طبیعت گردی

آبشار رود معجن؛ زیبای خفته‌ در حاشیه‌ کویر

فهرست مطالب

اگر در حاشیه‌ کویر زندگی می‌کنید، بی‌شک پیدا کردن مکانی برای فرار از گرما برایتان سخت خواهد بود؛ اما آبشار رود معجن همیشه و در همه حال پر‌آب، سرد و خوش‌ آب‌وهوا منتظر شماست. در این مطلب از نابرو شما را به بازدید از این طبیعت زیبا که از جاهای دیدنی خراسان رضوی است، دعوت می‌کنم.

آب و هوا در آبشار رود معجن

به‌علت وجود رود‌خانه و گذشتن رود از کنار روستا، آب‌و‌هوای منطقه معمولا معتدل و کمی خنک است؛ اما اگر قصد شب‌مانی دارید، از لباس گرم و چادر مسافرتی غافل نشوید.

آبشار رود معجن

وضعیت اقامت

فضا برای کمپ ابتدا و در مسیر آبشار وجود دارد. تعدادی سوییت ابتدای مسیر ساخته شده که در ازای دریافت پول امکان اقامت برای شما فراهم می‌شود. همچنین اقامتگاه بومگردی شودالون در خود روستا آماده‌ پذیرایی از مسافرین است.

آبشار رود معجن

بهترین زمان سفر

از اواسط بهار تا اواخر تابستان بهترین زمان برای دیدن آبشار رود معجن است، چرا که در فصول سرد، سردی آب رودخانه اجازه‌ رسیدن به آبشار را به شما نخواهد داد.

خوراکی‌ها و میوه‌ها

اواسط تابستان فصل برداشت میوه، آبشار رود معجن شما را می‌طلبد! اگر عاشق میوه‌هایی مثل گیلاس، آلو، آلبالو، سیب، گلابی، گردو و بادام هستید، رودمعجن از تولید به مصرف این میوه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. از محلی‌ها خرید کنید و باعث رونق زندگی آن‌ها شوید.

آبشار رود معجن

وسایل موردنیاز

کلاه آفتابگیر، حوله، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، دمپایی(برای پیمایش راحت مسیر) برای پیمودن مسیر به سمت آبشار رود معجن با خودتان همراه داشته باشید.

مناطق اطراف

روستا‌های پلکانی طرق و نامق، آبشار کریز، رودخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حصار، طبیعت و رودخانه‌ ریوش که همگی از توابع بخش کوهسرخ شهرستان کاشمر هستند، می‌توانند مقاصد بعدی شما در این سفر باشند.

آبشار رود معجن

نحوه دسترسی به آبشار رود معجن

این آبشار در روستای رودمعجن در فاصله 80 کیلومتری شمال‌ شرق شهرستان کاشمر و از طرفی دیگر در فاصله 48 کیلومتری شمال‌ غرب شهرستان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی قرار گرفته است. فاصله‌ آبشار تا روستا حدود هفت تا 10 کیلومتر است، شما بعد از عبور از عوارضی (در روزهای شلوغ هر ماشین پنج هزارتومان ورودی باید پرداخت کند) باید ماشینتان را پارک کنید و مسیر رود را دنبال کرده تا به آبشار برسید.

آبشار رود معجن

مسیر از کنار رود و باغات روستا می‌گذرد. همه جا پاکوب و حتی در بعضی قسمت‌ها پله تعبیه شده است و شما می‌توانید همراه با خانواده به آبشار بروید. آنجایی‌که آب، کوه را تراشیده و دالانی برای آبشار ساخته، آب از ارتفاع 30 متری فرو می‌ریزد و با چنان شدتی خود را بر زمین می‌کوبد که ذراتش مثل بخار به هوا برمی‌خیزد. صدای مهیب آبشار در تنگه می‌پیچد و صدا به صدا نمی‌رسد؛ اینجا آبشار رود معجن است.

نکات دیگر

ایرانسل در این منطقه آنتن ندارد، اما همراه اول آنتن‌دهی مناسب و اینترنت ضعیفی دارد. محل اقامت و مسیر رود، از کنار باغات روستاییان می‌گذرد، لطفا برای جمع‌آوری هیزم، دست به دیوارهای چوبی باغ‌ها نزنید و تا حد امکان از شکستن شاخه و برپایی آتش در زیر درختان خودداری کنید. همچنین ریختن زباله در طبیعت هیچ توجیه مناسبی ندارد.

اگر از این طبیعت بی‌نظیر و رویایی دیدن کرده‌اید نظرات خود را با نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن