شکم گردی

رستوران سنتی ماهور محمود آباد؛ تجربه غذاهای سنتی در فضایی سنتی

فهرست مطالب

معمولا وقتی به شمال کشور سفر می‌کنیم برای ناهار یا شام به یکی از رستوران‌های محلی هم سری می‌زنیم تا کنار خانواده غذا بخوریم. در هر شهر شمالی کشور، رستوران‌های زیادی به‌علت گردشگران زیادی که در تعطیلات به این شهرها می‌آیند ساخته شده‌اند. یکی از این رستوران‌ها رستوران سنتی ماهور است. برای آشنایی با این رستوران از جاهای دیدنی محمودآباد همراه نابرو بمانید.

رستوران سنتی ماهور محمود آباد

رستوران سنتی ماهور

رستوران سنتی ماهور یکی از رستوران‌های محبوب محمود آباد است که با غذاهای محلی درجه‌یک توانسته محبوبیت خود را بین بقیه رستوران‌ها بیشتر کند. رستوران سنتی ماهور فضای بزرگ روبازی در بیرون و فضای بزرگی هم در داخل دارد و یک تراس روبسته هم دارد که با شیشه‌های رنگی احاطه و با تخت‌های سنتی مبلمان شده است. داخل هم با میز و صندلی چوبی مبلمان شده است.


در رستوران سنتی ماهور بعضی روزها موسیقی زنده هم اجرا می‌شود و در کنار میل‌کردن غذا خانواده‌ها می‌توانند از موسیقی زنده در آن فضای سنتی و حال‌وهوای سنتی استفاده کنند.

پنجره‌های ارسی و رنگی کاملا حس سنتی و قدیمی ایرانی را به فضا القا می‌کند. همه‌چیز باهم هم‌خوانی دارد و کاملا مشخص است که در یک رستوران سنتی نشسته‌اید. حتی گارسون‌ها هم لباس محلی پوشیدند و وقتی در فضا راه می‌روند که سفارش بگیرند یا سفارش را تحویل دهند کاملا با فضا یکدست هستند و این حس خیلی خوبی دارد.

گارسون‌های خانم با لباس‌های شمالی و دامن‌های چین‌دار رنگی بسیار مودب‌اند و سریع به خواسته شما رسیدگی می‌کنند. مدیریت رستوران هم گاهی در رستوران حضور دارد و همه‌چیز را بررسی می‌کند و گاهی از شما می‌پرسد که چیزی کم‌وکسر نداشته باشید و رضایت شما را جلب می‌کند.

رستوران سنتی ماهور محمود آباد

پارکینگ و فضای بیرونی

رستوران‌ ماهور معمولا در روزهای تعطیل بسیار شلوغ است و متاسفانه امکان رزرو هم ندارد، بنابراین اگر قصد رفتن به این رستوران در ایام تعطیل را دارید سعی کنید زودتر اقدام کنید.

نگران جای پارک نباشید، چون رستوران سنتی ماهور پارکینگ اختصاصی رایگان دارد. فضای بیرونی رستوران به‌خصوص در روزهای بهاری با هوای معتدل لذت خوردن غذا را دوچندان می‌کند و محوطه سرسبز بیرون با تخت‌های سنتی و راحت مناسب برای خانواده‌ها است.

رستوران سنتی ماهور محمود آباد

منوی این رستوران زیبا

منوی رستوران شامل انواع غذاهای سنتی و محلی شمالی مانند مرغ ترش، اردک شکم‌پر، مرغ شکم‌پر، ماهی شکم‌پر، میرزاقاسمی و… است. سفارش شما سریع حاضر می‌شود و به همراه نان و سبزی‌خوردن رایگان روی میز قرار می‌گیرد. غذاها از کیفیت خوبی برخوردارند و طعم بی‌نظیری دارند. قیمت‌ها به‌نسبت کیفیت غذا خوب است و رنج متوسطی دارد.

سرویس‌بهداشتی رستوران در فضای بیرونی پشت رستوران قرار دارد و تمیز و بهداشتی است. داخل رستوران و روی تخت‌ها و میزها هم کاملا تمیز و مرتب است. نورپردازی رستوران کمی ضعیف است و پنجره‌های رنگی باعث شده نور مطلوبی به داخل فضا نرسد و فقط جنبه زیبایی را دربردارد.

روی تراس، که با دیوارهای شیشه‌ای رنگی محدود شده است، در هنگام ظهر گرم است و نور تند آزاردهنده‌ای دارد، برای همین ظهرها بیشتر فضای داخلی پر می‌شود. روی تراس و محوطه بیرونی میز و صندلی نیست و فقط تخت دارد. اگر با نشستن روی تخت راحت نیستید، پیشنهاد می‌کنم فضای داخلی را برای صرف غذا انتخاب کنید.

رستوران سنتی ماهور محمود آباد

عطر غذاهای سنتی

غذاهای سنتی این رستوران عطر و بوی هوس‌برانگیزی دارند و وقتی روی میز قرار می‌گیرند به‌زیبایی تزیین شده‌اند و طعم خانگی و به‌قول معروف مامان‌پز می‌دهند!

در راستای رستوران سنتی ماهور رستوران‌های زیادی قرار دارند که قطعا با این رستوران در رقابت‌اند، ولی رستوران سنتی ماهور با کیفیت خوب و فضای سنتی و زیبایی که دارد توانسته در این رقابت در اکثر مواقع پیروز باشد؛ زیرا اکثر مواقع پارکینگ جلوی رستوران پر است و گاهی برای صرف غذا در این رستوران باید اندکی منتظر بمانید تا جایی خالی شود.

در رستوران سنتی ماهور بعضی روزها موسیقی زنده هم اجرا می‌شود و در کنار میل‌کردن غذا خانواده‌ها می‌توانند از موسیقی زنده در آن فضای سنتی و حال‌وهوای سنتی استفاده کنند.

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: محمود آباد، انتهای کمربندی غربی.

تلفن: ۰۱۱۴۴۷۵۰۰۰۹

ارتباط با مدیریت: ۰۹۱۱۱۲۰۴۷۹۷

صفحه اینستاگرام: mahoor_restaurant1397@

اگر شما هم تاکنون به این رستوران سنتی زیبا و دوست داشتنی سر زده و طعم غذاهای سنتی آن را چشیده‌اید، نظرتان را درباره این رستوران در محمود آباد با مخاطبان نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن