بازارگردی

مرکز تجاری و تفریحی اپال تهران؛ لذت خریدی آسان کنار تفریح

فهرست مطالب

تهران به‌عنوان پایتخت ایران بیشترین امکانات رفاهی و خدماتی را به شهروندان و بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد. این شهر مملو از پاساژها و مراکز خرید بزرگ و کوچک است که علاوه‌بر خرید، امکانات تفریحی دیگری نیز برای عرضه دارد. کم‌کم بر تعداد مراکز خرید افزوده شده است. یکی از تازه‌ترین مراکز تجاری که در تهران افتتاح شده، مرکز تجاری و تفریحی اپال است. امروز در نابرو به‌سراغ این مرکز تجاری رفته‌ایم تا با گشتی کوتاه میان طبقات آن شما را با خود همراه کنیم و با دیدنی های تهران بیشتر آشنا شویم. (دوست دارید در مورد زیباترین کاخ ایران بدانید؟ مقاله کاخ گلستان را در نابرو بخوانید!)

سوالات پرتکرار درباره مرکز خرید اپال

آدرس مرکز خرید اپال کجاست؟

تهران، منطقه کوهستان، بلوار فرحزادی، مرکز خرید اپال

ساعت کار مرکز خرید اپال چند است؟

این مجموعه از ساعت 9:00 تا 24:00 دایر است؛ اما مراکز خرید از ساعت 10:00 باز می‌شوند.

مرکز خرید اپال چه قسمت‌هایی دارد؟

این مجموعه علاوه‌بر فروشگاه‌ها، باشگاه‌، دنیای کودکان، بولینگ، بیلیارد،گیم‌نت، سینما، نمایشگاه اتومبیل و فودکورت دارد.

مرکز تجاری و تفریحی اپال

بخشی از دامنه جنوبی رشته‌کوه البرز که در شهر تهران واقع شده جزو خوش‌آب‌وهواترین محله‌های تهران است. این منطقه، که در شمال‌غرب تهران قرار دارد، سال‌ها به‌واسطه داشتن باغ‌های زیبا مکانی برای تفریح و استراحت شهروندان تهرانی بوده است.

محله سعادت‌آباد نیز در این قسمت قرار دارد و امروزه به محلی برای گردشگری و تفریح پایتخت‌نشینان تبدیل شده است. سعادت‌آباد در دو دهه گذشته رشد و توسعه بسیاری در زمینه اقتصادی و اجتماعی داشته و در همین راستا مراکز تجاری بسیاری را در خود دیده است.

اما جای خالی یک مرکز تجاری و تفریحی، که تمامی امکانات تفریح و سرگرمی را در خود داشته باشد، سال‌ها در این منطقه احساس می‌شد. یک مرکز تجاری‌ که بتواند شرایط تفریحی و سرگرمی و همچنین امکانات رفاهی به خانواده‌ها ارائه دهد.

ایده ایجاد مرکز تجاری و تفریحی اپال با همین هدف در این منطقه شکل گرفت. باتوجه‌به این که در این منطقه مرکز تجاری و تفریحی مجهزی وجود ندارد، احتمالا به‌زودی این مرکز یکی از پررونق‌ترین مراکز تجاری منطقه سعادت‌آباد خواهد شد.

مرکز تجاری و تفریحی اپال تهران

مشخصات این مرکز تجاری

اپال به‌معنی سنگ جواهری نادر، کمیاب و بسیار گران‌بها است. این جواهر هفت رنگ دارد و باتوجه‌به این که رنگ‌های این سنگ طیف رنگی رنگین‌کمان است از محبوبیت زیادی برخوردار است. سرمایه‌گذاران مرکز تجاری اپال نیز در تلاش‌اند این مجموعه را به جواهری در این منطقه تبدیل کنند.


در تمامی قسمت‌های مرکز تجاری اپال آسایش و راحتی بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. اگر در اپال خرید کرده باشید می‌توانید خریدهای خود را به «همراه خرید» که در تمامی طبقات حضور دارند بسپارید و به‌راحتی ادامه مسیر را طی کنید.

مرکز تجاری اپال در زمینی به‌مساحت 7216 متر مربع ساخته شده است. اپال 21 طبقه دارد که هفت طبقه آن زیر زمین و 14 طبقه روی زمین قرار دارد. در این مرکز خرید، هر طبقه مختص یک صنف است تا بازدیدکنندگان دچار سردرگمی نشوند.

در تمامی طبقات، میز اطلاعات قرار دارد تا به بازدیدکنندگان راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند. همچنین اپال بیش از 11 دستگاه آسانسور دارد که در تمامی آسانسورها اطلاعات طبقات نوشته شده است. این موضوع به بازدیدکنندگان کمک می‌کند به‌راحتی مسیر خود را تعیین کنند. همچنین مرکز تجاری اپال به 52 پله‌برقی مجهز شده تا رفت‌وآمد را برای بازدیدکنندگان راحت‌تر کند.

مرکز تجاری و تفریحی اپال تهران

مساحت کلی مرکز تجاری و تفریحی اپال 120هزار متر مربع خواهد بود. این مرکز هنوز به‌طور کامل بهره‌برداری نشده است. مراکز خرید این مجموعه درحال‌حاضر شروع به کار کرده‌اند و پذیرایی بازدیدکنندگان هستند. در این مرکز بیش از 800 واحد تجاری قرار دارد. این واحدها از طبقه دوم شروع می‌شوند.

همچنین مرکز تجاری بیش از 1800 پارکینگ اختصاصی دارد. بخش زیادی از پارکینگ مجموعه افتتاح شده است. هوای ناسالم پارکینگ را هواکش‌های بسیار تخصصی و قوی تخلیه می‌کنند و این امر باعث شده که در هیچ قسمت از مجموعه هوای ناسالم یا بوی دود احساس نشود.

کنار این موارد، مجتمع فرهنگی چندمنظوره با دو تالار پذیرایی، منتظر حضور بازدیدکنندگان است. همان‌طورکه گفته شد، بخشی از مرکز تجاری اپال ازجمله سوییت‌های اقامتی مدرن، رستوران‌ها و بخش فودکورت مجموعه هنوز تکمیل نشده است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد مرکز تجاری اپال جایگاه بالگرد در ارتفاع 90متری زمین است.

این جایگاه، که در طرح‌های ابتدایی هم به‌وضوح مشخص بود، امروزه در طبقه آخر مجموعه قابل‌مشاهده است. همچنین قرار است پل معلقی در ارتفاع ۴۵متری اپال ساخته شود. این پل در واقع پل ارتباطی بخش‌های مختلف مرکز تجاری است و در نوع خود ویژگی بی‌نظیری خواهد بود که در کمتر مرکز تجاری شاهد آن خواهید بود.

مرکز تجاری و تفریحی اپال تهران

معماری مرکز تجاری و تفریحی اپال

معماری مرکز تجاری و تفریحی اپال زیر نظر معماران و هنرمندان مدرن بوده است. در تمامی مراحل ساخت بنا، استفاده از تجهیزات و فناوری در اولویت بوده است. استحکامات بنا تماما فلزی است که این باعث شده مرکز تجاری نسبت به زلزله مقاوم باشد. اجرای این عملیات توسط گروه‌های تخصصی ایرانی بوده و برای ساخت مرکز نیز از ماشین‌آلات مدرن و تخصصی استفاده شده است تا کیفیت بنا در حد مطلوب باشد.

مرکز تجاری و تفریحی اپال تهران

واحدهای خرید

واحدهای خرید مرکز تجاری اپال از طبقه دوم شروع می‌شوند. هر طبقه به یک صنف خاص اختصاص دارد و این باعث هدایت درست بازدیدکنندگان شده است. بر روی میز اطلاعات بروشور اطلاعات قرار دارد و همچنین در آسانسور کنار تمامی طبقات اطلاعات هر طبقه ذکر شده است. برای مثال، طبقه دوم مرکز مختص طلا، جواهر، فروشگاه‌های ساعت، زیورآلات، و صرافی‌ها است.

تمامی طبقات از ایمنی مطلوبی برخوردارند، اما برای ایمنی این طبقه مخصوصا از تجهیزات الکترونیکی مدرنی استفاده شده است. طبقه چهارم و پنجم و ششم نیز مراکز فروش پوشاک و برندها پوشاک قرار دارند. طبقه هفتم مرکز تجاری نیز متعلق به جهان فناوری است. در این قسمت می‌توان انواع رایانه و تلفن‌همراه را به همراه تجهیزاتشان تهیه کرد.

کافه‌ها و رستوران‌های مرکز تجاری اپال

طبقه نهم مرکز تجاری اپال متعلق به رستوران‌های مجموعه است. بعد از خرید می‌توانید به این بخش مراجعه کنید و خود را به یک وعده دل‌چسب دعوت کنید. بخش فودکورت مجموعه هنوز افتتاح نشده، اما طبقه نهم قرار است که به این بخش اختصاص داده شود.

مرکز تجاری و تفریحی اپال تهران

قرار است برندهای مختلف غذا و کافه در این بخش شعبه داشته باشند. اما طبقه دهم مجتمع قرار است نمایی ۳۶۰ درجه از تهران را به بازدیدکنندگان ارایه دهد. در این قسمت، چند رستوران VIP با فضای خاص و زیبا پذیرای مهمان‌های مرکز تجاری اپال خواهند بود.

سرگرمی‌ها و تفریحات این مرکز تجاری

طبقه چهاردهم مرکز تجاری اپال باشگاه‌ها و مراکز ورزشی قرار دارند. طبقه سوم و نیم‌طبقه میانی متعلق به دنیای کودکان هست. آنجا انواع بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها برای کودکانه و نوجوانان قرار دارد که ساعات لذت‌بخشی را برای این گروه سنی ایجاد می‌کند.

برای بزرگ‌سالان نیز سالن‌های بولینگ و بیلیارد و همچنین سالن‌های گیم‌نت تعبیه شده تا در کنار کودکان ساعات خوش را داشته باشند. علاوه‌براین به‌زودی پنج سالن سینما با ظرفیت 800 صندلی در بلندترین نقطه اپال افتتاح خواهد شد. طبقه هشتم مرکز تجاری و تفریحی اپال نمایشگاه ویژه اتومبیل است.

آدرس این مجموعه

مرکز تجاری در محله سعادت‌آباد قرار دارد. دسترسی به مرکز تجاری و تفریحی اپال بسیار آسان است و از طریق اتوبان یادگار امام در شمال و غرب، بزرگراه نیایش در جنوب، و همچنین بلوار شهید فرخزادی در شرق، که از مسیرهای اصلی ارتباطی شهر تهران هستند، امکان‌پذیر است. ساعت کار مرکز تجاری، طبق گفته میز اطلاعات مستقر در داخل مرکز، از ساعت 9 تا ۲۴ است؛ اما مراکز خرید از ساعت ۱۰ شروع به فعالیت می‌کنند.

سخن آخر

در تمامی قسمت‌های مرکز تجاری اپال آسایش و راحتی بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. اگر در اپال خرید کرده باشید می‌توانید خریدهای خود را به «همراه خرید» که در تمامی طبقات حضور دارند بسپارید و به‌راحتی ادامه مسیر را طی کنید. هنگام خروج، مسئولین بسته‌ها را به شما تحویل خواهند دارد. در انتها اگر تمایل دارید قبل از خروج از اپال اتومبیلتان تمیز شده باشد، قبل از ورود به مرکز ماشین را به کارواش اپال بسپارید و در بازگشت اتومبیل تمیز خود را تحویل بگیرید.

اگر شما هم از مرکز تجاری و تفریحی اپال دیدن کرده‌اید، تجربه حضور خود را با ما در نابرو به‌اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

‫9 نظرها

 1. سلام و احترام
  در سوپرمارکت قسمت کیک و شیرینی ، امروز هفده خردادماه کیک فانتزی مثلا مخصوصی رو خریداری کردم که تاریخ امروز بود و خیالم راحت که از جای مطمئنیم خریدم اما چشمتون روز بد نبینه وقتی بردم خونه به اتفاق جمع خونه گفتیم حداقل برای یک هفته‌ی قبل هست و بقدری سفت و خراب که عینا به سطل آشغال حواله کردیم
  اینکه به مشتری احترام نمیگذارید جای خود اما اینکه شعور و احترام مشتری رو هم زیر سوال ببرید کار بسی زشت تریه و اخریم باریست که خرید میکنم شما کجا و جاهایی مثل پالادیوم کجا

  1. سلام.حیف این معماری و هزینه در این منطقه ضعیف.منطقه فرحزادکه به اسم سعادت آباد غالب کردن و هم جوار با برج های ذلفقار . کسبه بسیار بنداز وگرون فروش بخصوص لوازم تزیینی و لوستر و مبلمان با تنوع کم.اکثر مغازه ها خالی. هایپرش م قیمتاش از شهروند بالاتره و تنوع کمتری داره.پاتوق دختر و پسرهای زیر بیست سال هست که اصلا خرید نمی کنن و فقط باعث مزاحمت می شن.فقط پوشاک کوتون ش خوبه که طبق اتیکت می فروشن.

 2. سلام، ضعیفترین بخش اوپال همان هایپر اون هست دقیقا جایی که باید بهنرین خدمات رو به مشتری بده تا موجب انگیزه مشتریان به حضور در اوپال و حداقل مراجعه به سایر قسمتها و فروشگاهها بشود ضعیفترین خدمات رو ارایه میده که موجب شده خانواده ما دیگر به اوپال مراجعه نکنند

  1. سلام عالی بود من از اونجا خیلی خوشم اومد با اینکه دوره ولی ارزششو داره هفته ای آدم ۲ بار بره فقط حیف که فعلا ناقصه

 3. از واحد فروشگاهی در طبقه ششم کالای ورزشی

  🌺🌺 بیلسی 🌺🌺

  بود فکر میکنم خرید کردم به تاریخ ۱۳۹۹/۷/۲۶ یه ست ورزشی زنانه که قیمت روی کالا ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان بود ولی فروشنده از من ۱.۵۰۰.۰۰۰ گرفت با این توضیح که قیمت ها افزایش داشته در سیستم اما یادمون نبوده قیمت اتیکت رو اصلاح کنیم که این نشانه بارز گرانفروشی و من بهش گفتم که الان میرم واحد مدیریت اطلاع میدم ضمنا به تعزیرات هم شکایت میکنم و ایشون که متوجه شد من مصمم هستم برای شکایت افتاد دنبالم که کالا رو پس بده من قبول نکردم گفتم شکایت میکنم که ایسان با واسطه گری یکی از همکارانش قرار شد ۳۰۰ هزاز تونان به حسابم عودت دهد البته با زیرکی وقت کشی کرد چون میدونست که من شهرستانی ام و تا عروب بیشتر تهران نیستم و قول داد که مبلغی که اضافه گرفته رو عودت دهد اما اینکار رو نکرد این مطلب را نوشتم که همشهریان متوجه گرانفروشی ایشان باشند

  1. سلام
   ما هم دیشب به همراه خانواده رفتیم
   پس از دقایقی گشت گذار
   به علت اصرار دخترم به لوازم التحریری جهت خرید وسایل سرگرمی و بازی داخل شدیم …
   یه مورد خرید فقط که واقعا بیشتر از ۲۰۰هزارتومان هم ارزش نداشت فروشنده ۵۹۰هزار تومان حساب کرد.
   واقعا واقعا واقعا قابل هضم نبود.

   قیمت ها اصلا تناسبی با اجناس ندارند

   اگر مرکز تجاری جای شیک و مناسبی هست دلیلی ندارد قیمت های کالا را بالا ببرند …

   اپال شکوه و عظمت خاصی دارد اما جای طبقه متوسط که هیچ …بالا هم نیست …

   اپال شامل یک درصد لرد نشین های تهران میشه …

 4. اول از همه که اپال ۱۶ طبقه روی زمین دارد نه ۱۴ طبقه دوم از همه دوستانی که نوشته اند
  در منطقه ضعیفی است منطقه ۲ تهران یکی از بهترین منطقه های تهران است که قیمت بالایی هم داره بعدشم شما از یک منطقه بالا تهران که قیمت های بالاتری وپول دار تری داره خوب معلوم که قیمت هام گرون تره نسبت منطقه های دیگر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن