شکم گردی

کافه رستوران مان قزوین؛ پاتوقی دنج و شیک

فهرست مطالب

در هریک از شهرهای ایران چند کافه محبوب و نامی دیده می‌شود که اهالی آن شهر لحظات باهم‌بودن‌شان را در آن می‌گذرانند. شهر دیدنی قزوین نیز از این قاعده مستثنا نیست. می‌توان گفت تعداد کافی‌شاپ‌های سنتی و مدرن در این شهر تقریبا برابر است و هر یک مشتریان ویژه و منحصربه‌فرد خود را دارند. برای آشنایی با یکی از این کافه‌های دیدنی یعنی کافه رستوران مان از جاهای دیدنی قزوین با نابرو همراه باشید.

معرفی کافه رستوران مان

کافه رستوران مان یکی از محبوب‌ترین کافه‌های ایتالیایی مدرن این شهر محسوب می‌شود که انتخاب شهروندان سخت‌پسند و پاتوق مشاهیر (قهرمانان و هنرمندان) قزوین است. این کافه، که نام خود را از زبان ایتالیایی گرفته است (مان به معنی خانه)، همچون خانه‌ای گرم و روشن است؛ خانه که همیشه عطر کیک داغ در هوایش می‌پیچد و فرهای و اجاق‌هایش لحظه‌ای سرد نمی‌شود و اهالی آن بسیار مهمان‌نوازند.

کافه رستوران مان قزوین

البته مهمان‌های این خانه هم معمولا به آداب کافه‌نشینی واقف‌اند و با زیروبم فرهنگمان آشنا هستند؛ فرهنگی که توسط مدیر کافه بنیان‌گذاری شده و اصول آن بر پایه میزبانی، احترام به بانوان، و توجه به کودکان بناشده است.

میزهای که فقط خانم‌ها دور آن می‌نشینند مشمول تخفیف قابل‌توجهی می‌شود. ایام خاص، مناسبت‌های گوناگون و رویدادهای فرهنگی و ملی نیز در تقویممان جایگاه ویژه‌ای دارند و تیم حرفه‌ای کافه همیشه با برنامه‌های جذابشان در این روزهای مهمانان را شگفت‌زده می‌کنند.

کافه رستوران مان قزوین

بازی و سرگرمی

همچنین یکی دیگر از دغدغه‌های کافه رستوران مان سرگرمی و سپری‌شدن اوقات مشتریان با شادی است. برای همین در گوشه‌وکنار کافه قفسه‌هایی تعبیه شده است که در آن‌ها، کتاب‌های گوناگون و انواع بازی‌های فکری محبوب نسل قدیم و جدید مانند مارپله، منچ، دومینو روپولی و جانگا به چشم می‌خورد.

بنابراین مشتریان تا زمان رسیدن سفارشان بر روی میز، می‌توانند از مطالعه و بازی‌های سرگرم‌کننده و رقابت دوستانه با یکدیگر لذت ببرند.

علاوه‌بر این، محیط دنج و زیبایی‌های بصری کافه لوکیشن‌های جذابی را برای عکاسی مهمانان خوش‌ذوق در طول مدت انتظار ایجاد می‌کند؛ اما این مشتری‌مداری تنها یکی از مزیت‌های مجموعه مان به شمار می‌رود. چون این کافه رستوران از جهت سبک معماری متفاوتش نیز قابل‌تأمل است.

کافه رستوران مان قزوین

معماری کافه رستوران مان

سبک معماری مان معماری صنعتی است که تاریخچه آن به دوران انقلاب صنعتی انگلستان بازمی‌گردد و بیشتر در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی دیده می‌شود. بااین‌حال مهندس این بنا با بهره‌گرفتن از قدرت ریسک و خلاقیت سرشارش توانسته است این سبک را با هنر درآمیزد و چشم‌انداز زیبایی را در کافه ایجاد کند.


یکی دیگر از بخش‌های جالب مان دیوارهای آن است که ممکن است باعث تعجب مشتریان شود، چون در این کافه رستوران تمام کابل‌های برقی به شکل روکار طراحی شده‌اند و کنتورها نیز به‌آسانی بر روی دیوار قابل‌مشاهده هستند، که البته این تکنیک به‌سبک معماری صنعتی برمی‌گردد.

فضاسازی‌های هوشمندانه، نورهای متضاد، و المان‌های صنعتی ازجمله عناصر محیطی‌ای هستند که حس هیجان و نشاط و سرزندگی را در مهمانان ایجاد می‌کنند.

حسی که در دکوراسیون کافه نیز کاملا مشهود است و مهمانان را به‌محض ورود به کافه درگیر خود می‌کند. اولین چیزی که در نگاه اول توجه مشتریان کافه رستوران مان را به خود جلب می‌کند موتورسیکلت حرفه‌ای و قرمزرنگی است که در ویترین شیشه‌ای مان پارک شده است.

کافه رستوران مان قزوین

موتورسیکلت خوش‌رکابی که حکایت از هیجان و سرعت و شتاب زندگی مدرن دارد و البته نمایانگر خاطرات دوران نوجوانی و علاقه شدید مؤسس کافه به رشته جذاب موتورسواری است. بنابراین حضور مداوم موتورسواران و ورزش‌کاران حرفه‌ای در این کافه یکی از اتفاقات روزمره مان است.

کافه رستوران مان قزوین

اما هیجان و شور و حال جوانی تنها حسی نیست که در فضای کافه جریان دارد. پیشخوان به‌شیوه کلاسیک طراحی شده است و در پشت آن ابزار ارتباطی قدیمی چیده شده. تلویزیون کهنه پیچ‌دار، تلفن کلاسیک باسیم بلند، و دوربین عکاسی آنالوگ ازجمله اشیایی هستند که در قفسه‌های پیشخوان دیده می‌شوند و به بیننده حس نوستالژیکی منتقل می‌کنند.

کافه رستوران مان قزوین

قسمت بعدی کافه، بار آن است که شباهت عجیبی به بارهایی که در فیلم‌ها و سریال‌های معروف آمریکایی دیده‌ایم دارد. بوی قهوه، فنجان‌های تمیز، شیشه‌های سس رنگارنگ، دستگاه تست نان و هر آنچه در بار هست بیانگر جریان داشتن زندگی است. نیرویی که حتی در بدترین روزهای زندگی از ما قوی‌تر است و تا هنگامی‌که نفس می‌کشیم باید با آن همراه شویم.

کافه رستوران مان قزوین

دیوارهای متفاوت

یکی دیگر از بخش‌های جالب مان دیوارهای آن است که ممکن است باعث تعجب مشتریان شود، چون در این کافه رستوران تمام کابل‌های برقی به شکل روکار طراحی شده‌اند و کنتورها نیز به‌آسانی بر روی دیوار قابل‌مشاهده هستند، که البته این تکنیک به‌سبک معماری صنعتی برمی‌گردد.

دیوارهای طبقه بالای کافه هم با ورقه‌های فلزی و آلومینیومی میخ‌کوب‌شده‌ای پوشیده شده‌اند که یادآور تاریخ صنعت جهان و تداعی‌کننده اولین کارخانه‌های صنعتی اروپا در دوران انقلاب صنعتی (قرن نوزدهم و بیستم) هستند.

کافه رستوران مان قزوین

بااین‌حال تمام سطوح دیوارها درگیر طراحی صنعتی نشده‌اند و تابلوها و علایم و تابلو نوشته‌های طنزی که بر روی بخش‌هایی از دیوار نصب‌شده‌اند تا حدود زیادی توانسته‌اند این سبک معماری را برای مشتریان کافه تلطیف کنند.

کافه رستوران مان قزوین

کاریکاتور باریستای معروف و مؤسس کافه بر دیوار طبقه پایین مان یک نمونه از همین آثار هنری خلاقانه است که نه‌تنها سنگینی دیوار کافه را می‌شکند، بلکه لبخند را بر لب مهمانان مان می‌آورد. علامت غذاها نیز از علایم جذابی هستند که در بالای مبل‌های طبقه دوم کافه در مقابل چشم مشتریان خودنمایی می‌کنند و آن‌ها را به تجربه طعم‌های به‌یادماندنی در این کافه رستوران دعوت می‌کند.

کافه رستوران مان قزوین

آخرین نکته‌ای که می‌توان درباره دکوراسیون کافه به آن اشاره کرد، نحوه چینش هوشمندانه میزها و تفاوت جنس و رنگ صندلی‌ها است. چیدمانی که باعث دوستی و کنار هم قرار گرفتن مشتریان با علایق و سلیقه‌های متفاوت می‌شود.

البته ازآنجاکه دموکراسی در تمام سطوح مجموعه مان جریان دارد، این آزادی در انتخاب تنها به انتخاب محل نشستن محدود نمی‌شود، بلکه منوی این کافه رستوران نیز از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و مشتریان با هر سبک زندگی و رژیم غذایی می‌توانند از میل‌کردن غذا و نوشیدنی موردعلاقه‌شان در مان لذت ببرند.

کافه رستوران مان قزوین

خوشمزه‌های مان

کافه رستوران مان از آن‌دسته رستوران‌هایی است که نه‌تنها غذای ایتالیایی بلکه غذاهای سایر ملل را نیز در منوی خود جای داده و نسبت به رستوران‌های مشابه، دقت و حوصله و وقت بیشتری را به آماده‌کردن سفارشات مشتریان اختصاص می‌دهد.

کافه رستوران مان قزوین

همچنین استفاده از مواد غذایی باکیفیت مانند شیر تازه، پنیر دست‌ساز، ادویه‌های اصیل و سبزی‌های ارگانیک یکی از مهم‌ترین اصول اخلاقی سرآشپز مان است. به‌گونه‌ای که حتی غذاهای آمریکایی مان (شامل پیتزا، همبرگر، استیک و…) نیز به شکل تنوری تهیه می‌شوند و نان‌های فانتزی نیز از مرحله صفرتا صد (از خمیرگیری تا پخت در تنور) در آشپزخانه کافه و توسط تیم مان تهیه می‌شوند.

کافه رستوران مان قزوین

صبحانه انگلیسی (شامل لوبیا، سوسیس، تخم‌مرغ نیمرو)، صبحانه فرانسوی (شامل نان‌شیرینی کراسان و میوه)، صبحانه آمریکایی (پنکک و قهوه) و انواع پاستا و پیتزای ایتالیایی ازجمله معروف‌ترین غذاهای ملل هستند که در منوی آن به چشم می‌خورند. البته نوشیدنی‌های مان هم از تنوع قابل‌توجهی برخوردارند و با توجه به نیازهای روحی متفاوت مهمانان (آرام‌بخش، نشاط‌آور و…) تهیه می‌شوند.

در ضمن در این کافه مشتریان می‌توانند طعم‌های موردعلاقه خود (مانند شیر بخار داده، پودر شکلات و…) را به نوشیدنی خود اضافه کنند و منوی انتخابی خود را داشته باشند.

کافه رستوران مان قزوین

آدرس کافه و سخن آخر

این کافه رستوران در خیابان ملاصدرای قزوین (نبش اندیشه ۲۸) واقع شده است و از ۹ تا ۲۴ آماده خدمت‌رسانی به مشتریان است. در مجموع باید گفت مان کافه دنجی است که نه‌تنها در روزهای پاییزی، بلکه در تمام‌روزهای سال می‌تواند پاتوق دنجی برای شما باشد و روحتان را از شوق زندگی لبریز کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن