ماجراجویی

پاراسل کیش؛ تجربه ای میان آب و آسمان

کیش جزیره‌ای زیبا و مرجانی با شرایط آب‌و‌هوایی بسیار مطلوب به‌شمار می‌آید. این جزیره در اغلب ماه‌های سال‌‌ گزینه خوبی برای دور‌ی از شلوغی شهر‌های بزرگ و تجربه‌ آرامش‌ و هیجان کنار هم است. کیش را می‌توان سرزمین تفریح‌های آبی و هوایی نامید. جت‌اسکی، شاتل و قایق‌سواری شاید بتوانند شما را سرذوق بیاورند، اما کاری که پاراسل کیش با میزان آدرنالین بدنتان می‎کند، از دست هیچ ورزش آبی دیگری برنخواهد آمد. اگر شما هم عاشق هیجان هستید، با من همراه باشید تا ورزش آبی پاراسل کیش را بیشتر بشناسید. با من در نابرو همراه باشید تا سفری به‌یادماندنی‌تر را ثبت کنید.

پاراسلینگ

بی‌شک تماشای زیبایی‌های جزیره آن هم از ارتفاع، تجربه‌ای بی‌نظیر و تکرارنشدنی خواهد بود. پاراسلینگ یعنی پرواز آزاد و بدون واسطه هواپیما با سرعتی هیجان‌انگیز! پروازی ناب برفراز دریای بی‌کران. لذت این پرواز ترکیبی از هیجان، ترس و شعف است. به‌همین دلیل ماجراجویان زیادی برای کشف این احساس به کیش می‌روند تا در ارتفاع بالا پروازی جدید را تجربه کنند. پاراسلینگ درحال‌حاضر از محبوب‌ترین تفریحات کیش است. در ادامه به معرفی و نکات مربوط به پاراسیلینگ می‌پردازم.

تجربه ای میان آب و آسمان

پاراسل یا چتربازی بر فراز دریا تلفیقی از ورزش‌ها و تفریحات هوایی ‌و دریایی است. پاراسل درواقع نوعی پرواز با چتر به‌حساب می‌آید. چتر‌های رنگی که تا ارتفاع ۳۰۰ متر در سواحل جزیره‌ کیش بالا می‌روند و جایی بین دریای نیلگون خلیج فارس و آسمان آبی جزیره دلمان را از ترس و خنده می‌لرزانند. این تفریح را می‌توانید به‌همراه خانواده خود تجربه کنید.

پاراسل کیش

چگونه پرواز کنیم؟

برای تجربه پاراسل پیش از هرچیز روی لباستان کاور ضدآب می‌پوشید. با این پوشش از خیس شدن ترسی نخواهید داشت. بعد از سوار شدن بر قایق مخصوص، از ساحل فاصله می‌گیرید. دراین حین می‌توانید فقط از زیبایی ساحل و هیجان پیش از پرواز لذت ببرید تا به منطقه معین برسید. با رسیدن به جایگاه، با کمک مربی جلیقه نجات را بر تن خواهید کرد. پس از بستن چندین کمربند ایمنی و طناب، به یک چتر بزرگ وصل می‌شوید. این چتر به‌وسیله طنابی بلند و بسیار محکم به قایق متصل است. شاید برای دقایق اول این کمربند برایتان سنگین به‌نظر آید؛ اما پس ازحرکت سریع قایق آرام‌آرام باد داخل چترتان می‌پیچد. بنابراین چتر پاراسل سبک شده و از روی قایق بلند می‌شود.

پس از طی مسیری کوتاه و بلند شدن کامل چتر، با درنظر گرفتن عواملی مانند وزش باد، سرعت قایق یا وزن نفرات، ناخدای قایق به‌تدریج طناب متصل را شل می‌کند. این کار آنقدر ادامه پیدا خواهد کرد تا شما در ارتفاع ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر (به درخواست خودتان) ثابت بمانید. لحظه بلند شدن و اوج پرواز با چتر کمی ترس و هیجان خواهید داشت. به‌محض اینکه به ارتفاع ثابت برسید، با دیدن منظره‌ زیبای جزیره برفراز دریای خروشان و خط افق دریا این ترس جای خود را به آرامش و لذتی فراموش‌نشدنی می‌دهد.

در این حین شما می‌توانید با دوربین گوپرو این لحظه را ثبت کنید. ثبت فیلم و عکس‌ از چترهای متنوع و رنگ‌های گرم شاد با زمینه آبی احساس بسیار خوشایندی برای شما خواهد داشت. سعی کنید در ارتفاع به پایین نگاه نکنید و نگاهتان فقط به روبرو باشد.

پس از گذشت مدتی با تغییر مسیر قایق و جمع شدن طناب، چتر پاراسل به‌آرامی پایین می‌آید. در انتها اگر مایل باشید ناخدا شما را به سطح آب نزدیک می‌کند تا کمی روی آب کشیده شوید و آبتنی کنید. پس از آن هم چتر در محدوده معین فرود می‌آید. پس از پایان پاراسیلینگ به ساحل برمی‌گردید. فرآیند سواری تا پایان چتربازی شما، یک ساعت طول می‌کشد. ده تا پانزده دقیقه از این بازه را مانند پرنده دریایی آزاد برفراز آسمان خواهید بود.

پاراسل کیش

پاراسل کیش کجاست؟

پاراسل را می‌توانید در چهار ساحل مختلف کیش تجربه کنید. کلوپ‌های این سواحل همه روزه از صبح تا غروب فعال هستند. در این بخش چهار ساحل کیش برای پاراسل را بیشتر خواهید شناخت.

ساحل اسکله تفریحی کیش

ساحل اسکله در مجاورت خیابان سنایی و خیابان دریا قرار دارد. ساحل اسکله تفریحی کیش در قسمت شمال‌شرقی جزیره واقع شده و از ساحل‌های پرطرفدار کیش محسوب می‌شود. این ساحل از اغلب هتل‌ها و بازار‌های کیش فاصله چندانی ندارد. شاید دلیل محبوبیت این ساحل برای گردشگران را بتوان همین دسترسی آسان دانست. در ساحل اسکله تفریحی کیش محل مناسبی برای تفریحات آبی فراهم شده است.

ساحل مرجان کیش

ساحل مرجان از زیباترین و معروف‌ترین سواحل کیش به‌شمار می‌آید. ساحل مرجان علاوه‌بر زیبایی امکان پرواز روی چند کیلومتر مرجان زنده و مشاهده آن‌ها از ارتفاع را برای شما فراهم خواهد کرد.

ساحل سیمرغ کیش

این ساحل شنی درست کنار ساحل مرجان در شرق جزیره قرار دارد. شما می‌توانید برفراز سایت غواصی بیگ کورال پرواز کنید. این منطقه پر از مرجان‌های زنده بوده و زیستگاه طبیعی جزیره است.

ساحل دامون کیش

در شمال جزیره سواحلی به نام ساحل دامون قرار گرفته‎اند. ساحل دامون به‌دلیل نزدیکی به بندرگاه و عبور کشتی‌های تجاری محل جذابی برای سوژه‌های عکاسی است.

قیمت پاراسل کیش

پاراسل کیش قیمت‌های متفاوتی دارد. به‌تناسب ارتفاعی که برای پرواز انتخاب می‌کنید، قیمت‌های مختلفی به شما ارائه خواهد شد. با دریافت بلیت هفتادهزار تومانی ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر و با بلیت نود هزار تومانی می‌توانید ارتفاع ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر را تجربه کنید.

بلیت پرواز پاراسل کیش را می‌توانید به‌صورت اینترنتی، در مراکز گردشگردی یا در کلوپ تهیه کنید. همچنین بانوان و آقایان می‌توانند همزمان به‌صورت انفرادی یا دونفره از این چترها استفاده کنند. همه سنین مجاز به استفاده از چتر پاراسل هستند؛ اما کودکان زیر ۱۰ سال باید به‌همراه والدین خود این پرواز را تجربه کنند. همچنین زنان باردار و بیماران قلبی مجاز به پاراسیلینگ نیستند.

پاراسل کیش

چه چیزهایی همراه داشته باشم؟

پیش از پرواز کرم ضدآفتاب بزنید تا دچار آفتاب سوختگی نشوید. لباس آزاد بپوشید تا نگران خیس شدن لباستان نباشید. عینک آفتابی، گوشی موبایل یا مونوپادسلفی هم وسایل دیگری هستند که می‌توانید با خود ببرید. البته گاهی کلوپ‌های تفریحی به شما دوربین اجاره می‌دهدند تا نیازی به گوشی موبایلتان درارتفاع نداشته باشید.

چه زمانی برای پاراسل برویم؟

بهتر است قبل از اینکه راهی ساحل شوید، شرایط آب‌وهوایی را بررسی کنید و از مساعد بودن هوا مطمئن شوید. بدون‌شک هوایی آفتابی با نسیمی ملایم می‌تواند بهترین شرایط هوایی برای پرواز شما باشد. جزیره کیش زیباترین منظره‌های غروب خورشید را دارد. شاید بهترین حالت برای تماشای غروب جزیره، سوار بر چتر پاراسل در ارتفاع باشد که بسیار مهیج و جذاب است. پیشنهاد می‌کنم این لحظه را برای خودتان ثبت کنید.

رفع افسردگی با پاراسل

امروزه مشخص شده تفریحات هیجان‌انگیزی مانند پاراسل از بروز افسردگی جلوگیری می‌کند و برای سلامت روحی افراد بسیار مفید هستند. به‌گفته گردشگران جزیره کیش، چتر پاراسل از محبوب‌ترین تفریحات دریایی کیش به‌شمار می‌آید. هرساله جوانان زیادی فقط به شوق این ورزش آبی، به جزیره کیش سفر می‌کنند. امیدوارم در سفرخود به جزیره زیبای کیش، پاراسل را در برنامه‌ سفرتان قراردهید و روزی سرشار از هیجان را برای خود و خانواده‌تان بسازید. اگر شما هم تجربه‌ای در پرواز با پاراسل دارید، آن را با نابرویی‌ها در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن