طبیعت گردی

غرق‌شدن در ستارگان با رصد آسمان شب قهرود

فهرست مطالب

ایران عزیز ما سرشار از زیبایی‌های بی‌مثال است و می‌تواند هر دوست‌دار سفری را از خود راضی کند. فرقی ندارد جزو علاقه‌مندان مناطق سرسبز و جنگلی هستید یا از طرف‌داران پروپاقرص کویر، زیرا در هر صورت در دل این مرز و بوم دیدنی‌های زیادی از هر دسته در دسترس شماست.

ایران مملو از دیدنی‌هایی بی‌نظیر است که گاهی چندان از آن‌ها صحبت نشده ‌است. ما تصمیم گرفته‌ایم در این مطلب از نابرو اطلاعاتی مفید درباره یکی از جاهای دیدنی کاشان و جاذبه‌های گردشگری برتر کشورمان در اختیارتان قرار دهیم که شاید پیش‌تر نامی از آن نشنیده ‌باشید. اگر جزو علاقه‌مندان به کویر و زیبایی‌های بی‌نظیرش در شب هستید، در ادامه این مقاله نابرو با ما همراه شوید!

کوله خود را برای سفر به روستای قهرود آماده کنید!

برای اینکه بتوانید تجربه‌ای فوق‌العاده از سفر خود به مناطق کویری به دست آورید، باید کوله ببندید و به روستای قهرود در فاصله ۲۰ کیلومتری قمصر کاشان سفر کنید. بدون شک سفر به این روستا برای افراد ساکن در شهرهای مجاور کاشان بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد بود، زیرا این دسته از افراد می‌توانند در زمانی اندک خودشان را به مقصد برسانند و از دیدن زیبایی‌های شگفت‌آور این منطقه لذت ببرند.

رصد آسمان شب قهرود

با سفر به این روستای زیبا می‌توانید از آب‌وهوای کوهستانی و دلپذیرش بهره‌مند شوید. روستای قهرود در فصل تابستان محلی مناسب برای رهایی از گرما و بازیابی قوای ازدست‌رفته است. بند قهرود که بین دو رشته‌کوه جای گرفته ‌است نیز محلی مناسب برای استراحت است.


زیبایی‌های آسمان قهرود شما را محو خود خواهد کرد، اما یادتان باشد حتما چند لحظه از آن چشم بردارید و کمی هم به دور و اطرافتان نگاه کنید. بی‌شک وقتی انعکاس ستاره‌ها را در میان آب می‌بینید، از مشاهده این‌همه زیبایی که در یک جا جمع شده است به وجد خواهید ‌آمد.

اگر از علاقه‌مندان به نجوم یا آسمان شب هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما حضور خود را در بند قهرود تا زمانی که ستاره‌ها در آسمان پیدا شوند، ادامه دهید. بدون شک وقتی ستاره‌های آسمان قهرود ظاهر شوند، نمی‌توانید به‌آسانی از آن‌ها چشم بردارید.

همان‌طور که می‌دانید به‌خاطر وجود گردو‌غبار یا انعکاس نور در مناطق شهری، دیدن زیبایی‌های آسمان شب در تمام نقاط کشور ممکن نیست. در این شرایط بهتر است دنبال مناطقی باشید که بتوان با حضور در آن‌ها بدون دردسر به زیبایی ستاره‌های شب چشم دوخت.

افرادی که شانس سفر به مناطق کویری ایران را داشته‌اند، حتما مسحور زیبایی‌های بی‌نظیر این مناطق شده‌اند. یکی از ویژگی‌هایی که کویر را پرطرف‌دار کرده ‌است، سادگی و درخشش آسمانش در شب‌های تاریک است. روستای قهرود جزو یکی از بهترین مناطق گردشگری ایران برای رصد ستاره‌ها و آسمان به شمار می‌رود.

رصد آسمان شب قهرود

آسمان شب در روستای قهرود

روستای قهرود سراسر زیبایی است و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی را در دل خود جای داده ‌است اما چون زیبایی آسمان این روستا در شب بی‌نظیر است، تصمیم داریم ادامه این مقاله را به توصیف زیبایی‌های رصد آسمان روستا در شب اختصاص دهیم.

پیشنهاد می‌کنیم برنامه خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که تا قبل از ظهر به روستای قهرود برسید و بتوانید محلی مناسب برای اقامت و لذت‌بردن از جاذبه‌های طبیعی منطقه پیدا کنید. بند قهرود محلی مناسب برای استراحت خواهد بود.

درضمن می‌توانید پس از تاریک‌شدن آسمان، زیبایی‌ها را در نمایی بهتر مشاهده کنید. بدون شک دیدن آسمانی پوشیده از ستاره‌های ریز و درشت در میان رشته‌کوه‌های قدبرافراشته و دیدن انعکاس زیبایی‌های آسمان در میان آب چیزی نیست که به‌راحتی از آن چشم‌پوشی کرد.

باید اعتراف کرد که زیبایی‌های بند قهرود با همان تپه‌های بلند و کوتاه، درخت‌های پراکنده و آبی که در میان دره جاری است به‌اندازه کافی روح‌نواز است اما وقتی شب فرا می‌رسد و تلالو ستاره‌ها نمایان می‌شود، این زیبایی به حد اعلا خواهد رسید.

رصد آسمان شب قهرود

شما می‌توانید بدون نیاز به تجهیزات خاص، زیبایی‌های بی‌نظیر آسمان قهرود را در شب نظاره‌گر باشید. درخشش آسمان این روستا در شب به قدری زیاد است که حتما ناخودآگاه تا مدتی به آن خیره خواهید ماند. اگر آسمان شب در قهرود را به پارچه‌ای اکلیلی تشبیه کنیم که از اکلیل‌های نقره‌ای پوشیده شده ‌است، اصلا بی‌راه نگفته‌ایم.

شاید در ابتدای حضورتان در این روستا از تاریکی مطلق آسمان شب خوشتان نیاید اما این اتفاق موقتی است و وقتی ستاره‌ها در دل آسمان خودی نشان دهند، دیگر خبری از آن تاریکی رعب‌انگیز نخواهد بود. تعدد ستاره‌ها در آسمان این روستا به قدری زیاد است که فرصت زیادی برای خودنمایی تاریکی شب باقی نمی‌ماند. وجود ستاره‌ها و نوری که به محیط می‌بخشند، قهرود را از تاریکی مطلق نجات داده است.

پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بیشتر، زیراندازی را در نقطه‌ای دنج پهن کنید و فارغ از تمام دل‌مشغولی‌ها روی آن دراز بکشید و به آسمان پرستاره قهرود چشم بدوزید. باور کنید زمانی که چشمک و درخشش مدام ستاره‌ها را تماشا کنید، برای مدتی  تمام مشکلات و سختی‌ها را فراموش خواهید کرد.

زیبایی‌های آسمان قهرود شما را محو خود خواهد کرد، اما یادتان باشد حتما چند لحظه از آن چشم بردارید و کمی هم به دور و اطرافتان نگاه کنید. بی‌شک وقتی انعکاس ستاره‌ها را در میان آب می‌بینید، از مشاهده این‌همه زیبایی که در یک جا جمع شده است به وجد خواهید ‌آمد.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از آنکه کوله‌بارتان را برای سفر به قهرود ببندید، حتما یک دوربین عکاسی قوی بردارید؛ قطعا در میانه شب که محو زیبایی‌های بی‌نظیر آسمان روستا شده‌اید، مناظری زیبا و منحصربه‌فرد را خواهید دید که دوست خواهید داشت قاب‌هایی از آن‌ها را به یادگار نگه دارید. با دراختیارداشتن دوربینی مناسب می‌توانید از ترکیب ستاره‌های انبوه و درخشان، کوه‌ها، تپه‌ها، درختان و آب تصاویری فوق‌العاده ثبت کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن