شکم گردی

کافه‌گردی در خانه‌ دلربای کافه موازی تهران

فهرست مطالب

کافه موازی از دیدنی های تهران در محدوده میدان انقلاب و در طبقه‌ دوم خانه‌ای با تراس‌های دلنشین و سرسبز قرار گرفته است. این کافه با محیط گرم و دوست‌داشتنی خود توانسته درکنار کارهای فرهنگی‌هنری، پاتوق بسیاری از اقشار، به‌ویژه جوانان باشد. فضاهای تفکیک‌شده و مجزای کافه می‌تواند محیط مناسبی را برای جشن‌ها، گپ‌زدن‌ها، قرارهای کاری، رسیدگی به کارهای عقب‌افتاده، دورهمی‌ها و مطالعه پدید آورد. در این مطلب از نابرو با ما همراه باشید تا با این کافه‌ تماشایی از بخش شکم‌گردی مجله آشنا شویم.

منوی کافه موازی تهران

گشتی کوتاه در فضای کافه موازی

کافه موازی کمی بالاتر از میدان انقلاب، در طبقه‌ فوقانی شیرینی تمشک و ساختمانی قدیمی، با تراس‌هایی سرسبز و دنج قرار گرفته است. با بالارفتن از پله‌ها در طبقه‌ یک‌و‌نیم، دو در را می‌بینید که دو واحد آپارتمان با یکدیگر ادغام شده‌اند و فضای بزرگ با اتاق‌هایی متعدد و دو تراس زیبا را پدید آورده‌اند. از درِ سمت ‌راست وارد کافه می‌شوید. درمقابل درِ ورودی، قسمت بار، آشپزخانه و پیشخوان قرار دارد‌.

کافه موازی تهران

در سمت ‌چپ با برداشتن چند قدم، فضایی صمیمی با مبل‌های راحتی چیده شده است. دکورهای زیبایی نیز در این مسیر و نیز روی دیوار و طاقچه‌ها قرار گرفته است. قسمتی از دیوارها به ‌رنگ زرد و قسمتی به رنگ آبی رنگ‌آمیزی شده که تضاد زیبایی را پدید آورده است. درمقابل این قسمت اتاقی پُر از میزها و صندلی‌های چوبیِ سبزرنگ قرار دارد که دیوارهایش با پوسترهای فیلم‌ها و نمایش‌ها آکنده است. در گوشه‌ای از اتاق گلدان‌ها و درختچه‌های سرسبز قرار دارد.


این کافه‌‌ی دنج در میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، پایین‌تر از چهارراه نصرت، نبش کوچه‌ جعفرزادگان، پلاک ۱۰۷۸، طبقه‌ فوقانی شیرینی تمشک قرار گرفته است. کافه موازی در ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۲:۳۰ و در ایام تعطیل از ساعت ۱۵ الی ۲۲:۳۰ میزبان مهمانان خود خواهد بود.

همچنین با عبور از دری آهنی وارد یکی از تراس‌های دلنشین و سرسبز کافه می‌شوید که به‌صورت منحنی و با منظره‌ جنوب خیابان کارگر است. گلدان‌های متعددِ آویزان‌شده و درختچه‌های باطراوت، این فضا را دلرباتر کرده است. در سمت دیگر کافه، درکنار درِ ورودی دو اتاق تودرتو با دو ورودی قرار دارد که بزرگ‌ترین قسمت کافه به شمار می‌رود و با میزها و صندلی‌های رنگیِ متنوع تزئین شده است.

کافه موازی تهران

رنگ‌آمیزی متضاد دیوارها، پرده‌های رنگارنگ، گلدان‌های رنگی نصب‌شده برروی دیوار و طاقچه‌ها، و بسیاری تزئینات دیگر، این قسمت از کافه را به محیطی گرم و شاد تبدیل کرده است. افراد سیگاری نیز می‌توانند از این قسمت استفاده کنند. تراسِ باصفا و سرسبز دیگری در این قسمت قرار دارد که به‌شکل منحنی تا پشت خانه کشیده شده است. در بین دو ورودی اتاق‌ها در راهروی اصلی، کتابخانه‌ کوچکی قرار دارد که با بسیاری از دکورهای خوش‌رنگ و جذاب مزین شده است.

کافه موازی تهران

در این قسمت انواع بازی‌های فکری قرار دارد که برای سرگرمی مهمانان در نظر گرفته شده است. روبه‌روی این قسمت نیز کتابخانه‌ دیگری قرار دارد. در قسمت انتهایی کافه، اتاقی مخصوص جشن‌ها و مراسم‌ها در نظر گرفته شده است.

مرکز این اتاق یک میز بزرگ و گرد با تعدادی صندلی چیده شده است. در گوشه‌ای از اتاق درختچه‌ها و گلدان‌هایی سرسبز قرار دارد. در بالایِ میز نیز، دکوری چوبی از سقف آویزان شده که حاوی گلدان‌های شیشه‌ای است.

کافه موازی تهران

مهمانانِ این اتاق، بدون مزاحمت می‌توانند از مراسم خود و دورهم بودن لذت ببرند. تعدد میزها و صندلی‌ها و همچنین محیط‌های مختلف در کافه موازی باعث شده که شما انتخاب بیشتر و بهتری باتوجه‌به شرایط خود داشته باشید. خوشرویی و مهربانی کارمندان و خدمه، این کافه را دوست‌داشتنی‌تر کرده است.

جاذبه های کافه موازی تهران

منوی پُرو‌پیمان کافه موازی

کافه موازی در ابتدایِ ساعت کاری، شما را با انواع صبحانه‌های مقوی و جذاب همچون صبحانه انگلیسی و انواع مختلفی از املت‌ها مواجه می‌کند. همچنین در این منو قهوه‌های سرد، انواع قهوه‌های دمی و قهوه‌هایی با پایه‌ اسپرسو قرار دارد. در ادامه نوشیدنی‌های گرم و سرد متنوع، انواع مختلفی از دمنوش‌های گیاهی و چای‌های گوارا قرار گرفته است.

همچنین انواع کیک و دسر‌های تازه نیز مشاهده می‌شود که می‌توانید با نوشیدنی‌های خود صرف کنید‌. در بخش غذاها انواع پاستاهای خوشمزه، سبزیجات و مرغ گریل‌شده، اسکندرکباب، مرغ‌وبادنجان، به‌همراه چندین غذای دیگر قرار گرفته است.

منوی کافه موازی تهران

سالادهای گوناگون و عصرانه‌های جذاب نیز در قسمت بعدی قرار دارد. انواع اسموتی و شیک با طراحی شکیل در ظروفی زیبا آماده‌ سفارش است. تمامی مواد تشکیل‌دهنده در این منو از مرغوب‌ترین و تازه‌ترین مواد تهیه می‌شود. برای صرف صبحانه، چای به‌طور رایگان در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد. همچنین شارژ مجدد اسپرسو نیز رایگان درنظر گرفته شده تا مهمانان اوقات خوشی را در محیط صمیمی و دوست‌داشتنی کافه تجربه کنند.

منوی کافه موازی تهران

نشانی و ساعات ‌کاری کافه موازی

این کافه‌‌ی دنج در میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، پایین‌تر از چهارراه نصرت، نبش کوچه‌ جعفرزادگان، پلاک ۱۰۷۸، طبقه‌ فوقانی شیرینی تمشک قرار گرفته است. کافه موازی در ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۲:۳۰ و در ایام تعطیل از ساعت ۱۵ الی ۲۲:۳۰ میزبان مهمانان خود خواهد بود.

شماره‌ی تماس: ۶۶۵۷۷۰۲۸ – ۰۲۱

کافه موازی تهران

دسترسی به کافه با وسایل نقلیه‌ عمومی

کافه موازی حوالی میدان انقلاب، که یکی از میدان‌های مهم تهران به‌شمار می‌رود، قرار گرفته است. همچنین از این حیث، دارای مسیرهای گوناگون و مختلف دسترسی، به‌ویژه با وسایل نقلیه‌ عمومی است. شما می‌توانید در خط ۴ مترو و اتوبوس‌های بی‌آرتی، در ایستگاه میدان انقلاب پیاده شوید.

همچنین از خط‌های متعددی چون میدان‌صنعت ـ میدان‌انقلاب و میدان‌خراسان ـ میدان‌انقلاب نیز می‌توانید در ایستگاه میدان‌انقلاب پیاده شوید. سپس در شمال میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی را مقداری پیاده‌روی کنید. در سمت ‌غرب خیابان، نبش کوچه‌ جعفرزادگان کافه موازی قرار گرفته است.

جاذبه های کافه موازی تهران

در خط پایانه‌ ‌معین ـ‌ خیابان‌یازدهم و خط فرصت ـ پایانه‌‌بیهقی نیز می‌توانید در ایستگاه فرصت پیاده شوید و اندکی پیاده‌روی غربی خیابان کارگر را به‌سمت جنوب طی کنید. کافه موازی در نبش کوچه‌ جعفرزادگان واقع شده است.

دسترسی به کافه با وسایل نقلیه‌ شخصی

برای دسترسی به کافه موازی می‌توانید از شمال ‌شهر، از انتهای بزرگراه مدرس به میدان هفت‌تیر بروید و در سمت‌ راست میدان، خیابان کریم‌خان را تا انتها طی کنید. سپس در همین امتداد با عبور از میدان ولیعصر (عج) وارد بلوار کشاورز شوید و این بلوار را تا نرسیده به تقاطع کارگر پیشروی کنید.

کافه موازی تهران

به‌دلیل یک‌طرفه بودن خیابان کارگر شمالی، پیش‌از چهارراه کارگر از بریدگیِ وسط بلوار، وارد خیابان ۱۶آذر شوید. در انتهای این خیابان و با حرکت در سمت ‌راست، وارد خیابان انقلاب شوید و اندکی جلوتر در سمت ‌شمال میدان انقلاب، وارد خیابان کارگر شمالی شوید.

همچنین می‌توانید از انتهای بزرگراه چمران، قبل‌از میدان توحید، از دوربرگردان وارد جنوب‌به‌شمال بزرگراه چمران شوید و مقداری جلوتر وارد خیابان باقرخان شوید. در این خیابان وارد خیابان قریب و سپس بلوار کشاورز شوید و پیش‌از رسیدن به چهارراه کارگر، وارد خیابان ثابت شوید. در اواسط این خیابان وارد کوچه‌ جعفرزادگان شوید و خودروی خود را پارک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن