بازارگردی

خیابان ایثار مشهد بازار مانتو ؛ مغازه‌‏هایی مجلل در محل‌ه‏ای قدیمی

فهرست مطالب

اغلب خانم‌ها حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشند، تماشای ویترین‌های رنگارنگ را دوست دارند. در این مقاله از سایت نابرو قصد داریم مانتوفروشی‌های مهم مشهد را معرفی کنیم، درباره یکی از آن‌ها بیشتر توضیح بدهیم. تمرکز این مقاله «خیابان ایثار» است، جایی که به راسته مانتوفروشان معروف است. با من در نابرو همراه شوید تا با دیدنی های مشهد بیشتر آشنا شویم.

بازار مانتو خیابان ایثار مشهد

مشهدی‌ها از کجا مانتو می‌خرند؟

همچون تمام شهرهای ایران، در مشهد نیز پاساژها و مراکز تجاری زیادی وجود دارند که بورس پوشاک محسوب می‌شوند. این مراکز بسته به موقعیت مکانی‌شان مخاطبان خاص خود را دارند. طبیعتا هرکدام از این فروشگاه‌ها می‌توانند یکی از گزینه‌های شما باشند، اما محل‌های خرید با تفکیک کالا چیز دیگری است. آیا تا به حال سری به آن‌ها زده‌اید؟


متاسفانه در اطراف این خیابان هیچ پارکینگی وجود ندارد. شب‌های عید یا روزهای تعطیل، همین خیابان‌های خلوتی که در عکس می‌بینید، جا برای حرکت عابر پیاده هم ندارد چه برسد به ماشین.

اگر رفته باشید، تایید می‌کنید که در این مراکز حتی سخت‌پسندها هم زودتر به نتیجه می‌رسند. تنوع به قدری زیاد است که رضایت اکثر سلیقه‌ها جلب می‌شود. علاوه بر این به‌علت رقابت‌های صنفی، قیمت فروش در چنین بازارهایی مناسب‌تر است. برای نام‌بردن بازارهای مانتو معروف در مشهد، آن‌ها را در دو دسته طبقه‌بندی می‌کنیم؛ پاساژها و خیابان‌ها.

بازار مانتو خیابان ایثار مشهد

پاساژهای معروف

برخی از افراد پاساژگردی را دوست دارند، چون می‌خواهند از مد روز مطلع شوند و با دیدن ویترین بعضی از مغازه‌ها شگفت‌زده شوند، ویترین‌هایی که مانکن‌هایش حالت‌هایی خاص گرفته‌اند و ترکیب رنگ‌هایش آدم را یاد تابلو نقاشی می‌اندازد. اگر بخواهیم مراکز تجاری پربازدید مشهد را نام ببریم، به این فهرست می‌رسیم:

دیدنی های بازار مانتو خیابان ایثار مشهد

  • الماس شرق
  • مجتمع تجاری آلتون
  • برج تجاری سلمان
  • پاساژهای ۱۷ شهریور
  • پاساژ فردوسی

در این فهرست، آلتون جزو پاساژهای فوق‌العاده مجلل مشهد است. اگر دنبال خرید پوشاک برند هستید و قیمت برایتان مساله‌ای نیست، بی‌خیال نام‌های دیگر فهرست شوید و یک‌راست بروید خیابان دانشگاه، بین دانشگاه ۲۲ و ۲۳ خریدتان را انجام دهید و با خیالی راحت به منزل برگردید.

بازار مانتو خیابان ایثار مشهد

خیابان‌های پررفتوآمد

در این بخش روی سخنمان با کسانی است که با پیاده‌روی مشکلی ندارند و از دیدن مغازه‌های چندطبقه با نمای مجلل لذت می‌برند. در این فروشگاه‌ها معمولا مانکن‌هایی که لباس‌های مد روز را بر تن دارند، در طبقه بالای و پشت ویترین قرار می‌گیرند، طوری که روشنایی حاصل از چراغ‌های ویترین در کنار تاریکی شب و فضای بیرون توجه خریداران بیشتری را به آن لباس‌ها جلب می‌کند. این فهرست چند خیابان بسیار مهم مشهد است که حضور مانتوفروشی‌ها در آن‌ها پررنگ‌تر است.

  • خیابان ایثار
  • خیابان راهنمایی
  • خیابان جنت
  • خیابان امامت

در این فهرست خیابان راهنمایی شلوغ‌ترین مکان است که به‌سبب اعتبارش معمولا موردتوجه همه مردم قرار می‌گیرد. این خیابان نسبتا از مرکز شهر دور است، اما قیمت‌هایش متعادل هستند.

بازار مانتو خیابان ایثار مشهد

خیابان ایثار کجاست؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، تمرکز اصلی‌مان در این مطلب معرفی خیابان ایثار است. این خیابان از دیرباز محلی برای کارگاه‌های خیاطی و مغازه‌های مانتوفروشی بوده است. قدمت این خیابان به حدی است که مردم آن را به‌نام راسته مانتوفروشان می‌شناسند.

از حرم که به‌سمت بلوار طبرسی بروید، نرسیده به چهارراه برق، تابلو بازار مانتو خودنمایی می‌کند. تابلویی قرمزرنگ در کنار تیر بتنی چراغ برق، ابتدای خیابان ایثار را نشان می‌دهد. این راحت‌ترین مسیر برای زایران و مسافرانی است که آشنایی زیادی با مسیرها و خیابان‌های مشهد ندارند.

مشابه این تابلو در سمت دیگر بازار نیز وجود دارد که کنار علامت ورود ممنوع راهنمایی و رانندگی قرار گرفته است. در واقع راسته مانتوفروشان بخشی از خیابان ایثار است که بلوار طبرسی و ابوریحان را به یکدیگر متصل می‌کند.

دیدنی های بازار مانتو خیابان ایثار مشهد

پارکینگ خیابان ایثار

متاسفانه در اطراف این خیابان هیچ پارکینگی وجود ندارد. شب‌های عید یا روزهای تعطیل، همین خیابان‌های خلوتی که در عکس می‌بینید، جا برای حرکت عابر پیاده هم ندارد چه برسد به ماشین. پس اگر در چنین زمان‌هایی گذرتان به خیابان ایثار افتاد، سعی کنید از خودرو شخصی استفاده نکنید.

آدرس و نحوه دسترسی

آدرس: بلوار طبرسی جنوبی، بین خیابان مفتح و علیمردانی

امکانات بازار مانتو خیابان ایثار مشهد

اگر بخواهید با وسیله نقلیه عمومی به آدرس بالا بروید. راحت‌ترین راهش این است که سوار خط دو مترو شوید و در ایستگاه مفتح پیاده شوید. چند متر پایین‌تر از ایستگاه، خیابان ایثار است. خطوط اتوبوس تندرو نیز گزینه دیگری است برای افرادی که می‌خواهند از اتوبوس استفاده کنند.

توصیه می‌کنیم اگر مشهدی هستید یا روزهای پایان سال قصد سفر به مشهد را دارید، حراج‌های زمستانه خیابان ایثار را از دست ندهید. اوایل اسفند هر سال، ممکن است پالتوی دلخواهتان را با قیمتی باورنکردنی بخرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن