خیابان گردی

بلوار ناهارخوران و گشتی در جذاب‌ترین خیابان گرگان

فهرست مطالب

چه شهروند گرگان باشید و چه مسافر این شهر، بلوار ناهارخوران همیشه نخستن گزینه برای گردش و تفریح و ورزش است. در هر ساعت از شبانه‌روز و هر روز از هفته که به این قسمت از شهر بیایید، افراد زیادی را خواهید دید که یا مشغول پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری هستند، یا مشغول بازدید از پاساژها، مغازها و خرید. این بلوار که درست از وسط جنگل ناهارخوران عبور کرده که یکی از دیدنی‌های گرگان و جذاب‌ترین مناطق این شهر است. در این مطلب نابرو سری به این جنوبی‌ترین و خوش‌ آب‌وهواترین بخش گرگان می‌زنیم تا با حال و هوای آن بیشتر آشنا شویم.

بلوار ناهارخوران کجاست؟

بلوار ناهارخوران در حقیقت بخشی از طولانی‌ترین خیابان گرگان است، یعنی خیابانی  که مرکز این شهر را به جنوبی‌ترین منطقه شهر متصل می‌کند. بلوار ناهارخوران حدفاصل خیابان شالیکوبی (ولیعصر) و جاده روستای زیارت در جنوب شهر گرگان قرار دارد.

سرتاسر این بلوار پر است از مراکز خرید و ورزش و تفریح. این بلوار درست از وسط جنگل ناهارخوران می‌گذرد و بنابراین نه‌تنها آب و هوایی دلچسب دارد، بلکه در هر فصلی زیبایی آن نیز خیره‌کننده است.

بلوار ناهارخوران گرگان

حال و هوای بلوار ناهارخوران

بلوار ناهارخوران همیشه پررفت‌و‌آمد، شلوغ و زنده است، صبح یا عصر، تابستان یا زمستان، فرقی ندارد. در هر زمان که به اینجا بیاید مغازه‌ها و فروشگاه‌های باز و پر از مشتری، ماشین‌هایی که به سرعت از خیابان عبور می‌کنند، مردمی را خواهید دید که برای یک گردش کوتاه یا ورزش در هوای تازه بیرون آمده‌اند.


فروشگاه‌های پوشاک و مراکز خرید بزرگ نیز اینجا زیاد است، می‌توان ساعت‌ها در آن‌ها گشت و با کلی خریدهای خوب به خانه برگشت. اگر عاشق لوازم منزل و دکوراسیون هستید، باز هم اینجا جای شماست.

سرتاسر این بلوار و کوچه‌پس‌کوچه‌‌های اطرافش پر است از کافه، فروشگاه پوشاک، گل‌فروشی، باشگاه‌های ورزشی، بستنی‌فروشی، فروشگاه مواد خوراکی و هر جای دیگری که بتوان در آن ساعتی با دوستان و خانواده یا به تنهایی گشت و لذت برد.

صبح‌ها معمولا این خیابان پر از مردمی است که برای خرید از فروشگاه‌های بزرگ یا پیاده‌روی در هوای تازه جنگلی بیرون آمده‌اند.

بلوار ناهارخوران گرگان

گرچه بلوار ناهارخوران اصلی‌ترین بخش گرگان برای تفریح و خوش‌گذرانی محسوب می‌شود، اما این خیابان معمولا هنگام صبح چهره‌ کمی جدی‌تری دارد، مردمی که صبح‌ها در این قسمت از شهر دیده می‌شوند، اغلب برای انجام امور کاری و روزمره بیرون آمده‌اند، اما هستند افراد پیر یا جوانی که خلوتی این ساعت از روز را برای یک پیاده‌روی اول وقت غنیمت شمرده‌ و به اینجا آمده‌اند.

بلوار ناهارخوران گرگان

البته ورزش‌دوستان اصلی این شهر را بیشتر می‌توان صبح زود در این قسمت شهر دید، بیشتر آن‌ها افراد سالمندی هستند که برخلاف برخی جوان‌ترها سحرخیز هستند و معمولا ساعت پنج یا شش صبح با یک لباس ورزشی مناسب از خانه بیرون زده‌اند و حالا اینجا هستند تا از هوای تازه صبح، مناظر جنگل ناهارخوران و سکوت خیابانی که خیلی زود زندگی پرهیاهوی روزمره‌اش را شروع می‌کند، لذت ببرند.

اما آخر هفته‌ها بین افرادی که برای پیاده‌روی به ناهارخوران آمده‌اند، ممکن است چند نفری هم دیده شوند که با کوله‌پشتی و لباس کوهنوردی به سمت جنوب شهر حرکت می‌کنند، همان‌ جایی که از طریق آن می‌توانند به بسیاری از مسیرهای کوهنوردی و گلگشت اطراف گرگان دسترسی پیدا کرده و یک روز فوق‌العاده را سپری کنند.

بلوار ناهارخوران گرگان

چهره صبح‌های بلوار ناهارخوران اینگونه است؛ کمی جدی اما مهربان و زیبا، زیبا از لبخند افرادی که با تنفس و کمی ورزش در این هوای تازه حسابی سر حال آمده‌اند و حالا انرژی خوب خود را با لبخند یا سلامی کوتاه با سایر رهگذران قسمت می‌کنند.

شاید به همین خاطر باشد که آدم دلش می‌خواهد هر روز، لابه‌لای تمام مشغله‌ها و نگرانی‌های روزمره، وقتی خالی کند و خود را به این قسمت از شهر برساند تا هوایی تازه کند و با انرژی بیشتر و حال بهتر به روال عادی زندگی خود برگردد.

بلوار ناهارخوران گرگان

عصر که می‌شود این خیابان کم‌کم شکل دیگری به خود می‌گیرد، شلوغ‌تر و نه آنچنان جدی مانند صبح. خیابان و کوچه‌های اطراف پر می‌شود از افرادی که برای خوردن وعده‌ای غذا، گشتن در خیابان، خریدهای معمول و در یک کلام خوش‌گذرانی بیرون آمده‌اند.

کافه‌ها، رستوران‌ها و بستنی‌فروشی‌ها کم‌کم پر می‌شوند از مردم، مراکز خرید شلوغ و پر رفت‌وآمد می‌شوند و شاید صدای ماشین‌ها و موزیک بلند برخی از آن‌ها اجازه ندهد به راحتی گفتگوی ساده خود با دوستان‌تان را ادامه دهید. جریان پرشور زندگی در اینجا، در این وقت روز، شما را با خود همراه و انرژی‌تان را چند برابر می‌کند.

امکانات بلوار ناهارخوران گرگان

کنار افرادی که مشغول خوردن یا نوشیدن در کافه‌های اطراف هستند و مردمی که خرید می‌کنند، دوچرخه‌سواران زیادی هم دیده می‌شوند، پیر و جوان هم ندارد، زنان و مردان میانسال، جوانان و کودکان، هرکسی که عاشق دوچرخه‌سواری باشد یا به فکر سلامتی، عصر که بشود با دوچرخه به اینجا می‌آید و در مسیر نه‌چندان آسان آن به ورزش و تفریح مشغول می‌شود.

عصرها ناهارخوران پر است از مردمی که یا خوشحال و سرخوش مشغول لذت بردن از زندگی هستند یا افرادی که برای خوب شدن حال دلشان به اینجا آمده‌اند.

دیدنی های بلوار ناهارخوران گرگان

مراکز خرید و فروشگاه‌های بلوار ناهارخوران

اینجا بهترین جای شهر برای عاشقان خرید و پاساژگردی است. چه به خرید پوشاک علاقه‌مند باشید چه کتاب، چه از گشتن در فروشگاه‌های مواد خوراکی لذت ببرید و چه از خرید لوازم خانه، اینجا بهترین مکان است. چندین فروشگاه بزرگ مواد غذایی در این بخش از شهر قرار دارند که شهروندان می‌توانند تمام مواد غذایی موردنظرشان را در آن‌ها پیدا کنند، از ساده‌ترین تا لوکس‌ترین اجناس.

بلوار ناهارخوران گرگان

یکی از شعب شهر کتاب نیز در همین بخش شهر قرار دارد که در آن می‌توانید دریایی از کتب و مجلات مختلف را ببینید و بخرید، به اضافه کلی صنایع دستی و اسباب‌بازی‌های مختلف. کافه، قنادی، آشکده، بستنی‌فروشی و آبمیوه‌فروشی نیز به وفور در اینجا یافت می‌شوند و می‌توانند جای خوبی برای گرفتن خستگی پیاده‌روی یا خرید باشند.

فروشگاه‌های پوشاک و مراکز خرید بزرگ نیز اینجا زیاد است، می‌توان ساعت‌ها در آن‌ها گشت و با کلی خریدهای خوب به خانه برگشت. اگر عاشق لوازم منزل و دکوراسیون هستید، باز هم اینجا جای شماست، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ لوازم منزل که برخی شعب برندهای معروف هستند و برخی برندهای کمتر شناخته‌شده.

امکانات بلوار ناهارخوران گرگان

اگر دوست دارید به غیر از پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، ورزش‌های دیگری نیز انجام دهید، ده‌ها سالن ورزشی در این قسمت از شهر وجود دارد که قطعا می‌توانید رشته ورزشی دلخواه خود را در آن‌ها پیدا کنید، سالن‌های ورزشی که هر کدام سعی می‌کنند روش خاص خود را داشته باشند و مشتریان خود را راضی نگه دارند.

هرچه بالاتر بروید از تعداد فروشگاه‌ها و مراکز خرید کم می‌شود و خیابان شکلی خلوت‌تر به خود می‌گیرد، از اینجا کم‌کم می‌توانید برخی هتل‌های معروف گرگان، شهر بازی و محل اسکان مسافران را ببینید.

در شرایط عادی می‌توان گفت تقریبا در هر فصل سال اینجا پر از مسافر و گردشگر است، مسافرانی که یا در حال لذت از هوای پاک و خنکای جنگل هستند یا مشغول خرید از فروشگاه‌های صنایع‌دستی که در آن اطراف وجود دارد.

جاذبه های بلوار ناهارخوران گرگان

البته حضور کافه‌های کوچک و میز و صندلی‌هایی که در محوطه جنگل چیده شده است نیز در اینجا همیشگی است، کافه‌هایی که با سرو چای، آش یا غذاهای ساده دیگر پذیرای رهگذران هستند.

این مسیر می‌تواند به همین شکل ادامه پیدا کند و رهگذرانش را به جاهای بهتر و زیباتری ببرد، از همین مسیر است که می‌توان در بهشت طبیعت استان گلستان گم شد، کافی است از پیچی گذر کرد، در مسیر اصلی وارد یک جاده فرعی شد یا کوره‌راهی در میان جنگل یافت، آنگاه با ادامه دادن هر کدام از این راه‌ها می‌توانید به یکی از مقاصد ناب طبیعت‌گردی در گلستان برسید و تجربه‌ای شگفت انگیز از بودن در طبیعت برای خود ثبت کنید.

بلوار ناهارخوران گرگان

سخن آخر

بلوار ناهارخوران گرگان، نه یک بار، بلکه بارها و بارها ارزش دیدن دارد، زیرا با هربار طی کردن آن جای جدیدی کشف خواهید کرد، این جای جدید می‌تواند یک کافه در انتهای کوچه‌ای باشد، یا مسیری به سمت یک رودخانه، کوه یا بخش دیگری از جنگل ناهارخوران.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن