طبیعت گردی

پارک گل نرگس کرج؛ محیطی وسیع برای تفریح‌ و فرار از روزمرگی

فهرست مطالب

در این مطلب، قصد دارم شما را با یکی از پارک‌های بزرگ و قدیمی این استان آشنا کنم که در شهرستان کرج و منطقه باغستان احداث شده است. پارک گل نرگس پارکی بزرگ است که در مرکز شهر کرج قرار دارد و این امر باعث شده است که این پارک، محیطی پرکاربرد برای‌ تمام سنین شود. با نابرو همراه باشید تا این پارک از جاذبه های گردشگری کرج را بیشتر و بهتر به شما معرفی کنیم.

پارک نرگس

جاذبه‌های پارک گل نرگس

پارک گل نرگس، از دسته همین پارک‌هاست چراکه ویژگی‌ها و مزایایی دارد که هر شخصی را به انتخاب این گزینه ترغیب می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این پارک مساحت زیادش است که باعث کارایی بیشترش شده است.

پارک نرگس

قطعا محیطی با وسعت بیشتر، راحتی بیشتری را به ارمغان می‌آورد. علاوه بر فضای وسیع این پارک، امکانات و آب‌وهوا و فضای سبز نیز جزو ویژگی‌های پارک گل نرگس است.


به‌تازگی در پیاده‌روی غربی پارک گل نرگس تعداد زیادی دکه‌ فروش مواد غذایی قرار گرفته است. تعداد این دکه‌ها به بیش از ده عدد می‌رسد و هرکدام مخصوص فروش نوعی از غذا یا خوراکی هستند، مانند انواع فست‌فود‌ها، سوخاری‌، غذای خانگی و بستنی.

با گذر از ورودی پارک می‌توانیم شاهد ردیف درختانی تنومند و سبزرنگ باشیم که بر فضای پارک چتری سرسبز و چشم‌نواز گشوده‌اند. سرتاسر پارک به گیاهان و درختان مختلف مزین شده است. پارک گل نرگس به دو بخش تقسیم شده است و نیمکت‌های چوبی به‌فاصله نیم ‌متر از هم در اطراف فضاهای چمن‌کاری‌شده قرار داده شده‌اند.

پارک نرگس

بخش شمالی پارک گل نرگس فضای سبز محصوری برای بازی فوتبال دارد که به رایگان در اختیار عموم گذاشته شده است. همچنین از چمن‌های فضا نیز می‌توان به‌عنوان محیطی برای استراحت خانواده‌ها در تعطیلات استفاده کرد. در فصل تابستان، سرسره‌های پلاستیکی و تخته‌پرش‌هایی بزرگ در اطراف زمین‌بازی قرار می‌گیرند که محیط را هیجان‌انگیزتر می‌کنند.

همچین در بخش‌های شمال و شمال غربی و جنوب پارک گل نرگس وسایل‌ ورزشی استاندارد و پرکاربرد جاده تندرستی قرار گرفته‌اند و علاقه‌مندان به ورزش در طول روز از آن‌ها استفاده می‌کنند. در بخش مرکزی پارک، فواره‌ای بزرگ در استخری بزرگ و دایره‌ای قرار دارد و در محیط اطرافش صندلی‌های پلکانی برای استفاده مردم قرار گرفته‌اند.

جاذبه های پارک نرگس

با گذر از بخش‌های شمالی و مرکزی پارک، مسیری مارپیچ را در پارک می‌بینیم که سرتاسرش پر از درختان و گل‌های رنگارنگ و آلاچیق است.

در بخش جنوب و انتهای پارک، دو محیط بزرگ و ویژه برای کودکان در نظر گرفته شده است. اول، محیطی از جنس خاک و ماسه معروف به قلعه ماسه‌ای قرار گرفته است که بیضی‌شکل است و ساختمان‌هایی کوچک و قلعه‌مانند با پنجره‌ و راهرو‌های کوچک و بزرگ دارد.

این محیط بسیار مورداستقبال کودکان شهر قرار گرفته است و با عرضه وسایل و قالب‌های مختلف برای شن‌بازی، به یکی از بخش‌های پرطرف‌دار پارک تبدیل شده است. پشت این قلعه‌های ماسه‌ای، پارکی بزرگ برای بازی کودکان وجود دارد که با وسایل مناسب برای کودکان مجهز شده است و از همه‌طرف دسترسی دارد.

پارک نرگس

تاریخچه پارک نرگس

این زمین پیش از تبدیل‌شدن به پارک و فضای سبز، متعلق به یکی از ساکنان قدیمی استان البرز بوده است که پس از فوت او مدتی متروکه و بلااستفاده رها می‌شود اما در آخر، این زمین در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد و در مدتی کوتاه تبدیل به پارکی با تجهیزات کاملا مناسب برای استفاده می‌شود.

پارک نرگس

راسته اغذیه‌فروشی پارک

به‌تازگی در پیاده‌روی غربی پارک نرگس تعداد زیادی دکه‌ فروش مواد غذایی قرار گرفته است. تعداد این دکه‌ها به بیش از ده عدد می‌رسد و هرکدام مخصوص فروش نوعی از غذا یا خوراکی هستند، مانند انواع فست‌فود‌ها، سوخاری‌، غذای خانگی و بستنی.

جاذبه های پارک نرگس

این دکه‌ها که در مدتی کوتاه بسیار موردتوجه مردم قرار گرفته‌اند، شب‌ها با روشن‌شدن چراغ‌های ریسه‌ای روی سقف و دیواره‌های آلاچیق موجود در مجاورت آن‌ها، چشم‌اندازی بسیار زیبا از زندگی شهری را ارائه می‌دهند و با عرضه انواع‌ غذاهای باکیفیت و استاندارد، محیطی صمیمی در پارک گل نرگس را برای خانواده‌ها به وجود می‌آورند.

پارک نرگس

امکانات پارک گل نرگس

پارک نرگس سه سرویس بهداشتی، نمازخانه، آب‌خوری‌های متعدد در مسیرهای مختلف پارک، آلاچیق‌های بزرگ، نیمکت و آب‌نما و همچنین بخشی کامل برای خرید خوراکی دارد و امکاناتش کامل و بی‌نقص است.

امکانات پارک نرگس

مسیرهای دسترسی به پارک گل نرگس

پارک گل نرگس استان البرز، مسیر‌های دسترسی گوناگون دارد. این پارک از سمت شمال به اشتراکی جنوبی، از غرب به باغستان، از شرق به بلوار انقلاب و از جنوب به خیابان داریوش و اوقافیا دسترسی دارد. این پارک و تمام امکاناتش، در تمام روزها از جمله روزهای تعطیل قابل‌استفاده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن