فرهنگ و هنر

همه دوست دارند در کتاب اسم غرق شوند!

فهرست مطالب

همه خیابان انقلاب را به کتاب‌فروشی‌هایش می‌شناسند؛ خیابانی که هر نوع کتابی، چه عمومی و چه دانشگاهی، چه کمیاب و چه پرتیراژ، چه قدیمی و چه تازه‌های نشر، در این خیابان پیدا می‌شود. سال‌ها پیش شکل و شمایل کتاب‌فروشی‌های این خیابان کمی متفاوت بود. اغلب کتاب‌فروشی‌ها، مغازه‌هایی نه چندان بزرگ بودند که روی نوع خاصی از کتاب و یا فروش کتاب‌های انتشارات خاصی تمرکز داشتند. اما چند سالی می‌شود که کتاب‌فروشی‌های بزرگی در این خیابان شروع به فعالیت کرده‌اند که فضایی متفاوت دارند. فروشگاه‌های کتاب بسیار بزرگی که شامل بخش‌های مختلفی هستند و انواع کتاب‌ها را از انتشارات‌ مختلف پیش چشم مشتریان قرار داده‌اند و امکان خواندن صفحاتی از کتاب هم برای آنان فراهم کرده‌اند. با من در این مطلب از نابرو همراه شوید تا کتاب‌ اسم از جاهای دیدنی تهران را به شما معرفی کنم.

کتاب اسم در تهران

کتاب اسم

اگر تازگی‌ها از چهارراه ولیعصر (عج) به سمت میدان انقلاب و یا برعکس، گذر کرده باشید، امکان ندارد که فروشگاه کتاب اسم را ندیده باشید؛ کتاب‌فروشی بزرگی که به لطف پنجره‌های سرتاسری آن، از پیاده‌رو هم می‌توان دید که چه دنیایی را درخودش جای داده است. چه اهل کتاب و علاقه‌مند به کتابخوانی باشید و چه نباشید، نمی‌توانید بدون قدم گذاشتن به این فروشگاه به راه خود ادامه دهید و از خیر دیدن داخل کتاب‌فروشی بگذرید.

وقتی درها باز می‌شود و قدم به داخل کتاب اسم می‌گذارید، از این‌که بی‌تفاوت از کنار آن رد نشده‌اید و به داخل فروشگاه آمده‌اید، خوشحال خواهید شد. این‌جا تا چشم کار می‌کند، کتاب است. برای آنان که عاشق کتاب هستند، کتاب اسم جایی است که می‌توانند ساعت‌ها در آن غرق شوند. البته این‌جا علاوه بر فروش کتاب از بخش‌های مختلف دیگری نیز تشکیل شده است که در مورد آن‌ها خواهم گفت.

کتاب اسم در تهران

کتاب‌فروشی در کتاب اسم

در بدو ورود، اولین بخشی که با آن روبرو می‌شوید، کتاب‌فروشی است. قفسه‌هایی متعدد در این بخش وجود دارد که با نظم و ترتیب خاصی کتاب‌ها در آن‌ها چیده شده است. البته فقط قفسه‌های کنار دیوارها مملو از کتاب نیست، بلکه میزها و قفسه‌های کوچکی در وسط فروشگاه قرار دارد که کتاب‌ها روی آن قرار گرفته‌اند. کتاب‌ها بر اساس موضوعات دسته‌بندی و در هر قفسه مرتب چیده شده‌اند. این امر باعث شده است که به راحتی بتوانید کتاب موردنظرتان را پیدا کنید.


کافه مجموعه در قسمت انتهایی فروشگاه قرار دارد و توسط سازه‌های چوبی و گیاهان متعدد از محیط فروشگاه جدا شده است تا هنگام نشستن در اینجا فضایی خصوصی و جدا از محیط شلوغ فروشگاه را تجربه کنید.

این دسته‌بندی آنقدر جزیی و دقیق است که اگر دنبال کتاب خاصی هستید و یا به موضوع مشخصی علاقه دارید، یک راست می‌توانید به سراغ آن قسمت بروید و دچار سردرگمی نشوید. بعلاوه، در فروشگاه کامپیوتری برای جستجوی کتاب وجود دارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید کتاب موردنظرتان را پیدا کنید. هرچند پرسه زدن در میان قفسه‌ها، دیدن و تورق کتاب‌ها حسی دارد که اصلا قابل مقایسه نیست. اگر مایل هستید که چند صفحه‌ای از کتابی را بخوانید، در جای‌جای فروشگاه کتاب اسم صندلی‌های تکی و همین‌طور میز و صندلی قرار داده شده است تا با خیال راحت بتوانید بنشینید و صفحاتی از کتاب موردعلاقه‌تان را بخوانید.

امکانات کتاب اسم در تهران

بخش کودک

قسمتی از فروشگاه کتاب اسم به کودکان اختصاص دارد. در این بخش کتاب‌های مخصوص کودک قرار دارد و بالای هر قفسه هم گروه سنی که کتاب‌ها برایش مناسب است، نوشته شده است. علاوه بر کتاب، در این بخش اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های متناسب برای گروه‌های مختلف سنی کودکان در معرض دید و فروش گذاشته شده است.

کتاب اسم در تهران

بخش نوشت‌افزار

نوشت افزار که تقریبا بخش جدانشدنی از کتاب‌فروشی‌ها است، در این فروشگاه هم بخش وسیعی را به خود اختصاص داده است. تنوع نوشت‌افزارها در کتاب اسم، آن‌قدر زیاد است که می‌تواند زمان زیادی شما را سرگرم کند. شکل و شمایل این نوشت‌افزارها زیبا و جذاب است، به‌طوری‌که با دیدن آن‌ها دوست دارید دوباره به دوران تحصیل برگردید و مجموعه کاملی از آن‌ها را برای خود داشته باشید.

بخش بازی‌های فکری

بازی‌های فکری چه برای کودکان، چه برای نوجوانان و چه برای بزرگسالان، همواره جالب و جذاب بوده است. بازی‌هایی که علاوه بر سرگرم کردن، موجب دور هم جمع شدن و خوش‌گذرانی هم می‌شود. تعدادی از این بازی‌ها هم برای رشد فکری کودکان مناسب است و برخی هم موجب تقویت حافظه و افزایش تمرکز نوجوانان و بزرگسالان می‌شود.

روزبه‌روز هم به تعداد و انواع این‌ بازی‌ها افزوده می‌شود؛ به گونه‌ای که اگر نگاهی به بازی‌های موجود در بازار بیاندازید، متوجه می‌شوید که نه تنها خیلی از آن‌ها را بلد نیستید، بلکه حتی اسم آن‌ها را هم تا به حال نشنیده‌اید. در فروشگاه کتاب اسم قفسه بزرگی به این بازی‌ها اختصاص دارد که حتما از دیدنش هیجان‌زده‌ می‌شوید و برای مدتی طولانی، می‌توانید آن‌ها را زیر و رو کنید و مطمئنا هم دست خالی از این بخش خارج نمی‌شوید!

امکانات کتاب اسم در تهران

بخش هدایا و لوازم هنری

برای هدایا و لوازم هنری کتاب اسم بخش جداگانه‌ای در فروشگاه وجود ندارد؛ بلکه در سرتاسر فروشگاه میزهای متعددی تعبیه شده و این وسایل روی آن‌ها چیده شده است.

حتی پشت ویترین کتاب اسم هم می‌توان مجموعه زیبایی از آن‌ها را مشاهده کرد. این لوازم، هم بسیار برای هدیه دادن مناسب هستند و هم با طراحی متفاوتی که دارند، می‌توانند برای استفاده شخصی بسیار جذاب و کاربردی باشند. ماگ‌ها، پیکسل‌ها، زیورآلات، صندوقچه‌ها، مجسمه‌ها، کیف‌ها و بسیاری اشیای دیگر روی این میزها خودنمایی می‌کنند.

کتاب اسم در تهران

کافه کتاب اسم

احتمالا بعد از چند ساعت پرسه زدن بین قفسه‌های مختلف کتاب‌فروشی خسته خواهید شد و دلتان می‌خواهد کمی استراحت کنید. ممکن است اشتیاق زیادی برای خواندن کتابی داشته باشید که همین چند لحظه پیش از فروشگاه اسم خریده‌اید. در هر صورت، در این فروشگاه کافه‌ای وجود دارد تا با خیال راحت بنشینید و با حضور در این قسمت بازدید از کتاب اسم را تکمیل کنید. کافه مجموعه در قسمت انتهایی فروشگاه قرار دارد و توسط سازه‌های چوبی و گیاهان متعدد از محیط فروشگاه جدا شده است تا هنگام نشستن در اینجا فضایی خصوصی و جدا از محیط شلوغ فروشگاه را تجربه کنید. همین مساله را می‌توان نکته پ مثبتی برای این کافه به شمار آورد.

کافه در فروشگاه کتاب اسم در تهران

شاید بتوان گیاهان را هم بخش مهمی از این کتاب‌فروشی دانست. وجود تعداد زیادی گلدان‌های زیبا روی قفسه‌ها موجب شده است تا فضای آرامش‌بخش و بسیار زیبایی در کتاب اسم پدید آید و آن را از اغلب کتاب‌فروشی‌ها متمایز کند. در ضمن، کتاب اسم پرسنل زیادی دارد که شما را در یافتن بهتر و سریع‌تر کتاب و یا اقلام موردنظرتان راهنمایی می‌کنند. کتاب اسم شعبات دیگری هم دارد، اما شعبه انقلاب آن که وصفش در این مقاله آمد، مدت زیادی از افتتاحش نمی‌گذرد.

آدرس: خیابان انقلاب، بین خیابان ابوریحان و خیابان فلسطین، پلاک 1126

ساعات کاری: از ساعت 9 تا 21، روزهای تعطیل از ساعت 15 تا 20

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام به من گفتن شما کتاب رایگان میفرستید برای کتابخوانها و کرم کتابها! مثل کتاب: ماجرای فکرآوینی اثروحیدیامینی پور من هیچی کتاب دیگه برای خوندن ندارم دوباریاسه بار دارم کتاب میخونم . من کتاب دوست میدارم.من کادو و اشانتیون و هدیه عاشقانه دوست دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن