شکم گردی

پذیرایی در سرزمین عربی رستوران لبینا در تهران

فهرست مطالب

احتمالا برایتان پیش آمده که تصمیم به صرف غذا بیرون از خانه گرفته‌اید، اما فهرست تکراری و محدود غذای رستوران‌ها شما را منصرف کرده است. اگر از خوردن غذاهای تکراری خسته شده‌اید و دنبال یک طعم جدید هستید، غذاهای کشورهای دیگر را امتحان کنید. البته توجه کنید غذای سرزمین‌های دیگر به ذائقه شما نزدیک باشد تا تجربه لذت‌بخش امتحان یک طعم متفاوت تبدیل به یک خاطره بد نشود. در بین انبوهی از غذاهای بین‌المللی غذاهای عربی به ذائقه ما نزدیک است. خوشبختانه تعداد رستوران‌های عربی تهران هم کم نیست، اما علی‌رغم این فراوانی گاهی پیدا کردن رستورانی که کیفیت لازم را داشته باشد، سخت است. من در این مطلب از نابرو قصد دارم یکی از رستوران‌های خوب پایتخت به نام رستوران لبینا را به شما معرفی کنم.

طراحی لوکس و زیبا

معرفی رستوران لبینا

بین رستوران‌های بی‌شمار بلوار اندرزگو یک رستوران بیشتر از همه جلب توجه می‌کند. رستورانی سرنبش که جلوی آن درختچه‌هایی به شکل نخل دارد. پنجره‌های رستوران آن گنبدی شکل است و حال‌وهوایی خاص دارد. اینجا رستوران لبینا است. تا زمانی که وارد آن نشده‌اید، دقیقا متوجه نخواهید شد چه دنیایی در این رستوران منتظر شماست.

به محض ورود اولین چیزی که به گوش شما می‌خورد، موسیقی عربی است که فضا را پر کرده است، سپس دکور و دیزاین رستوران انگار شما را به جای دیگری می‌برد که بسیار با محیط همیشگی رستوران‌ها متفاوت است. کافی است کمی صبر کنید تا این تجربه لذت‌بخش با سرو غذاهای هیجان انگیز و خاص تکمیل شود.

رستوران لبینا

آن وقت است که واقعا درمی‌یابید ساعاتی را که در این رستوران گذرانده‌اید در مکان و اتمسفر دیگری از زندگی بوده‌اید. این لحظات آنقدر جذاب خواهد بود که احتمالا تمایل داشته باشید بارها آن‌ را تجربه کنید؛ البته اگر هزینه صورت‌حساب بگذارد، چرا که اینجا را از نظر قیمت باید در رستوران‌های نسبتا گران دسته‌بندی کرد.

بخش ورودی رستوران عربی لبینا

موضوع فضاسازی و خلق اتمسفر عربی همانطور که گفتم از قبل ورود به رستوران آغاز می‌شود. پس از آنکه وارد رستوران لبینا می‌شوید، اولین چیزی که توجهتان را جلب خواهد کرد کانتر صندوق و آشپزخانه است که که دورتادور آن از قفسه‌‌ای با انواع شیشه‌های خوراکی، ترشی، حبوبات و ادویه پوشانده شده است.

طراحی لوکس و زیبا

این دکور علاوه‌بر آنکه زیبایی بصری دارد، بسیار هم اشتها آور است. به نظرم چنین محیطی طراحی خیلی هوشمندانه‌ای برای دکوراسیون یک رستوران است. به طور کلی بازی با رنگ‌ها نکته قابل‌توجه‌ای برای دیزاین رستوران است؛ به‌ شکلی که حضور رنگ‌ها را در جای‌جای رستوران می‌توان دید و همینطور نقشی که در زیباسازی محیط دارند کاملا حس می‌شود.

قبل از ورود به فضای اصلی رستوران، همانجا کنار کانتر کاناپه‌ای قرار دارد تا اگر رستوران شلوغ بود و باید منتظر می‌ماندید، زمان انتظار بیرون از رستوران نگذرانید. این بخش هم کاملا چشم‌نواز دیزاین شده و از همین اول شما را مطمئن می‌کند که رستوران خوبی را انتخاب کرده‌اید.

رستوران لبینا

همینطور این قسمت از بخش اصلی سالن کمی جداست و باعث می‌شود که مشتری‌ها معذب نباشند.

دکوراسیون زیبای سالن اصلی

چند المان اصلی در طراحی داخلی این رستوران به چشم می‌خورد که باعث زیبایی بیشتر فضا شده است. استفاده از گیاهان بسیار که حال‌وهوای سرزنده و دلنشینی به محیط داده با رنگ تیره دیوارها ترکیب چشم‌نوازی به وجود آورده است. همچنین به کار گیری آجر و چوب که حس خوشایند و گرمی به محیط می‌دهد، از دیگر مواردی است که باعث جذابیت بیشتر محیط شده است.

رستوران لبینا

در رستوران لبینا همه میزها از چوب هستند که آن هم در بوجود آمدن یک اتمسفر گرم و لذت‌بخش بسیار موثر است. همینطور از نورپردازی زیبای رستوران هم نباید به سادگی گذشت که با محیط بسیار هماهنگ است.

گشتی در طبقه اول رستوران

رستوران لبینا از مکان های تفریحی تهران، دو طبقه است. در طبقه اول تعداد زیادی میز و صندلی به شکل‌های متفاوت قرار دارد، بعضی میز و صندلی‌ها چند نفره هستند که برای دورهمی با تعداد بالا کاملا مناسب است. برخی میزها هم دونفره و چهارنفره در نظر گرفته شده‌اند که برای خلوت‌های دونفره و دوستانه انتخاب بهتری هستند. قسمت

رستوران لبینا

انتهایی طبقه اول دکور جالبی دارد. در این قسمت مجموعه‌ای از پارچه‌ها با طرح‌های عربی به گونه‌ای جالب کنارهم قرار گرفته‌اند و مانند یک تابلو بزرگ توجه همه را به خود جلب می‌کنند. این طبقه چندین پنجره بزرگ رو به خیابان دارد که باعث می‌شود محیط رستوران بسیار دلباز و نورگیر باشد.

رستوران لبینا

دنیای متفاوت طبقه دوم رستوران لبینا

پس از گذشتن از پله‌های کاشی‌کاری شده، خوش‌رنگ و منحنی شکل به طبقه دوم می‌رسید. این طبقه در عین آنکه تقریبا از همان ویژگی‌های طبقه اول بهره‌مند است؛ فضای متفاوتی دارد. طبقه دوم رستوران لبینا شامل یک بخش داخل سالن و بخش تراس است. اولین نکته‌ای که هنگام ورود به طبقه دوم توجهتان را جلب می‌کند، دیوار سمت راستتان است که کاملا با مجموعه‌ای از زیباترین ظروف سفالی عربی پوشیده شده است.

طراحی لوکس و زیبا

بی‌شک برای طراحی اینجا ذوق و سلیقه زیادی خرج شده که همین نکته رستوران لبینا را از اغلب رستوران‌ها متمایز می‌کند. این طبقه پنجره‌های سراسری رو به خیابان دارد. به لطف پنجره‌ها این طبقه بسیار روشن و دلبازتر از طبقه اول است و منظره چشم‌نوازی هم به خیابان دارد.

پیشنهاد می‌کنم در روزهای بارانی میزهای کنار پنجره را انتخاب و حس‌وحال متفاوتی را تجربه کنید. میز و صندلی‌های این طبقه در شکل‌ها و تعداد گوناگون چیده شده‌اند که دست شما را برای انتخاب میز و صندلی مطابق با سلیقه‌تان باز می‌گذارند.

رستوران لبینا

استفاده از اشکال هندسی مدور، طرح‌های مشبک، نماهای گنبدی شکل، توجه به تفاوت بین طراحی کف با سقف بنا، وجود آب نما، رنگ‌های متنوع و… همگی ویژگی‌های معماری و طراحی عربی است که در این رستوران هم نمونه‌های آن به چشم می‌خورد.

سقف و دیوارهای این طبقه هم مانند طبقه اول بسیار زیبا و چشم‌نواز طراحی شده که همراه با نورپردازی خوب فضای بسیار دیدنی را پدید آورده است. رنگ سبز در طراحی عربی خصوصا لبنانی جایگاه ویژه‌ای دارد که در این بخش رستوران این رنگ بیشتر در فضا به چشم می‌خورد.

رستوران لبینا

کافه رستوران لبینا در بالکن

بخش دیگری هم که بیشتر به عنوان کافه استفاده می‌شود تراس مسقفی است که فضا و طراحی شبیه به باقی بخش‌های رستوران دارد، با این تفاوت که دورتادور آن کاملا شیشه است. در این بخش از رستوران میز و صندلی‌های راحت‌تری در آن قرار داده شده است. چیدمان راحت و خودمانی تراس رستوران لبینا، این بخش را برای گپ و گفت‌های دوستانه دورهم و طولانی مدت مناسب کرده است. در این بخش همچنین آب‌نمای  کوچک زیبایی قرار دارد که صدای گوش‌نواز آب آن حال خوبی به مخاطبان خواهد داد.

رستوران لبینا

منوی متنوع رستوران

درباره منو رستوران لبینا باید مفصل توضیح داد؛ چرا که اغلب آیتم‌های موجود در منو برای در فرهنگ غذایی ما ناآشنا هستند. پس لازم است که به طور دقیق از آن‌ها مطلع شوید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چنین غذاهایی را امتحان کنید یا نه؟

پیش‌غذاهای رستوران لبینا

پیش‌غذاهای گرم رستوران لبینا شامل کبه بلغور (بلغور، گوشت چرخ کرده، پیاز)، کبه تمن (برنج، گوشت چرخ کرده، زرشک)، حمص بالحم (نخود، فیله گوساله، ارده، روغن زیتون)، عرایس (گوشت چرخ کرده، ادویه مخصوص، نان) و… است.

البته بشقاب میکس گرم هم در رستوران سرو می شود که شامل چندین نوع از پیش‌غذاهاست. این ظرف برای سه الی چهار نفر کافی است و اگر دوست دارید همه پیش‌غذاها را امتحان کنید، این گزینه بسیار مناسب است.

رستوران لبینا

پیش‌غذاهای سرد هم شامل محمره (نان مخصوص خرد، رب فلفل، رب انار، گردو، روغن زیتون)، بابا غنوج (بادمجان تنوری، گوجه، رب انار، پیاز، فلفل دلمه‌ای)، کشکه (ماست چکیده، بلغور، نعنا، پیاز، گردو، روغن زیتون) و… هستند.

همچنین بشقاب میکس سرد هم در رستوران سرو می شود که شامل همه این پیش‌غذاها است که به آن بشقاب میکس لبینا گفته می‌شود.


طبقه دوم رستوران لبینا شامل یک بخش داخل سالن و بخش تراس است. اولین نکته‌ای که هنگام ورود به طبقه دوم توجهتان را جلب می‌کند، دیوار سمت راستتان است که کاملا با مجموعه‌ای از زیباترین ظروف سفالی عربی پوشیده شده است.

غذاهای اصلی رستوران عربی لبینا

غذاهای ویژه شامل شقف (فیله خاص گوسفندی)، شیش طاووق (تکه‌های مرغ، ادویه مخصوص لبنانی)، معجوقه ( گوشت چرخ کرده، فلفل دلمه‌ای)، کستلیتا غنم (دنده گوسفندی گریل شده) و کوردن مرغ هستند.

رستوران لبینا

از دیگر غذاهای رستوران می‌توان به رزبالخروف (برنج ایرانی، تکه‌های گوشت گوسفندی، ادویه مخصوص)، کبسه مرغ (برنج ایرانی، ران مرغ تنوری، ادویه مخصوص)، لحم بالعجین (گوشت چرخ کرده، ادویه مخصوص)، کباب سوری تنوری (گوشت چرخ کرده، ادویه سوری، خمیر مخصوص) و… اشاره کرد.

دسرها و منوی کافه در لبینا

دسرها شامل دو بخش دسرهای عربی (کنافه، کنافه بستنی، باقلوا لبنانی، باقلوا بستنی پسته‌ای) و دسرهای دیگر (پوره میوه‌های بری، پوره موز نوتلا، بسترزی، سیب سلامت، موز سوخاری با بستنی) است.

رستوران لبینا

در اینجا منوی کافه هم تقریبا به طور کامل سرو می‌شود. از جمله آیتم‌های منوی کافه قهوه‌ها، نوشیدنی‌های گرم، نوشیدنی‌های سرد، چای‌ها، آیس کافی‌ها، موکتل‌ها، اسموتی‌ها، آبمیوه‌های طبیعی، شیک‌ها و کیک‌ها هستند.

همچنین برخی از آیتم‌های نوشیدنی‌های سرد را همراه با غذا می‌توان سفارش داد. پیشنهاد می‌کنم دسرهای عربی با چای را بعد از غذا امتحان کنید. همینطور این‌جا چندین نوع از قهوه‌های عربی سرو می‌شود که امتحان کردن آن‌ها خالی از لطف نیست.

رستوران لبینا

حجم غذاهای اینجا در برخی موارد زیاد و دو نفره است. برای سرو غذا به نحوه دیزاین بشقاب توجه ویژه دارند و همینطور عموما همراه غذاها سالاد، ماست و خوراکی‌های دیگر سرو می‌شود.

غذاها هم هرکدام در ظروف خاصی سرو می‌شوند و از بشقاب‌های متفاوتی برای غذا استفاده می‌کنند.

آدرس: بلوار اندرزگو رو به روی سه راه قیطریه نبش شریفی منش

تلفن:22231421

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن