تاریخ و تمدن

میزبانی دلنشین هتل کاروانسرای مشیر برای اقامت و سیاحت در یزد

فهرست مطالب

هتل کاروانسرای مشیر که به کاروانسرای مشیر میان مردم شهر شهرت دارد، از میراث معماری قرون پیشین است که زمان مظفرالدین‌شاه قاجار در شهر تاریخی و جهانی یزد بنا شده است. قدمت این بنا به ۱۵۰ سال قبل بازمی‌گردد که در سال ۱۳۷۵ بازسازی آن آغاز شد و در سال ۱۳۸۵ افتتاح شد. با من در نابرو همراه باشید تا بیشتر با این هتل کاروانسرا آشنا شوید.

این هتل دارای 16 اتاق و 3 سوئیت است که در دو طبقه حول یک حیاط مرکزی واقع شده است. اتاق‌ها رو به محوطه داخلی و حیاط مرکزی دارند. این بنا یک دالان ورودی پله‌پله‌ای با طاقی بلند دارد که شما را به گودال باغچه مرکزی با نیم طبقه فاصله از سطح زمین هدایت و دعوت می‌کند.

هتل کاروانسرای مشیر

در دالان تصاویری از وضعیت اولیه بنا و طرح مرمت آن وجود دارد که خود نمایان‌کننده هنر طراح مرمتگر بنا است. اگر بخواهیم از گذشته‌ بنا بیشتر بدانیم، همین بس که هتل کاروانسرای یزد، زمانی ماْمن اقامتگاه مسافران خسته از رنج راه بوده که اکنون به هتلی چشم‌نواز و دلنشین مبدل شده است. برای آشنایی بیشتر با این هتل زیبا از جاذبه های گردشگری یزد، در نابرو همراه ما باشید.

هتل کاروانسرای مشیر

موقعیت هتل کاروانسرای مشیر

این بنا در کوچه پشت امامزاده جعفر (ع) در خیابان امامزاده یزد است و گلدسته‌های زیبای امامزاده از ورودی هتل قابل مشاهده است. ناگفته نماند درحال‌حاضر هتل کاروانسرای مشیر به آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) وابسته است که با امکانات مدرن و استاندارد، میزبان میهمانان گران‌قدر است.

با اینکه کاروانسرای مشیر در بافت قدیمی شهر واقع شده، امکان دسترسی راحت و آسان ماشین به آن وجود دارد که خود یکی از ویژگی‌های متمایز این بنا نسبت‌به سایر اقامتگاه‌هاست.

هتل کاروانسرای مشیر

دسترسی مناسب به سایر مکان‌های گردشگری

مهم‌ترین موضوع برای مسافر موقعیت مکانی محل اقامت است تا بتواند از زمان سفر حداکثر بهره را ببرد. موقعیت مناسب هتل کاروانسرای مشیر امکان دسترسی به جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهر را به‌خوبی فراهم می‌کند. باتوجه‌به موقعیت این هتل، شما می‌توانید با پیاده‌روی در کوچه‌های قدیمی به خیابان قیام دسترسی داشته باشید؛ خیابان قیام ‌همراه خیابان امام هسته مرکزی گردشگری یزد را تشکیل می‌دهد.

هتل کاروانسرای مشیر

همه بازارهای مختلف سنتی شهر شامل بازار سنتی خان، بازار مسگری، بازار سنتی پنجه‌علی و… به خیابان قیام منتهی می‌شوند.


این فضا به‌دلیل داشتن نورپردازی مناسب و جلوه متفاوت آن در شب، ارزش بازدید هم در روز و هم در شب را دارد. پس شاید بهترین زمان بازدید، ساعاتی قبل‌از غروب باشد.

با گذر از خیابان قیام به مجموعه امیرچخماق و سایر فضاهای گردشگری مثل موزه آب، مسجد امیرچخماق، آب‌انبار شش بادگیر و… که حول میدان واقع شده‌اند، می‌رسید.

همچنین با گذر از بازار خان اواسط خیابان قیام به قلب بافت تاریخی شهر و محدوده‌ای که به بافت سنتی شهر معروف و عنصر اصلی آن مسجد جامع یزد است، می‌رسید که این محدوده هم شامل زندان اسکندر، بقعه دوازده امام، خانه لاری‌ها و… است.

هتل کاروانسرای مشیر

همچنین کنار هتل، فضای بازی است که امکان پارک ماشین را نزدیک هتل فراهم می‌کند، امکانی که در سایر هاستل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی کمتر وجود دارد و برای مسافران داخلی که دوستدار سفرهای ماشینی و دارای همسفران سالمند یا کودک هستند، امتیاز بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

دیدنی های هتل کاروانسرای مشیر

چرا بازدید از هتل کاروانسرای مشیر را نباید از دست داد؟

امکانات و ویژگی‌های هتل مشابه همه هتل‌هاست، با این تفاوت که رستوران آن برای عموم قابل استفاده است. فضای رستوران مشابه حال‌وهوای کل هتل در محیط سنتی و اصیل ایرانی با کاشی‌های فیروزه‌ای و طاق و قوس‌های زیباست که بیشتر غذاهای سنتی سرو می‌کند.

از امتیازات و ویژگی منحصربه‌فرد هتل کاروانسرای مشیر می‌توان به آرامش و راحتی، موقعیت و دسترسی مناسب و کیفیت خدمات هتل نسبت‌به قیمت آن اشاره کرد.

جاذبه های هتل کاروانسرای مشیر

نورپردازی شبانه هتل کاروانسرای مشیر صدای آب حوض و حیاط مرکزی آن به‌همراه شیشه‌های رنگی پنجره‌ها محبوبیتش را دوچندان می‌کند و حسی دوگانه را ایجاد می‌کند؛ حس اقامت در خانه پدربزرگ به‌واسطه حیاط  نقلی اما باصفا و درعین‌حال حس اقامت در خانه اشرافی به‌دلیل در و پنجره‌های منبت‌کاری با شیشه‌های رنگی، حفاظ‌های با طرح آجر حصیری و نورپردازی حیرت‌آور آن.

هتل کاروانسرای مشیر

بهترین زمان برای بازدید از هتل کاروانسرای مشیر

این فضا به‌دلیل داشتن نورپردازی مناسب و جلوه متفاوت آن در شب، ارزش بازدید هم در روز و هم در شب را دارد. پس شاید بهترین زمان بازدید، ساعاتی قبل‌از غروب باشد. با تجربه این فضا در غروب بهار یا غروب پاییز آرامش محیط در روز و شب توأمان ادراک می‌شود که بی‌شک تجربه‌ای ناب خواهد بود.

جاذبه های هتل کاروانسرای مشیر

سخن آخر

این فضا در عین داشتن فضایی گرم و صمیمی، به‌واسطه گودال باغچه و دالان ورودی جذاب آن، فضایی حیرت‌آور است که حتی اگر برای اقامت انتخاب شما نباشد، بازدید از آن بدون تردید یکی از فضاهای به‌یادماندنی و تجربه‌ای ناب از سفر شما به شهر جهانی یزد خواهد شد. با بازدید از این فضا تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن