شکم گردی

وی کافه پاسداران؛ کافه‌ای جذاب در دل محیطی فرهنگی پایتخت

فهرست مطالب

وی کافه با ساختمانی شیشه‌ای و متحرک، در حیاط خانه‌ کتاب پیدایش، در خیابان پاسداران تهران قرار گرفته است. وجود این کافه‌ تماشایی با فضای سرپوشیده و باز، در دل این محیط فرهنگی، مجموعه‌ای کامل را برای خلق تعاملات فرهنگی پدید آورده است. در ادامه‌ این مطلب از نابرو با ما همراه باشید تا با این کافه‌ دوست‌داشتنی از بخش شکم‌گردی مجله، بیشتر آشنا شویم و سری به جاهای دیدنی تهران بزنیم.

گشتی کوتاه در حیاط وی کافه

مقداری که از خیابان پاسداران وارد خیابان گلستان‌ دوم می‌شوید، ماشین فولکس آبی‌رنگی را مشاهده می‌کنید. این فولکس نماد و مکان پیشین وی کافه بوده است که هم‌اکنون نیز مجهز به وسایل و دستگاه‌های مختلف است. درمقابل این فولکس، خانه‌ کتاب پیدایش قرار گرفته است.

جاذبه های وی ‌کافه پاسداران

با عبور از درِ بزرگ و همواره‌باز مجموعه، وارد حیاطی باصفا و بزرگ این محیط فرهنگی خواهید شد. در سرتاسر دیوار سمت‌ چپ، نیمکت‌هایی چوبی تعبیه شده است که در بالای آن‌ها تابلوهایی از هنرمندان قرار گرفته و با کرکره‌هایی زیبا تزیین و پوشیده شده است.


وی کافه در موقعیتی نزدیک‌ به بزرگراه صیادشیرازی و بالاتر از بزرگراه همت قرار گرفته است. بنابراین می‌توانید از خیابان انقلاب و میدان‌سپاه، از بزرگراه صیادشیرازی با طی کردن مسافتی با عبور از پل شهدای پاسداران، از دوربررگردان به شمال‌به‌جنوب بزرگراه برسید.

انتهای حیاط، ساختمان اصلی و خانه‌ کتاب پیدایش با معماری زیبایی قرار گرفته است. سمت ‌راست نیز میزها و صندلی‌هایی مجهز به وسایل گرمایشی و سایه‌بان‌های بزرگ چیده شده است که این بخش با شمشاد از بخش گذرگاهی، مجزا شده است. این قسمت مکانی برای کشیدن سیگار است. کنار این مکان، ساختمان شیشه‌ای کافه قرار دارد که سرتاسر قسمت‌ راست حیاط را شامل می‌شود. اجزای این ساختمان شیشه‌ای قابلیت جابه‌جایی و بازشدن دارد که در فصول گرم سال فضایی تماشایی و رؤیایی را برای شما خلق می‌کند.

 

با ورود و عبور از درِ کشویی، محیط زیبای وی کافه با میزهای چوبی و صندلی‌های آهنی را می‌بینید. در سمت ‌راست میز سوشال و طویلی تا انتهای کافه، کنار محوطه‌ شیشه‌ای قرار گرفته است که صندلی‌های آن رو به فضای بیرون قرار دارد.

وی ‌کافه پاسداران

ورود به ساختمان اصلی وی کافه

مرکز کافه، روی قالی زیبایی میزی بزرگ با 10 صندلی چیده شده که با دو آباژور روی آن نورپردازی می‌شود. همچنین سه میز چوبی دیگر نیز در دیوار انتهایی در نظر گرفته شده است. این میزها مزیّن به آباژورهای روشن و کوچک، کتاب‌هایی برای مطالعه و تزیینات دیگر است که روی میزها چیده شده است.

انتهای کافه و کنار گلدان‌های زیبا، مبلی راحتی و چرمی قرار دارد که مقابلش میزی برای پذیرایی قرار گرفته است. قسمت بار و پیشخوان در سمت‌ چپ و مخالف قرار دارد. آشپزخانه و محل سرو سفارش‌ها نیز در پشت بار و داخل ساختمان اصلی قرار گرفته است. نورپردازی کافه به‌هنگام شب حس متفاوتی به شما می‌دهد.

هنگام ورود به کافه، مورد استقبال کارکنان متشخص و مهربان کافه قرار خواهید گرفت. اگر قصد استفاده از فضای بیرون کافه را در فصول سرد سال داشته باشید، جدا از وسایل گرمایشیِ مجهز میز، پتوهای مخصوصی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. دمای محیط کافه تمام فصول مطبوع و مطلوب خواهد بود و موسیقی گوشنوازی نیز برای رفاه حال مهمانان پخش خواهد شد. فضای تماشایی بیرون و درون وی کافه و تلفیق آن با این محیط فرنگی، مجموعه‌ای زیبا را برای گذراندن اوقاتی خوش برای همه  سلیقه‌ها پدید آورده است.

وی ‌کافه پاسداران

منوی متفاوت از وی کافه

وی کافه شما را با منویی متفاوت و هیجان‌انگیز مواجه می‌کند. صرف وعده‌‌ای دلچسب در فضای آرام و مدرن کافه، حال‌وهوای خاصی را در پی خواهد داشت. اگر اهل صرف صبحانه‌‌ خارج از خانه هستید، می‌توانید انتخاب لذیذی در این قسمت از منو داشته باشید. وِی‌ کافه از ابتدای صبح میزبان مهمانان خوش‌سلیقه‌ خود خواهد بود.

این میزبانی همراه با صبحانه‌های مقوی، مدرن و فرنگی نظیر بشقاب بروکلین، املت گوجه، نیمرو بیکن، وافل‌بیکن و فرنچ تست است. در بخش نوشیدنی‌های قهوه نیز انواع قهوه دمی، قهوه‌های سرد و قهوه‌هایی با پایه‌ اسپرسو قرار دارد. در قسمت خوراکی شما با انواع ساندویچ‌هایی نظیر بوقلمون و پیازجعفری، مرغ و ریحون، مربا و بیکن، کره‌بادام‌زمینی و ساندویچ گیاهی مواجه می‌شوید.

همچنین بخشی به‌عنوان بشقاب در نظر گرفته شده که بشقاب‌سوسیس و بشقاب دیترویت را به شما ارائه می‌دهد. این بشقاب‌ها از ترکیبات بی‌نظیری تشکیل شده‌اند و می‌توانند برای چندین نفر مناسب باشند.

منوی وی ‌کافه پاسداران

در بخش بعدی چند نوع پاستا درکنار انواع سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده نیز به چشم می‌خورد که با سس‌های ویژه و مخصوصی سرو می‌شوند. در قسمت نوشیدنی‌ها نیز شما با انواع نوشیدنی‌های گرم، انواع چای و دمنوش‌های گیاهی، انواع نوشیدنی‌های سرد، عرقیجات متنوع، اسموتی‌های مختلف و شیک‌های گوناگون مواجه می‌شوید.

انواع وافل، کیک‌های تازه و بستنی‌های خوشمزه نیز در بخش دسر وی کافه در نظر گرفته شده است. در بیشتر بخش‌های منوی وی کافه ترکیب مواد تشکیل‌دهنده به‌عهده‌ مهمان گذاشته شده است. شما می‌توانید نوع و ترکیب سفارش را براساس ذائقه‌ خود انتخاب کنید. این ویژگی بیشتر در سالاد مشهود است و شما کنار بشقاب‌ِپایه، ترکیبات سالاد خود را انتخاب می‌کنید. تمام مواد اولیه‌ این کافه از مرغوب‌ترین مواد تشکیل‌دهنده تهیه می‌شود.

وی ‌کافه پاسداران

نشانی و زمان کاری وی کافه

وی کافه در داخل مجموعه‌ خانه‌ کتاب پیدایش، به نشانی تهران، خیابان پاسداران، خیابان فلاح‌زاده (گلستان دوم)، پلاک ۱۰۹ قرار گرفته است. این کافه در تمام روزهای هفته از ساعت ۹ الی ۲۳:۳۰ میزبان مهمانان خود خواهد بود.

تلفن وی کافه: ۲۲۷۹۷۸۸۳ – ۰۲۱

دسترسی با وسایل نقلیه‌ عمومی

برای دسترسی به این کافه‌ دوست‌داشتنی، می‌توانید در خط ۳ مترو، در ایستگاه میدان هِروی پیاده شوید. این مترو در قسمت ‌شرقی بزرگراه صیاد شیرازی قرار دارد. می‌بایست پیاده‌روی بزرگراه را به‌سمت ‌جنوب مقداری پیاده‌روی کنید و از یکی از پل‌های عابر به پیاده‌روی سمت ‌غرب بزرگراه بروید.

وی ‌کافه پاسداران

با مقداری پیاده‌روی به‌سمت‌ جنوب، وارد خیابان توحیدی (گلستان‌چهارم) شوید و این خیابان را تا تقاطع خیابان پایدارفرد طی کنید. سپس پایین‌تر از این تقاطع، وارد قسمت ‌غربی خیابان فلاح‌زاده شوید. همچنین می‌توانید با اتوبوس‌های پایانه‌ ‌حقانی ـ انتهای ‌ارتش، در ایستگاه گیلان پیاده شوید و این خیابان را اندکی به‌سمت ‌غرب بروید تا به خیابان پایدارفرد برسید.

سپس خیابان پایدارفرد را به‌سمت ‌شمال تا تقاطع خیابان فلاح‌زاده طی کنید و وارد قسمت ‌غربی این خیابان شوید. در اواسط خیابان، خانه‌ کتاب پیدایش به‌همراه وی کافه قرار گرفته است.

دسترسی با وسایل نقلیه‌ شخصی

وی کافه در موقعیتی نزدیک‌ به بزرگراه صیادشیرازی و بالاتر از بزرگراه همت قرار گرفته است. بنابراین می‌توانید از خیابان انقلاب و میدان‌سپاه، از بزرگراه صیادشیرازی با طی کردن مسافتی با عبور از پل شهدای پاسداران، از دوربررگردان به شمال‌به‌جنوب بزرگراه برسید.

دیدنی وی ‌کافه پاسداران

کمی به‌سمت‌ جنوب حرکت کنید و پس‌از پل، از خروجی وارد خیابان توحیدی (گلستان‌چهارم) شوید. در تقاطع پایدارفرد به‌سمت ‌جنوب تغییر مسیر دهید و وارد قسمت ‌غربی خیابان فلاح‌زاده شوید. از غرب‌به‌شرق بزرگراه همت نیز می‌توانید در انتهای این بزرگراه، پس‌از عبور از خیابان شریعتی، از خروجی وارد خیابان پاسداران شوید.

به‌دلیل یک‌طرفه بودن خیابان فلاح‌زاده ابتدا در این خیابان وارد خیابان گلستان یکم شوید و در تقاطع اول از خیابان پایدار‌فرد وارد خیابان فلاح‌زاده شوید. همچنین از شمال ‌شهر می‌توانید از بزرگراه مدرس با پل‌های فجر وارد خروجی بزرگراه همت‌شرق شوید و از مسیر پیشین، ادامه‌ مسیر دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن