شکم گردی

کافه ناجی؛ بهشتی در گرمای بوشهر

بدون‌شک در سفر به بوشهر به ساحل رفته‌اید و در ساحل قدم زده‌اید. ماهی، میگو، سمبوسه، فلافل، قلیه ماهی یا قیمه بوشهری را امتحان کرده‌اید، به محله‌های قدیمی سرک کشیده‌اید و از دیدن گل‌های کاغذی غرق لذت شده‌اید. یخ در بهشت و خاک شیر نوشیده‌اید، به لهجه محلی مردم گوش داده‌اید و از لبخند گرمشان دلتان گرم شده است. اما درصورتی‌که کافه ناجی را ندیده‌اید باید دوباره برگردید. تجربه سفر به بوشهر با دیدن کافه ناجی و صدای نی‌انبان کامل می‌شود. بهتر بگویم بدون رفتن به این کافه، سفر به بوشهر لطفی ندارد. با من در نابرو بیایید تا سری به کافه ناجی بوشهر بزنیم.

کافه ناجی از گذشته تاکنون

میان همهمه‌ بازار، بوی سبزیجات تازه و ماهی، نبش کوچه‌ای در بازار بوشهر یک عمارت با شیشه‌های رنگی و در و پنجره‌های چوبی چشم هر بیننده‌ای را به سوی خود می‌کشاند. وارد کافه که می‌شوید سکان‌های کشتی، دمام‌ها، میز و نیمکت‌های چوبی و عکس‌های روی دیوار نظرتان را جلب می‌کنند. اینجا کافه ناجی بوشهر است.

کافه ناجی بوشهر

جعفر ناجی بوشهری از سال 1305 در محله شنبدی روبروی عمارت حاج رئیس کافه‌ای داشت. از سال 1348 و بعد از انتقال بازار قدیم از چهار محل به مکان فعلی، کافه ناجی هم به محل جدید در بازار بوشهر منتقل شد. از آن سال تاکنون این کافه نبش کوچه‌ای میان بازار میوه و ماهی شهر به کارش ادامه داده است. این کافه از سال‌های گذشته تاکنون، پاتوقی برای ماهی‌گیران، ماهی‌فروشان یا اهالی دریا بود. این کافه به نام‌های متعددی بین مردم و ساکنان بوشهر شهرت دارد. از جمله نام‌هایی که برای این کافه استفاده می‌شود، می‌توان به قهوه‌خانه ماهی فروش‌ها، قهوه خانه جاشوها یا قهوه خانه ناخداها اشاره کرد.

حاج محمد ناجی بوشهری بعد از پدر، مدیریت کافه ناجی را در محل کنونی به‌عهده داشته‌اند. مکان قدیم کافه در محله شنبدی هم به نام کافه لنج یا دمام سازی آقای تمهید هم‌اکنون مشغول به کار است.

کافه‌ای پر از صدای ساز و موسیقی

برادران ناجی بوشهری بعد از پدرشان حاج محمد کافه ناجی را می‌چرخانند. از سال 1380 هم به همت علی و مجتبی ناجی بوشهری کافه ناجی به مکانی برای تمرین موسیقی نوازندگان گمنام و نوپای بوشهر تبدیل شده است. نوازندگان زیادی از فضای این کافه قدیمی برای مقابله با ترس مواجه شدن با جمعیت در زمان اجرا بهره برده‌اند. تعدادی از این نوازندگان هم بعدها به گروه های فولک بوشهری راه پیدا کرده‌اند.

چای شیرین، خساک و قل قل قلیان

در کافه ناجی با قلیان تنباکوی سنتی، یخ در بهشت، چای شیرین شده با شکر، املت، نیمرو، سوسیس بندری و خساک از شما پذیرایی می‌شود. خساک همان ماهی مرکب است که در کافه ناجی با پیاز داغ فراوان از آن خوراکی خوش‌طعم درست می‌کنند و با نان، پیاز و سبزی خوردن تازه سرو می‌کنند.

قلیان‌های سفالی روی میزهای چوبی کوچکی قرار می‌گیرند و لوله‌های کوتاه چوبی دارند. عطر و طعمشان هم کاملا متفاوت است. اگر تازه‌وارد باشید و پیش از این قلیان سنتی را امتحان نکرده باشید، حرفه‌ای‌های کافه ناجی پیشنهاد می‌کنند قلیان سبک‌تری انتخاب کنید. تنباکو را جوری برایتان اندازه می‌کنند که حتی اگر اهل قلیان نیستید هم از کشیدن قلیان در این کافه لذت ببرید.

یخ در بهشت نوشیدنی بهشتی در دل گرما

در جای‌جای شهر که قدم می‌زنید افرادی هستند که آبمیوه، نوشابه خنک، شربت خاکشیر و یخ در بهشت می‌فروشند. یخ در بهشتی که در کافه ناجی سرو می‌کنند، از عرقیجات گیاهی تهیه شده است. در این کافه یخ در بهشت را در لیوان‌های شیشه‌ای می‌ریزند که از سرمای نوشیدنی بخار کرده‌اند. لیوان را برمی‌دارید و با نوشیدن اولین جرعه وارد بهشت می‌شوید. خنکای این نوشیدنی در گرمای هوا، حالتان را حسابی جا خواهد آورد.

شب‌های کافه ناجی و صدای نی‌انبان

اگر می‌خواهید در کافه ناجی به صدای نی‌انبان گوش کنید، باید حوالی ساعت ده به کافه بروید. نوازندگان حوالی همین ساعت به کافه می‌آیند و صدای نی‌انبانشان در کوچه‌های اطراف می‌پیچد. مشتری‌های کافه هم با نوازندگان همدلی می‌کنند. دست می‌زنند، شادی می‌کنند، شعرهای محلی را زمزمه می‌کنند و خاطره می‌سازند.

پس اگر به بوشهر سفر کرده‌اید و کافه ناجی را ندیده‌اید، دوباره برگردید، خاطره‌سازی کنید و سری هم به بهشت بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن