید از آن استفاده و مناطق و بکر دیدنی این منطقه را تماشا کنید.

آدرس: قزوین، الموت، روستای زرآباد، محل کولن، کوچه حسینی، اقامتگاه سون.


نشان دادن مکان روی نقشه

3- اقامتگاه بوم گردی کلبه توریست زرآباد

این اقامتگاه از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قزوین است که نام یک خانه محلی است و در روستای زرآباد قزوین قرار دارد، که یک منطقه ویژه گردشگری با طبیعت بکر و دلنواز محسوب می‌شود. مسیر رسیدن به این اقامتگاه بسیار زیبا، دیدنی و رویایی است و زیبایی سفر شما را دو چندان می‌کند. زبان قاصر از بیان زیبایی‌های منطقه الموت است چرا که باید حتماً این زیبایی را با چشم خود ببینید.

اقامتگاه بوم گردی کلبه توریستی زرآباد هشت اتاق و یک حیاط بزرگ و سرسبز با ظرفیت پذیرایی از 30 مسافر را دارد. در هر اتاق این اقامتگاه یک تلویزیون برای تماشا وجود دارد. اتاق‌ها با وسایل سنتی به شیوه منحصر به فردی تزئین شده‌اند. سرویس بهداشتی و حمام به صورت عمومی است، طوری که برای 30 مسافر سه عدد سرویس بهداشتی و 4 حمام وجود دارد. صبحانه به صورت رایگان در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.

اقامتگاه بوم گردی کلبه توریستی زرآباد متناسب با خانه‌های روستایی ساخته شده است. دارای بخاری نفتی،  اینترنت پرسرعت، ظروف سفالی و غذای محلی است. به صورت کف خواب و سنتی است. نان به صورت سنتی تازه توسط بانوان پخت می‌شود. از مراکز دیدنی نزدیک به این اقامتگاه می‌توان به دریاچه آوان(دریاچه ایوان) و امامزاده علی‌اصغر اشاره کرد. توجه داشته باشید زوج‌های جوانی که قصد اقامت در اقامتگاه های بومی گردی قزوین را دارند، باید حتماً شناسنامه یا مدرکی دال بر محرمیت خود ارائه دهند.

آدرس: قزوین، روستای زرآباد.

اقامتگاه های بوم گردی قزوین

4- اقامتگاه بوم گردی قلعه عقاب‌ها

داشتن محل مناسبی برای استراحت و تفریح خود از ملزومات سفر به شمار می‌رود. اقامتگاه بومی گردی قلعه عقاب‌ها یکی از اقامتگاه های بوم گردی قزوین است که می‌تواند به شما برای ثبت یک سفر رویایی کمک کند. این اقامتگاه به صورت کاهگی و کاملا به شیوه قدیمی و سنتی متناسب با خانه‌های روستایی ساخته‌شده  که به تازگی نیز مورد بازسازی قرار گرفته است. این اقامتگاه در روستای دیکین قرار دارد.

در طراحی دکوراسیون داخلی این مرکز ذوق هنر فراوانی به‌کاررفته است، نوع چیدمان وسایل سنتی دوره‌ای از تاریخ را برایمان بازگو می‌کند. اقامتگاه بومی گردی قلعه عقاب‌های با شهر قزوین حدود ۹۰ دقیقه فاصله دارد. از نکات جالب‌توجه این اقامتگاه این است که هم به صورت سنتی و هم به صورت مدرن است. بنابراین با هر سبک و سیاقی می‌توانید از آن استفاده کنید.

قسمت سنتی این اقامتگاه به صورت کاهگی ظرفیت پذیرایی از 7 نفر را دارد؛ به صورت دوخوابه و کف خواب است که در طراحی دکوراسیون داخلی آن از مبلمان نیز استفاده شده است.

قسمت مدرن این اقامتگاه ظرفیت پذیرش بیش از 20 نفر را دارد. اتاق‌های مدرن این اقامتگاه هر کدام دارای سرویس بهداشتی جداگانه‌ای است. دارای غذاهای سنتی متنوعی همچون قیمه نثار قزوین، قزل آلای الموت، آلبالو پلو و … است که توسط بانوان روستا تهیه و پخته می‌شود.

آدرس: قزوین، روستای دیکین.

قلعه عقاب ها

5- اقامتگاه بوم گردی دهکده اتان قزوین

همانطور که از نام این اقامتگاه پیداست در دهکده‌ای زیبایی اتان قزوین قرار دارد. دهکده اتان یک منطقه خوش آب و هوا است که در فصول مختلف سال میزبان گردشگران زیادی است. در تابستان دارای هوای خنکی است و در فصل زمستان در دمای پایین تری از شهر قزوین قرار دارد. این اقامتگاه در ساختمانی یکی طبقه و در مساحتی بالغ بر 400 متر ساخته‌شده که ظرفیت پذیرش 10 گردشگر و مسافر را دارد. دارای سوییت تک خواب به همراه تمامی امکانات خدماتی و رفاهی است که آن را به یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قزوین تبدیل کرده است.

ایوان بزرگی نیز دارد که می‌توانید مناطق کوهستانی منطقه را تماشا و به شب نشینی و … بپردازید. چیدمان دکوراسیون داخلی اقامتگاه بوم گردی دهکده اتان قزوین سنتی است که در آن از ظروف قدیمی و سفالی استفاده‌شده، حتی ظروف پذیرایی نیز سفالی است، می‌توانید غذای محلی این مرکز را که از مواد درجه یک توسط بانوان پخته می‌شود را نوش جان کنید. به صورت کف خواب است. با قلعه حسن صبح و دریاچه ایوان فاصله چندانی ندارد. در این منطقه خانه‌های روستایی در شیب دامنه کوه قرار دارند.

آدرس، قزوین، منطقه الموت، روستای اتان.

6- اقامتگاه بوم گردی خانه کدخدا

با اقامت در این مکان که از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قزوین است حس یک زندگی شیرین ساده روستایی را از نزدیک لمس کنید.  اقامتگاه بوم گردی خانه کدخدا حیاط بزرگی دارد که با تعدادی تخت و درختان سر به فلک کشیده مزین شده است. این مرکز با سایر اقامتگاه های بوم گردی منطقه همچون اقامتگاه قلعه عقاب، بام سان و .. فاصله چندانی ندارد.

در این منطقه می‌توانید از طبیعت بکر آن لذت و کوهنوردی کنید و به تماشای دریاچه الموت بروید. نقطه‌ضعف این مرکز نداشتن پارکینگ اختصاصی است که می‌توانید ماشین خود را در اطراف اقامتگاه پارک کنید، منطقه از امنیت خوبی برخوردار است. اقامتگاه بوم گردی خانه کدخدا با دریاچه آوان 900 متر فاصله و با روستای زرآباد 5 کیلومتر فاصله دارد.

آدرس: قزوین، الموت.

اقامتگاه های بوم گردی قزوین

7- اقامتگاه بوم گردی بام سان

اقامتگاه بوم گردی بام سان از اقامتگاه های بوم گردی قزوین است که با طبیعت منطقه عجین شده و دارای ساختار سنتی با واحدهای مدرن است. بیشتر به یک هتل آپارتمان شبیه است. دارای 30 واحد اقامتگاه و تعدادی کلبه چوبی است که هر کلبه ظرفیت پذیرش سه مسافر را دارد.

از وسایل ساده روستایی در این مرکز استفاده شده است. هر اتاق این مرکز دارای یک ایوان است. اقامتگاه بوم گردی بام سان در بزرگترین پارک جنگلی قزوین قرار دارد. با مراکز خدمتی و سوپرمارکت‌ها فاصله چندانی ندارد. دارای تمامی امکانات خدماتی و رفاهی برای ثبت یک خاطره شیرین و ماندگار است.

بام سان

اقامتگاه های بوم گردی قزوین محل مناسبی برای استراحت، تفریح، گردش، عکاسی و شکم گردی است.


نشان دادن مکان روی نقشه

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید
    فقط اینکه در معرفی اقامتگاه و هتل اگر اطلاعات تماس و شرحی از فضای آن و آدرس به صورت تشریحی نه تیتروار هم ذکر بشه به نظرم بهتره چون این اطلاعات هم با یه سرچ ساده در گوگل قابل مشاهده هست و حس تجربه ای نداره
    نابرو یعنی تجربه ناب گردش نه جمع آوری اطلاعات از گوگل(مانند تحقیق نوشتن در مدرسه)
    توی قسمت ثبت نظر هم نوشته شده نظر شما درباره این تجربه نویسی نه نظر در مورد جمع آوری اطلاعات سرچ در گوگل
    بازم ممنون از سایت و مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن