فرهنگ و هنر

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران؛ افتاده در پای میلاد

فهرست مطالب

هنگامی که در اتوبان همت به مسیر خود ادامه می‌دهید و از کنار برج میلاد گذر می‌کنید، کنار برج میلاد بنایی دیگر را خواهید دید که به‌شدت توجه انسان را به خود جلب می‌کند. این بنای زیبا متعلق به ساختمان «مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران» است. این مرکز اجراهای به‌یادماندنی هنرمندان موردعلاقه‎مان، اجرای قوی‌ترین و فاخر‌ترین نمایشنامه‌ها روی صحنه سالن حافظ و از همه مهم‌تر اجرای مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر را یادمان می‌اندازد که هر‌ساله مورد توجه تمامی هنردوستان در سراسر کشور است. با من د رنابرو همراه شوید تا بیشتر با دیدنی های تهران آشنا شویم.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران

معرفی مرکز

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران مجموعه‌ای از چندین سالن است که در نزدیکی برج میلاد واقع شده است. مجموعه یادمان یا همان مجموعه میلاد تهران شامل برج مخابراتی، مرکز تجارت بین‌المللی، هتل پنج‌ستاره و… است که در مساحتی حدود ۱۵ هکتار احداث شده است.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران

این مرکز با ۸۰۰ متر مربع مساحت در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۶ افتتاح شده و متعلق به شهرداری تهران است. مرکز همایش‌ها محل برگزاری مراسم‌هایی است که میزبان آن شهرداری تهران یا مجموعه یادمان است.


از دیدنی‌های مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد علاوه‌بر سالن‌ها و ساختمان آن که بسیار چشم‌نوازند و از معماری زیبایی برخوردارند، می‌توان به محوطه و فضای باز اطرف ساختمان تالارها اشاره کرد که بسیار دیدنی و جذاب است.‌

این مرکز شامل شش سالن است که مناسب است‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌برای برگزاری همایش، کنسرت، نمایشگاه‌ها، پذیرایی‌ها و اکران فیلم‌های روز سینمای ایران. این سالن‌ها شامل یک سالن اصلی‌اند که «حافظ» نام دارد و گنجایش آن ۱۶۰۰ نفر است. سالن‌های کنفرانس «سعدی» و «رودکی» ۲۰۰ نفر ظرفیت دارند، سالن کنفرانس «ویژه» ۶۰ نفر ظرفیت و دو سالن سینمایی ۱۱۰ و ۶۶ نفر گنجایش دارند.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران
SAMSUNG CAMERA PICTURES

علاوه‌برآن دارای امکاناتی است از قبیل اتاق مذاکره ویژه، استودیوی رادیویی و تلویزیونی، اتاق کنترل، اتاق Server، اتاق UPS، اتاق خبرنگاران، اپراتور تلفن، رخت‌کن هنرمندان، اتاق‌های گریم، اتاق‌های تمرین تیاتر، فضای نمایشگاهی واقع در لابی، سیستم‌های صوتی و تصویری، دبیرخانه همایش، تجهیزات تهویه مطبوع، نمازخانه‌های برادران و خواهران، آشپزخانه مجهز به سردخانه، سرویس‌های بهداشتی آقایان، بانوان و معلولین و پارکینگ طبقاتی. ظرفیت این پارکینگ طبقاتی ۱۲۰۰ دستگاه خودرو است.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران

یکی از جذابیت‌های این مرکز محوطه بسیار زیبا و باصفایی است در جوار نمای نزدیک و زیبای برج میلاد که دید کامل و زیبایی به چشم‌انداز شمالی و جنوبی شهر تهران دارد و کم‌نظیر است.

در ادامه درباره حس‌وحال وصف‌نشدنی حضور در چنین مکانی بیشتر توضیح خواهم داد تا شما‌ هم همین حالا رفتن به این مکان را در دستورکارتان با دو فوریت قرار دهید.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران

جذابیت‌های بصری

از دیدنی‌های مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد علاوه‌بر سالن‌ها و ساختمان آن که بسیار چشم‌نوازند و از معماری زیبایی برخوردارند، می‌توان به محوطه و فضای باز اطرف ساختمان تالارها اشاره کرد که بسیار دیدنی و جذاب است.‌ لحظات حضور در این محوطه به‌قدری جذاب و رویایی است که حضور در این مکان را به‌یادماندنی خواهد کرد.

درواقع شایسته است روزها و ساعت‌ها در محوطه مرکز همایش‌ها وقت بگذرانید و بی‌تردید هیچ‌گاه از جذابیت‌های بصری این مکان سیر نخواهید شد. می‌توان گفت تماشای مناظر اطراف مرکز از اینجا و حضور در محوطه مرکز همایش‌های‌ برج میلاد به‌تنهایی جذاب و کافی است؛ حتی درصورتی‌که برای شرکت در هیچ‌کدام از برنامه‌های این مرکز نروید.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران

راه‌های دسترسی

۱. راه‌‌های دسترسی به مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد با خودروی شخصی: این مجموعه از شمال به بزرگ‌راه همت، از شرق به بزرگ‌راه چمران، از جنوب به بزرگ‌راه حکیم و از غرب به بزرگ‌راه شیخ فضل‌الله نوری ختم می‌شود.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران

۲. راه‌های دسترسی توسط وسایل حمل و نقل عمومی: اگر با تاکسی یا اتوبوس قصد رفتن به این محل را دارید، باید از طریق پایانه‌های اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی واقع در میدان‌های اصلی شهر مانند پایانه‌های صادقیه، آزادی، تجریش و… اقدام کنید. خط هفت متروی تهران که از ورزشگاه تختی افسریه تا یادگار ‌امام ایستگاهی برای برج میلاد دارد، هنوز افتتاح نشده است و در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد و به بهره‌‌برداری خواهد‌ رسید.

مرکز همایش‌های بین‌ المللی برج میلاد تهران
SAMSUNG CAMERA PICTURES

تنها نکته‌ای که لازم دانستم خدمتتان عرض کنم این است که قبل از رفتن به این محل، حتما از به‌همراه‌داشتن دوربین عکاسی غافل نشوید؛ چرا‌که ازدست‌دادن ثبت عکس خود و عزیزانتان در قالب این مناظر، با کیفیت دوربین عکاسی، باعث حسرتتان خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن