شکم گردی

پیتزا پنتری تهران؛ پاتوق جوانان دهه پنجاه و شصت تا به امروز

فهرست مطالب

در سال‌های اخیر غذاهای فست‌‌فودی در میان مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است‌. اغلب این غذاها در مکان‌هایی با طراحی مدرن سرو می‌شوند‌. اما رستورانی در خیابان ویلا یا نجات ‌الهی از مهمانانش پذیرایی می‌کند که از این قاعده مستثنا است‌. مکانی با طراحی دست‌نخورده و نوستالژیک که همیشه زنده‌کننده یادها است‌. در این مطلب از نابرو ما سری به پیتزا پنتری زده‌ایم که به نظر می‌رسد تمام ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد‌. برای شناخت اینجا از مکان های تفریحی تهران این مطلب را از دست ندهید.

پیتزا پنتری تهران

پیتزا پنتری

در این پیتزافروشی اولین چیزی که نظر هر بیننده‌ای را جلب می‌کند، تنوع سنی مشتریان است‌‌. علاوه‌بر مردم عادی‌، دانشجویان که از دانشگاه‌های اطراف هستند و افراد مسن‌ به اینجا می‌آیند.

پیتزا پنتری تهران

این پیتزافروشی جزو معدودهایی است که در آن خانم‌ها و آقایان بالای هفتاد سال را می‌بینید که چانه به عصا زده‌اند و گاه فقط آب سفارش می‌دهند‌. این‌گونه به ذهن می‌رسد که این افراد به‌دنبال خاطرات خود در این مکان نشسته‌اند‌. گاه به میزی زل زده‌اند که حتی رومیزی چهارخانه سفید‌، مشکی و قرمز آن از سال 1347 تغییری نکرده است.

بله! پیتزا پنتری را در سال 1347 رضا رییسی، فارغ‌التحصیل کشاورزی از دانشگاه پلی‌تکنیک کالیفرنیا، تاسیس کرد‌. درمورد این که چه کسی آن را تاسیس کرده است اقوال دیگری هم وجود دارد‌. می‌گویند پیتزا پنتری اولین یا دومین پیتزافروشی ایران پس از پیتزا داوود است.

پیتزا پنتری

طراحی نوستالژیک پیتزا پنتری

لازم نیست که این پیتزافروشی طراحی خاصی برای نوستالژی‌بودن داشته باشد‌. همین که ما می‌دانیم نیم قرن است این طراحی را دارد و حامل میلیون‌ها خاطره از افرادی است که در طی پنجاه سال به آن رفت‌وآمد می‌کنند‌ و شاید اصلا پدربزرگمان برای اولین بار پشت همین میز به مادربزرگمان ابراز عشق کرده برایمان نوستالژیک و جذاب می‌شود‌.


. غذاها در ظرف‌های متفاوتی برای مشتریان آورده می‌شوند که جالب‌اند و حس صمیمیت به شما القا می‌کنند‌‌. پس از غذا نیز می‌توانید چای یا نسکافه میل کنید‌.

در لحظه ورود، از پله‌های چوبی پایین می‌آیید و از پوسترهای تیاتر کنارتان رد می‌شوید و به دهه‌ها قبل برمی‌گردید. طراحی پیتزا پنتری منحصربه‌فرد است‌. در زیرزمین، سمت راست شما در ورودی قرار دارد که با آجرهایی که نامرتب چیده شده‌اند فضای اصلی رستوران جدا می‌شود‌.

دورتادور رستوران سکو وجود دارد که تعدادی از میزها و صندلی روی سکوها هستند‌. رنگ غالب قهوه است و رومیزی‌های چهارخانه فضای پیتزا پنتری را صمیمانه کرده‌اند‌. سقف و دیوارها با چوب و شیشه‌های چندرنگ تزیین شده‌اند و در قسمت‌های مختلف تابلوهای متنوعی نصب گردیده است‌. در قسمتی هم بخاری دیواری کهنه‌ای وجود دارد که یادآور خاطرات کودکی است‌.

پیتزا پنتری

ذایقه‌تان غذاهای تند و تیز می‌پسندد؟

منوی غذایی پیتزا پنتری همچون هر چیز دیگری در این رستوران تغییری نکرده است‌. در ابتدا به‌عنوان پیش‌غذا می‌توانید سوپ جو و سالاد فصل سفارش دهید که قیمت آن‌ها 64250 و 82500 ریال است که این قیمت‌ها هم در نوع خود قابل‌توجه‌اند.

پیتزا پنتری

منوی پیتزا پنتری شامل انواع غذاهای مکزیکی‌ است. پیتزا‌، لازانیا‌، جوجه‌تنوری‌، شنیسل و استیک از دیگر غذاهای این پیتزافروشی قدیمی هستند که طعم آن‌ها نیز مثل همیشه است‌. اغلب غذاها طعمی تند دارند‌. پیتزا پنتری نخستین رستورانی است که غذای مکزیکی سرو می‌کند‌‌.

اسامی غذاهای مکزیکی به‌گونه‌ای است که به گوش اغلب مشتریان نخورده است‌. پس لازم می‌شود که از گارسون سپیدموی، که به نظر می‌رسد در دهه هفتاد زندگی خود است، سوالاتی راجع به غذاها بپرسید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید‌.

اگر کلا با غذاهای تند یا غذاهای مکزیکی میانه‌ای ندارید، می‌توانید از استیک که جلز و ولز کنان مقابل شما گذاشته می‌شود یا از دیگر غذاها میل کنید که مطابق ذایقه‌های معمول طبخ می‌شود. غذاها در ظرف‌های متفاوتی برای مشتریان آورده می‌شوند که جالب‌اند و حس صمیمیت به شما القا می‌کنند‌‌. پس از غذا نیز می‌توانید چای یا نسکافه میل کنید‌.

پیتزا پنتری

رنج قیمتی غذاهای این پیتزافروشی منصفانه به نظر می‌رسد و برای غذاها از 169750 ریال شروع می‌شود که پیتزای ساده است و گران‌ترین غذا 380750 ریال‌، بونویل اسپیشیال، از غذاهای مکزیکی است که شامل دو عدد تاکو‌، دو عدد آنچیلادا، و مقداری برنج مکزیکی است که احتمالا مناسب برای هر ذایقه‌ای نیست‌.

پیتزا پنتری

پیتزا پنتری کجاست؟

پیتزا پنتری شماره 2. خیابان استاد نجات الهی‌، روبه‌روی فروشگاه سپه‌، پلاک 31.

تلفن‌: ۰۲۱88808676 – ۰۲۱88808509

سردر آن روی یک تابلو نوشته شده است‌: رستوران پیتزا 2 پنتری

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. آگر میخواهید مزخرفترین غذلی عمرتون را بخورید حتما پیتذا پنتری را بهتون پیشنهاد میکنم
    یک فاجعه کامل هستش
    خدا شاهده کاملا دارم با صداقت این موضوع را میگم
    افتضاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن