شکم گردی

رستوران مسلم تهران؛ شلوغ‌ترین رستوران بازار تهران

فهرست مطالب

شاید هیچ نقطه‌ای از تهران به اندازه بازارش همیشه در تلاطم و جنب‌و‌جوش نباشد. کمتر امکان دارد که کسی اهل بازار رفتن باشد و تا به حال رستوران مسلم را امتحان نکرده ‌باشد. رستوران مسلم در قلب همیشه تپنده بازار تهران، جایی است که مردم حتی اگر قصد خرید از بازار را نداشته ‌باشند، از راه‌های بعضا دوری به آنجا سر می‌زنند. به رستوران مسلم می‌روند تا یک پرس باقالی پلو با ماهیچه‌ حسابی و خوشمزه نوش‌جان کنند. اگر می‌خواهید بیشتر با این رستوران از جاهای دیدنی تهران آشنا شوید، با من در نابرو همراه باشید.

چیزهایی که باید در مورد مسلم بدانید

رستوران مسلم که در دل بازار جای دارد، با وجود رستوران‌های فراوان و خوراکی‌های خیابانی، نام خودش را در بین بهترین رستوران‌های تهران جا انداخته ‌است. این رستوران از برخی رقبای خود مثل رستوران شرف‌الاسلامی جدیدتر است؛ اما توانسته محبوبیت عظیمی بین مردم کسب کند. دوست‌داران ته‌چین و ماهیچه و گردن را از نقاط مختلف تهران به سمت خود جذب کرده است.

رستوران مسلم تهران

رستوران مسلم حدودا 15 سال است که با مدیریت مسلم راستگو مشغول به کار شده و به جرات یکی از شلوغ‌ترین و بهترین رستوران‌های تهران محسوب می‌شود. این رستوران با منو غذاهای سنتی ایرانی مثل انواع کباب‌ها و ته‌چین‌ها، هر روز از ساعت 11 تا 17:30 از مشتریان خود پذیرایی می‌کند.

محبوبیت زیاد این رستوران پرآوازه باعث شده صف‌های طویل و طولانی در خیابان اصلی بازار شکل بگیرد و خیلی از افراد را وحشت‌زده کند؛ اما این صف خیلی سریع جلو می‌رود و اصلا جای نگرانی ندارد. با این وجود اگر مایلید که زیاد معطل نشوید، حتما اول‌ وقت سراغ مسلم بروید تا درگیر صف‌های 100 نفره مسلم نشوید.

رفتن به این مکان با در ‌نظر گرفتن ازدحام همیشگی بازار، تردد بالای منطقه و قرار‌گرفتن در طرح ترافیک، با استفاده از خودروی شخصی پیشنهاد نمی‌شود. استفاده از متروی خط 1 و پیاده شدن در ایستگاه پانزده خرداد، بهترین و سریع‌ترین راه رسیدن به این میعادگاه ته‌چین‌ دوستان است.

آدرس دقیق آن می‌شود، خیابان پانزده خرداد، نبش سبزه میدان، کوچه حاج رحیم خان، پلاک ۴.

تلفـن آنجا هم 55602275 – 558998340 است.

رستوران مسلم تهران

ورود به رستوران

اولین چیزی که اکثر رستوران‌ها در آن شریک هستند، بوی هوس‌انگیز غذا است که در محوطه اطرافشان همه را به ولع می‌اندازد. مسلم هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر طرف‌های ظهر از آن محدوده عبور کنید، بدون شک از بوی خوش غذاها مدهوش می‌شوید و به سرتان می‌زند که بعد از خستگی و راه رفتن در بازار، با خوراک لذیذی از خود پذیرایی کنید. ولی صف طولانی شما را منصرف می‌کند. این صف طولانی شاید بخشی از مراسم رسیدن به آنجا باشد، ولی چیز ترسناکی نیست. صف مسلم هرقدر هم طولانی باشد، خیلی سریع پیش می‌رود و هرکجای صف باشید شاید با 30 دقیقه ایستادن، به در ورودی مسلم برسید.

وقتی جلوی در رسیدید، از پله‌ها بالا می‌روید و وارد سالن اصلی رستوران می‌شوید. به ذکر است که مسلم یک رستوران بازاری است. یعنی جای لوکسی نیست و آرامشی هم در کار نیست. سالن اصلی همیشه پر از جمعیت است و جو سنگینی دارد. میزها همه اجتماعی هستند و فضای شخصی وجود ندارد و مجبورید در کنار افراد غریبه بنشینید.


بعد از نشستن، شاید چیزی بین 10 تا 15دقیقه، غذایی داغ که هنوز از آن بخار دلچسبی بلند می‌شود، روی میز شما قرار می‌گیرد. اینجا است که تمام خستگی‌ها از تنتان بیرون می‌رود. غذاهای مسلم بسیار سریع، سرو می‌شوند و کیفیت آن‌ها مثال‌زدنی است.

وقتی به بالای پله ها می‌رسید، سینی به دستتان می‌دهند تا نوشیدنی، سالاد، پیش غذا و مخلفاتی که دلتان می‌خواهد را از روی میز بزرگی که از کنارش عبور می‌کنید بردارید. کمی که جلوتر می‌روید، به صندوق می‌رسید و غذایتان را سفارش می‌دهید. فیش را می‌گیرید و به سراغ شکار جایی برای نشستن می‌روید. اخیرا رستوران مسلم سالن‌های جدیدی را بازگشایی کرده که برای مدیریت بهتر جمعیت، مردم را به سمت آن‌ها هدایت می‌کند. با اینکه شاید این فضاهای جدید آرامشی نسبی‌ داشته باشند؛ اما گاهی غذاهای سرو شده کمی سرد شده‌اند.

بعد از نشستن، شاید چیزی بین 10 تا 15دقیقه، غذایی داغ که هنوز از آن بخار دلچسبی بلند می‌شود، روی میز شما قرار می‌گیرد. اینجا است که تمام خستگی‌ها از تنتان بیرون می‌رود. غذاهای مسلم بسیار سریع، سرو می‌شوند و کیفیت آن‌ها مثال‌زدنی است. حجم غذاها زیاد بوده و هر پرس غذا پاسخگوی 2 نفر می‌تواند باشد.

از غذاهایی که پیشنهاد می‌شود حتما در این رستوران امتحان کنید، ته‌چین مرغ به قیمت 37000 تومان، باقالی‌پلو با ماهیچه گوسفندی به قیمت 92000 تومان و کباب کاردی به قیمت 38000 تومان است. قیمت‌های رستوران با توجه به حجم غذاها و کیفیت آن واقعا منصفانه و به‌صرفه است.

خروج از رستوران

به علت شلوغی شدید، باید پس از اتمام غذا میز را سریع تخلیه کنید تا افراد دیگر هم بتوانند بنشینند و اگر بلند نشوید قطعا با نگاه های مردم مواجه می‌شوید که با غضب نگاهتان می‌کنند.

به هنگام خروج از رستوران، یکی از سالن‌کاران به شما آدامس و نخ‌دندان می‌دهد و شما را بعد از صرف یک وعده دلپذیر، راهی می‌کند.

رستوران مسلم همیشه مشتریانش را با وجود سختی‌هایی که دارد، راضی نگه‌داشته است. برای راحتی بیشتر، در اسنپ فود می‌توانید به راحتی از این رستوران غذا سفارش دهید یا غذا را به‌صورت بیرون‌بر از رستوران تحویل بگیرید.

در پایان، حتی اگر لازم باشد برای رسیدن به مسلم از هفت‌خوان رستم بگذرید، مطمئن باشید که از این کار پشیمان نمی‌شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن