طبیعت گردی

خلوتی سبز میان محله نظام‌آباد تهران با پارک مریم

فهرست مطالب

همانطور که می‌دانید فضاهای سبز و پارک‌ها از بهترین جاها برای زدودن خستگی و مکان مناسبی ویژه گپ‌های صمیمی و دوستانه محسوب می‌شود. اگر این پارک‌ها در محله‌های تهران به تعداد کافی و با فضای‌مناسب باشد، لازم به ماندن در ترافیک و رفتن به پارک‌های بزرگ نیست. منطقه هفت تهران یکی از مناطقی است که تقریبا از این نظر غنی بوده و پارک‌ها و فضای سبزهای زیادی را در خود جای داده‌است. یکی از پارک‌های این منطقه، پارک مریم است در خیابان مدنی ‌است‌. برای آشنایی بیشتر با پارک مریم از جاهای دیدنی تهران با ما در نابرو همراه باشید.

مسیر دسترسی به پارک مریم

همانطور که گفته‌شد این پارک در خیابان مدنی واقع‌ شده است. شما می‌توانید با وسیله شخصی، تاکسی و اتوبوس و مترو به آنجا بروید.

پارک مریم خیابان مدنی

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این پارک ایستگاه مترو مدنی است که فاصله زیادی با این پارک ندارد. کافی‌ است برای رسیدن به این پارک به ایستگاه‌مدنی واقع در خط متروی فرهنگسرا رفته و بعد از پیاده‌شدن از ایستگاه به بن‌بست فروردین بروید. بعد عبور از بن‌بست فرودین به بن‌بست  جلالی خواهید رسید. پارک مریم انتهای این بن‌بست قراردارد.


فضای کلی پارک فضای آرامش بخشی است؛ اما گل کاری چندانی ندارد. با این حال همان فضای سبز منظمی که در پارک وجود دارد، می‌تواند لحظات خوبی برای اهالی منطقه مدنی به ارمغان آورد.

برای رسیدن به این پارک با ماشین شخصی خود را به خیابان مدنی (حدفاصل میدان ‌امام‌حسین و چهارراه ‌سبلان) روبه‌روی مرکز خرید تیراژه ۲ برسانید و به بن‌بست هوشنگی بروید.

اگر هم با تاکسی به این پارک می‌روید، از میدان امام حسین  به خیابان مدنی آمده و مسیر مستقیم را انتخاب کنید. روبه‌روی مرکز خرید تیراژه۲ پیاده شوید. سمت  راست به بن‌بست فروردین بروید.

جاذبه های پارک مریم خیابان مدنی

فضای داخلی پارک مریم

وقتی به این پارک وارد می‌شوید، مسیری سنگ‌فرش شده و طولانی را سمت راست خود مشاهده می‌کنید. چند سنگفرش دیگر هم به آن منتهی شده است.

یک سمت سنگفرش بزرگ‌تر به دیوار و سمت دیگرش به سنگفرش‌ها و نرده‌های رنگی منتهی می‌شود. فضای کلی این پارک را در قسمت شمالی همین سنگفرش‌ها تشکیل‌داده‌‌اند. کمی که جلوتر می‌روید، یک مسیر پیاده‌روی بزرگ می‌بینید که به مرکز پارک و حوض بزرگ میان ان ختم می‌شود. در هر دو طرف این مسیر درختان، گیاهان و چمن فضای زیبایی را برای افراد به وجود ‌آورده‌اند. فضای سبز کار شده در پارک مریم خیابان مدنی بسیار چشم‌نواز بوده و این پارک را برای پیاده‌روی به جای مناسبی تبدیل کرده است.

پارک مریم خیابان مدنی

نرده‌های این پارک با ذوق و سلیقه باغبانان به رنگ سبز و زرد رنگ‌آمیزی شده که خود فضای زیباتری به پارک می‌دهد.

قسمت اعظم این پارک را سنگ فرش‌هایی تشکیل می‌دهد که مسیر صاف و مناسبی برای پیاده‌روی دارد. البته ناگفته نماند برای حفاظت از این فضای سبز اطراف آن با نرده پوشانده‌شده‌ و با تابلوهایی ورود به آن ممنوع اعلام‌شده‌ است‌.

پارک مریم خیابان مدنی

پس اگر دنبال پارکی برای پیک‌نیک و نشستن میان چمن‌های آن هستید، پارک مریم مدنی انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

امکانات رفاهی پارک برای کودکان و بزرگسالان

یکی دیگر از نکات مهم این پارک این است که این مسیرهای پیاده‌روی میان درختان آن با فاصله‌های مناسب نیمکت‌گذاری شده است. افراد می‌توانند از آن برای رفع خستگی و استراحت‌های کوتاه استفاده کرده و نفسی تازه کنند. این پارک هم مناسب قرار‌های دوستانه و هم مناسب تفریحات دسته جمعی و خانوادگی است.

پارک مریم خیابان مدنی در تهران

آلاچیق بزرگی هم در این پارک تعبیه شده که شهروندان می‌توانند از آن برای پیک‌نیک استفاده کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند با پهن‌کردن زیرانداز روی سنگفرش‌ها به تفریح بپردازند.

یکی دیگر از از مزایای این پارک ایستگاه تندرستی ویژه بانوان است. بانوان این محله می‌توانند روزهای ‌زوج یا فرد به این پارک مراجعه کرده و یک ساعت را در پارک مریم به ورزش بپردازند که تجربه آن خالی از لطف نیست.

دیدنی های پارک مریم خیابان مدنی

از حوض بزرگ مرکز پارک که بگذرید، کم‌کم به به زمین بازی کودکان می‌رسید که نرده‌های منتهی به آن با رنگ‌های متنوع رنگ‌آمیزی شده‌اند. رنگ‌های به کار رفته در چیدمان و دکور زمین بازی پارک مردم، زیبایی این فضای بازی را دوچندان کند.

زمین بازی کودکان هم با تاتا‌می‌های مخصوص پارک پوشانده‌شده که باعث می‌شود که اگر کودکان در هنگام بازی زمین خوردند اسیب چندانی نبینند و تا حدی محافظ انان باشد.

پارک مریم خیابان مدنی

البته پارک مریم فقط برای تفریح و بازی کودکان نیست و بزرگسالان هم می‌توانند در آن به گردش، تفریح و ورزش‌های گروهی بپردازند. سمت شرق پارک میز پینگ‌پنگ و میز فوتبال دستی تعبیه‌ شده که دوست‌داران و علاقه‌مند به این دو بازی می‌توانند با یکدیگر به رقابت پرداخته و کنار دوستان یا خانواده ساعتی را به تفریح بگذارنند.

پارک مریم خیابان مدنی در تهران

فضای کلی پارک فضای آرامش بخشی است؛ اما گل کاری چندانی ندارد. با این حال همان فضای سبز منظمی که در پارک وجود دارد، می‌تواند لحظات خوبی برای اهالی منطقه مدنی به ارمغان آورد.

پارک مریم خیابان مدنی

پارک مریم، جایی برای تفریح و نشاط

هرچند این پارک آن قدر بزرگ نیست که افراد از نقاط مختلف شهر به آن جا رفته و برای پیک‌نیک و تفریح از محیط پارک استفاده کنند، اما همین پارک کوچک و زیبا برای اهالی خیابان مدنی انتخاب ایده‌آلی محسوب می‌شود که می‌توانند عصرهای تابستان را در آن سپری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن