فرهنگ و هنر

کافه موزه گربه ایرانی تهران؛ آشنایی بیشتر با گربه‌های نژاد پرشین

فهرست مطالب

هرچند گربه‌ها در جای‌جای تهران جا خوش کرده و در خیابان‌ها حضور دارند؛ اما گربه‌های نژاد پرشین یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین انواع گربه‌ها هستند که جایشان در خیابان نیست. اگر به گربه‌ها به ویژه گربه‌های نژاد پرشین کت علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم حتما سری به کافه موزه گربه ایرانی بزنید و آن‌ها را از نزدیک ببینید تا بیشتر با این گربه‌ها آشنا شوید. در این مطلب از نابرو همراه ما باشید تا با کافه موزه گربه ایرانی از جاهای دیدنی تهران بیشتر آشنا شوید.

کافه موزه گربه ایرانی تهران

معرفی کافه موزه گربه ایرانی

کافه موزه گربه ایرانی یک محیط زیبا و دوست‌داشتنی است که  مرکز پایتخت در بلوار کشاورز قرار دارد و برای طرفداران گربه‌هاست. ابتدا که وارد محوطه آن می‌شوید، به یک خانه بزرگ و قدیمی با حیاطی بزرگ و دلباز می‌رسید که در آن میز و صندلی‌های فلزی چیده شده است که در فصول گرم سال درصورت تمایل می‌توانید در فضای باز بنشینید.

این عمارت شامل دو طبقه است. در طبقه دوم یک تراس بزرگ دارد که داخل آن هم میز و صندلی است که درصورت تمایل می‌توانید آنجا بنشینید و از منظره حیاط  زیبای آن لذت ببرید.

کافه موزه گربه ایرانی تهران

ورود به خانه‌ گربه‌های ایرانی

چیزی که در ابتدای ورود و همچنین در تمامی اتاق‌ها نظر شما را جلب می‌کند، تابلوهای زیبا و متنوعی است که از تصاویر و نقاشی‌های انواع نژادهای گربه‌هاست. همچنین روی میزها کتاب‌هایی است که اطلاعاتی درباره گربه‌ها و فواید گیاه‌خواری در اختیار شما قرار می‌دهد.

بیشتر گربه‌های این مکان از نژاد پرشین هستند که معمولا ظاهری بزرگ‌تر از بقیه گربه‌ها دارند، اما بسیار آرام و بی‌آزارند و خیلی تمایلی به تحرک و جابه‌جایی ندارند و اغلب خواب هستند. این نژاد در سراسر دنیا طرفدارهای زیادی دارد.

ممکن است در ابتدا که داخل کافه می‌شوید، نتوانید گربه‌ها را پیدا کنید؛ زیرا در حیاط و داخل عمارت جعبه‌های زیبایی وجود دارد که بعضی اوقات گربه‌ها داخل آن‌ها می‌روند تا استراحت کنند یا غذا بخورند.

کافه موزه گربه ایرانی تهران

شاید برای بعضی از شما این سؤال پیش بیاید که باوجود این‌همه گربه در اینجا بهداشت آن چگونه است و آیا غذاها تمیز و سالم هستند؟ در جواب شما باید بگویم که آشپزخانه آن یک مکان مجزاست که گربه‌ها و حتی بازدیدکنندگان هم نمی‌توانند وارد آن بشوند؛ ازاین‌رو، می‌توانید با خیال راحت غذایتان را میل کنید.


قبل‌از ورود به عمارت، ابتدا باید کیسه‌هایی را که مخصوص کفش است و کنار درِ ورودی قرار دارد، روی کفش‌هایتان بکشید و تا زمانی که داخل عمارت هستید، نمی‌توانید آن‌ها را از پایتان دربیاورید.

برخورد کارکنان آنجا بسیار خوب و مؤدبانه است و اگر هر سؤالی درباره گربه‌ها یا منو و حتی خود عمارت داشته باشید، با صبر و حوصله جواب می‌دهند. حداکثر زمان انتظار برای سرو سفارش شما 15 دقیقه است و تا آن زمان می‌توانید از عمارت بازدید کنید یا خود را با گربه‌ها سرگرم کنید. یکی از جذابیت‌های این کافه موزه این است که تمامی ظروفی که در آن سفارش شما سرو می‌شود، به‌شکل گربه است.

کافه موزه گربه ایرانی تهران

سرزمینی تحت سلطه گربه‌ها

اگر از گربه‌ها می‌ترسید یا از آن‌ها خوشتان نمی‌آید، این مکان جای مناسبی برای شما نیست؛ زیرا آن‌ها همه‌جا حضور دارند و بدون هیچ محدودیتی و آزادانه در همه جای عمارت قدم می‌زنند. حتی ممکن است هنگامی که شما مشغول خوردن غذایتان هستید، یکی از آن‌ها بیاید و روی صندلی کنار شما بنشیند.

امکانات کافه موزه گربه ایرانی تهران

نکاتی که در بازدید از کافه موزه گربه ایرنی باید رعایت کنید

قبل‌از ورود به عمارت، ابتدا باید کیسه‌هایی را که مخصوص کفش است و کنار درِ ورودی قرار دارد، روی کفش‌هایتان بکشید و تا زمانی که داخل عمارت هستید، نمی‌توانید آن‌ها را از پایتان دربیاورید. این کار صرفا برای سلامت گربه‌ها و جلوگیری از بیمار شدن آنهاست. اگرچه به‌صورت ماهیانه واکسن‌های مخصوصی به آن‌ها زده می‌شود، باز باید جانب احتیاط را رعایت کرد.

جاذبه های کافه موزه گربه ایرانی تهران

هنگامی که منوی آنجا را برای شما می‌آورند، یک سری قوانین روی آن نوشته شده است که باید رعایت شود، ازجمله:

ـ درصورت عدم تمایل گربه‌ها آن‌ها را بغل و نوازش نکنید؛

ـ رفتار کودکان با گربه‌ها را نظارت کنید؛

ـ مزاحم خواب گربه‌ها نشوید؛

ـ از غذای خودتان به گربه‌ها ندهید، زیرا آن‌ها غذای مخصوص دارند؛

ـ هنگامی که گربه‌ها غذا می‌خورند، بیش‌ازحد به آن‌ها نزدیک نشوید؛

ـ از سروصدای بلند بپرهیزید، زیرا آن‌ها را می‌ترساند؛

ـ بدون فلش عکس بگیرید.

کافه موزه گربه ایرانی تهران

منوی گیاهخواری کافه موزه گربه ایرانی

نکته قابل‌توجه در منوی این کافه موزه این است که تمامی غذاها گیاهی است و غذای گوشتی سرو نمی‌شود. از غذاهای موجود در منو می‌توان سالاد اسفناج و پنیر کبابی، پاستای اسفناج و گردو، پاستای چغندر و بادام‌زمینی و نوشیدنی‌های متداول مثل انواع چای و قهوه و انواع کیک و دسر نام برد.

جاذبه های کافه موزه گربه ایرانی تهران

هم فال و هم تماشا

هدف از راه‌اندازی این مکان این است که شما بیشتر درباره گربه‌ها بدانید و طرز رفتار صحیح با آن‌ها را یاد بگیرید. همچنین بعضی افراد هستند که شرایط نگهداری گربه‌ها را ندارند و در خیابان و پارک‌ها هم به آن‌ها نزدیک نمی‌شوند؛ زیرا از سلامت آن‌ها اطلاعی ندارند.

به همین دلیل شما می‌توانید در این مکان با خیالت راحت با گربه‌ها بازی کنید و از سلامت آن‌ها مطمئن باشید.

نشانی: بلوار کشاورز، خیابان وصال، بن‌بست مریم

تلفن : 88965459

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. اﻳﻦ ﻣﺤﻞ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﺮﺣﻮﻡ ﺧﺎﻧﻢ ﻓﺮﻭﻍ ﻛﻴﺎﻧﻮﻩ ﭘﺴﺮﻱ ﺷﻴﺦ ﻓﻀﻞ اﻟﻠﻪ ﻧﻮﺭﻱ ﺩﺭﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﻭﺻﺎﻝ ﺷﻴﺮاﺯﻱ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﺎﻫﻨﮕﺎﻡ ﻓﻮﺗﺸﺎﻥ اﻧﺠﺎﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻴﻜﺮﺩﻧﺪ ﺧﺎﻧﻤﻲ ﺗﺤﺼﻴﻠﻜﺮﺩﻩ ﻭﻓﺮﻫﻨﮕﻲ ﻭﺑﺴﻴﺎﺭ ﺭﻭﺷﻨﻔﻜﺮ ﻣﻦ ﺧﺎﻃﺮاﺕ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ اﺯاﻳﺸﺎﻥ ﺩاﺭﻡ ﭼﻮﻥ ﺧﻮﺩﻡ اﺯ ﻧﻮاﺩﮔاﻥ ﺷﻴﺦ
    ﻫﺴﺘﻢ ﻛﻪ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ اﺯاﻃﻼﻋﺎﺕ ﺗﺎﺭﻳﺦ اﻳﺮاﻥ ﺭاﺩاﺭﻡ ﻭﺷﺎﻫﺪ ﻋﻴﻨﻲ اﺯﺯﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪﻩ ﻳﺎﺩﺩﻛﺘﺮﻣﺻﺪﻕ ﻫﺴﺘﻢ

    عﻋﻀﻮ

  2. اﻳﻦ ﻣﺤﻞ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﺮﺣﻮﻡ ﺧﺎﻧﻢ ﻓﺮﻭﻍ ﻛﻴﺎﻧﻮﻩ ﭘﺴﺮﻱ ﺷﻴﺦ ﻓﻀﻞ اﻟﻠﻪ ﻧﻮﺭﻱ ﺩﺭﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﻭﺻﺎﻝ ﺷﻴﺮاﺯﻱ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﺎﻫﻨﮕﺎﻡ ﻓﻮﺗﺸﺎﻥ اﻧﺠﺎﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻴﻜﺮﺩﻧﺪ ﺧﺎﻧﻤﻲ ﺗﺤﺼﻴﻠﻜﺮﺩﻩ ﻭﻓﺮﻫﻨﮕﻲ ﻭﺑﺴﻴﺎﺭ ﺭﻭﺷﻨﻔﻜﺮ ﻣﻦ ﺧﺎﻃﺮاﺕ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ اﺯاﻳﺸﺎﻥ ﺩاﺭﻡ ﭼﻮﻥ ﺧﻮﺩﻡ اﺯ ﻧﻮاﺩﮔاﻥ ﺷﻴﺦ
    ﻫﺴﺘﻢ ﻛﻪ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ اﺯاﻃﻼﻋﺎﺕ ﺗﺎﺭﻳﺦ اﻳﺮاﻥ ﺭاﺩاﺭﻡ ﻭﺷﺎﻫﺪ ﻋﻴﻨﻲ اﺯﺯﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪﻩ ﻳﺎﺩﺩﻛﺘﺮﻣﺻﺪﻕ ﻫﺴﺘﻢ اﻳﻦ ﺗﻜﺮاﺭﻱ ﻧﻴﺴﺖ ﻭﺑﺎﺭاﻭﻝ اﺳﺖ

    عﻋﻀﻮ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن