شکم گردی

تجربه صبحانه در چیدمان صنعتی کافه محیط تهران

فهرست مطالب

این روزها کافه‌داران در تلاش هستند تا با ارائه خدمات و تجربه‌ای متفاوت نظر مشتریان را جلب و بازگشت آنها را تا حدودی تضمین کنند. کافه محیط علاوه‌بر طراحی داخلی متفاوت، در تلاش است با ارائه کیفیت بالای خدمات مشتریان موقت خود را به مشتریان دائمی کافه تبدیل کند. در این مطلب از نابرو با من همراه باشید تا با این کافه زیبا از جاهای دیدنی تهران بیشتر آشنا شوید.

معرفی کافه محیط

کافه محیط در یکی از کوچه‌های خیابان سهرودی شمالی واقع شده است. اولین چیزی که در لحظه ورود احتمالا باعث تعجب و شگفتی شما خواهد شد، سبک طراحی داخلی کافه محیط است. در طراحی کافه تلاش شده تا از سبک صنعتی استفاده شود. البته این نوع طراحی درحال‌حاضر در بسیاری از دیگر کافه‌های تهران نیز دیده می‌شود.

دیدنی های کافه محیط تهران

کافه محیط در دو طبقه طراحی شده که فضای بسیار وسیعی نیز به خود اختصاص داده است.

در قسمت اول کافه میز پذیرش و صندوق را خواهید دید که برای هدایت درست شما به بخش مناسب سوالاتی می‌پرسند.


کافه محیط به علت داشتن فضای بزرگ بسیار مناسب برگزاری جشن‌ها و رویدادهای دیگر است، بنابراین قبل از رفتن در این مورد از مسئول آن سوال کنید تا اگر برای کار و مطالعه به کافه رفتید، با شلوغی مواجه نشوید.

در بخش صندوق و پذیرش، نوشیدنی‌های گرم و خنک نیز آماده و به بخش‌های مختلف کافه ارائه می‌شود. اما آشپزخانه رستوران در طبقه دوم و خارج از دید مشتری قرار دارد. بخش پذیرش و صندوق نیز شامل طراحی جالبی است که برای لحظه‌ای می‌تواند نظر شما را به المان‌های عجیب و ساده خود جلب کند.

کافه محیط تهران

اگر اهل قلیان باشید، به طبقه اول و در غیر این صورت به طبقه دوم هدایت خواهید شد. البته این را در نظر داشته باشید که با توجه به نوع طراحی فضای کافه محیط امکان کشیدن سیگار در تمامی قسمت‌های آن وجود دارد.

در طبقه دوم دو طرف فضا در‌ها به سمت بالکن باز می‌شود. یک سمت ساختمان بالکنی رو به خیابان سرمد و سمت دیگر بالکنی به سمت حیاط ساختمان دارد. زمانی که فرد در طبقه دوم سیگار روشن نماید، درهای بالکن به درخواست مشتریان باز می‌گردد. در قسمت بالکن رو به خیابان سرمد، صندلی‌هایی قرار داده شده تا اگر تمایل داشتید به این قسمت رفته و از هوای آزاد لذت ببرید.

منوی کافه محیط

منوی کافه محیط شامل انواع نوشیدنی‌های سرد مناسب تابستان و نوشیدنی‌های گرم مناسب شب‌های سرد و برفی زمستان است. همچنین می‌توانید در این کافه غذاهایی در سبک فست‌فود مانند انواع پیتزا (مانند پیتزا مارگاریتا، چیکن و…) و پنینی‌ها (شامل سبزیجات، مرغ، بیکن مرغ و…)‌ و حتی لازانیا سفارش دهید.

کافه محیط تهران

اما یکی از بخش‌های جذاب منو، قسمت صبحانه‌ کافه محیط است. این بخش بسیار غنی‌تر از بخش‌ خوارکی‌های منو است. به نظر می‌رسد مسئولان کافه در تلاش بوده‌اند با پوشش تمام سلیقه‌ها، رضایت حداکثری را از مشتریان خود کسب کنند.

منوی صبحانه کافه محیط شامل بشقاب نیمرو، بشقاب املت، فرنچ تست، املت فرانسوی، پن‌کیک بیکن مرغ، املت گوشت، صبحانه انگلیسی و… است. با سفارش هرکدام از صبحانه‌ها می‌توانید یک نوشیدنی نیز به رایگان سفارش دهید.

قیمت منوی کافه محیط

به صورت کلی و با نگاه به قیمت منوی کافه محیط به نظر نمی‌توان آن را در گروه کافه‌های ارزان قرار دارد. قیمت در بخش‌های مختلف از میانگین قیمت کافه‌ها بالاتر است و این موضوع در بخش غذا و خوراکی مشهودتر می‌شود. با این حال کیفیت خدمات ارائه شده در کافه نیز به نسبت بالاتر از دیگر کافه‌هاست.

منوی کافه محیط تهران

فضا و دکوراسیون داخلی کافه محیط

همانطور که پیش‌تر بیان شد، در طراحی فضای داخلی کافه محیط از سبک صنعتی استفاده شده است. شما با حضور در این کافه احساس می‌کنید در فضای یک کارخانه قرار گرفته‌اید.

کافه محیط تمامی المان‌های یک طراحی صنعتی را در خود دارد.  آجرهای دیوارهای کافه به وضوح قابل مشاهده است. روی این آجرها رنگی ساده زده شده است.

در فضای کافه محیط از فلز و چوب به وفور استفاده شده است. در طراحی صنعتی استفاده از چوب و فلز مرسوم است. پله‌ها با استفاده از پنل‌های چوبی و نرده فلزی ساخته شده‌اند. میزهای کافه چوبی و صندلی‌ها هم فلزی هستند. سقف کافه درست مانند سقف کارخانه دریچه‌های تهویه هوا  و سیم‌کشی‌های برق متعدد دارد که فضا را صنعتی‌تر می‌کند.

کافه محیط تهران

همچنین رنگ غالب کافه محیط مشکی است. رنگ مشکی در طراحی صنعتی استفاده زیادی دارد و حس سرد و خشکی به فضای کافه محیط داده است. البته در طراحی کافه تلاش شده با قرار دادن گل و گیاه (گل‌های کافه نیز در ظرف‌های فلزی قرار دارد که از طراحی کلی کافه دور نیست) و چند صندلی و المان رنگی از این سردی و خشکی فضا کاسته شود.

برای مثال در راه‌پله که با لوله‌های فلزی مشکلی رنگ و چوب‌ ساخته شده، قفل‌های رنگی آویزان است که مشتریان قبلی کافه با اهداف مختلف آن قفل‌ها را در آن قسمت زده‌اند. این قفل‌ها به فضای سرد و تیره این بخش کمی رنگ و سرزندگی داده است. در صورت علاقه به خرید قفل در قسمت ابتدای کافه، استندی قرار دارد که قفل‌های با رنگ‌های مختلف روی آن قرار گرفته و به درخواست شما امکان خرید قفل‌ها وجود دارد.

کافه محیط تهران

مناسب برای کار  و مطالعه

اگر اهل کار در کافه هستید و اغلب به منظور کار با لپتاپ یا مطالعه به کافه می‌روید، کافه محیط می‌تواند فضای مناسبی برای شما باشد. همان‌طورکه گفته شد، طبقه دوم علاوه‌بر فضای گسترده‌تر، امکان رفتن به بالکن را نیز برای مشتریان ایجاد کرده است.

البته در نظر داشته باشید که کافه محیط به علت داشتن فضای بزرگ بسیار مناسب برگزاری جشن‌ها و رویدادهای دیگر است، بنابراین قبل از رفتن در این مورد از مسئول آن سوال کنید تا اگر برای کار و مطالعه به کافه رفتید، با شلوغی مواجه نشوید.

اما در حالت کلی فضای کافه برای کار کردن یا مطالعه بسیار عالی است زیرا هیچ المانی که باعث حواس‌پرتی گردد در فضا وجود ندارد.

امکانات کافه محیط تهران

آدرس کافه محیط

کافه محیط در خیابان سهرودی شمالی قرار دارد. برای رفتن به این کافه لازم است به این آدرس مراجعه کنید: سهروردی شمالی، بین آپادانا و هویزه، کوچه سرمد، جنب بانک دی، پلاک ۲. پیش از رفتن به کافه از شرایط پذیرش مطمئن شوید به ویژه در زمان قرنطینه و کرونا ویروس حتما پیش از رفتن از باز بودن کافه مطمئن شوید.

شماره تماس کافه: ۰۲۱-۸۸۷۳۰۹۱۳

تجربه شخصی

علت انتخاب کافه محیط برای صرف صبحانه بود. با ورودی به محیط کافه در لحظه حس متفاوتی داشتم، زیرا تا به حال در یک کافه با طراحی صنعتی حضور نداشتم. از منوی صبحانه بشقاب املت را سفارش دادم اما سفارش با تاخیر بسیار روی میز قرار گرفت. به احتمالا زیاد کیفیت املت بهتر از این باید می‌بود؛ اما با توجه به استرس و نگرانی به دلیل اعتراضات ما کیفیت املت کاهش یافته بود با این حال تصویر املت بسیار دلچسب بود.

فضای کافه تمیز و در عین حال گرم و صمیمی به نظر می‌رسد و در کنار این فضای صمیمی، رفتار کارکنان بسیار خونگرم و دلسوزانه می‌باشد.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام وقت بخیر من برای اولین بار رفتم و تحقیق نکرده بودم فقط عکس های اینستاگرام را دیدم و وقتی وارد شدم از خلوتی رستوران تعجب کردم . اصلا سفارش ما شبیه عکس ها نبود. خیلی پذیرایی بد و گرانی بود. الکی ۹۰ تومان هزینه کردیم کلی هم حرص خوردیم و برگشتیم . صداقت نداشتند همه عکس ها تبلیغاتی بود اصلا اونها را برای شما نمی آورند. انگاری وسط انباری کارخانه نشستی اصلا خوب نبود و هرگز توصیه نمیکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن